Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neshvatljivo tp link

[es] :: Wireless :: Neshvatljivo tp link

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stivstivo

Član broj: 181145
Poruke: 10
*.ninet.rs.



Profil

icon Neshvatljivo tp link11.12.2008. u 15:26 - pre 187 meseci
Probao sam od brata ,realtek enlwi-g2, umesto mog tp link551g/b, nemogu jos da se opasuljim realtek koji kosta 1000din ima 10puta bolji signal nego moj tp link koji je visestruko skuplji, kako je to moguce, signal mi je 100% link 100%, zasto moj tp link ne radi bolje ili bar isto kao realtek, koji je pored svega jos i no name, nema nikakvu garanciju nista.

Sta bi mogao da bude razlog ovako loseg signala sto se tice tp linka.

[Ovu poruku je menjao stivstivo dana 11.12.2008. u 18:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Neshvatljivo tp link12.12.2008. u 11:08 - pre 187 meseci
Mozda on lose meri, manja cena, manji kvalitet, pa on lupa vrednosti, kao sto moj AP prikazuje, ili je 1 ili je 100, nekad i ubode :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Neshvatljivo tp link12.12.2008. u 12:43 - pre 187 meseci
nemoj da se uzdas u te pokazatelje jacine signala posto blago receno svi lazu,neki manje neki vise.
ja naprimer imam canyon karticu sa ralinkovim cipsetom (jedna od najjeftinijih kartica)i radi extra vec 3 godine.
dosad sam probao nekoliko drajvera za nju i sa svakim sam imao drugacije ocitavanje signala dok je moj signal kod provajdera uvek isti ili vrlo malo odstupa.
sa originalnim dajverom sam imao jacinu signala sa jednog ap-a oko 12% i to je nekako radilo dok sa novijim drajverom nema sanse ni da se konektujem ako je signal ispod 50%.
da napomenem jos da svaki signal koji je kod provajdera preko -75db kartica pokazuje 100% jacinu signala sto uopste nije realno.
a jesi li ti primetio i u radu da taj tp link losije radi ili gledas samo po jacini signala?

pozdrav
 
Odgovor na temu

stivstivo

Član broj: 181145
Poruke: 10
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Neshvatljivo tp link12.12.2008. u 14:18 - pre 187 meseci
Pa realno na ovom ap-u na kome sam konektovan nema bitne razlike, ali ovaj realtek mi vidi jos 20 ap-a koje tp link ni da detektuje, cak oce i da se konektuje ali nisam uplacivao internet na svaki ap pa da mogu da proverim dali bi radilo.

I u net stumbleru sa realtekom imam signal -40 db a sa tp-link -70 to nikako nije mala razlika.

windows pokazuje sve crtice pune sa realtekom, a sa tp-link samo dve ponekad skoci na tri crtice.

Rastojanje do ap je najvise 2km opticka vidljivost antena 60cm dish+biquad kad se upikira kako treba tp link ne prelazi -70db.

Da nije mozda na ovom realteku nekako pojacana snaga, dali moze na tp-link da se pojaca izlazna snaga.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Neshvatljivo tp link13.12.2008. u 05:33 - pre 187 meseci
pozdrav

malo se pogresno izrazavas ali se otprilike razumemo.
to sto ti imas su wlan kartice a ne ap-ovi.
signal na ap nemozes netstumblerom da meris nikako.
a evo jos dokaza da to nije tako kao sto softver pokazuje.
signal od -40db mozes da imas samo ako su racunari medjusobno udaljeni par metara ili eventualno sa vanjskim antenama na 100-200m sa extra dobrim antenama.
signal od -70db je mnogo vise moguce da imas jer to je neka sredina recimo.
to sto windows pokazuje razlicito u "crticama" opet zavisi od drajvera koji to njemu daje kao informaciju,znaci ako softver kartice pokazuje vise i win ce pokazivati jaci signal.
a koliko sam shvatio sve ove vrednosti sto spominjes su kako ti ocitavas signal?
jesi li ikad zvao provajdera i pitao kakav je signal koji ti saljes prema njima posto bi se tu ustvari videla snaga kartice?
ovo o cemu ti pricas su vrednosti kako kartica prima signal i moze mnogo da varira od kartice do kartice i od softvera koji prikazuje jacinu signala.
a to sto sa realtekom vidis vise mreza neznaci da tp link nevalja nego je verovatno odradjeno u softveru da slabe signale sa kojima ne bi mogao kvalitetnu vezu da odrzi uopste i ne prikazuje za razliku od realteka koji "hvata sve zivo".
da ne pomisli neko da branim jednu karticu a blatim drugu (nijednu nisam imao) nego samo pricam iz iskustva.
ako hoces da vidis pravu razliku izmedju tih kartica nazovi provajdera da ti vidi signal kada si konektovan sa jednom karticom a posle probaj sa drugom,naravno sa istom antenom i na isti ap na koji se kacis i to ce ti resiti svaku dilemu oko jacine signala.
ja vec odavno pokazatelj signala koji dolazi sa karticama posmatram cisto informativno da li ima signala ili nema a za tacnu situaciju gledam kakav je moj signal kod provajdera.
jos da napomenem da na nekim karticama imas da podesis kojom snagom da radi pa vidi da nije to smanjeno mada to opet nema nikakve veze sa signalom koji primas.

pozdrav
 
Odgovor na temu

mobilexpert
GSM/WiFi service

Član broj: 30843
Poruke: 81
93.86.107.*

ICQ: 20333009


Profil

icon Re: Neshvatljivo tp link28.12.2008. u 20:01 - pre 186 meseci
tox je dao najtacniji odgovor

- realtek je dokazani krsh i drajveri su krsh
- tp-link 551 je atheros, koji AKO je ispravan, nema greske

za 2km je normalno -70db, nemoguce je -40dB


ako ti tp-link vidi malo mreza, nadji oficijelne atheros drajvere,
oni vide sve sto postoji, do -95dB


poz.
Brk.a
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Neshvatljivo tp link

[ Pregleda: 2744 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.