Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojkto

Član broj: 29220
Poruke: 37
*.ais.at.



Profil

icon Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica09.12.2008. u 13:38 - pre 186 meseci
Imam problem, resenje trenutno ne vidim mozda bi mogo neko da pomogne.
Postoje 2 forme, prvoj mi je samo button za prikazivanje druge forme a na drugoj formi mi je webBrowser kontrola. Hteo bih da kada se ucita kompletna stranica (WebBrowser) na drugoj formi da mi se prva forma zatvori i pokaze forma na kojoj je webBrowser kontrola.
Nasao sam nacin kako da proverim kada je stranica kompletno ucitana ali mi bas ne ide to sa zatvaranjem prve forme i prikazivanjem druge.

Ako ima naka resenja ili linkovi sa slicnim stvarima bilo bi odlicno.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.30.*



+987 Profil

icon Re: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica09.12.2008. u 15:14 - pre 186 meseci
Da li si probao da na toj formi napravis f-ju tipa:

Code:

public void Zatvori()
{
  this.Close();
}


koji pozivas kada se ucita cela stranica. Primeti da je f-ja public.

I ako je ta forma jedina tog tipa koja moze da se kreira u datom trenutku onda mozes da je pronadjes sa

Code:


for (int i = 0; i < Application.OpenForms.Count;i++ )
                if (Application.OpenForms[i] is Form2) ((Form2)Application.OpenForms[i]).Zatvori();




Takodje ako si drugu formu otvorio sa ShowDialog(), nece zatvoriti prvu formu dok ne zatvoris drugu.


[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 09.12.2008. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica09.12.2008. u 18:27 - pre 186 meseci
a jel ne treba to da ide preko invoke() ?
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.30.*



+987 Profil

icon Re: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica09.12.2008. u 18:44 - pre 186 meseci
Ne treba. Bas sam napravio malu test aplikaciju sa 3 ne-modalna prozora i isprobao. Sljaka.

I mala optimizacija. Treba samo:

Code:


for (int i = 0; i < Application.OpenForms.Count;i++ )
                if (Application.OpenForms[i] is Form2) ((Form2)Application.OpenForms[i]).Close();



 
Odgovor na temu

gojkto

Član broj: 29220
Poruke: 37
86.59.96.*



Profil

icon Re: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica11.12.2008. u 17:49 - pre 186 meseci
Izvinjavam se na kasnjenju, opravdano je bilo.

Probao sam sa public f-jom ali mi nesto ne ide, mozda vidi neko resenje ako posaljem deo koda.

Code:


        private void kaDrugojFormi()
        {
            Form2 frm2 = new Form2();
            this.Visible = false;
            frm2 .ShowDialog();            
        }



e sada na drugoj formi ima webBrowser kontrolu...

Code:

        private void PrintHelpPage()
        {
            this.webBrowser1.DocumentCompleted += new WebBrowserDocumentCompletedEventHandler(PrintPreview);
            this.webBrowser1.Url = new Uri(@"http://www.nesto.html");
        }

        private void PrintPreview(object sender, WebBrowserDocumentCompletedEventArgs e)
        {
            // ovde bi trebalo da stoji ili da zatvori formu sa close ili da pozove f-ju close
        }



mozda sam u pravu a mozda i to tako ne ide....

hvala
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
77.46.196.*



+987 Profil

icon Re: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica11.12.2008. u 18:57 - pre 186 meseci

frm2 .ShowDialog();


Ovako kreiras modalnu formu koja se MORA zatvoriti pre nego sto pokusas da zatvoris neki drugi form. Slicno kao MessageBox form.

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Ne zatvoriti formu dok nije ucitana kompletna stranica

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.