Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.

[es] :: Browseri :: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.

[ Pregleda: 4014 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.07.12.2008. u 15:37 - pre 186 meseci
Da li neko zna o cemu se ovde radi:
pojedine web stranice ne mogu da otvorim (tacnije - pojedine mogu da otvorim, a vecinu ne)...Desava se i da u okviru jedne iste stranice (koju uspem da otvorim), poneke "podkategorije" otvara, a poneke ne...
Da li je to problem pretrazivaca ili neceg drugog? (koristim IE7, Operu 9)


Hvala,
pozdrav
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.117.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.08.12.2008. u 02:34 - pre 186 meseci
da li imas instaliran Adobe Flash Player?
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.08.12.2008. u 09:40 - pre 186 meseci
Ne...
Moze li to da bude razlog neotvaranja web stranica? Za pojedine aplikacije u okviru strane - ok; ali nekim sajtovima uopste ne mogu da pristupim...
(A gde nabaviti Adobe Flash Player? Moze li da se bezbedno skine sa nekog sajta?)

[Ovu poruku je menjao marrea dana 08.12.2008. u 10:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao marrea dana 08.12.2008. u 11:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao marrea dana 08.12.2008. u 11:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.09.12.2008. u 15:59 - pre 186 meseci
Nije do A.F Player-a.....instalirala sam ga, ali i dalje postoji isti problem.....i dalje nemam pristup pojedinim web str.,tj.browser ih uopste ne otvara....
Zna li neko o cemu se ovde radi? Sa cim ovo moze da ima veze?


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.114.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.10.12.2008. u 23:34 - pre 186 meseci
Moze imati veze sa:
firewall-om (ako je podesen da blokira neke podatke koji dolaze sa nekih sumnjivih web adrsa).

ima jos mogucnosti...

najlakse cemo odgonetnuti u cemu je stvar ako napises par linkova koji nece da se otvore.
a moze i nekoliko koje otvara bez problema pa da probamo i mi.

adobe flash player skines sa
www.adobe.com
i nedjes nege slicicu download flash player
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.11.12.2008. u 12:54 - pre 186 meseci
Moguce da je ovo prvo - firewall....(jos tu nisam bila)...
Sta tu treba da bude podeseno, da bi sve radilo normalno? (Podesavanja su u Control Panel-u, jel da?)

Adobe Flash Player sam instalirala....nije do toga...

Sto se sajtova tice - vecinu nece da otvori (evo na pr. yahoo.com.......i niz drugih). A recimo elitesecurity.org otvara bez problema..(otvorih i adobe.com..)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.112.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.12.12.2008. u 15:54 - pre 186 meseci
Citat:
Moguce da je ovo prvo - firewall....(jos tu nisam bila)...
Sta tu treba da bude podeseno, da bi sve radilo normalno? (Podesavanja su u Control Panel-u, jel da?)


pa ako nikad nisi instalirala neki firewall onda verovatno imas samo windows firewall koji skoro i nema sta da se podesava.

da. do windows firewalla mozes doci preko control panela.

za pocetak probaj da iskljucis firewall (izaberi OFF i klikni na taster OK)
pa ponovo isprobaj posetiti razne sajtove pa vidi da le se sta promenilo.


ako to nije u pitanju onda je problem malo komplikovaniji. da li ti se jos nesto cudno desava na kompjuteru? npr. sporiji rad, prorami koji su radili a vise nece itd... (govoim o simptomima virusa ili spywarea)



osim tog firewalla mozda si slucajno instalirala jos neki koji se mesa u to kojima stranicama mozes pristupiti a kojima ne mozes.


ako koristis bezicni ruter izmedju kompjutera i veze sa internetom, mozda i on ima svoj ugradjeni firewall...
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.12.12.2008. u 20:05 - pre 186 meseci
- Wind. Firewall sam iskljucila...i.....nista...opet postoji isti problem.

- Sto se virusa tice, ne verujem da je to u pitanju...Antivirusni program ne pokazuje inficiranost/viruse i spyware (doduse, izbacuje neke "warnings count"-potencijalno opasne objekte...valjda...) Ali, nema simptoma zarazenosti.....sve je o.k., osim ovog problema sa ucitavanjem stranica.

- Ne bih rekla da sam bilo sta instalirala.....Mozda nesto slucajno (mada-malo verovatno). Mogu li to nekako da proverim?

- Postoji jedna stvar koju nisam pomenula, a moze biti od znacaja...Naime, sa PC racunara (dial-up) mogu pristupiti svim web stranama....a sa laptopa (bezicni internet) - nikako
Moze li taj bezicni internet da ima neke veze sa problemom?
(uzgred, ne mogu laptop da prebacim na dial-up; niti mogu bezicni int.-modem da instaliram na komp., jer on, pak, ima drugi problem.......haos)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.116.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.14.12.2008. u 00:35 - pre 186 meseci
Citat:
Moze li taj bezicni internet da ima neke veze sa problemom?

naravno.

ti bezicni uredjaji mogu imati ugradjeni firewall i svoja pravila. a mogu biti i lose podeseni pa da zezaju sa nekim internet adresama. to je komplikovano i ne znam objasniti. ali je dosta jednostavno ako pazljivo pratis uputstva koja si dobila uz uredjaj.

Citat:
- Postoji jedna stvar koju nisam pomenula, a moze biti od znacaja...Naime, sa PC racunara (dial-up) mogu pristupiti svim web stranama....a sa laptopa (bezicni internet) - nikako

mozes li jos jednom da potvrdis: da li sa laptopom mozes bar neke stranice da otvoris ili nikada ni jednu?

p.s.
laptop sigurno mozes povezeti sa kompom pomocu mreznog kabla ako kompjuter ima ugradjenu mreznu karticu. u prodavnici samo reci da ti treba kabal da povezes laptop sa kompjuterom i znaci ce koji ti treba.
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.14.12.2008. u 14:33 - pre 186 meseci
Citat:
mozes li jos jednom da potvrdis: da li sa laptopom mozes bar neke stranice da otvoris ili nikada ni jednu?

...da, i sa laptopa mogu da pristupim nekim stranicama, ali vecini ne...
Naime, onu istu stranicu koju komp moze da ucita, laptop ne moze...
(poenta je u tome sto jedino laptop mogu da koristim za rad, jer mi komp nije ok... (ima neke probleme sa cestim padom sistema, preeesporim radom....verovatno i viruse...); tako da jedini pristup internetu mi je sa laptopa, preko bezicnog interneta...)

Koristim mts bez. internet....instalacija je jednostavna...nema nikakvih uputstava,CD-a i sl.....mislim da tu nema sta da se pogresi....
Jedino - taj firewall.....to mi nije jasno...Mogu li nekako da proverim da li je podesen? (ako je samo u pitanju ono: Cont.Panel - Wind.Firewall - off; onda nije ni do toga)

Ne znam ... treba li da se obratim mts-u, ili su ta podesavanja ipak do mene??




 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.101.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.14.12.2008. u 16:57 - pre 186 meseci
Citat:
Ne znam ... treba li da se obratim mts-u, ili su ta podesavanja ipak do mene??

naravno. buni se dok ti to ne srede. pogotovo ako ti nisu dali uputstva na papiru onda treba da ti objasne kako.

Citat:
Jedino - taj firewall.....to mi nije jasno...Mogu li nekako da proverim da li je podesen? (ako je samo u pitanju ono: Cont.Panel - Wind.Firewall - off; onda nije ni do toga)

ma Windows firewall je najjednostavniji. on po defaultu bude ukljucen ali ako je sve isto i kada ga iskljucis onda sigurno nije do njega. Najbolje da drzis ukljucen taj windows firewall jer to je neka najosnovnija zastita od nekih napada.
 
Odgovor na temu

marrea

Član broj: 203707
Poruke: 13
212.200.65.*



Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.15.12.2008. u 17:03 - pre 186 meseci
Citat:
naravno. buni se dok ti to ne srede. pogotovo ako ti nisu dali uputstva na papiru onda treba da ti objasne kako.


...zvala sam njihove operatere, oni kazu da su sva podesavanja izvrsena automatski, u samom startu, jos pri kupovini modema....do mene je bilo samo da instaliram modem, a to je prilicno jednostavno.....
Nista.......moracu da odem direktno kod njih.....pa ako i to ne urodi plodom - ne znam sta cu...


U svakom slucaju, Stranger2 - hvala ti puno na izdvojenom vremenu

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.27.01.2012. u 02:35 - pre 148 meseci
Da ne otvaram drugu temu,sličan problem i nikako da rešim,probao sa AV,HIJACKTHIS i COMBOFIX da prečešljam (i tuneup ) ali ništa,zanimljivo je to što ja npr kucam neku adresu tipa www.imperiaonli.... ,on krene na nju i neprekidno u adres baru stoji ta adresa a u donjem levom uglu ispiše "čekanje na connecting.facebook.com i tako non stop stoji,ako probam neku drugu adresu onda je slično samo je dole levo neka druga adresa ali opet nema veze sa onom koju sam ukucao u adres baru
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.27.01.2012. u 02:38 - pre 148 meseci
a zanamiljivo da ne radi u chrome,mozzila i IE a u operi radi ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Nemogucnost otvaranja odredjenih web str.

[ Pregleda: 4014 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.