Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!

[es] :: E-Marketing :: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!
(TOP topic, by Miloje Sekulic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33680 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 19:11 - pre 186 meseci
Ponudio sam nekim turistickim agencijama iz Srbije (uglavnom iz Beograda) besplatno reklamiranje na sajtu. Uslov je bio da mi posalju neki tekst (ili tekstove) o turistickim destinacijama i da mi daju saglasnost da taj njihov tekst koristim na svom sajtu. Ponudio sam im da uz njihove tekstove stoji vidno istaknut link ili baner koji bi posetioce sa mog sajta upucivao na sajt njihove agencije. Objasnio sam im da bi oni time dobili besplatnu i kavlitetnu promociju a ja besplatan i kvalitetan sadrzaj za svoj sajt.

Ponudu sam poslao na mail-ove desetina turistickih agencija, nekoliko maila su bila van funkcije (!?), od dve agencije je stigao odgovor (posle vise dana) kako pristaju na saradnju a od ostalih ni posle 20-tak dana nije stigao nikakav odgovor! Medjutim, nekoliko dana kasnije stigli su mi novi mail-ovi od ove dve agencije koje su ranije kao pristale na saradnju. U mail-u prve agencije stoji da bi bilo bolje da ja sam napisem tekstove i da linkujem ka njima (bezobrazluk nevidjeni) a u mailu druge agencije je pisalo da nisu u stanju da mi posalju te tekstove ali da mogu slobodno postaviti njihov banner na svoj sajt! Mozda cu poslati jos nekim agencijama ovu ponudu ali mislim da ima malo smisla za tako nesto jer izgleda da turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na internetu!

P.S.

Ako neko od vas ima turisticku agenciju i zeli da je promovise na ovakav nacin neka mi se javi na PP.
 
Odgovor na temu

Strahinja233
NS

Član broj: 28341
Poruke: 94
79.101.66.*

Sajt: saobracaj.net


Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 19:41 - pre 186 meseci
Ma nije to problem samo sa turističkim agencijama, tako je sa svima.

Pre izvesnog vremena smo na fakultetu pokrenuli neki projekat, i potreban nam je bio materijal sa sajtova nekih firmi (radi se o velikim firmama u državnom vlasništvu). Poslali smo mail-ove da bi dobili odobrenje (ili odbijanje) i zamisli, nismo dobili nijedan odgovor. Da se čovek zapita da li iko i čita te mailove.

A isto tako sam tražio od jedne firme da mi pošalje svoju ponudu proizvoda i cenovnik, i nikad mi nisu odgovorili na mail, a da ih zovem telefonom pa da im dajem mail adresu na koju da mi pošalju to mi ne pada na pamet.
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
77.46.138.*

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 20:25 - pre 186 meseci
Drago mi je da je neko pokrenuo temu u vezi online travel usluga. Generalno, stanje u ovoj oblasti je katastrofalno. Iako istraživanja pokazuju da 60% putnika prvo proverava ponudu turističkih agencija u svetu na Internetu, iako se se industrija elektronske trgovine često deli na online travel i sve ostalo, iako su online turističke agencije neki od najvećih online oglašavača u svetu (Expedia među prvih 20 na UK i US tržištu), prosto je neverovatno da niti jedna agencija nije prepoznala Internet kao jedan od najmoćnijih marketinških kanala za poslovanje.

Npr., Adriatica, jedan od većih online igrača u SEE kupi Jolly Tours, ali ni dinara ne uloži u razvoj njihovog sajta. Poznajem vlasnika portala Putovanja pa znam na kojim je čovek mukama kada pokuša da približi net-poslovanje vlasnicima / menadžerima turističkih agencija.

S druge strane, putokaz, web strategija ti je veoma loša - fizičko lice, tražiš uzajamno postavljanje bannera, zaista verujem da veliki procenat webmastera neće ni pomisliti da postavlja bannere zauzvrat.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 20:32 - pre 186 meseci
Citat:
srlexic
S druge strane, putokaz, web strategija ti je veoma loša - fizičko lice, tražiš uzajamno postavljanje bannera, zaista verujem da veliki procenat webmastera neće ni pomisliti da postavlja bannere zauzvrat.


Ne, sajt je u vlasnistvu moje firme (dakle, nisam nastupio pred njima kao fizicko lice) o cemu su doticni obavesteni.
 
Odgovor na temu

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
79.101.145.*



Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 23:10 - pre 186 meseci
Ja sam jos uvek ubedjen da je u pitanju nekultura i nepoznavanje najprostijih pravila bontona. Imao sam prilike da saljem dosta mailova, sto licno, sto za firme za koje sam radio (da li za klijente ili poslovne partnere) i neverovatno je koliko niko ne daje odgovor uopste.

Mislim kad posaljete neku vest/promociju nekog sadrzaja i u samom mailu se ocekuje neki lican odgovor (da, ne, mozda, bilo sta) mnoge firme jednostavno prelaze preko toga kao pored kese na ulici..

Ponekad pomislim, jesam li ja sam ovde, kad niko da odgovori, bio bih srecan da me neko otera u tri lepe, kaze: Stoko ne salji mail, necemo.. Ma bilo kakav odgovor.

Ali kakva nam je kultura, tako i zivimo, zar ne?
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
77.46.138.*

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!03.12.2008. u 23:33 - pre 186 meseci
Malo si izašao van konteksta. Tema je počela kao pitanje / blago reklamiranje, pokušao sam je da je uvedem u domen online trgovine (online kupovina putovanja), ali ti predlažem da pokreneš posebnu temu za pitanja email komunikacije.
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
77.46.147.*



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 12:06 - pre 186 meseci
Danas sam odvojio dovoljno vremena i kontaktirao neke agencije telefonom i obavestio ih da sam im "jednom davno" poslao mail. Nisu citali mailove jedno 20 i vise dana... Uglavnom je odgovor bio "videcemo"... Ma, videcu i ja...
 
Odgovor na temu

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.48.*



Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 16:08 - pre 186 meseci
Da istina da sam malo otisao off-topic, ali evo, moje razmisljanje potvrdjuje websurfer. "videcemo..." Kakav je to odgovor? I turisticka agencija koja mail ne gleda 20 dana. Kako li oni posluju da mi je znati?
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 16:52 - pre 186 meseci
Citat:
websurfer: Ponudio sam nekim turistickim agencijama iz Srbije (uglavnom iz Beograda) besplatno reklamiranje na sajtu. Uslov je bio da mi posalju neki tekst (ili tekstove) o turistickim destinacijama i da mi daju saglasnost da taj njihov tekst koristim na svom sajtu. Ponudio sam im da uz njihove tekstove stoji vidno istaknut link ili baner koji bi posetioce sa mog sajta upucivao na sajt njihove agencije. Objasnio sam im da bi oni time dobili besplatnu i kavlitetnu promociju a ja besplatan i kvalitetan sadrzaj za svoj sajt.

Ponudu sam poslao na mail-ove desetina turistickih agencija, nekoliko maila su bila van funkcije (!?), od dve agencije je stigao odgovor (posle vise dana) kako pristaju na saradnju a od ostalih ni posle 20-tak dana nije stigao nikakav odgovor! Medjutim, nekoliko dana kasnije stigli su mi novi mail-ovi od ove dve agencije koje su ranije kao pristale na saradnju. U mail-u prve agencije stoji da bi bilo bolje da ja sam napisem tekstove i da linkujem ka njima (bezobrazluk nevidjeni) a u mailu druge agencije je pisalo da nisu u stanju da mi posalju te tekstove ali da mogu slobodno postaviti njihov banner na svoj sajt! Mozda cu poslati jos nekim agencijama ovu ponudu ali mislim da ima malo smisla za tako nesto jer izgleda da turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na internetu!

P.S.

Ako neko od vas ima turisticku agenciju i zeli da je promovise na ovakav nacin neka mi se javi na PP.


Pali su prvi (pravi) dogovori! Tema vise nije zanimljiva!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 19:44 - pre 186 meseci
Citat:
askaratazor: Ponekad pomislim, jesam li ja sam ovde, kad niko da odgovori, bio bih srecan da me neko otera u tri lepe, kaze: Stoko ne salji mail, necemo.. Ma bilo kakav odgovor.

Ali kakva nam je kultura, tako i zivimo, zar ne?

Jedno od osnovnih pravila borbe protiv spamera je ne odgovarati na njihove email poruke.
Ne znam samo da li ste svesno koliku kolicinu nezeljenih poruka dobije prosecna firma danas... katastrofa opsta! Svi nude nekakvu maglu, nesto besplatno mesec dana pa onda svakog dana smaraju ponudama da se plati dalje koriscenje i tako, sta da vam kazem, kakav bonton, motka je za vas :-)

Moja licna preporuka - email je mrtav kao sredstvo za promociju svojih proizvoda/usluga, izaberite neki drugi nacin da privucete potencijalne korisnike. Ako planirate da zivite od reklama (tj. od toga sto firmama obezbedjujete klijente) a sami sebi ne umete da obezbedite klijente, to je onda gubljenje vremena.

Citat:
Da istina da sam malo otisao off-topic, ali evo, moje razmisljanje potvrdjuje websurfer. "videcemo..." Kakav je to odgovor? I turisticka agencija koja mail ne gleda 20 dana. Kako li oni posluju da mi je znati?

Iskreno, ja bih se vise brinuo za tebe nego za njih...
Evo, kao ukazacu ti na nesto kao covek koji intenzivno koristi email u poslovanju. Intenzivno koriscenje znaci da saljem email kolegi za susednim stolom, email je za tu svrhu mnogo bolji nego da ga usmeno pitam, jer ako bude "nisi me to nikada ni pitao" uvek imam dokazni materijal. Mozda tebi zvuci paranoicno, ali, bezbroj puta se pokazalo da zaista postoji potreba da se ima arhiva celokupne poslovne komunikacije sa najblizim saradnicima. A ako kod mene u sred posla zaluta neki email od nepoznatog posaljioca sa nekom *fantasticnom ponudom*, tada se po default-u klikne na "delete" radije nego da se dragoceno vreme trosi na citanje. Mozda ne mozes da zamislis koliko kojekakvih fantasticnih ponuda stigne svakog dana, ali, ajd da kazemo da vas spamera u Srbiji ima 0,01% ukupnog broja stanovnika, znaci oko 1000. I uzmimo da od svakog stigne 1 poruka mesecno. To bi znacilo da dnevno treba citati 50 poruka. Ako je za citanje i brzinsko razmatranje svake ponude potrebno 5 minuta, to je onda 250 minuta dnevno, tj. priblizno pola radnog vremena! I, tako, ja za minut pobrisem bez citanja tih 50 poruka i postedim firmu bacanja u vetar polovine moje plate.
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 21:31 - pre 186 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Moja licna preporuka - email je mrtav kao sredstvo za promociju svojih proizvoda/usluga, izaberite neki drugi nacin da privucete potencijalne korisnike.


Word!

Zar ne bi bilo bolje da si ih pre slanja pozvao telefonom i pitao da li možeš da im pošalješ mail na koji očekuješ odgovor? To bi im privuklo pažnju i možda bi de setili da nakon 20 dana pročitaju svoju poštu, a i očekivali bi poštu od tebe i verovatno bi procenat odgovora (bilo kakvog) bio veći. Samim tim to ne bi bio spam jer si "dobio dozvolu" da im pošalješ ponudu mailom.

Bar ja tako praktikujem
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 21:52 - pre 186 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Jedno od osnovnih pravila borbe protiv spamera je ne odgovarati na njihove email poruke.
Ne znam samo da li ste svesno koliku kolicinu nezeljenih poruka dobije prosecna firma danas... katastrofa opsta! Svi nude nekakvu maglu, nesto besplatno mesec dana pa onda svakog dana smaraju ponudama da se plati dalje koriscenje i tako, sta da vam kazem, kakav bonton, motka je za vas

Moja licna preporuka - email je mrtav kao sredstvo za promociju svojih proizvoda/usluga, izaberite neki drugi nacin da privucete potencijalne korisnike. Ako planirate da zivite od reklama (tj. od toga sto firmama obezbedjujete klijente) a sami sebi ne umete da obezbedite klijente, to je onda gubljenje vremena.


Citat:
Darko Nedeljković: Iskreno, ja bih se vise brinuo za tebe nego za njih...
Evo, kao ukazacu ti na nesto kao covek koji intenzivno koristi email u poslovanju. Intenzivno koriscenje znaci da saljem email kolegi za susednim stolom, email je za tu svrhu mnogo bolji nego da ga usmeno pitam, jer ako bude "nisi me to nikada ni pitao" uvek imam dokazni materijal. Mozda tebi zvuci paranoicno, ali, bezbroj puta se pokazalo da zaista postoji potreba da se ima arhiva celokupne poslovne komunikacije sa najblizim saradnicima. A ako kod mene u sred posla zaluta neki email od nepoznatog posaljioca sa nekom *fantasticnom ponudom*, tada se po default-u klikne na "delete" radije nego da se dragoceno vreme trosi na citanje. Mozda ne mozes da zamislis koliko kojekakvih fantasticnih ponuda stigne svakog dana, ali, ajd da kazemo da vas spamera u Srbiji ima 0,01% ukupnog broja stanovnika, znaci oko 1000. I uzmimo da od svakog stigne 1 poruka mesecno. To bi znacilo da dnevno treba citati 50 poruka. Ako je za citanje i brzinsko razmatranje svake ponude potrebno 5 minuta, to je onda 250 minuta dnevno, tj. priblizno pola radnog vremena! I, tako, ja za minut pobrisem bez citanja tih 50 poruka i postedim firmu bacanja u vetar polovine moje plate.


Nemoj da se brines, molim te... I nemoj tako lako da lepis etikete drugima. Nazivati nekoga spamerom zato sto uredno i jasno nekome ponudi besplatnu promociju (trajnu saradnju, trajno besplatnu, a ne tih mesec dana koje spominjes, jer je meni trajno potreban kvalitetan sadrzaj - tekstovi ljudi koji su najkompetentniji u oblasti turizma jer se time bave). Ja licno citam mailove (valjda zato mail i sluzi, a ti slobodno brisi sve sto stigne na mail i tako "ustedi" novac firmi za koju radis ) i naravno spreman sam da reagujem na dobru ponudu, predlog, negodovanje ili sl. U ponudi je spomenuto regulisanje uslova koriscenja tekstova zbog fer saradnje (definisanje uslova u pisanoj formi, izmedju dve firme), dakle nema one "fantasticne saradnje" od mesec dana koju spominjes. Drugo, ja nikoga ne bombardujem stotinama mail-ova kako ti to pokusavas da predstavis (poslat je po jedan jasan i ne predug mail) i ne primoravam nikoga na ovakvu saradnju samo mi je bilo cudno sto mnogi nisu prepoznali svoj interes u tome (ali drago mi je i sto neki konacno jesu).

Citat:
Darko Nedeljković: ...a sami sebi ne umete da obezbedite klijente...


Nisi shvatio, nisu klijenti, vec saradnici. Dakle, kvalitetan sadrzaj u zamenu za promociju...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
79.101.247.*



+6455 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!04.12.2008. u 23:35 - pre 186 meseci
Citat:
websurfer
Nemoj da se brines, molim te... I nemoj tako lako da lepis etikete drugima. Nazivati nekoga spamerom zato sto uredno i jasno nekome ponudi besplatnu promociju (trajnu saradnju, trajno besplatnu, a ne tih mesec dana koje spominjes, jer je meni trajno potreban kvalitetan sadrzaj - tekstovi ljudi koji su najkompetentniji u oblasti turizma jer se time bave).


To što si ti uradio je klasičan spam. Bez obzira na sadržaj e-maila, ako šalješ masovne mailove bez izričite dozvole primaoca, to je spam.

Na drugu stranu što to reklamiranje na tvom sajtu nije besplatno. I za pisanje teksta je potrebno uložiti neko vreme, a očigledno da kvalitet tvog sajta i reklama na istom ne opravdava ulaganje vremena u pisanje tih tekstova. Ako hoćeš kontra primer, ja ću ti dati baner na svom sajtu doživotno, ti samo treba da dođeš do mene i pomogneš mi da iskopamo 200 metara kanala, nije mnogo metar dubine... Reklama je besplatna, ne plaćaš nikakav novac za nju. I zamisli da ti ja sad takvu ponudu pošaljem na mail, kako tebi zvuči? Meni možda zvuči sasvim logično i fer.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 00:01 - pre 186 meseci
Citat:
ventura: To što si ti uradio je klasičan spam. Bez obzira na sadržaj e-maila, ako šalješ masovne mailove bez izričite dozvole primaoca, to je spam.

Cini mi se da je ova definicija otisla u krajnost. Realno, ako ja tebi posaljem mail bez tvog predhodnog odobrenja, u kojem ti nudim da bez bilo kakve nadoknade reklamiram tvoje aparate i kladionicarski softver, ti bi to odbio i smatrao za spam?
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 00:01 - pre 186 meseci
Citat:
ventura: ... a očigledno da kvalitet tvog sajta i reklama na istom ne opravdava ulaganje vremena u pisanje tih tekstova.


Pre svega, sto se tice kvaliteta ili posecenosti sajta - smatram da je dovoljno i kvalitetan i posecen za jedan novi sajt a agencijama su navedeni zacrtani nacini promocije sajta u narednom periodu (na kojim sajtovima i u kojim casopisima ce se sajt reklamirati, sto nagovestava i kvalitet njihove promocije).

Citat:
ventura:
Na drugu stranu što to reklamiranje na tvom sajtu nije besplatno. I za pisanje teksta je potrebno uložiti neko vreme.


Da, za neke to jeste tacno... Ali za mnoge od njih je i u tom smislu besplatno jer vec na svojim sajtovima imaju takve tekstove, dakle ne treba da ih pisu - vec ih imaju, potrebno je samo da daju svoju saglasnost/dozvolu za koriscenje tih tekstova.

Napominjem: ipak sam u zadnjih 24h konacno postigao prve (prave) dogovore tako da poredjenje sa kopanjem onog tvog kanala cini mi se ipak nije bas najbolje...

Tako da OVA TEMA MOZE U ARHIVU.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 00:15 - pre 186 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: Cini mi se da je ova definicija otisla u krajnost. Realno, ako ja tebi posaljem mail bez tvog predhodnog odobrenja, u kojem ti nudim da bez bilo kakve nadoknade reklamiram tvoje aparate i kladionicarski softver, ti bi to odbio i smatrao za spam?


Kad bi to uradio ti bi prekrsio Zakon o oglasavanju, pa bi mogao da prodjes mnogo gore nego neki obicni spamer.

 
Odgovor na temu

askaratazor

Član broj: 73681
Poruke: 180
93.86.100.*



Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 01:25 - pre 186 meseci
@Darko Nedeljkovic

Ne znam odakle ti ideja da ja spamujem i da saljem mass e-mailove. Prvo sto sam rekao je da sam slao mailove postojecim klijentima (sto znaci da imam njihovo ime i prezime, e-mail, opis posla kojim se bave). Cisto da nastavim pricu radio sam za jedan beogradski portal, i mailove sam slao striktno za toga i toga, sa vasom prezentacijom se desava to i to, treba da nam posaljete materijal za koji ste vec platili reklamiranje i od 200-300 firmi dobijem 5 odgovora..

Znaci ja se brinem za svoje klijente, zelim da ih reklamiram, oni su to vec platili, ali ne salju materijal (slike, tekst, ...). Ja imam 2 opcije, ili da se pravim blesav i kazem platili su, bas me briga, ili da im posaljem cirkularni mail. A da zovem 300 klijenata svakih 15 dana da ih podsetim da oni trebaju da posalju materijal, ja mislim da to trosi mnogo vise od oih 5 minuta koji ti gubis po mailu..

A onaj deo da se brines za mene mi uopste nije jasan, pa necu da komentarisem..

A tek za deo o tome da je e-mail mrtav kao sredstvo za promociju, necu da komentarisem..
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 04:48 - pre 186 meseci
Citat:
websurfer: Nemoj da se brines, molim te... I nemoj tako lako da lepis etikete drugima. Nazivati nekoga spamerom zato sto uredno i jasno nekome ponudi besplatnu promociju

Ono sto je interesantno - nikada nisam cuo da je neko napisao email tipa "dobar dan, mi smo spameri i zelimo to i to...", vec naprotiv, vecina spam poruka sadrzi tekst tipa "ovo nije spam, dobili ste poruku jer se nalazite u nasoj bazi podataka potencijalno zainteresovanih bla, bla". Vidis, mozda ako napises naslov "jos jedna tipicna spam poruka" ljudi ce biti radoznali da prvi put u zivotu procitaju poruku od nekog ko sebe smatra spamerom :-)

Citat:
askaratazor: @Darko Nedeljkovic
Ne znam odakle ti ideja da ja spamujem i da saljem mass e-mailove.

Ajd prvo da definisemo neke osnovne pojmove - spam poruka je svaka neocekivana, nenarucena i nezeljena poruka. Narocito ako sadrzi poziv za tzv. "saradnju". Takva poruka, poslata samo jednom licu je protivzakonita i kaznjiva, niko nije pominjao nikakve mass e-mailove, niti mene kao osobu koja dobije takvu poruku treba da interesuje da li si ti to poslao samo meni ili jos nekom. Imajuci to u vidu, svako ko drzi do ugleda firme i poslovnog bontona nece za svoje saradnike birati ljude i firme sklone krsenju zakona.

Citat:
Nisi shvatio, nisu klijenti, vec saradnici. Dakle, kvalitetan sadrzaj u zamenu za promociju...

Hmm... dobro, ako ti tako kazes... sa moje tacke gledista saradnik ti nikako ne moze biti neko koga i ne poznajes.

Citat:
askaratazor: Cisto da nastavim pricu radio sam za jedan beogradski portal, i mailove sam slao striktno za toga i toga, sa vasom prezentacijom se desava to i to, treba da nam posaljete materijal za koji ste vec platili reklamiranje i od 200-300 firmi dobijem 5 odgovora..

Pazi, to je nesto sasvim drugo - ako su to tvoji klijenti koji su saglasni da im saljes email obavestenja, onda to nije spam taman da ih imas i milijardu, a kad nadjes negde neciju adresu pa mu bez dozvole posaljes ponudu za saradnju, onda jeste, bez obzira sto si poslao email samo jednoj osobi.
Citat:
askaratazor: A tek za deo o tome da je e-mail mrtav kao sredstvo za promociju, necu da komentarisem..

Da, to je nesto sto je toliko ocigledno da ne bi ni trebalo komentarisati, ali ima ljudi koji toga nisu svesni pa nije lose da se napomene.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 06:28 - pre 186 meseci
Pa uz kontakt formu na sajtu ili uz mail su stajale sledece recenice:

"Za sva pitanja, predloge i komentare, posaljite nam poruku..."
"Ukoliko imate pitanja mozete nas kontaktirati na..."
"Za informacije o nasoj ponudi ili za pitanja, predloge, sugestije mozete nas kontaktirati na..."
Itd, itd...

Zar sama poruka uz kontakt informaciju koja odobrava slanje ove poruke/maila nije dovoljna da ti smes slobodno da postupis po toj poruci, tj.zar ona ne poziva na slanje i zar ne odobrava isto? To je slucaj kada upravo postupis po zelji i nekoj vrsti poziva ili odobrenja za slanje maila.

Ali, kad neko zeli da sve proglasi spamom, onda...


 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
93.86.65.*



+1 Profil

icon Re: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!05.12.2008. u 06:52 - pre 186 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: Cini mi se da je ova definicija otisla u krajnost. Realno, ako ja tebi posaljem mail bez tvog predhodnog odobrenja, u kojem ti nudim da bez bilo kakve nadoknade reklamiram tvoje aparate i kladionicarski softver, ti bi to odbio i smatrao za spam?


Realno - DA :)

Ja se nisam prijavio ni na kakvu opt-in listu u kojoj je recheno da cu da dobijam ponude ovakvog tipa, s toga je to spam.... bez obzira sto ti tu nudish meni besplatno reklamiranje kod tebe (a nije bash da ni ti nemash neke koristi od svega toga).

Dakle nisam na nekom sajtu popunio formu sa mojim imenom i emailom da bih dobijao nekakve informacije.... naravouchenije nisam ti dao dozvolu da mi shaljesh takve emailove (permission marketing).

Za ovakve stvari postoje telefoni, pa lepo uzmesh okrenesh svaku agenciju ponaosob, lepo im u par minuta objasnis sta i kako, i TEK ONDA im kazhesh da ces im poslati email sa vishe informacija o tome, pa neka oni razmisle da li hoce ili nece.
Citat:
websurfer: Pa uz kontakt formu na sajtu ili uz mail su stajale sledece recenice:

"Za sva pitanja, predloge i komentare, posaljite nam poruku..."
"Ukoliko imate pitanja mozete nas kontaktirati na..."
"Za informacije o nasoj ponudi ili za pitanja, predloge, sugestije mozete nas kontaktirati na..."
Itd, itd...

Zar sama poruka uz kontakt informaciju koja odobrava slanje ove poruke/maila nije dovoljna da ti smes slobodno da postupis po toj poruci, tj.zar ona ne poziva na slanje i zar ne odobrava isto? To je slucaj kada upravo postupis po zelji i nekoj vrsti poziva ili odobrenja za slanje maila.


ne, to "predlozi" bi bili predlozi tipa: "Ja sam svetski putnik taj i taj, predlazhem vam da u vash program uvedete putovanje na Tajland" :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Turisticke agencije u Srbiji ne zele besplatnu reklamu na netu!
(TOP topic, by Miloje Sekulic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33680 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.