Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS - kako dodatne besplatne minute obracunavaju kao obican razgovor

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS - kako dodatne besplatne minute obracunavaju kao obican razgovor

[ Pregleda: 2810 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

effulgent
-

Član broj: 203258
Poruke: 1
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon MTS - kako dodatne besplatne minute obracunavaju kao obican razgovor03.12.2008. u 08:17 - pre 187 meseci

MTS je u od novembra dozvolio svim postpaid korisnicima da MTS Club poene, koje svaki korisnik dobija mesecno uz racun kao nagrada za redovno placanje i visinu racuna, pretvori u besplatne minute u okviru svoje postpaid tarife. I tako sam u novembru svoje poene pretvorio u 20 besplatnih minuta. Npr. u tarifi Bel 50 imam 50 besplatnih minuta, tako da sam u novembru imao ukupno 50 + 20 = 70 besplatnih minuta. I sta mi se desilo? Tokom jednog razgovora, kada sam potrosio svojih 50 minuta, cim je softver za obracun stanja poceo odbrojavati "dodatne besplatne minute", oni su mi te dodatne minute poceli obracunavati kao obican razgovor ( jer sam pri proveri stanja uocio da mi je npr. 10 minuta razgovora obacunato malo preko 100 dinara).

Nije tajna da MTS poseduje najgori softver za proveru trenutnog stanja ( ponekad se stanje azurira svaka dva, tri dana, dok se kod Telenora i Vipa azurira bar jednom dnevno ), ali da se u softver ne moze ubaciti potprogram koji dodatne besplatne minute racuna kao besplatne, to je neoprostivo.

Mozda primera radi VIP nije toliko popularan u Srbiji i mada u odnosu na MTS ima slicne postpaid tarife, ono sto ga odvaja od ostalih operatera je da se stanje azurira nekoliko puta dnveno.
-
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS - kako dodatne besplatne minute obracunavaju kao obican razgovor

[ Pregleda: 2810 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.