Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?

[es] :: Access :: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?

[ Pregleda: 2770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cunam520
ZMV
Zagreb

Član broj: 203380
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?01.12.2008. u 20:06 - pre 187 meseci
Kao prvo da pozdravim članove jer sam novi korisnik...

Imam jedan banalni problem u Accessu...napravio sam nekakav kalkulator u Accessu i sredio ispis u Reportu...
Polja crpe podatke (Source control) direktno iz forme...
Ja bih htio u ovisnosti od toga što se upiše u pojedino polje TextBoxa u Reportu, napisati nešto drugo u tom polju...
To bih htio srediti u kodu Reporta, na događaj kada se otvori Report...

Međutim nikako mi ne uspijeva niti najbanalniju stvar...
Npr. želim u VBA-kodu napisati naredbu da napiše neki text u nekom polju Reporta ali ne mogu naći naredbu-svojstvo...

U formi sam to radio ovako: Me.NazivPolja.value="NekiText"
Kada idem to napisati u kodu Reporta, uopće ne vidim opciju "value"...

Možete li mi pomoći?

Puno hvala!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.125.*



+12 Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?01.12.2008. u 21:55 - pre 187 meseci
Probaj npr. ovako (vidi attachment)
;)
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cunam520
ZMV
Zagreb

Član broj: 203380
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?01.12.2008. u 22:32 - pre 187 meseci
Puno ti hvala na trudu majstore ali meni ovo ne radi...
Kada otvorim report ništa mi ne piše u TxtPolju...ali mi ne izbacuje grešku nikakvu...
Primjećujem da u listi evenata nemam događaj Report_Load()...nego Report_Open (koristim Access 2003...)
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 11:47 - pre 187 meseci
Nisam gledao zakačeni primjer ali sintaksa ti ide ovako

Private Sub Detail_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
' rbr_spol ti je txtbox na reportu , što znaći da njegovu vrijednost ispravljas u trenutku ispisa
' ili prikaza na ekran


If IsNull(rbr_spol) Then
l1.BorderStyle = 0
l2.BorderStyle = 0
l3.BorderStyle = 0
l4.BorderStyle = 0
L5.BorderStyle = 0

' rbr_spol="Promjena spola u žensko" ili bi tako dodijelio neku vrijednost
Else
If rbr_spol = "1" Then
l1.BorderStyle = 1
l2.BorderStyle = 0
l3.BorderStyle = 0
l4.BorderStyle = 0
L5.BorderStyle = 0
' rbr_spol="Promjena spola u muško"
End If

End sub


Pozdrav
 
Odgovor na temu

cunam520
ZMV
Zagreb

Član broj: 203380
Poruke: 5
213.147.101.*



Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 12:52 - pre 187 meseci
Hvala ti, probat ću...samo mi nije jasno zašto bih pisao ovo l1.BorderStyle=0 ili 1...zar ne mogu jednostavno u properisima odrediti da textBox uvijek bude vidljiv i jednostavno napišem samo ovo:

Private Sub Detail_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)

If IsNull(rbr_spol) Then

' rbr_spol="Promjena spola u žensko" ili bi tako dodijelio neku vrijednost

Else
If rbr_spol = "1" Then

' rbr_spol="Promjena spola u muško"

End If


End sub


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 12:56 - pre 187 meseci
Ma to ti je iz mog koda, naravno da ti to netrebas,
Napravio sam copy & paste , i nisam brisao, reko da vidis kako ide
 
Odgovor na temu

cunam520
ZMV
Zagreb

Član broj: 203380
Poruke: 5
213.147.101.*



Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 13:21 - pre 187 meseci
Puno ti hvala, upravo je proradilo ovako kako si mi napisao...

Samo mi sad nije jasno zašto mi to isto neće raditi na događaj Report_Open? (javlja mi grešku...)
Zašto nemam tvoj događaj Detail_Print ponuđen u propertisima, nego ga moram ručno pisati i znati da postoji?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.84.*



+12 Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 15:02 - pre 187 meseci
Citat:
cunam520: Puno ti hvala na trudu majstore ali meni ovo ne radi...
Kada otvorim report ništa mi ne piše u TxtPolju...ali mi ne izbacuje grešku nikakvu...
Primjećujem da u listi evenata nemam događaj Report_Load()...nego Report_Open (koristim Access 2003...)

Verovatno samo treba u security options da dozvolis makroima da se izvrsavaju pa ce onda primer moci da radi...

PS
Dogadjaj (event) "On Load" se desava pre otvaranja ("On Open"), zbog toga je i nuzno da bude On Load: Event Procedure

[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 02.12.2008. u 16:15 GMT+1]
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

cunam520
ZMV
Zagreb

Član broj: 203380
Poruke: 5
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 16:46 - pre 187 meseci
Puno vam hvala ljudi...imao bih još samo jedno pitanje...

Kako da zaključam formu (Navigation Button) da se podaci ne mijenjaju kada vrtim kotačić od miša???

Polja su vezana za tablicu...isključim Navigation Button ali se vrijednost u poljima forme ipak mijenja ako vrtim kotačić od miša...
Formu bih htio totalno zaključat...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
93.159.73.*



+8 Profil

icon Re: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?02.12.2008. u 18:11 - pre 187 meseci
Imas tu na forumu rijeseno kako se iskljuci kotacic na misu.
Potrazi , negdje je, a imas i pretragu foruma.đ
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Banalno pitanje-Pisanje u TextBox Reporta, iz njegovog VBA koda?

[ Pregleda: 2770 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.