Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP

[es] :: Linux :: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca89bg
Beograd

Član broj: 202034
Poruke: 354
195.252.105.*



+6 Profil

icon instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP26.11.2008. u 15:49 - pre 187 meseci
Ljudi treba mi detaljno upustvo kako da instaliram linuks na virtuelnoj masini unutar WindowsXp-a
kako da ga pokrenem, link odakle da skinem VmWare, sta mi sve treba znaci svaki korak!


ili mi dajte neki link na srpskom gde je sve ovo objasnjeno posto pretpostavljam da ima dosta....

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.238.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP26.11.2008. u 16:04 - pre 187 meseci
http://www.vmware.com

Kada jednom instaliras VMWare i podesis parametre virtuelne masine (zapravo napravis virtuelnu masinu),
onda sledi instalacija Linux-a u nju. Treba da odaberes i koji Linux ces da instaliras u VMWare.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP26.11.2008. u 16:53 - pre 187 meseci
Samo da dodam, slobodno skini VMWare server, potrebna je free registracija pa posle imaš regularnu verziju.
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP26.11.2008. u 16:55 - pre 187 meseci
Nadamo se da ćeš se za par dana javiti sa pitanjem, kako da instaliraš Windows preko VirtualBox-a unutra Linux-a

Pozdrav
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
77.46.223.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP27.11.2008. u 00:02 - pre 187 meseci
Hehehehe, upravo sam i ja to hteo da dodam. Zar se vmware vise ne placa? 2002-ge kada sam zadnji put proveravao se placao...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.238.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP27.11.2008. u 01:43 - pre 187 meseci
^^ VirtualBox sada radi i sa 2.6.x kernelom (ustvari onaj modul) - kada se detektuje da ne valja, automatski
se izbilduje modul za 2.6.x - juce sam se malo zezao :) - XP radi ko podmazan, probacu i Vistu.

srdjan@Zverko:~$ lsmod | grep vb
vboxdrv 1653120 0
srdjan@Zverko:~$

Linux Host Rulezzz :)

(radi mreza (NAT), zvuk, 128mb za graficku, koliko oces ram-a, startuje se za 5 sec... super sad ne moram kod kuma za e-banking,
a i zena mi vise ne kuka kako nema Jewel Quest III - sad ga ima :))

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 27.11.2008. u 03:23 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP27.11.2008. u 06:08 - pre 187 meseci
i 64-bitni openSuSE 11 sasvim lepo radi u VirtualBox-u...
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP27.11.2008. u 13:14 - pre 187 meseci
Citat:
combuster: Hehehehe, upravo sam i ja to hteo da dodam. Zar se vmware vise ne placa? 2002-ge kada sam zadnji put proveravao se placao...


VMware Server se ne placa, kao ni Player. Cak je i ESXi server dostupan besplatno.
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP27.11.2008. u 21:30 - pre 187 meseci
VMware koliko se ja sećam se nikad nije plaćao, uvek je bio free. Sada možda je to bila neka premium licenca ili šta već nisam siguran a 2002 je bila davno


Citat:
Kernel-1: XP radi ko podmazan, probacu i Vistu.


XP i meni na Ubuntu i RHEL radi 1/1 dok sam sa Vistom imao velikih problema i zamrzavanja sistema (virtualnog). Recimo stavio sam da Vista uzima 3gb DDR i 512ddr za grafiku (imam 8gb ddr 1000mhz i 768ddr GTX nvidia na serveru) i opet ista priča, nešto se muči jadno zaista radi, iskaču neki nebulozni errori itd itd. Tako da sam to ostavi za sada na standby dok se ne popravi kompatabilnost u sledećim verzijama.

Jedino gde mi VirtualBox nije radio kako treba čak nije hteo da mountuje iso slike, je Fedora x64 ne znam zašto, čak sam bug postavio i na oficijalnom forumu i posle par nedelja mi se javio devolper fedorin na support i rekao da je u pitanju bug koji se dosta dugo pojavljuje i pravi problem Fedorinom timu devolpera, i da se dešava u zavisnosti od komponenata u računaru, takođe je rekao da će najverovatnije u sledećoj verziji VirtualBox-a biti ugrađena bolja kompatabilnost sa fedorom (to je bila fedora 8 sada na 10-ki ne znam kako ide).

Poz
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.80.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP28.11.2008. u 02:46 - pre 187 meseci
Hmmm... vista nesto nece da se instalira u VirtualBox - Vista x_64, service pack 1.
Ne znam kako si uspeo da odvojis 512 memorije za graficku, u virtualboxu mi nudi najvise 128
pa toliko odvojim za sta god stavljam u VM. RAM-a sam stavio 2GB za probu Viste.
Ide ono kopiranje fajlova, ali kada se restartuje jednostavno se ne podize. Probao sam
ponovo i sa uklj / isklj onim acpi i apic opcijama u advanced, ali nece ni tako.
Xp radi odlicno. Ne znam zasto nece da mi skine sa neta one Virtual-Box-Guest-Tools
to mi bas treba zbog sharinga, bez toga ne moze valjda.
Hteo bih da skinem i probam F10 x_64 u VBox-u, ali cekam da neko prvo javi jel radi ko je
vec skinuo Fedoru 10 x_64 ;)

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP28.11.2008. u 16:06 - pre 187 meseci
Ima neki patch koji se naknadno kompajlira u VB-u koji omogućava da maximalno za grafiku staviš 512 ali to je ono "testing_only", ako se setim kako ide komanda za to napisaću ovde, bio je neki blog na blogspot.com koji je imao detlajno napisano (mada iskren da budem mislim da nije zaista uzimao punih 512mb ddr-a).

X64 i meni nije hteo da radi, isti problem se javlja kao i sa običnom vistom.


Inače spomenuo si Internet Bankarstvo... da li si čuo za "Ie4Lin" (internet explorer za linux)? Ja sa njim radim bankarstvo preko linuxa (rajfajzen banka) na svom običnom privatnom racunu. Mada moja preporuka za internet bankarstvo je da se odvoji jedan računar (dakle kupiš neki totalno basic racunar za 150-180€) na njemu postaviš firewall, rutiranje veza preko rutera i preko proxy-a i ništa ne instaliraš i služiti za internet bankarstvo. Ja tako radim na firminom racunu, nebih da se igram da mi neko napravi dug od par miliona dinara zbog moje nepromišljene gluposti.

pozdrav
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP28.11.2008. u 16:14 - pre 187 meseci
E pa sad da kupujem jos jedan racunar samo zbog jedne aplikacije, malo je previse.
Cuo sam za Ie4Lin, sa njim sam to radio ranije, pa sam i zaboravio :)
Ma ovaj XP iz VM-a mi odradjuje bankarstvo, Heroje 3 i Jewel Quest 3, sve sto meni (i mojoj zeni) treba :)
 
Odgovor na temu

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP28.11.2008. u 16:39 - pre 187 meseci
Pa pazi sve zavisi kako gledaš na to.... neko ima studentsku karticu gde mu otac i majka šalju novac za školovanje, životarenje, hranu itd... opet neko ima običan račun sa primanjima do 300-400€ i nije velika frka, ali opet neko ima i velika mesečna primanja gde mu je ceo novac od firme na tom parčetu plastike, i veruj mi da ću radije dati 200€ za računar koji će mi raditi samo internet bankarstvo sa svom mogućom zaštitom (kol'kom-tol'kom) nego na običnom home računaru gde idem na net, upadaju mi crvići, igram igrice i da mi neko svuče šestocifrene brojeve sa računa... suludo.

Nisam jedini koji ovako razmišlja, dosta poznanika zbog dinamike posla i poslovanja radi po ovom principu, neki su išli dotle da su plaćali čitave licence za servere sa rutiranjem veza preko sto načina pa sve to preko VPN-a koja se kači na externi WiFi koji opet preko Perinog kompa iz shell-a se kači na sajt banka Mislim kombinacija za ubiti se ako ti negde zapne kvar, ali eto ljudi se štite i pohvalno je to.

Jer u ovom svetu u kome internet sve više i više napreduje, sve učestale su kradje upravo preko nesigurnih internet protokola, a sve to da bi se došlo do makar malo informacija iz vaših browser-a o nekim online transkacijama.

Ali dobro opet kažem, svako ima svoju viziju i svoju potrebu da se zaštiti, ovo je moj način i mislim da je totalno ispravan, i da mi računar sa samo jednom aplikacijom koju izvršava vredi više nego 100 računara sa milion aplikacija i par hiljada evra konfiguracijom
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: instalacija linuksa na virtuelnoj masini unutar WindowsXP

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.