Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta znaci ova poruka?

[es] :: Zaštita :: Sta znaci ova poruka?

[ Pregleda: 2061 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Sta znaci ova poruka?26.11.2008. u 10:30 - pre 187 meseci
Dobio sam sledece obavestenje. Neko konstantno pokusava da upadne u sistem i dobijam 3x istu poruku u roku od pola minuta. Sta ona znaci? Nije mi jasno da li je odbio napad ili nije? Ja sam ga stavio na blackliste i vise nece moci ali mi nije jasno da li je i sam odbio napad ili nije i ako nije zasto nije, tj da li bi trebalo nesto popraviti u podesavanju. Ja sam primetio poruku ali moji ukucani ce je sigurno ignorisati pa bi on to trebao sam da radi a ne da ja moram prvo ici na zaustavi internet saobracaj pa da ga stavljam u blacklistu itd...
I da vas pitam jos nesto kako da bas ovde u text ubacim sliku kad je mala da je ne moram uploadovati i da se odmah vidi kad se cita tex kako sam video kod nekih?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Sta znaci ova poruka?26.11.2008. u 11:27 - pre 187 meseci
Brate napadaju te jehovini svedoci sa ove IP adrese 210.212.222.35 pogledaj link http://samspade.org/whois/210.212.222.35

Skini program Hijack This
Stavi ga na desktop u zaseban folder (folderu daj ime TG2)
Promeni ime Hijack This.exe u TG2.exe
Pokreni program i klikni na "Do a system scan and save a logfile"
Kad zavrsi scan izbacice log u notepadu
Iskopiraj taj log (copy/paste) i postavi ovde na forum.

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Sta znaci ova poruka?26.11.2008. u 11:51 - pre 187 meseci
Evo šta Kasperski kaže o toj poruci:

http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208279532

a ovde je opis:

http://www.viruslist.com/en/viruses/encyclopedia?virusid=23889
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-1.sezampro.yu.



+322 Profil

icon Re: Sta znaci ova poruka?26.11.2008. u 18:42 - pre 187 meseci
Ok to, prvo tamo su samo pokazali kako da iskljucim taj balon a ja to necu, bas volim kada vidim da on s vremena na vreme nesto pokaze jer onda znam da radi a onako ako nesto krene po zlu necu ni primetiti da je antivirusni pao. Tako mi se desilo sa bitdefenderom, ja posle nekog vremena usao u njega a ono sve u crvenom i sve pogaseno a on nikakvu poruku nije davao nego tek kada sam jednom bezveze otvorio njegov prozor. Procitao sam malo i o tom crvu i znam sta i kako radi i bezopasan je za kucne racunare ALI moje pitanje je bilo da li je on odbio napad ili ne? Ako nije trebalo bi pretpostavljam nesto promeniti u podesavanjima. Prvo napise napad odbijen a onda sledeca recenica da nije odbijen. A kada odem u pregled statistike tamo pise 6 mreznih napada 6 odbijeno. I sad cemu verovati, prvom obavestenju da jeste ili drugom da nije? To bi bilo moje pitanje, kako shvatiti taj balon sto je pokazao.

Mislim da nema potrebe za hijackthis-om jer to se ne nalazi na mom racunaru nego je pokusaj ili upad spolja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Sta znaci ova poruka?

[ Pregleda: 2061 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.