Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?

[es] :: Ostali hardver :: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 52719 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?27.11.2008. u 22:19 - pre 187 meseci
pise
model: gps-400aa-101 a
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 05:52 - pre 187 meseci
Koje napajanje je u Antec SONATA III? Koliko je kvalitetno (pise da je 500w)?



Imam ovo kuciste, pa me je zanimalo da li smem bezbedno da unutra stavim jos jedan HDD od 250GB WD-AAKS, Sata-II

Od potrosaca je vec unutra:

1. Mobo: Gigabyte P35 DS3-R rev 2.0 ploca
2. C2D E6850
3. 4 puta po 1GB DDR2 800Mhz
4. Gainward 8800GTX (ovo me najvise brine ne znam koliko trosi realno jer nailazim na razlicite podatke, uglavnom mislim da nije vise od 200w nikad)
5. HDD WD 250gb sata2, AAKS, 16mb cache (znaci ocu samo da dodam jos 1 isti ovakav)
6. DVD-RW Pioneer 212D, sata
6. Jedan dodatni veci ventilator na zadnjem delu kucista

Ne znam jel tih 500w u ovom kucistu dovoljno da bezbedno smem da dodam jos jedan HDD?
Koliko otprilike sve ovo moje zajedno vuce struje, i koliko je jos wati bezbedno staviti unutra?
Znaci da li je dovoljno ovo da nakacim jos 1 sataII HDD, to me zanima.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.11.2008. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.189.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 09:21 - pre 187 meseci
Citat:
Mnogo si netačnih stvari nagurao u post, a nisu baš vezane za temu...

siguran sam da nisu netacne.
a sto se tice vezanosti za temu. mozda sam trebao napisati iznad "off topic" ali nisam se setio.

tim tekstom sam samo hteo da ponudim jedno glediste na temu odnosa brend-proizvodjac. iz iskustva znam da mnogo ljudi to ne razume.

Citat:
Naravno da je bitno (nekima). Neki ljudi vole da znaju šta su kupili.

Ok nekima. Ok je da se covek dobro informise o proizvodu koji kupuje narocito ako daje mnogo para za njega. Kao sto rekoh ovim tekstom sam hteo samo da skrenem paznju na relevantnost toga a ne da vas navedem da omrznete informisanje o detaljima proizvoda.

Citat:
Ovo nije tačno. Zavisi od proizvođača (Chieftec je jedno vreme bio teško đubre, jer su gurali samo Delte i to poslednji dreš), ali i od serije. Neke serije su bolje od drugih, jer su bazirane na boljim OEM napajanjima.

rekao sam da ozbiljan brend koji drzi do kvaliteta nece stavljati svoj znak na proizvod koji ne zadovoljava njihove kriterijume.
Primer sa Chieftecom govori da on nije vrhunski brend i da nisi uspeli da postingu stalnost u pogledu karakteristika kod svih proizvoda sa chieftec brendom. Isto tako to moze znaciti da njihov kriterijum (znacenje brenda koji su oni osmislili) ne podrazumeva stalni kvalitet vec nesto drugo (na primer prosecna cena ili sl. ...nagadjam).

Citat:
Pišeš malo napamet. Od koga "da dobiju" oznaku brenda?

Uopste nije napamet. Razjasnicu. Kompanije koja je osmislila brend (prepoznatljivo ime sa stalnim prepoznatljivim karakteristikama koje ce dodeljivati proizvodima kako bi stekli poverenje odredjene grupe kupaca) je taj brend registrovala i niko ne sme da ga koristi osim kada nemaju ugovor sa njima da to naprave. Kada osmisle neki novi proizvod onda ugovaraju proizvodnju sa nekom fabrikom. U tom ugovoru navedu kakav kvalitet mora biti i koji kriterijumi moraju biti ispunjeni za narucenu seriju tih proizvoda. U ugovoru se navede da se na proizvode koji prodju zahtevanu kotrolu stavalja etiketa brenda i pakuje se u pakovanja sa brendom. Oni proizvodi koji ne prodju tu kontrolu ne moraju obavezno biti baceni u smece. Proizvodjac ih moze prodavati kao no name proizvode da pokrije te troskove njihove izgrade (jer i proizvdeni skartovi prave trosak kao i oni koji su ok).

naravno postoje i no name prozvodi koji nisu nastali tim putem ali je nebitno u ovom slucaju...

Citat:
Verbatim i Taiyo Yuden s ovim nemaju veze. Jeste slična koncepcija u pitanju, ali je SAM Verbatim pre svega veliki igrač u ovoj branši, budući da je deo Mitsubishi koncerna. Verbatim je, zbog masovnosti svoje proizvodnje, prinuđen da lager podmiruje iz više različitih izvora. Otud saradnja i sa T-Y. Kod nas se, kao i uvek, prašina diže oko sasvim nebitnih stvari. Niti je T-Y toliko specijalan, niti su svi Verbatim diskovi iz njihovih pogona.

Imaju veze iz istog razloga zbog kojeg sam i napisao ovaj tekst. Konkretno, citao sam pre par godina u jednom casopisu jedan ogroman tekst o CD-ima i u tom tekstu su tvrdili da da je pametnije kupiti Taiyo Yuden diskove nego Verbatim jer su jeftiniji a proizveni su u istoj fabrici. Tvrdili su da su isti i navode kupce da izjednacavaju brend koji je na proizvodu sa proizvodjacem u kojem je taj proizvod proizveden. To je pogresno jer niko ne garantuje da su koristili identican materijal i identican proizvodni proces za diskove koji su oznacavani "Verbatim" i "Taiyo Yuden".

Ako tako razmisljaju novinari koji pisu strucne tekstove onda nije cudno da obicni ljudi imaju pogresnu predstavu o odnosu proizvodjac-brend. Poruku sam napisao iz cisto poucnih razloga. Da skrenem paznju laicima da ne izjednacavju brend sa proizvodjacem.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.189.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 10:05 - pre 187 meseci
Citat:
Postoji razlika i izmedju kupaca i to ne treba generalizovati na nacin na koji si ti uradio.

Nisam generalizovao kupce nego sam generalizovao samu definiciju brendove a to jeste ispravan pristup.
Brend je jedna zamisao, nekakva skupina karakteristika osmisljenih da pogoduju odredjenoj grupi ljudi (trzisnom segmentu) koja se nastoji stalno odrzati sa ciljem da ljudi zapamte da taj brend kao nesto sto nudi uvek istu vrstu koristi (zadovoljstva). Oni kupci (znaci ne generalizujem vec govorim samo o kupcima iz ciljanog trzisnog segmenta) kojima bas to odgovara imaju poverenj u taj brend i ostaju mu lojalni. Oni postaju stalni kupci, na njih vise ne utice reklamiranje. Oni to preporucujusvojim prijateljima itd. Brend dakle sluzi da bi se stvorili stalni kupci i drasticno umanjili troskovi reklamiranja i promocije (i sama potreba za reklamiranjem). Po samoj definiciji brenda, kupc se ne posmatraju generalizovano nego se rec "kupci" koristi da oznaci onu grupu ljudi kojima odgovoraju karakteristike tog brenda. brend se kreira bas zato da bi se pogodila odredjena "vrsta" ljudi (ne svi).

Naravno da postoji razlika izmedju kupaca, zato i postoje razliciti brendovi. Brend se apstraktno posmatra generalizovano ali svaki pojedinacni brend je vrlo individualan (neki se tesko mogu i porediti sakonkurentskim brendovima) kao i osobine kupaca kojima su namenjeni.
Citat:
Ponekad naprave glupost i sa celom serijom proizvoda. Ne bih da navodim primere jer je dobar primer naveo StORM sa Chieftec-om (neka napajanja iz GPS serije) i Deltom.

Sve to opet dosta govori o brendu koji se nalazi u toj prici. Ako je u neki brend mnogo ulozeno da se stekne ekstremno poverenje kupaca onda nece rizikovati da radi ustede puste u prodaju losu seriju pa da onda rasklimaju postojece poverenje kupaca pa da moraju uloziti gomilu novca u reklamiranje da bi povratili staro poverenje itd.
Primere sa chieftecom koji ste naveli govori da je chiftecu jedno vreme vise bilo stalo do usteda nego do poverenja kupaca. Ako su prestali to raditi onda su verovatno naucili lekciju.
Citat:
Kod proizvodjaca napajanja postoje i primeri kada OEM brendu za koji proizvodi salje poluproizvod koji kasnije biva doradjivan od strane brenda (dizajn kucista, stavljanje kvalitetnih kondenzatora itd.), i tu spadaju vrhunska napajanja poput PC Power&Cooling-a, Corsaira itd., ali referentni dizajn stampe napajanja (nacin na koji je izvedena osnovna varijanta neke serije napajanja) i neke od komponenti koje se ne menjaju sa potpisom i/ili UL brojem proizvodjaca (OEM-a) je ono sto ga cini onim sto jeste a to radi OEM (u ovom slucaju Seasonic, CWT i Win-Tact). Ovo jos jednom pokazuje da postoje ljudi koji cene proizvode na razlicite nacine i da ne moze da se generalizuje na nacin na koji ti to radis.

Slazem se u vezi poznavanja tehnickih detalaj koje ti navodis. A znas li procentualno gledano koliko mali procenat ljudi ima taj nivo znanja da na taj nacin relevantno procenjuje proizvode. Ako se neko ko je laik pocne da izvodi zakljucke tim nacinom razmisljanja pre ce napraviti gresku nego da zakljucuje samo na osnovu brenda i cene (ono sto je uobicajeno da laici vide). To je moje misljenje.
Citat:
Polovicno tacno. Neki no name proizvodi, kopije postojecih robnih marki, novopecene robne marke bez ijedne internacionalno priznate sertifikacije itd. su namerno pravljeni kao takvi. Kinezi ce napraviti bilo sta sto kupac naruci po bilo kojoj ceni i spremni su da nalepe sta hoces na proizvod. Ako hoces da se napajanja zovu Stranger2 i to ce uraditi bez problema

jasno da no name proizvodi mogu nastati iz vise razloga. Primer sa nastankom no name proizvoda od skartova koji su trebali dobiti nalepnicu poznatog brenda sam naveo kako bih skrenuo paznju da kod istog proizvodjaca na istoj proizvodnoj taci u istoj seriji nastaje i proizvod koji dobija prolaznu ocenu ali i skart. Sto ide u prilog tome da je brend relevantniji za pretpostavku o kvalitetu jer se zna da su brendirani proizvodi prosli kontrolu kvaliteta i zahtevni proces a za druge proizvode ne znamo.

O ostalim razlozima nastanka no-name proizvoda nema potrebe da govorimo jer pretpostavljam ljudi koji su informisani o proizvodjacima napajanja ne razmisljaju o kupovini no-name proizvoda.


p. s.
Kao sto rekoh napisao sam poruku iz cisto poucnih razloga i namenio sam laicima i pocetnicima. Nemam nameru da ulazim u rasprave o tome. Jedino ako zelite da prodiskutujemo o brendiranju i povezanosti proizvodnje i brenda, ali to mozemo u posebnoj temi.



[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 28.11.2008. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 10:13 - pre 187 meseci
moj COOLER MASTER je zapravo HIPRO (e143709)
sta je sad bre to?
el zna neko jel vredi to cemu?
ja sam inace extra zadovoljan....
CM Extreme power 430W (bey OC, ne praktikujem iz verskih razloga - ne verujem da je bas pametno da JA prchkam po voltazaama BILO CEGA)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 11:34 - pre 187 meseci
Citat:
dusanissimus: CM Extreme power 430W (bey OC, ne praktikujem iz verskih razloga - ne verujem da je bas pametno da JA prchkam po voltazaama BILO CEGA)


??kako bi ti overclock-ovao napajanje?? [ako ti to oc oznacava,i ako si na to mislio]
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 11:44 - pre 187 meseci
@Kernel-1
Imaš power supply kalkulatore na:
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
http://www.thermaltake.outervision.com/Power

@dusanissimus
Hipro prodaje napajanja i pod svojim brendom. Ima ih i na našem tržištu i uglavnom su to modeli od 30-40 evra. Njihov zvaničan sajt je
http://www.hipro.com.tw/
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 12:05 - pre 187 meseci
System Type: Single Processor
Motherboard: Regular - Desktop
CPU: Intel Core 2 Duo E6850 3000 MHz Conroe
CPU Utilization (TDP): 85% TDP
RAM: 4 Sticks DDR2 SDRAM
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTX
Video Type: Single Card
IDE HDD 7200 rpm: 2 HDDs - imam sada samo 1, ali sam racunao kada bih stavio 2 koliko bi bilo
DVD-RW/DVD+RW Drive: 1 Drive
Fans: Regular 1 Fan 120mm;
Keyboard and mouse: Yes
System Load: 90 %
Capacitor Aging (+ W %): 50 %


Recommended Wattage: 434 Watts


Hmmm... namerno sam stavio capacitor aging na max (50%) posto mi komp radi uglavnom 24/7.
Kada samo promenim capacitor aging na 25% - onda kaze da mi je dosta 362 wat-a. Znaci starenje
capacitora ima bas veliki znacaj.

Znaci mogu bezbedno da stavim jos 1 HDD u ovu Sonatu? To je vec blizu 500 na koliko je ono deklarisno... malo me stra' :)

A ovo mi se tek ne svidja:

Citat:


System Type: Single Processor
Motherboard: Regular - Desktop
CPU: Intel Core 2 Duo E6850 3000 MHz Conroe
Overclock: 4000 MHz, 1.6 V
CPU Utilization (TDP): 100% TDP

RAM: 4 Sticks DDR2 SDRAM - FB DIMM(s)
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GTX
Video Type: Single Card

SATA HDD: 2 HDDs

DVD-RW/DVD+RW Drive: 1 Drive

Fans
Regular: 1 Fan 120mm;

Keyboard & Mouse (included): Yes

System Load: 100 %

Capacitor Aging (+ W %): 50 %


Recommended PSU Wattage: 621 Watts


...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 12:18 - pre 187 meseci
Citat:
Stranger2: Konkretno, citao sam pre par godina u jednom casopisu jedan ogroman tekst o CD-ima i u tom tekstu su tvrdili da da je pametnije kupiti Taiyo Yuden diskove nego Verbatim jer su jeftiniji a proizveni su u istoj fabrici. Tvrdili su da su isti i navode kupce da izjednacavaju brend koji je na proizvodu sa proizvodjacem u kojem je taj proizvod proizveden. To je pogresno jer niko ne garantuje da su koristili identican materijal i identican proizvodni proces za diskove koji su oznacavani "Verbatim" i "Taiyo Yuden".

Ako tako razmisljaju novinari koji pisu strucne tekstove onda nije cudno da obicni ljudi imaju pogresnu predstavu o odnosu proizvodjac-brend. Poruku sam napisao iz cisto poucnih razloga. Da skrenem paznju laicima da ne izjednacavju brend sa proizvodjacem.

Vidi ovako...

Prvo, razvodnjavaš temu suvoparnim i netačnim rečenicama, koje su em off-topic, em (kao što rekoh) - netačne. Ne sviđa Ti se da znaš ko je proizveo ono što imaš? OK - produži dalje ili budi obrisan.

Drugo, pominješ neke "stručnjake". Dobar deo tih "stručnjaka" (od kojih neke poznajem) su samoproklamovani, a svoje "znanje" crpe iz drugih časopisa, foruma i raznih drugih sajtova. Količina gluposti koja se da pročitati u domaćim "stručnim" časopisima se 'ladno meri sa idiotizmima iz Skandala i sličnih toaletnih časopisa. Isti ti "stručnjaci" recimo napišu kako "program 'USB safe remove' rešava vekovni nedostatak Windowsa XP da se flash drive otkači sa sistema običnim levim klikom, već se mora klinuti desnim tasterom, pa onda jedan prozor, pa drugi prozor, pa potvrda...". Ja kad pročitam ovakvu nebulozu, prvo se sablaznem, pa se iznerviram, pa mi dođe da im napišem mail, a onda se setim - "Pa čemu to, kad će i nakon toga ostati prepisivači?"

I o kakvoj "relevantnosti" ovoga govoriš? Relevantno je sve što ima veze sa hardverom, a kako je napajanje jedna od najbitnijih komponenti svake konfiguracije, relevantnost je maksimalna. Pogotovo što se na ovaj način razdvaja svaka serija napajanja i biva značajno jasnije da nije svaki CM jednako kvalitetan, kao ni Chieftec i tačno se može napraviti i spisak alternativa, ako (na primer) baciš oko na jedno napajanje, a ispostavi se da ga nema. Vodeći se ovom temom, moći ćeš da spisak poželjnih proširiš na napajanja drugih brendova, zasnovanih na istom OEM-u i time praktično kupiš napajanje koje si inicijalno hteo.

Citat:
Stranger2: Slazem se u vezi poznavanja tehnickih detalaj koje ti navodis. A znas li procentualno gledano koliko mali procenat ljudi ima taj nivo znanja da na taj nacin relevantno procenjuje proizvode. Ako se neko ko je laik pocne da izvodi zakljucke tim nacinom razmisljanja pre ce napraviti gresku nego da zakljucuje samo na osnovu brenda i cene (ono sto je uobicajeno da laici vide). To je moje misljenje.

Ova tema i služi tome da "procentualno mali broj ljudi" naraste na "procentualno veliki broj", kako ljudi ne bi bili obmanjivani da je svako 400w napajanje isto, te da nema potrebe davati više od 12€ sa sve kućištem. I ne - nikako neće pogrešiti ako uzme i najgore napajanje poznatog brenda umesto kung-fu-ping-pong đubreta, koje košta 2,2€ (!!!) u proizvodnji.

@Kernel-1
Možeš da staviš još 2-3 komada, bez problema.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.11.2008. u 13:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 13:10 - pre 187 meseci
@Horavt

Da to je Deltino napajanje. spada u losija koje Chieftec ima u ponudi.

Citat:
dusanissimus: moj COOLER MASTER je zapravo HIPRO (e143709)
sta je sad bre to?
el zna neko jel vredi to cemu?
ja sam inace extra zadovoljan....
CM Extreme power 430W (bey OC, ne praktikujem iz verskih razloga - ne verujem da je bas pametno da JA prchkam po voltazaama BILO CEGA)


Moracu da te razocaram ali taj Cooler Master i nije nesto. Cooler Masteri koje pravi Hipro su najgore serije. Vrhunske primerke (samo odredjeni modeli) proizvode AcBel, Seventeam i Enhance. Hipro ne spada u cenjene OEM-e. Oni su prosek.

@Kernel-1

Tvoje napajanje je Antec Earthwatts 500 koje proizvodi Seasonic. Spada u veoma kvalitetna napajanja i jos uz to je 80 PLUS Certified. Mozes bez problema da dodas jos 2-3 harda k'o sto rece StORM.

 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 13:50 - pre 187 meseci
@Kernel-1
Zipa šta piše na ITsvetu za tvoje kućište:
Citat:
Obratite paznju na oznaku napajanja, EA500 je od Seasonica, dok je EA500D od Delte (koji pravi i GPS seriju napajanja za Chieftec, koja su se pokazala kao dosta losa). Znaci ako nije Seasonicovo napajanje u kucistu, ne vredi te pare.

http://www.itsvet.com/proizvod...iii-500/comp_comp_case/165/565

Jedno pitanje. Da li neko ima grafikon zavisnosti efikasnosti napajanja od nivoa opterećenosti napajanja za neko od savremenih napajanja? Može i više grafikona. Čisto da se vidi zavisnost. Nigde to ne mogu da nađem.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 14:00 - pre 187 meseci
Tacno je da Antec Earthwatts EA500D proizvodi Delta, ali do sad ih nisam vidjao u Sonata III kucistima.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 14:33 - pre 187 meseci
Citat:
Da li neko ima grafikon zavisnosti efikasnosti napajanja od nivoa opterećenosti napajanja za neko od savremenih napajanja? Može i više grafikona.


Ako sam te dobro razumeo, ima takav grafikon na onom linku sto sam ostavio za Antec Earthwatts EA-500 (onaj gde pise "Efficiency of the Power Supply"). Ako te interesuje za jos neka napajanja idi na 80Plus PSU List izaberi brend/proizvodjaca i vidi te grafikone za svako napajanje koje te interesuje. Alternativno trazi online reviewe za napajanja koja te interesuju i mozda tamo nadjes nesto.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.171.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 14:42 - pre 187 meseci
Ok, hvala vam za za info za Antec Sonata III. Sad sam otvorio, pise samo EA500 (nema ono D na kraju), znaci OK je.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 14:53 - pre 187 meseci
Evo, ovo je napajanje koje sam do sad jedino vidjao u Sonata III kucistima tj. Antec Earthwatts EA-500 (OEM Seasonic). Po UL broju E176105 (Antec-ov) se ne vidi ko je proizvodjac:

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 15:03 - pre 187 meseci
Antec Earthwatts EA-500D iako ga proizvodi Delta nije uopste lose napajanje kao ni jeftinija Antec-ova Baziq serija (OEM-i Delta i FSP) sa kojom sam takodje radio. Skoro sam sastavio jednu masinu sa E8400 procesorom, Asus P45 plocom, 4GB RAM-a, Seagate Barracuda 7200.11 hardom od 1TB, Sapphire ATI Radeon HD 4850 i Antec Basiq BP500U napajanjem (OEM FSP) i to odlicno radi.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 15:05 - pre 187 meseci
Hvala za link Binary, ima grafikon za gomilu napajanja. Super je sajt:
http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx
@Kernel-1 evo kako izgleda grafikon efikasnosti za tvoje napajanje. Ovako inače izgledaju i grafikoni za sva napajanja. Najveća efikasnost je na nivou od 50% opterećenja, a zatim opada ali ne mnogo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 15:41 - pre 187 meseci
@binary,hvala,jbg to je bilo u ponudi od "ozbiljnijih" ,ali kao sto rekoh [kuc kuc] sluzi ok ,a imam dooosta toga u kompu stalno [3 harda,dvd rw,tv,satelitska,zvucna,graficka,na usb stampac,skener,adsl modem]
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 15:49 - pre 187 meseci
@HORVAT
OC oc procesora, graficke itd...povecava potrosnju na to sam mislio...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?28.11.2008. u 16:17 - pre 187 meseci
to je vec druga stvar :),samo si zbunio me jer si to napisao kraj naziva napajanja :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Ko je pravi proizvodjac vaseg napajanja?
(TOP topic, by StORM48)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 52719 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.