Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Objasnjenje njihovog odgovora

[es] :: E-Kupovina :: Objasnjenje njihovog odgovora

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdj.

Član broj: 143540
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Objasnjenje njihovog odgovora17.11.2008. u 15:44 - pre 187 meseci
nedavno sam gledao klizaljke i nasao u ovoj nemackoj firmi, srbije nema na listi za isporuku pa sam poslao mail da vidim kako stoje stvari. odgovoreno mi je, ali nisu mi bas najjasnije sve dazbine tj taj neki "export form"
evo maila :



Hi, do you ship your products to Serbia, and what is the process since Serbia is not on your country list ?
If shipping to Serbia, how long is the waiting from the day of ordering ?
Also, what is the price of shipping?, I am lookig to buy ice skates NikeBauer Supreme 11's

Best regards, Srdjan.
____

hello

when shipping to serbia you have to pay freight, 35 euro, export form, 50 euro and yourselve in serbia import handling and duties
easier would be if you have an address in the EU, than freight would be between 10 and 30 euro
time with DPD about 7 days

Kind regards,

Forelle B.V.

Lens Crijns dir.
_____

hi,
i dont mind the freight cost but i dont understand what is the 50euro export form? does that mean that i pay 35euros+50euros+skate price ?
____

serbia is no EU and therefore you pay the price minus 19% vat, plus export paperwork, plus freight, plus your import costs like import paperwork and duties and vat
from experience i know this together is too much and complicated. forelle gets charged afterwards for the impoprt form and duties in serbia and if our customer doesnt pay this to us
than we make a loss

do you have any suggestion how we can ship to you without extra costs?


Kind regards,

Forelle B.V.

Lens Crijns dir.



#edit, isto ako neko pored ovoga export forma moze da objasni i sta se desava sa tim VATom i kad se to dodaje i kad se skida sa cene?

[Ovu poruku je menjao srdj. dana 17.11.2008. u 17:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_Maria_
Beograd

Član broj: 162085
Poruke: 93
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Objasnjenje njihovog odgovora17.11.2008. u 19:25 - pre 187 meseci
Otovoreno ti kaze da se 'ne isplati'.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
93.86.4.*



+144 Profil

icon Re: Objasnjenje njihovog odgovora17.11.2008. u 21:06 - pre 187 meseci
Ako sam dobro shvatio, najveći deo tih troškova (50 eura) nastaje zbot toga što mi nismo članica EU tako da prodavac bukvalno izvozi proizvod što komplikuje proceduru i tu ti nastaju dodatni troškovi,
Slažem se sa _Maria_. Ako imaš nekog u mađarskoj ko bi mogao da ti donese dotične klizaljke pošalji ih na njegovu adresu inače ovako ništa dok je upadnemo u EU (kao slepci, udaramo o zid dok jednog dana konačno ne pogodimo vrata... ili barem prozor ako ništa drugo :-)
 
Odgovor na temu

srdj.

Član broj: 143540
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Objasnjenje njihovog odgovora17.11.2008. u 22:31 - pre 187 meseci
sracunao sam se i skapirao da za te pare koje bih dao na ukupan porez racunajuci i tih 50e mogu sam da odem u budimpestu na vikend i kupim klizaljke tamo. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Objasnjenje njihovog odgovora

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.