Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na kom telefonu baterija najduze traje?

[es] :: GSM - upotreba :: Na kom telefonu baterija najduze traje?

[ Pregleda: 8067 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubicnn
Nikola Ljubic
student medicine
Novi Sad

Član broj: 200933
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Na kom telefonu baterija najduze traje?11.11.2008. u 11:29 - pre 187 meseci
treba da uzmem novi mobilni telefon, dao bih do 200-250e, ali mi je najvaznije da baterija dugo traje. kod kog telefona po vasem misljenju danas baterija najduze traje?

hvala
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.82.*



+12 Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?11.11.2008. u 12:53 - pre 187 meseci
Kod onih najjeftinijih (klasa cene do 50 evra), koji su i najsiromasniji sa funkcijama, a u vecini slucajeva i sa monohromatskim, malim displejom.
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

ljubicnn
Nikola Ljubic
student medicine
Novi Sad

Član broj: 200933
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?11.11.2008. u 13:12 - pre 187 meseci
dobro, to je i logicno, ali mene zanimaju ovi noviji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?11.11.2008. u 13:45 - pre 187 meseci
Niko ti ne može tačno reći na kom telefonu baterija traje najduže. Pre svega, zato što je aktivno korišćenje glavni potrošač. A nikad dvoje ljudi ne razgovaraju isto. U aktivno korišćenje spada i korišćenje internet konekcije, naravno.

Ipak, sledeći parametri mogu da ti budu pokazatelji:
1. Kapacitet baterije. Što veći - duže traje. Kapacitet baterije je podatak koji se daje uz svaki fontele
2. Veličina displeja. Što više piksela - veća potrošnja.

Takođe ako stanuješ negde gde je slab domet, telefon stalno gubi konekciju, pa je traži i to je takođe "smrt" za bateriju.

Ja sam u jednom periodu imao poseban telefon koji sam nosio zamo za neki specijalni slučaj da me neko pozove. Za tu priliku sam kupio neku Nokiju (ne sećam se više tačno) 2xxxx. Nisam ga gasio, ali nisam nikog zvao, nisam slao SMS-ove, nisam ga zapravo ni koristio. Imao sam samo jedan do dva kratka razgovora (odgovora) nedeljno. Pazi, baterija je bukvalno trajala čitavih mesec dana !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ljubicnn
Nikola Ljubic
student medicine
Novi Sad

Član broj: 200933
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?11.11.2008. u 14:01 - pre 187 meseci
pa nisam ja sad opterecen baterijom, ali to mi je glavna stvar, pored izgleda naravno. muka mi je vise od telefona kojima svaki dan moram da punim bateriju i pored minimalnog koriscenja. zato me i zanimaju misljenja razlicitih korisnika. sve ja to razumem da internet i pixeli trose dosta, ali mene zanima konkretan primer telefona kod koga pri osrednjem dnevnom koriscenju baterija traje 3-4dana. ili bolje ovako, da li postoji medju novijim modelima, oko 200e, telefon kog koga baterija pri minimalnom koriscenju(stand by) traje 5,6-7dana?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?12.11.2008. u 22:06 - pre 187 meseci
Kod svih modela SONYERICSSONA nema promasaja. Standardno imaju dobre baterije koje uvek guraju 3-5 dana intenzivne upotrebe. Ugraviran je datum proizvodnje na svakoj bateriji u formatu yyWnn gde je yy godina a nn sedmica proizvodnje. Recimo ako pise 07W12 to je baterija napravljena 12 nedelje (kraj marta) 2007. godine. Otprilike u slicno vreme je napravljen i telefon. Mesec dana plus/minus. U istom formatu imas datum proizvodnje samog telefona na nalepnici telefona ispod baterije. Znaci nema laganja - sve cisto ko suza. Ako je bajato - stajalo je mnogo dugo - ne uzimaj, bez obzira sto telefon nije koriscen - nov je. Par meseci nije problem - treba vremena da se to doveze sa dalekog nam istoka. Ali ako je u pitanju godinu dana, a novo jeste, ja bi ga zaobisao. Mana kod SE su lose dizajnirani punjaci koji su pinski a ne nabodni te se vrlo lako ostete.

Vrlo slicna je i MOTOROLA od razr, rizr, rokr... Sve su standardno dobre 3-5 dana. Datum ugraviran na svakoj bateriji. Punjaci miniUSB najbolji.

NOKIA: pukovnik ili pokojnik. Nema pravila.
Recimo 6233 (1100MAh) traje 5 dana jake upotrebe.
6300 uzasno losu bateriju ima BL-4C - dan ipo je puna kapa.
N80 lose uzasno.
N73 solidno.
Nokia N95 traje maximalno 24h. Pri goriscenju GPS navigacije max. 1h. Tad iako se drzi na punjacu isprazni bateriju za 3-4 sata. Brze prazni nego sto puni.
N95 8GB ima pojacanu bateriju od 1200MAh koja malo vise gura.
Puno je laznih Nokia baterija i u "novim" telefonima.
Imas na www.nokia.com detaljno opisano kako izgleda originalna Nokia baterija sa hologramom. Na istom mestu mozes proveriti i originalnost konkretne baterije.

SAMSUNG slabo u proseku: najcesce 2 dana.
Oznaka BST... znaci da je u pitanju standardna baterija (uglavnom 800MAh) dok oznaka BEX... govori o extended bateriji koja je preko 1000MAh i jaca je. Kod nas su retke te BEX...

LG slicno SAMSUNGU.

SAGEM dobro.

Jel ima jos neki proizvodjac? Telefona.

Kineze ne racunam u telefone. Annycool i ostale manufakture. Kod njih pise 4500MAh. Toliki kapacitet nema baterija za lap-top
 
Odgovor na temu

ljubicnn
Nikola Ljubic
student medicine
Novi Sad

Član broj: 200933
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?12.11.2008. u 22:16 - pre 187 meseci
SE mi imaju ocajno ruznu liniju! jedino ih ta baterija vadi. ja se konkretno dvoumim da li da uzmem nokia 6500 ili nokia e65. kakve su njihove baterije?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?12.11.2008. u 22:27 - pre 187 meseci
6500 slide OK. Classic nikako.

E65 je vec zastareo model. OK baterija. Crkava mu svetlo na tastaturi. Ima dosta azijskih primeraka. Zaobidji je...
Bolje E51, E66.. ako vec hoces E seriju koju i ja volim. .

Pogledaj SE W910, C702. Nisu bas ruzni... Cak je W910 lepsi od svih nabrojanih.

Ne preskoci Samsunge I550 i I560. Na zapadu I550 zovu "grobar za N95". Sto i jeste. Ima bateriju od 1200MAh. I560 sve isto samo klizni - prelep.

Baci pogled i na LG KC550. Extra telefonce. Najlepsi od svih nabrojanih.

Motorola Z8 je Symbian a za ulozeno vraca vise od svih Nokia i SE koji su Symbian. Baterija 1100MAh.

Da ima gde da se kupi, ja sekundu ne bi razmislajo: SAGEM my721x je BEST BAY. Al to u Srbiji nema.

 
Odgovor na temu

ljubicnn
Nikola Ljubic
student medicine
Novi Sad

Član broj: 200933
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?16.11.2008. u 11:05 - pre 187 meseci
uzeo sam 6500 slide. jel treba da se formatira baterija? pokusao sam da nadjem datum proizvodnje, ali ne pise u formatu u kom si naveo. pise 5B309XH na bateriji, a na telefonu ne nadjoh.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?18.11.2008. u 06:18 - pre 187 meseci
Na Nokia baterijama i telefonima to nikada nije ni moglo, niti sam ti ja napisao da to moze. Na SE i Motorolama moze. Procitaj ponovo.

Imas na www.nokia.com detaljno opisano kako izgleda originalna Nokia baterija sa hologramom.
Na istom mestu mozes proveriti i originalnost konkretne baterije
 
Odgovor na temu

da Vinci
Tarik Dzambegovic
Bosna i Hercegovina

Član broj: 31243
Poruke: 59
92.36.167.*



Profil

icon Re: Na kom telefonu baterija najduze traje?18.12.2008. u 14:33 - pre 186 meseci
Ovisnik sam o telefonima, računarima itd... Koristim Sony Ericsson K750i... Ja kupio novi laptop, tako da nisam puno koristio mob, možda dva do tri poziva na dan, po možda dvije-tri minute... Baterija trajala 7 dana... Inače, kad se natovarim na njeg, mig33, slikanje, radio, mp3 player i česti pozivi, baterija traje do 4 dana...
Tarik Dzambegovic
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Na kom telefonu baterija najduze traje?

[ Pregleda: 8067 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.