Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)

[es] :: Wireless :: 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mortale007

Član broj: 90292
Poruke: 3
92.36.147.*



Profil

icon 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)11.11.2008. u 07:32 - pre 187 meseci
Imam sljedeći problem:
U mreži imam 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net).
Swithevi su tek došli, a mreža je prije toga bila dijeljena preko Hubova, i sve je išlo kako treba, ali su hubovi bili jako stari i došlo vrijeme da se mijenjaju. Mreža je bila konfigurisana na sljedeći način:
Na modem je bio nakačen router koji je slao dalje konekciju na hub. Konekcija je išla preko statičke IP adrese Bussines paket 128 i to je bilo podešeno na router. Iz routera je konekcija išla u hub koji je dijelio konekciju na 15 računara i slao konekciju na sprat niže u drugi hub, iz drugog u teći i iz trećeg u četvrti. Svi računari u mreži su se dinamički (automatski) kačili na mrežu bez statičkih IP adresa.
E sad, zamjenom hubova sa switchevima nastaje problem odmah na početku.
Nakon što je prikačen router na switch - nema više konekcije dynamicaly već je moralo biti postavljeno statički npr.:
192.168.1.2
255.255.255.0
192.168.1.254 (adresa routera)

E sad svi računari u toj prostoriji koji su prikačeni na taj prvi switch koji dobija konekciju direktno iz routera, imaju internet, kad im se dodijele statičke IP adrese, tek kad se ukloni kabl koji je veza za ostale spratove, te na ostalim switchevima ne dobijam konekciju uopće.
Više ne znam šta da radim.
Bilo kakva pomoć je dobrodošla

 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
92.36.182.*

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)12.11.2008. u 15:00 - pre 187 meseci
kakvim kablovima povezujes switch-ove? obicno ide crossover kabal, i spaja se na uplink port. meni se sve cini da je do kablova. jesi li resetovao switch-ove kad pospajas sve compove na njih? da nemas negdje loop (petlju - oba kraja kabla u jednom switchu)? ako sam dobro skontao tebi ne radi ni 3. ni 4. switch (compovi koji su spojeni na njih) kad ukljucis 2. switch u prvi. tu vjervatno problem pravi taj drugi switch. moze se desiti da je i neki od switch-ova neispravan ;)
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

mortale007

Član broj: 90292
Poruke: 3
92.36.157.*



Profil

icon Re: 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)12.11.2008. u 21:45 - pre 187 meseci
Riješila problem :-D
Naime, dodijelila sam statičke IP adrese svim kompjuterima, a u pravu si - bilo je do kablova. Međutim, kako nisam danas imala ni jednog kros over kabla(a bilo mi malkice mrsko da jutros u 8h idem u kupovinu istog) odradila sam sve sa pach flat kablovima.
Naime, posto su hubovi bili svi povezani flat kablovima i međusobno i s kompjuterima, furka je da switchovi bar međusobom budu povezani s crossoverima to je stvaralo zabunu. Tako da sam korak-po-korak konstruisala mrežu - od jedne do druge mašine i od jednog do drugog switcha sa flat kablovima. A i bio je problem što je između spratova bila dvostruka veza (za ne-daj-Bože) pa su te veze izgleda stvarale problem - tako da sam ostavila samo po jednu aktivnu.
A isto ovi Switchovi imaju ravnopravne izlaze - dakle - nema Uplinka - neka nova furka.
Kolins - FRIEND si. Hvala ti puno na trudu, savjetu i brzom odgovoru ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: 4 x 24 portni switch Micronet + airlive router + modem (sa statičkom IP adresom za izlaz na net)

[ Pregleda: 1639 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.