Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CD & DVD Burner, samo Burner

[es] :: Windows aplikacije :: CD & DVD Burner, samo Burner

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11281 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 00:12 - pre 188 meseci
Ćao svima, dakle treba mi zamena za Nero, jer su napravili ludilo od njega sa svim onim nepotrebnim sranjima. Davno sam instalirao osmicu pa se ne sećam da li mogu da se izbace iz instalacije, ali ako ne mogu, recite mi koje vi programe koristite. Sad kad sam video kolika je devetka zgadili su mi se, ja samo hoću za rezanje program, ništa više.
Naravno da podržava multi-session (otpada ImgBurn...), da može ova naša čudna slova da prebaci normalno, da briše RW diskove, ne mora ono za pravljenje image-a.
Hvala na odgovorima, žalim ako je skoro bila neka slična tema, nisam mogo da tražim, pre nego što zaključate, znate da svakim danom napreduju svi ti programi i pustite ljude da napišu koji su im favoriti.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 00:23 - pre 188 meseci
A nero micro nisi probao?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 00:45 - pre 188 meseci
I meni se takodje smucio,ranije sam od celog nera instalirao 3 glavne stvari.Sad sam ga potpuno izbacio iz upotrebe i koristim Poweriso.Instalacija programa je teska 1mb.
be happy
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.143.*



+12 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 11:12 - pre 188 meseci
Pogledaj ovde pa odaberi neki sa ogromnog spiska...

Neki od besplatnih (i malih 10-ak MB ili manje):
Ashampoo Burning Studio 6 FREE (11.6MB)
BurnAware Free (7.67MB)
CDBurnerXP (3.04MB)
ImgBurn (1.87MB)

...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 11:21 - pre 188 meseci
Sad sam pogledao na www.snapfiles.com neke i po onome šta sam video izgleda su najbolji Ashampoo Burning Studio i BurnAware Home. Da li neko ima iskustva sa njima?
Nije bitno da li se plaćaju, to se barem lako sredi.
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner08.11.2008. u 17:16 - pre 188 meseci
Probaj CDBurnerXP: http://cdburnerxp.se

ili InfraRecorder: http://infrarecorder.org

Ja sam Neru odavno rekao NE jer postoje mali besplatni programi koji mi savršeno završavaju posao...

[Ovu poruku je menjao Milan86 dana 09.11.2008. u 19:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.82.*



+12 Profil

icon CD & DVD Burner programi (FREE!)11.11.2008. u 12:32 - pre 187 meseci
FinalBurner 2.6.0.142

FinalBurner is a freeware alternative to expensive CD and DVD burners.
Its users will benefit from the opportunity to create data, audio, and video disks and burn them onto any type of media, such as CD R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD DL.
No tedious or confusing configuration needed. You just select a few main settings and start burning. FinalBurner's artificial intelligence will find the perfect recording balance.

Main features:

- Burn Data CD/DVD (CD R/RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD DL, HD-DVD, Blu-Ray, etc.)
- Burn Audio CD (Import from *.wav; *.mp3; *.ogg; *.mid; *.wma; *.aac; *.mp4; *.m4a; *.xm; *.mod; *.s3m; *.it; *.mtm; *.mo3 audio files.)
- Burn Video DVD (Import from AVI, DIVX, XVID, MP4, MPG, WMV, ASF, MOV, etc. Capture from Webcam, TV tuner, DV, etc. )
- Burn ISO images


=========================================================================

BurnAware Free 2.1.5

BurnAware is the ultimate disc burning software.
BurnAware Free is ideal for users with basic disc burning needs as backup, creating data, audio, video discs and burning disc images.
Free, easy to set up and maintain, it enables you to save your files to disc quickly, provides more flexible interface to help you complete your burning tasks much faster.

=========================================================================

CDBurnerXP 4.2.3.1110

CDBurnerXP Pro is a freeware CD/DVD-Writer program. The program can write CD-R, CD-RW DVD+R/RW DVD-R/RW discs.

Main features:
- Write CD-R, CD-RW DVD+R/RW DVD-R/RW discs (as Data, Video and Audio)
- Burn on the fly / Burn-proof
- Supports most IDE, USB, Firewire and SCSI drives
- Rip Audio-CDs to harddrive, obtain track-information (ID3-tags) from Internet
- Burn and create ISO-files
- Convert wav to mp3 and vice versa
- Audio Editor, bin/nrg->ISO converter, simple cover printing and much more!

.Net 2.0+ is required.

=========================================================================

ImgBurn 2.4.2.0

ImgBurn can write most types of CD / DVD images and it supports all the latest writers (including booktype / bitsetting on many of the major ones - i.e. BenQ, LiteOn, NEC, Plextor, Sony). You can even use ImgBurn to erase / format your rewritable media!

ImgBurn will do its very best to burn DVD-Video double layer images using the layer break you've specified in the IFO files, but also calculates the best place for you saving you the trouble.

Advanced functionality can be found in context menus that appear when you right click on various bits of the user interface.

=========================================================================

Ashampoo Burning Studio 6 FREE 6.75

Burner software too complicated? Get power, simplicity and file backup too! The new Ashampoo Burning Studio 6 FREE keeps all the advantages of its predecessor and adds multi-disc file backup, an integrated audio CD ripper and further improved support for the exciting new Blu-ray format with capacities of up to 25 gigabytes per layer.
Many users are tired of over-complicated CD burning applications that are getting harder and harder to use. Sometimes you can waste most of your time just trying to find a function. Ashampoo Burning Studio focuses on what you want: To burn discs quickly, easily, with maximum quality and minimum hassle. It includes everything you need to be able to do that. And it excludes everything that could get in the way.

Ashampoo Burning Studio 6 FREE is still totally simple and intuitive to use. We listened to your feedback, added the new functions you asked for and made a long list of corrections and changes. The result is a better, more powerful and more efficient CD, DVD and Blu-ray burning application than ever before.


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 19:40 - pre 187 meseci
Uzeo sam Ashampoo Burning Studio 8, koji se plaća, i nisam mogao da obrišem neke DVD-RW diskove, sreća pa sam tada još imao Nero. Ne znam kako to, uopšte nije neka beta verzija, nego zvanična, možda jedino pošto su bili pisani sa Nerom. Još ništa nisam probao da pišem, ako bude problema javljam.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
adsl-78-30-164-171.eunet.rs.



+35 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 20:00 - pre 187 meseci
Citat:
Stefan 93:nisam mogao da obrišem neke DVD-RW diskove

Eto.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.103.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 22:28 - pre 187 meseci
ja preporucujem:

Ashampoo Burning Studio 6 FREE
do nedavno je kostao 30 dolara a sada je besplatan.
kod mene je velicine samo 6 megabajte (u gornjoj poruci greskom pise pise da je 11 MB)
skoro je potpuno isti po funkcionalnosti kao Nero Express. super izgleda i odlican je.

Ashampoo Burning Studio 8
je malo mocniji ali nije besplatan. ne koristim ga ali hvale ga dosta

CDBurnerXP Pro
http://www.free-codecs.com/download/CDBurnerXP_Pro.htm
besplatan
odlican mali program (samo 3 MB) koji radi samo data diskove tj. kompilacije. koristim ga ponekad. za razliku od drugih besplatnih programa izgleda jako lepo.


p. s.
isprobao sam i druge besplatne ali ove sam zadrzao.


 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 22:44 - pre 187 meseci
Sta fali ImgBurn-u?
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 23:03 - pre 187 meseci
Citat:
Masamunea: Sta fali ImgBurn-u?

Ne može da piše diskove sa multisession-om.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.255.*



+12 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 23:21 - pre 187 meseci
Citat:
Stranger2: ...
Ashampoo Burning Studio 6 FREE
...
kod mene je velicine samo 6 megabajte (u gornjoj poruci greskom pise pise da je 11 MB)


???!!!!

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
80.93.238.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner11.11.2008. u 23:24 - pre 187 meseci
Obzirom na cenu diskova, flash memorije, multisession je skroz nepotrebna opcija.
Ne znam dal je iko vise i koristi.
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

Stefan 93

Član broj: 178220
Poruke: 364
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner13.11.2008. u 20:04 - pre 187 meseci
Kada sam probao napišem disk sa Ashampoo Burning Studio 8 nije htelo, isto na kraju procesa mi izbaci grešku. Sad, to je možda zbog licence, mada teško jer je pisalo da je u redu kad sam ukucao tu lozinku. Toliko o njemu što se mene tiče, verovatno neko drugi neće imati probleme, otkud znam...
Učitao sam onaj InfraRecorder, jer su ga hvalili na nekom drugom forumu, i oduševljen sam, ima sve opcije, za sad nisam naleteo ni na jednu grešku. I pogađajte kolika je veličina instalacije, 3.17 MB. Svima ga preporučujem, čak i ne izgleda toliko ružno.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.178.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner15.11.2008. u 12:49 - pre 187 meseci
ne znam kod mene je Ashampoo super radi.

iskustvo me nauciilo da ne eksperimentisem i d ane drzim vise programa za istu stvar jer neke komponente smetaju drugima. ashampoo moze imati porobelem sa CD drajverima koje je instalirao neki drugi burnig program. sam po sebi on dobro radi.

mozete probati instalirati ponovo drajvere od maticne ploce, po mogucnosti najnovije, to treba da resi probleme sa CD-DVD uredjajima.

Citat:
Stranger2: ...
Ashampoo Burning Studio 6 FREE
...
kod mene je velicine samo 6 megabajte (u gornjoj poruci greskom pise pise da je 11 MB)


???!!!!

veruj mi da je 6 MB. imam ga, valjda vidim koliko pise u windows exploreru.
11 MB je verzija 6 koja nije bila besplatna.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
77.46.178.*



+12 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner15.11.2008. u 22:36 - pre 187 meseci
^ Ako pazljivije uporedis slicice zapazices da je tvoja verzija starija od moje, pa je verovatno zato i manja (a obe su free)...





PS
Skini najnoviju verziju sa njihovog sajta.


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner26.12.2008. u 12:47 - pre 186 meseci
Sve je ovo lepo ALI...

Danas sam isprobao 5-6 raznih programa za rezanje (mahom sa ovog spiska) i NIJEDAN od njih nije imao opciju COPY!!

Treba mi free program za rezanje cd/dvd-a, image-a i za KOPIRANJE cd/dvd-a, koji radi pod LIMITED nalogom na XP-u.

Jedini koji je mogao skoro sve je neki StarBurn, koji sam poterao i pod limited nalogom, ali on ima samo DVD copy... nema CD copy.....

Ne interesuje me nikakva piraterija niti shareware... samo 100% free program.

Google jeste moj prijatelj, ali u ovom slucaju mi samo radi medvedju uslugu... jer i sami znate kako se "pametno" prave stranice da privuku pretrazivace, da bi na kraju saznali da na istima nema ono sto se trazi....

P.S. Ashampoo taj poslednji free sto ima... ne radi pod limited nalogom... shteta... a ima sve sto mi treba... Ako neko zna kako da ga ubedim da proradi ... nek napise koji redak

P.P.S. Nije pomogao ni BurnRights program... koji omogucava promenu prava za rezanje...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.237.*



+12 Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner26.12.2008. u 15:38 - pre 186 meseci
^ Pa ponesto moras da uradis i sam (npr. da malo razmisljas), mnogo su te razmazili sa kojekakvim wizardima i ostalim expressima... :)
Kod kopiranja diskova se stvari desavaju odredjenim redosledom: prvo program za snimanje pravi privremeni image izvornog diska (obicno u sistemskom temp folderu), pa ti onda kaze da ubacis prazan medij za snimanje, pa onda od tog privremenog image fajla pravi kopiju izvornog diska i na kraju obrise privremeni image fajl.
E sad sve to moze da se uradi i u svakom od gore pomenutih programa uz dve tri "rucne operacije", pogledaj prilozenu ilustraciju pa ce ti biti jasno gde gresis.
Ako besplatan program za snimanje CD / DVD diskova moze da stane u instalacioni fajl manji 10MB i da pri tom ume da snima sve zivo, ne vidim razlog za instalaciju monstruma iz instalacionog fajla od 320MB(!?!), koji jos moras i da krekujes uz nadu da ce to i da radi...


"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milosevac
Dejan Bogdanovic
Italija

Član broj: 40959
Poruke: 207
..2-r.retail.telecomitalia.it.

ICQ: 285


Profil

icon Re: CD & DVD Burner, samo Burner26.12.2008. u 16:32 - pre 186 meseci
@malisha
Danas sam isprobao 5-6 raznih programa za rezanje (mahom sa ovog spiska) i NIJEDAN od njih nije imao opciju COPY!!

Za tebe :http://www.computerbild.de/dow...e-Vollversion_430765.html?dl=1
Pri instalaciji se online dobija licenca na mail koji se ostavlja !
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: CD & DVD Burner, samo Burner

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11281 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.