Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Connection failed: Molim VAS ZA POMOC

[es] :: Access :: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Connection failed: Molim VAS ZA POMOC04.11.2008. u 14:42 - pre 188 meseci
Aplikacija je radjena u Accessu
Baza je u toku izrade aplikacije bila na serveru u lokalnoj domenskoj mrezi.
koristio sam IMEFAJLA.DSN da bih se kacio na bazu Fajl je izgledao ovako:


[ODBC]
DRIVER=SQL Server
UID=Username (za logovanje u Windows)
Trusted_Connection=Yes
DATABASE=IMEBAZENASERVERU
WSID=IMESERVERANAKOMEJEBAZA
APP=Microsoft Office XP
SERVER=IMESERVERANAKOMEJEBAZA


Gore stoji da je APP=Microsoft Office XP jer je na masinu instaliran yaj office.
Format baze je medjutim 2000 (i to bi trebalo da radi sa Runtime 2000, znaci oni nemaju office)

Baza za produkciju treba da stoji kod internet provajdera i on je hostuje na svom SQL Serveru.

Fajl za konektovanje sada izgleda ovako:


[ODBC]
DRIVER=SQL Server
UID=username (koji stoji u SQL Autentifikaciji za DB Ownera)
Address=xxx.xxx.xxx.xxx,1433 (IP ADRESA SQL Servera
Network=DBMSSOCN
DATABASE=IMEBAZE NA SQL Sewrveru
WSID=PASSWORD (DBOwnera iz SQL Autentifikacije)
APP=Microsoft Office XP
SERVER=xxx.xxx.xxx.xxx
Description=IME DSN fajla

javlja mi gresku:


Connection failed:
SQL Satae: '2800'
SQL Server Error: 18452
[Microsoft][SQL Server ODBC driver][SQL Server] login failed for user 'null'. Reason: Not associated with a trusted SQL Server connection

Zatim otvori dijalog box u koji moze da se upise USERNAME i PASSWORD (ja tu ukucam USERNAME i PASSWORD za logovanje na SQL SERVER, koje inace stoji gore u samom DSN fajlu) i on me pusti.

Kako da izbegnem ovu gresku.
Odnosno kako da napisem DSN file da mi se ne bi javljala ova greska.





 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 10:15 - pre 188 meseci
Gledao sam sistemske tabele u ACCESSu i u Tabeli MsysObjects u polju Connect ne pise ono sto sam ja napisao u DSN fajlu.
dakle moj Fajl izgleda ovako


[ODBC]
DRIVER=SQL Server
Trusted_Connection=No
UID=rade
PWD=raderade
database=TEST
WSID=raderade
APP=Microsoft Data Access Components
SERVER=xxx.xxx.xxx.xxx
Description=OPIS

U MSysObjects u polju Connect pise sledece:
Description=OPIS;DRIVER=SQL Server;SERVER=xxx.xxx.xxx.xxx;APP=Microsoft Data Access Components;WSID=raderade;DATABASE=TEST

I nista dalje, dakle nema Username-a i nema Passworda.
Ako idem iz Linked table manager-a i cekiram Always Prompt for new location i ukazem na DSN fajl ciji sadrzaj imate gore, on mi se lepo relinkuje, medjutim,
kada zatvorim aplikaciju i ponovo je otvorim opet nece izbacuje dijalog box u kome je cekirano polje Trusted Connection i kada ja to odcekiram i u donja dva polja upisem username i password konekcija prodje.

Molim Vas ako iko ima bilo kakvu ideju kako da namestim ovo da me ne prmptuje svaki put da upisujem username i password za SQL server da mi javi.
HVALA!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 14:18 - pre 188 meseci
Probaj da napravis novu ODBC konekciju, ali da nije fajl. naci, kad ides u ODBC Data Source Administrator, budi siguran da is u tabu User DSN ili System DSN. Nemoj da budes u File DSN.
Kad kliknes Add, izaberes server pitacete kako zelis da se logujes kroz ovu konekciju, kao NT user (trusted connection) ili kao MS SQL user (treba to username i password)

Kad to obavis, otvori Access aplikaciju i idi u Linked Table MAnager. Izaberi sve SQL tabele i trazi da te 'ask for location' i za lokaciju izaberes tvoju novu ODBC konekciju. Za svakog korisnika mora da postoji ODBC konekcija, ista kao ova sto si napravio, sa istim imenom, ali njihov password i userid da bi mogli da rade.

Problem sa file DSN je to sto radi na jednom racunaru i kad [preneses taj file na drugi racunar, nece da radi. A trebalo bi. Laze Microsoft da se moze samo preneti DSN file na drugi racunar. Ko zna zasto ali to ne radi.
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 15:11 - pre 188 meseci
Jedina razlika kada upotrebim Mashine Data Source je u tome da me odmah promptuje za password.
Naime nece da zapamti pasvord u ODBC- pa da me loguje bez ikakvih pitanja.
Ja naime kasnije imam PSSword kontrolu i na osnovu toga oni mogu da rade neke stvari a neke ne.
Kada se palikacija zakaci na SQL to tako brzo radi da ne mozete da verujete ide cak i preko dial Up-a.
Radi kao da je u lokalu.
Steta je da ovo ne zazivi.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 15:46 - pre 188 meseci
SQL server ce da te loguje bez ikakvih pitanja jedino ako je u pitanju 'trusted conection', a to je da su permissions date kroz NT umesto kroz server.

Mozes da koristis i posabn account, jedan isti za sve i da se logujes skriveno cim se aplikacija otvori, pa se ni ne vidi lig in box. Ali onda sve ide pod tim accountom.
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 16:53 - pre 188 meseci
Odlicno, ja sam i onako mislio da sve ide pod jednim accountom.
Napravio sam ja Log tabelu i logujem sve sto oni rade kroz aplikaciju iz koda.
Dakle ako je ovo moguce, molim te da mi objasnis kako da to uradim, samo imaj na umu da je u pitanju Server na kome uopste ne znam da li je Windows ili Linux ili sta se vec vrti.
Ja samo imam IP adresu i vidim samo SQL server.
Iz Enterprise Managera me nista ne pita, Dodao sam ga lepo u Server grupu i kacim se na njega kao i na moje servere iz domena.
Znaci Molim te ako mozes da moi objasnis kako da napravim tu skrivenu konekciju preko koje bi svi isli ja bih ti bio veoma zahvalan.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
93.159.79.*



+8 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 20:42 - pre 188 meseci
Vjerovatno ovo znaš, al eto nek se najde ...

Da bi izbjegao pisanje ip adrese onda odes

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

otvoris fajl pod nazivom hosts i tamo dodaš

# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
xxx.xxx.xxx.7 bk07
xxx.xxx.xxx.41 trt
xxx.xxx.xxx.xxsx naziv za stroj (po tvom izboru)

i onda kreiraš ODBC ( Systemski ) na svom stroju
ime odbc sam uvijek koristio kao i ime servers.

ponovno napraviš link iz accessa , u dolje čekiraš da te više ne pita za password
Ali kako ti kaže @Zidar jedino neznamo kako ti je instaliran sql server, tako da traži uvijek password i lozinku ili ne


 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC05.11.2008. u 21:43 - pre 188 meseci
1) Napravis pass-thru query, recimo qryPrijava koji izvrsava neku bezveznu operaciju na server, recimo SELECT * FROM nekatable WHERE 1=-2

Taj kveri nece da vrati nista, ali ce da ostvari konekciju sa servrom i bazom.

USlov je da u property 'ODBC connect Str' za tvoj qryPrijava upises nesto kao
ODBC;DSN=Appacct;APP=Microsoft Office XP;WSID=IT1411;DATABASE=TestDB;UID=myaccount;PWD=12345

Neka te ne buni sto je string dugacak, mozes ga celog prekopirati iz ODBC connection propery za bilo koju linkovanu ODBC tabelu. vazno je da tamo pise UID= i PWD=. Bilo koaj tabela linkovana sa servera ima ovakav string. treba da dodas mozda UID i PWD. Ostatak stringa prekopiraj, bas te brioga sta u njemu pise. kako dobijes ovaj string za linkovane tabele: otvoris tabelu u design modu i ides na properties. Tamo u nekoj Description pisace ceo string, ovako nesto:
ODBC;DSN=EQAO_SDC_Dev01;Description=EQAO_SDC_Dev01;Trusted_Connection=Yes;TABLE=dbo.vwSDC_BoardUpload_ExpectedBoards_Review_NotAccepted
Vidis da nema UID i PWD. Prekopiras string u Notepad, dodas UID = ;PWD =
i onda to sve zalepis za tvoj pass-thru kveri.

Onda napravis Autoexec macro, koji poziva tvoj kveri, ovako nekako:
Action:OpenQuery QueryName:qryPrijava
ACtion:Close

Sta ce da se desi? kad otvoris aplikaciju, prvo se izvrsava Autoexec makro. Sta radi makro - salje komandu na SQL server kroz pass-thru kveri, uz komadu salje i UID/PWD. Server to proveri i izvrsi SELECT koji je poslat. SELECT naravno ne vraca nista, sve ovo samo sluzi da bi se tajno logovao.

Posle toga te SQL server ne pita vise nista, ovo ima ulogu logovanja kroz dijalog.

:-)
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 07:32 - pre 188 meseci
Zidar, Upravo citam tvoje uputstvo i jos nista nisam probao.
Ne buni me nista sto Conn str dugacak to mi je najmanji problem.
Jedna recenica mi tu nije jasna

USlov je da u property 'ODBC connect Str' za tvoj qryPrijava upises nesto kao
ODBC;DSN=Appacct;APP=Microsoft Office XP;WSID=IT1411;DATABASE=TestDB;UID=myaccount;PWD=12345

Ne znam gde da nadjem ovaj property 'ODBC connect str', ni za query ni za tabelu osim u tabeli MsysObjects koja ne moze da se edituje.

Znaci samo putanja za ovo gde ja mogu pored svake linkovane tabele da upisem Connect string za nju potpuno resava problem.

Jer problem je bas u tome sto u toj MsysObject tabeli ne stoji connect string koji garantuje prolaz u SQL Server bez pitanja za PAssword.

Istrazivacu malo da pokusam da nadjem ovaj property ali mi molim te javi cim budes video post.
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 07:34 - pre 188 meseci
Trtko,
zahvaljujem na pomoci ali,
Ja sam u Beogradu, SQL Server takodje.
RAdne stanice su u Becu moja zamisao je da im posaljem Run Time i jedan najobicniji bat file koji ce da iskopira mdb.file na odredjenu lokaciju i DSN file na odredjenu lokaciju tako da oni zavrsavaju instalaciju sa dva clicka.
U svakom slucaju HVALA!
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 11:31 - pre 188 meseci
Evo Ovako.
Napravio sam Jedan Query koji izgleda ovako


SELECT *
FROM Artikli "IN[ODBC;DRIVER=SQL Server;SERVER=xxx.xxx.xxx.xxx;DSN=imeDSNFile;APP = Microsoft Data Access Components;WSID=spiderman;DATABASE=mikimini;UID=patakdaca;PWD=SafetSusic;]
WHERE(((Artikli.sifra_proizvoda)=-1));

I TO RADIII

ZNACI PIVO I KLOPA U SVAKO DOBA

Posebno mi je darago sto ce jedna ACCESS aplikacija raditi na ovaj nacin jer to obicno ide sa nekim drugim alatima i smatra se da je tu ACCESS nemocan.

E PA NIJE!

HVALA SVIMA!

Zidar,
Predlazem da se ovo stavi gore u bazu znanja ova fora zlata vredi.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 17:04 - pre 188 meseci
Moze i tako akko si napravi :-)

Citat:
Ne znam gde da nadjem ovaj property 'ODBC connect str', ni za query ni za tabelu osim u tabeli MsysObjects koja ne moze da se edituje.



'ODBC connect str' je property koju ima pass-thru query ali i ODBC tabela:

Za tabelu:
1) Izaberes ODBC tabelu (onu sto je linkovana iz SQL servera)
2) Right click , izaberi Design => dobijes poruku od Accessa "Ova tabela je linkovana i ne moze se menjati u design modu..."
3) Ignorisi poruku, OK =. atbela se otvara u design modu, ako i svaka druga. naravno d anece zapamtiti proemne, ali mi i ne trazimo to
4) Kad je tabele 'otvorena' u design modu, otvoris Properties sheet (klikni negde n a meni, u Access 2007 F4 zavrsava posao)
5) Kad otvoris proepry sheet videces property Description - tmo pise tvioj string, bezz UID/PWD
To sto vidis u Description property za ODBC tabelu (bilo koju) prekopiras u neki text editor, Notepad ili Access debug prozor

Za pass-thryu query:
1. podjes da gradis new query
2. zanemaris ono prozorce gde se pojave tabele koje ti nudi da ubacis u novi kveri => otvori se query designer prozor i ceka na tvoju komandu
3. kazes tamo negde na meniju da ce biti Pass-Thru query => izgubi se Query design prozor, prebacuje te u SQL prozor
4. u SQL prozoru otkucas bilo koju komadu koju SQL razume, moze i
Code:
USE Tvoajbaza
To je nesto sto ti kao saljes serveru da izvrsi i server ce da otvori konekciju i da pokusa to da izvrsi. makar komanda bila i pogresna, SQL server ce svejedno otvoriti konekciju. Mozda ne mora nista ni da se otkuca, probaj.
4. pozoves property sheet za pass-thru query, tamo ces videti propert 'ODBC Connect str' => tu kopiras onaj veliki string iz editora
5. Uradis SAVE za tvoj pass-thru query


 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
77.46.170.*



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 18:50 - pre 188 meseci
Super je onjasnjenje.
Radi i ono sto sam danas poslao. Evo jos uvek testiram i sve funkcionise bas super.
Evo ovog momenta cu da pokusam i sa ovim Pas-thru Query-jem pa javljam da li radi i ova varijanta.

 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
93.86.7.*



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC06.11.2008. u 20:36 - pre 188 meseci
Nije mi rosao Pass-Trhue Query.
Ali onaj SELCT radi.
Ja sam na formu koja se otvara na Database Startup, a to je Log forma u koju useri ukucavaju USERNAME I PASSWORD, na On Open stavio

DoCmd.SetWarnings False 'Iskljucuje ACCESS-ova upozorenja
DoCmd.OpenQuery "lnk" 'Startuje QUERY koji je gore naveden
DoCmd.Close 'Zatvara taj Query, jer je on aktivan u tom trenutku
DoCmd.SetWarnings True 'Vraca ACCESS-ova upozorenja

Ovo radi super ja upravo sada probam imam HourGlase na sekun (bukvalno) pri otvaranju log forme, dok Query napravi konekciju, i onda radi izuzetno brzo, kao da je u LAN-u ili da je SQL Server na lokalnoj masini.

JOS JEDNOM SE ZAHVALJUJEM NA OGROMNOJ POMOCI.
Svako ko procita ovu temu moze da argumentovano pobije tvrdnje da je ACCESS slab alat.
Moje je misljenje da je on od verzije 97 pa na ovamo pravi programski jezik.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC07.11.2008. u 14:04 - pre 188 meseci
Ovo sa kverijem ti je u stvari odlican trik:

SELECT *
FROM Artikli "IN[ODBC;DRIVER=SQL Server;SERVER=xxx.xxx.xxx.xxx;DSN=imeDSNFile;APP = Microsoft Data Access Components;WSID=spiderman;DATABASE=mikimini;UID=patakdaca;PWD=SafetSusic;]
WHERE(((Artikli.sifra_proizvoda)=-1));

Ti sui u kveri ugraduio sve ono sto se zaobilaznim putem ugradjuje u pass-thru. Tvoje resenje je jednostavnije. Cestitam

Baza znanja je otvorena teme, mozes da dodas sta smatras da je dobro. Ja sam ovih dana zauzet malo vise nego obicno pa nemam vremena da napravim post za bazu znanja onako kako bih zeleo da taj post izgleda. Medjutim, ti mozes da dodas post. jednostavno opisi sta si uradio, otprilike ovako:

Da bi ste obavili logovaje na ODBC server bez pokazivanja login forme treba da uradite sledese:

1. napravite kevri koji u sebi sadrzi connection string <pokazes primer kverija>
2. na start up formi, na OnOpen odradite tri linije koda koje pozivaju taj kveri <onda pokazes primer koda>

Unapred hvala na obogacenoj bazi znanja

P.S. Access je bio mocan alat i u verzijama 1.0 i 2.0. Access je u stavri na neki nacin kopija FoxPro - eventi, report designer, obogacen relacionom masinom. Za razliku od tadasnjih verzija Fox-a Access je sve tabele smestio u jedan fasjl i time omogucio postavljanje relaciaja - Foreign key constraints. Primetimo dai MS SQL i ORACLE rade isto to - cuvaju sve tabele u jednom fajlu i time omogucuju postavljanje data integrity i medju tabelama, ne samo na jednoj tabeli. jedino sto MS SQL i ORACLE imaju znatno mocniju SQL masinu. Principijelno, ista stvar. Sta Access cini velikim jeste do sada najbolja integracija SQL masine i sistema za pravljenje user inteface. Pokusajte da napravite kombinaciju forma-subforma u bilo kom drugom savremenom jeziku. VB? C#? ASP? Moze, ali mnooogo teze nego u Accessu. A kombinacija forma-subforma je kljucna za programiranej sistema koji pristupaju relacionim bazama podataka. I ORACLE ima sistem slican Accesu, samo manje komforan - mislim da nemaju razvijen event model. O izvestajima da i ne pricam. kako pravite izvestaj u VB? Pa, pomocu Crystal Reports (good luck!) ili - napisete ih u Accesus, pa ih pozivate iz VB. Stvarno? Ko bi rek'o, opet Access ;-) A kako piste kverije u VB ili C#?

Sve u svemu, ako napravite ukupno kostanje izrade aplikacije koja pristupa relacionim bazama (form, reporti, kveriji), Access tuce sve ostale programe i to zestoko. Za sada. Microsoft bi odavno ubio Access, jedan od pokusaja je verzija 2007, medjutim ne ide. Ako je nesto sustinski dobro zamisljeno, ljudi ce teziti da ga koriste iako nije perfektno izradjeno. TV je korak napred u odnosu na najbolji radio. Cak i ako je snika crno bela i sa puno snega. Radio nema nikakvu sliku. Tako isto, VB i C# nemaju report generator ni SQL prozor za pisanje kverija. A Access ima sve to. Da li je moglo bolje da se uradi? Svakako da jeste, ali i crno bela slika sa snegom je bolja nego nemati sliku uopste.

 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
77.46.222.*



Profil

icon Re: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC07.11.2008. u 19:55 - pre 188 meseci
Zahvaljujem na lepim recima i pohvalama, prija.
Sto se tice paralela koje si dao u prethodnom postu, slazem se u potpunosti a pogotovo kada je ORACLE u pitanju.
PLSQL je nesto najmocnije sto sam video, to je jedini SQL cije se komande izvrsavaju kao komade u bilo kom programskom jeziku.
Dakle Querys napisani u PLSQL mogu imati IF Then ELSE.
Forms And Reports su planirali da ugase od verzije 10g ali ne ide to bas tako lako.
Sto se tice Crystal reports-a kod njega nije moguce kao data source staviti vise tabela ili quey-ja koje ces na licu mesta povezati i postaviti uslove i Agregate i sta god ti padne na pamet kao u ACCESS-u. moze to ali tako da se taj novi query zapamti sa svojim imenom pa da se on navede kao Data Source.
Jedina prednost kod njega je mogucnost odabira sintakse jer podrzava dve sintakse i to VB i PASCAL...
Dakle slazem se da je ACCESS najbolje zamisljen, jos samo da malo rese pravljenje exe. fajla pa da se ne maltretiramo sa Run Time-ovima i DBA fajlovima.
Sto se tice dodavanja ovog resenja u bazu znanja, rado cu to uraditi samo da i ja malo dodjem do daha.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Connection failed: Molim VAS ZA POMOC

[ Pregleda: 2981 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.