Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

leukemija, ali nema vise bolesnih celija?

elitemadzone.org :: MadZone :: leukemija, ali nema vise bolesnih celija?

[ Pregleda: 4011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tanjanovakovic

Član broj: 199003
195.66.166.*



Profil

icon leukemija, ali nema vise bolesnih celija?27.10.2008. u 09:01 - pre 188 meseci
Prijateljici su mi prije oko mjesec dana otkrili leukemiju. Ima 28 godina. Nakon prve terapije ustanovili su da nema bolesnih celija i da nema potrebe za presadjivanjem kostane srzi. Sada prima drugu terapiju. Da li neko zna sta znaci kada nema vise bolesnih celija?
Hvala.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: leukemija, ali nema vise bolesnih celija?27.10.2008. u 14:41 - pre 188 meseci
to kao znaci da su celije tumora unistene, ili barem njihov najveci deo.
ona je sada u tzv. stanju remisije.

iz ovoga sto si napisala, a i inace je to redovna procedura, pretpostavljam da je jedno mesec dana "lecena" citostaticima i zracenjem, i da joj je sada uradjena analiza (biopsija, punkcija, sta li oni zovu ....) kostane srzi.

sama si rekla da se "terapija" nastavlja i dalje, a ja pretpostavljam i da joj je receno da je "to sada veoma bitno", da ne bi doslo do recidiva tj. povratka bolesti nazad, jer se ta bolest vraca u jos grdjoj varijanti.

ako nemas srece, na kraju te obicno otpuste, bez imalo ljudskog dostojanstva, kuci da umres.

inace, "savremena" ortodoksna medicina je uzroke te bolesti, na cija "istrazivanja" se trose zilioni dolara godisnje, opisala u jednoj recenici:

"uzrocnik nastanka leukemije je nepoznat".

..... mada, "ipak se savetuje minimalno izlaganje otrovima, zracenju i hemikalijama".

http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B5

!!!???

hmmm .... ne izlazu li oni ljude upravo tome, a pod parolom lecenja?

..... eto, to ti je to.
nasa medicina kaze tako.

a "germanska nova medicina" tvrdi nesto sasvim suprotno.

http://www.google.com/search?q=nova%20germanska%20medicina

da ne bi bilo zabune, ja nisam nikakav lekar, niti strucnjak.
na ovom forumu sam crna ovca i jedan od retkih laika.
ovo gore su samo moji stavovi i razmisljanja iz nekog mog iskustva.

ono sto je vrlo bitno i sto te mogu posavetovati je, da bez obzira na nacin lecenja i tok bolesti tvoje drugarice, kada god imas vremena budes uz nju i da joj das do znanja da u tebi ima oslonac i podrsku.


pozdrav.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: leukemija, ali nema vise bolesnih celija?27.10.2008. u 16:11 - pre 188 meseci
www.elitemadzone.org/t321995
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: leukemija, ali nema vise bolesnih celija?

[ Pregleda: 4011 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.