Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?

[ Pregleda: 1985 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?21.10.2008. u 21:44 - pre 188 meseci
Kada sam kupio Toshiba Tecra A8-103, dobio sam je sa 2 GB RAM-a i Windows Vista professional OS.

Inače, nemam nijednu igricu, na laptopu se "vrti" : VS .NET, MS SQL, Dream weaver, Adobe Photoshop .. nema AutoCad-a, 3D Studia itd.

LM, kada poteram MS SQL, VS .NET, Rational Rose, Dream Weaver, iskorištenost baterije se popenje do 65-70 %.. pa razmišljam da kupim još 1 GB RAM-a.

Šta mislite, da li ću dobiti neko poboljšanje ? .. u smislu, bržeg rada programa ?

pozdrav i hvala unapred .
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
212.200.200.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?21.10.2008. u 22:45 - pre 188 meseci
Pa uvek ti je vise ram-a bolja performansa tako da ti je pitanje pomalo izlisno. Sto se tice tvog drugog pitanja za bateriju jedino ako u bios-u imas opciju za battery conditioning mozes nesto da poradis po tom pitanju, inace ovako mrka kapa, 8minuta baterija? Ako zelis malo vise pomoci daj nam neke podatke - koliko Wh ti je trenutno kada ga napunis do kraja, koliki je design charge (ili reci koja je baterija 4,6,9 cell) i sl.
make love - !war
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?22.10.2008. u 03:24 - pre 188 meseci
Pa uvek ti je vise ram-a bolja performansa tako da ti je pitanje pomalo izlisno ... da si ti ziv i zdrav, što se tiče kompjutera, počeo sam sa ZX spectrumom :) , tako da ovo što si mi rekao sam prvi put čuo još pre 20-ak godina :) .. ali ćeš se iznenaditi, npr. ako u Toshibu ubaciš 4 GB RAM-a, a ona koristi samo 3 ?? .. onda više ne znači uvek i bolje.

Tako da, obišao sam par foruma, i Toshibin također, pre nego sam ovde postavio pitanje.

Što se tiče baterija, baš sam zatečen i razočaran, jer je do pre mesec-dva trajala oko 45-50 minuta, i sada odjednom pade na 7-8 minuta.

Zaista ne znam šta se desilo.

koliko Wh ti je trenutno kada ga napunis do kraja, koliki je design charge (ili reci koja je baterija 4,6,9 cell)

gde ovo mogu da pogledam ?

inače, u uputstvu za Toshibu, je posvećeno 4-5 strana održavanju baterije, pa sam sada uspeo da je vratim nazad na nekih 25 minuta .. tako što sam je više puta punio praznio ...

pozdrav, hvala za odgovor

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
91.150.116.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?23.10.2008. u 10:11 - pre 188 meseci
Citat:
Šta mislite, da li ću dobiti neko poboljšanje ? .. u smislu, bržeg rada programa ?


Izvini ali je bilo lamersko pitanje (makar je tako izgledalo), nisam mislio nista lose.

Instaliraj everest (skini ga sa torrent-a a i cirkulise podosta po it zajednici pa ti nece biti tesko da ga pronadjes) i u opciji power management imas opciju battery, tu mozes da pratis trenutno stanje baterije, koliki je charge rate i slicno, kada sam ja koristio windows jednom sam preko everesta propratio koliko je baterija napunjena i po prvi put se napunila skroz na skroz znaci celih 100% koliki je i design charge (za 6-cell bateriju je oko 57-58 Wh), on dodje do nekih 90% kapaciteta pri brzom punjenju i onda ide tzv "trickle charge" i puni ga malo po malo do kraja. Pa ti savetujem isprazni bateriju i napuni je sa aktivnim everestom i prati sve vreme kako se prazni i kasnije puni baterija. Podatke postuj ovde pa ako ima nekih problema videcemo i kakvih (da li ti je charge rate ok i tome sl.).
make love - !war
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?23.10.2008. u 13:52 - pre 188 meseci
Citat:
KizaBG: .. ali ćeš se iznenaditi, npr. ako u Toshibu ubaciš 4 GB RAM-a, a ona koristi samo 3 ?? .. onda više ne znači uvek i bolje.

To je zato što koristiš 32bit Windows koji ne može da adresira svih 4GB - makar bi deklarativno trebalo da može.

Ako hoćeš svih 4GB ili više, pređi na Vista x64 (mada ne bi mogao da uradiš legalni upgrade, morao bi da kupiš novi Vista x64 ili da se osloniš na "narodni", a ne znam koliko je to izvodljivo i uputno).

Naravno ovo sve pod uslovom da ti CPU podržava 64bitnu arhitekturu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?23.10.2008. u 14:14 - pre 188 meseci
@bttp: hvala puno za odgovor i informaciju. Nisam znao ovo za 64 bita.

Imam ja legalnu Vistu, i nije problem da predjem na legalni 64 bita.. mislim, platio bih, ali kad pomislim na svu onu silnu reinstalaciju gomile programa ..a i koliko bi ubrzanje dobio ?? da li je .NET 2005 optimizovan za 64 bita, pa MS SQL Server itd ?

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Toshiba Tecra A8 ... još RAM memorije ?

[ Pregleda: 1985 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.