Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubacivanje RAM memorije u stariji laptop

[es] :: Laptopovi :: Ubacivanje RAM memorije u stariji laptop

[ Pregleda: 3333 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
79.101.75.*



+2 Profil

icon Ubacivanje RAM memorije u stariji laptop12.10.2008. u 21:37 - pre 189 meseci
Ovako
Sestra je dobila laptop, IBM R31, ima 20GB HDD, 1.13GHz Celerona i 128 RAM-a, od toga 8 ide na grafiku. Masina je uzasno spora, pa bih joj ubacio jos RAM-a, i vrsilo bi posao sasvim fino. Problem je u tome sto memorija radi na 133 MHz, sto je odavno prevazidjeno, i vrlo se tesko nalazi, a i kad se nadje - papreno je skupo! Interesuje me da li mogu da ubacim recimo plocicu od 512 MB na 667 MHz, jer nje ima na svakom koraku, i cene su extremno povoljne?? Da li ce to da radi, nece da pravi probleme i sl...?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.128.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubacivanje RAM memorije u stariji laptop13.10.2008. u 00:09 - pre 189 meseci
Hehe, ajde ja sam dobro raspolozen pa da ne naidjes na nekog nervoznog es-ovca....

Na taj laptop jedino ide sdram sodimm na 133 MHz i nijedna druga. E sad mi nije jasno kako si uopste nasao sdram za laptop... :D Verovatno nekom ostalo pa ti trazi cifru sa 4 nule :)

Dakle na ugradnju bilo koje druge memorije zaboravi.

E sad na koje poslove mislis da obavlja? Jesi li umesto preskupe li ti memorije razmisljao da na njega stavis linux. Ako linux nikako ne zadovoljava (mada ne znam sta to ne bi zadovoljio osim ako ne igras jake windows igrice a ne mozes i ako programiras u vb-u) onda bi i na-tweak-ovani windows xp radio tu pristojno. Pozdrav...
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Ubacivanje RAM memorije u stariji laptop

[ Pregleda: 3333 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.