Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi

[ Pregleda: 12730 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.bvcom.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi10.09.2008. u 08:44 - pre 189 meseci
Interesuje me koji je najbolji nacin povezivanja laptopa ako imam telekomov ADSL modem Huawei HG510 a laptop ima intergrisanu WiFi karticu, ako neko moze da objasni proceduru povezivanja i naravno cene.
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.3.*



+25 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi10.09.2008. u 09:30 - pre 189 meseci
Potrebno je da nabaviš wifi router. Njega povežeš na adsl router(Huawei) i to bi bilo to. Eventualno podesiti da PPPoE konekciju ostvaruje wifi router, a adsl router podesiti u pure bridge.
Što se cena tiče, od nekih 35e za model TP-Link TL-WR340G, pa naviše...
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
*.dirtrade.com.



+3 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi10.09.2008. u 10:36 - pre 189 meseci
Evo kako sam ja to rešio, uz napomene :

- Huawei HG510 je prekonfigurisan za specijalne usluge na portovima 2 i 3, tako da njih ukoliko u budućnosti želiš da koristiš VoIP i IPTV nemoj dirati niti rekonfigurisati router ka bridge mode-u
- portovi 1 i 2 su slobodni te ako imaš više od jednog računara koji treba da bude na ETH portu, onda kupi ruter koji ti je gojnik preporučio i postavi ga bez korišćenja porta internet (koji je na njemu a.k.a. upload port) tj, kao ETF+WLAN switch, tako što ćeš koristiti portove 1-4 na TPLink 340 routeru, isti ruter podesi tako da ne radi DHCP niti nat, te da bude samo switch, sve ovo jer Huawei dovoljno dobro radi, lako je proslediti portove, i glupo je ubiti tekuću konfiguraciju (mada je možeš sačuvati, koristiti ga kao bridge, pa ako dođe potreba za korišćenjem telekom voip ili iptv usluga, lako ćeš loadovati novu konfiguraciju, sve to zavisno koliko ćeš se sam snaći)
-konfigurišeš neku zaštitu na WLAN routeru, okačiš se, eventualne računare povežeš na njegove slobodne ETH portove i toliko

U svoj ovoj konfiguraciji, ja koristim AP TP Link-a neki 5xx, i ne radi mi on PPPoE (i nema tu opciju) i savršeno radi!
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi06.12.2008. u 23:07 - pre 186 meseci
Hvala na informacijama!
Interesuje me jos da li bi ja mogao da pomocu wireles PCI kartice koju bi stavio u desktop racunar i povezao je ,ad hoc, sa laptopom mogao da resim povezivanje laptopa na internet, odnosno kada bi povezao laptop i desktop u wireles mrezu da jednostavno samo uradim delenje(shared)konekcije na destop racunaru.
 
Odgovor na temu

RipperBIA
Fontana NBG

Član broj: 75711
Poruke: 44
79.101.128.*

ICQ: 58454696


Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi07.12.2008. u 00:06 - pre 186 meseci
Naravno...to ja radim... Imam neku matoru Gigabyte wireless karticu i to sa onom malom antenicom kačim Laptop i iPhone na internet bez problema... Još Vista sama odradi share intenet konekcije pa ne mora ručno kao u XPu :)
Time to go...
 
Odgovor na temu

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi03.01.2009. u 14:06 - pre 185 meseci
Povezao sam desktop i laptop*ad hoc* i sharovao adsl konekciju ali imam problem sa brzinom protoka, kada je laptop u drugoj sobi brzina konekcije varira 36mbps pa pada na 6mbps pa cak i 1mbps i onda internet prestaje da radi, pa onda sam od sebe posle nekoliko minuta poboljsa brzinu na nekih 30 tak mbps i onta net i mreza radi normalno.Obe wi-fi Kartice sam podesio da rade u g modu (54mbps)Kada su racunari u jednoj sobi sve radi normalno.Interesuje me jel neko zna da li je problem u pci kartici desktopu*suvise slab signal* ili postoje neka radio ometanja koja jednostavno nedozvoljavaju koristenje wireles mreze.
Ima li neko ideju kako da se resi problem!
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.magnetplus.net.



+69 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi03.01.2009. u 15:05 - pre 185 meseci
Nalazis se u drugoj sobi,signal ce naravno opasti. Ako planiras da ti bude samo za net,nema svrhe da koristis full g mode. Ogranici brzinu protoka na npr 5.5 mb,bice stabilnije i radice ti ok. Tako samo gubis u signalu i nista ne postizes.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

zeca-ing

Član broj: 51648
Poruke: 49
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.miholjsko.com


Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi04.01.2009. u 16:37 - pre 185 meseci
Mreza se pre svega koristi za net. A kako da ogranicim brzinu protoka,koliko se secam imaju opcije za promenu rezima rada b ili g!
Koliko si siguran da ce to pomoci,mislim da li si imao slican problem pa ga ovako resio ili je definitivno resenje wireles ruter!!!!!!!!
E da zna li neko koliko je u stvari stetno to zracenje *radio talasi*!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

dr.kis
Ivan Popovic
Valjevo

Član broj: 173782
Poruke: 99
79.101.201.*



Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi04.01.2009. u 18:13 - pre 185 meseci
Ovo je problem koji ja pokusavam da resim vec duze vreme. Naime, ja imam Huawei HG 510 modem i Wireles ruter TP Link TL WR340G. Napravio sam kucnu mrezu koju uglavno koristim za internet, ali povremeno i razmenjujem fajlove izmedju Desktopa i Laptopa. Sve je radilo bez problema do pre jedno mesec dana i tada je i meni poceo da se javlja isti problem. Pokazuje da je signal mreze dobar, brzina 54Mbps, sto je i maksimum za ovaj ruter, a onda odjednom "spadne" na 48-36-11-5.5...1Mbps i tada net toliko uspori da ga je nemoguce koristiti. Posle nekog vremena, brzina opet dodje do 54 i cim otvorim neki browser krece da pada i usporava!
Vec sam poludeo od svega. Se sam probao, sva podesavanja modema, rutera, ali stalno isto! Najcudnije mi je sto mi nekad pokazuje brzinu 5,5Mbps, a net mi tad radi odlicno! Vise nemam pojma sta je ustvari bitno i kako podesiti sve ! Zna li neko sta je u pitanju i ima li pomoci, jer moji zivci odose u k...
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.yubc.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi04.01.2009. u 23:51 - pre 185 meseci
Ja sam uzeo d-linkov ruter/modem - 5700dinara

i ono samo konfigurisao za 45s.. proradio.. i fazon na 100m mi radi 3300kbps :)

nista nisam ogranicavao na 5.5.. nego 54mbps.. standardno njegovo..

ali nisam kacio preko rutera/modema.. nego on direktno u sebi ima modem :)
 
Odgovor na temu

Zoranche
Svrljig

Član broj: 193473
Poruke: 6
77.46.248.*



Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi14.01.2009. u 22:15 - pre 185 meseci
Imam Telekomov ruter Huawei hg 510 i Wireless ruter MSI rg54SEII. Sto se tice udaljenosti razbija po celom komsiluku imam net. Lap je ASUS-ov X-52sg, problem je kod stabilnosti i postojasnosti mreze. Nekad radi ceo dan mreza izmedju kompa i lapa i prema netu, nekad samo jedna ili druga ili radi 15 min pa pukne i tako u krug. Moram da napomenem da nisam nista setovao po ruterima jer sam laik za to. Kad sam kupio samo sam prikljucio i sve je takoreci proradilo samo od sebe. Jedino sto sam pravio je mreza izmedju kompa i lapa.Molim za pomoc.
 
Odgovor na temu

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
79.101.216.*



+3 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi15.01.2009. u 01:42 - pre 185 meseci
ne bih da paranoišem, ali ako nisi ništa setovao, moguće da nisi setovao ni password za wlan, pa je neko se malo igrao ili se igra sa tvojim ruterom ?
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
Odgovor na temu

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
93.86.88.*



+1 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi15.01.2009. u 09:55 - pre 185 meseci
Da ne otvaram novu temu, a ovde se već priča o wireles pristupu modemu Huwei 510, interesuje me da li se neko može prikačiti na moj aparat (naravno, bežičnim putem) iz komšiluka, a da ja to ne znam? Koje preduslove mora da ispuni neko da bi neovlašćeno pristupio modemu?
 
Odgovor na temu

eric.cantona
student

Član broj: 169780
Poruke: 346
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi15.01.2009. u 14:57 - pre 185 meseci
pa zavisi da li si stavio zaštitu
u suštini ti možeš da primetiš ukoliko ti sporo ide net, pa pogledaš da li u mreži ima još računara. ili da se uloguješ u ruter i da vidiš client listu.
po mom mišljenju, najbolja zaštita ti je filtriranje po mac(fizičkoj) adresi, što znači da bukvalno niko ne može da pristupi tvojoj mreži osim tvog/tvojih računara
 
Odgovor na temu

tajfun010
student
Pirot

Član broj: 164599
Poruke: 34
93.86.115.*



Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi02.04.2009. u 01:15 - pre 182 meseci
"- Huawei HG510 je prekonfigurisan za specijalne usluge na portovima 2 i 3, tako da njih ukoliko u budućnosti želiš da koristiš VoIP i IPTV nemoj dirati niti rekonfigurisati router ka bridge mode-u
- portovi 1 i 2 su slobodni te ako imaš više od jednog računara koji treba da bude na ETH portu, onda kupi ruter koji ti je gojnik preporučio i postavi ga bez korišćenja porta internet (koji je na njemu a.k.a. upload port) tj, kao ETF+WLAN switch, tako što ćeš koristiti portove 1-4 na TPLink 340 routeru, isti ruter podesi tako da ne radi DHCP niti nat, te da bude samo switch, sve ovo jer Huawei dovoljno dobro radi, lako je proslediti portove, i glupo je ubiti tekuću konfiguraciju (mada je možeš sačuvati, koristiti ga kao bridge, pa ako dođe potreba za korišćenjem telekom voip ili iptv usluga, lako ćeš loadovati novu konfiguraciju, sve to zavisno koliko ćeš se sam snaći)
-konfigurišeš neku zaštitu na WLAN routeru, okačiš se, eventualne računare povežeš na njegove slobodne ETH portove i toliko"

Imam ovaj telekomov ruter kao i tplin340 i nije mi bas naj jasnije kako da uradim sve ovo sto si reko, moze li neko preciznije objasnjenje
 
Odgovor na temu

sebekkg
student
Kragujevac

Član broj: 224945
Poruke: 3
93.86.209.*



Profil

icon Re: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi08.01.2010. u 17:28 - pre 173 meseci
Cao ja imam huawei hg510 telekomov i uzeo sam tp link-ov wr340g router i nikako ne mogu da ih povezem tako da bih i laptop-om (via wireless), a da pritom mogu i da se PC-jem povezem na internet. da li bi mogao da mo pomognes oko podesavanja, posto mi je hitno. A ovaj gore nacin nisam bas najbolje razumeo tako da ako bi neko mogao korak po korak da objasnjava kako se povezuju.

adresa msn-a mi je [email protected] mada mozes i da mi posaljes mail na tu adresu kako ti je lakse.

Hvala ti unapred. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei HG 510 povezivanje sa laptopom preko WiFi

[ Pregleda: 12730 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.