Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web servis sa kvotama kladionice?

[es] :: .NET :: Web servis sa kvotama kladionice?

[ Pregleda: 4951 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stevs986
Nikolic Sladjan
Senior Software Developer
Alterset d.o.o
Beograd

Član broj: 121154
Poruke: 140
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Web servis sa kvotama kladionice?04.09.2008. u 19:01 - pre 190 meseci
Pozdrav, hteo bih da pravim neku windows aplikaciju za kladionicu i zanima me kako mogu da preuzimam kvote sa nekog sajta, mora li taj sajt da ima web servis ili mogu to na neki drugi nacin...?
Ili kad bih recimo hteo da punim bazu video kluba sa www.imdb.com. ? Moze li to bez web servisa ili ne...?
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?04.09.2008. u 20:54 - pre 190 meseci
Postoje lakši i teži način (odnosi se i na kladionice i na IMDB):

1. Lakši - kladionica daje svoje cene preko web servisa

Ovo ćeš retko naći (zaista) a da je besplatno (u tim sam vodama); i kada daju ovaj servis, obično zahtevaju registraciju kao i da pristaneš na uslove korišćenja

Recimo, IMDB daje celu svoju bazu (zaista celu) u specijalnom formatu ( http://www.imdb.com/interfaces ) ali samo za privatnu upotrebu. Za prikaz na sajtu i / ili u programu moraš da licenciraš sadržaj, a to je u rangu 15.000$ + na godišnjem nivou

3. Teži (nelegalan)

Radiš "skrepovanje" sajta; napišeš program koji obilazi sajt (bilo kladionice, bilo IMDB-a) i skida stranice, obrađuje ih i smešta u svoju bazu.

Ovo nije legalno, i moraš konstantno da proveravaš da nije došlo do promene u strukturi stranice (vrlo često se dešava) i da tome prilagođavaš program za skidanje sadržaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?04.09.2008. u 22:01 - pre 190 meseci
U vezi ovog drugog nacina pod 3. :) Da li je nelegalno i samo grebovanje sadrzaja ili distribuiranje/koirscenje u komercijalne svrhe itd?
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?04.09.2008. u 23:11 - pre 190 meseci
:-)

Skrepovanje sadržaja se ne može "razlikovati" od surfovanja (dohvataš stranu sa sajta); jedina (bitna) razlika je što narušavaš uobičajene "fair use" klauzule; naime, ako prečesto radiš skrepovanje, možeš opteretiti web server koji servira stranice i time umanjiti kvalitet usluge za ostale, "obične" korisnike.

Bilo kakva distribucija ili korišćenje u komercijalnoj aplikaciji (pri tom je "komercijalna aplikacija" bilo šta što donosi profit; nije neophodno da prodaš program nekom drugom da bi potpao pod odrednicu "komercijalna") je potpuno nelegalno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 08:00 - pre 190 meseci
Aha, znaci, za prvi slucaj, samo treba brinuti da se ne napravi DoS :)
E, jos jedno pitanje, sorry, nisam se setio odmah toga, ukoliko ja nekom napravim (i prodam) program koji to radi, ali ne skidam ja sadrzaj vec taj koji je kupio program (u koje god da je svrhe, ja to ne znam (ili "ne znam")), ko tu krsi zakon?
To bi mi bila bas korisna informacija ;)
 
Odgovor na temu

stevs986
Nikolic Sladjan
Senior Software Developer
Alterset d.o.o
Beograd

Član broj: 121154
Poruke: 140
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 10:02 - pre 190 meseci
Hvala na odgovorima...

Jos jedno pitanje, na koji nacin oni mogu da provale da ja skidam informacija sa njihovog sajta....?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.112.*



+6455 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 15:58 - pre 190 meseci
Pa vide ko im vuče traffic, i koja kladionica ima iste kvote ko oni :)
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.129.*



+19 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 17:12 - pre 190 meseci
možeš i preko sql upita preko oledb-a.

na stranicu preko oledb-a spajaš se kao i na bazu.

a čitanje

select * from [naslov_stranice]

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=http://www.moja_stranica.com/page.html;Extended Properties="HTML Import;HDR=YES;IMEX=1";

možeš si složiti skriptu, da ti vuče iz svake kladionice i sprema u bazu.
a u bazi složiti proceduru da ti vrati svaki par koji ima najveći tečaj i tu kladionicu.

pošto neke kladionice imaju za svaki dan, onda se vjerojatno naslov stanice generira iz dana ili datuma, ili od 0 do 6 počevši od danas, i broja dana u godini ili tjedna.
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 19:32 - pre 190 meseci
Citat:
Shadowed: ukoliko ja nekom napravim (i prodam) program koji to radi, ali ne skidam ja sadrzaj vec taj koji je kupio program (u koje god da je svrhe, ja to ne znam (ili "ne znam")), ko tu krsi zakon? To bi mi bila bas korisna informacija ;)


Ti i korisnik programa :-)

To ti je otprilike kao proizvođači oružja - oni znaju čemu to služi, ali ne povlače oroz :-)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?05.09.2008. u 19:34 - pre 190 meseci
Citat:
Shadowed: Aha, znaci, za prvi slucaj, samo treba brinuti da se ne napravi DoS
E, jos jedno pitanje, sorry, nisam se setio odmah toga, ukoliko ja nekom napravim (i prodam) program koji to radi, ali ne skidam ja sadrzaj vec taj koji je kupio program (u koje god da je svrhe, ja to ne znam (ili "ne znam")), ko tu krsi zakon?
To bi mi bila bas korisna informacija

Pa opet ti Korisnik koji je kupio taj program nema nista sa tim sto je "neovlasceno" koristio podatke sa web-servis rss feed itd.,
jer on je platio tebi licencu, osim ako nije negde u vasem ugovoru bio neki "disclaimer" ili "licence agreement" na koriscenje programa cime bi se eventualno
ta odgovornost prebacila na njega ili neka saglasnost kompanije ili firme koje nudi te servise i tebe.

Niko ne zeli da mu neko "srche" sa servera i da uzima pare a oni taj servis da daju dzabe
pogotovu kladionice

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
89.216.49.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Web servis sa kvotama kladionice?09.09.2008. u 21:56 - pre 190 meseci
Code:

http://www.tip-ex.com/
http://www.oddsminer.com/


Pogledaj ove dve adresa,na njima ces naci sve potrebno,i ja sam pokusavao nesto slicno,ali nijedna kladionica nije spremna za sada da odvoji toliku kintu za mesecnu(godisnju) licencu,jer postoje radnici koji to rade,i njihove plate su mnogo manje nego sto bi ti trebalo da naplatis mesecnu licencu.Za pun servis(15 razlicitis bookmaker-a) rezultati,kvote,sve promena kvota na 15sek(ili 30sek,nisam siguran),strelci na utakmicama,kartoni,...,i svi ostali sportovi ide oko 3000e mesecno,uz popust do 30% za godisnju pretplatu,sklapa se ugovor,...,kada bi uspeo sklopiti posao sa vise kladionica,onda bi i vredelo placati,ali oni svi imaju svoje nacine kao i ti onaj treci nacin
Izvini ako sam te jos vise smorio.
Pozzzz

SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Web servis sa kvotama kladionice?

[ Pregleda: 4951 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.