Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)

[es] :: Linux :: Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)

[ Pregleda: 2461 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karachi

Član broj: 11251
Poruke: 8
*.europronet.ba



Profil

icon Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)03.11.2003. u 09:07 - pre 249 meseci
Pozdravljam. Kako to naslov teme nagovještava, zanima me kako mogu instalirati Windows XP i linux, na jednoj mašini da ih mogu podići kad koji hoću. Šta sam dakle uradio: izbrisao sve particije na hard disku, raskrižio ga na četiri dijela, na D: instalirao linux (radi), onda na C: Windows XP (također radi). Međutim, treba li reći, sad se Windows XP podiže bez kompleksa i ignoriše linux. Treba mi nešto što će ih natjerati da koegzistiraju u atmosferi punoj razumijevanja i međusobnog uvažavanja, odnosno, kako sam već rekao, da podignem kad koji hoću. Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.252.100.*



+7 Profil

icon Re: Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)03.11.2003. u 09:17 - pre 249 meseci
hmmm a da probas da prvo da instaliras XP, pa da onda sa npr. PQ magic-om obrises jednu particiju, restart XP-a, onda instaliras Mandrake-a, ali sa njegovim diskdrake-om ili slicno (ne secam se tacno) formatiras taj novostvoreni prazan prostor na disku za njegove potrebe, naravno podesis LILO i nakon instalacije VOILA... trebalo bi da radi :-)
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

karachi

Član broj: 11251
Poruke: 8
*.europronet.ba



Profil

icon Re: Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)04.11.2003. u 10:01 - pre 249 meseci
hm, na kraju i nije bilo tako komplikovano. Ako koga zanima, jednostavno sam ponovo pokrenuo instalaciju Mandraka i snimio LILO na disketu, i sada sve savršeno radi. Pretpostavljam da postoji i načina da se oba OS-a mogu dići sa HD-a, ali mi se nije dalo peglat. Hvala u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Dual boot WinXP & Linux (Mandrake 9.1)

[ Pregleda: 2461 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.