Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???

[es] :: Smartphone :: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???

[ Pregleda: 4913 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

predojev
.sve.
USA

Član broj: 168929
Poruke: 63
77.46.255.*

Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???21.08.2008. u 22:02 - pre 190 meseci
Hocu da napisete ljudi koji uredja imate i koliko traje STVARNO baterija vaseg pda mobilnog uredjaja. Znaci iz vaseg iskustva. Koliko traje kad ga cesce koristite, mirovanju, samo za razgovore, itd itd....
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???22.08.2008. u 15:22 - pre 190 meseci
Nokia N70, izdrzi 3 dana kada ga slabije koristim (pola sata slušanja muzike dnevno, par poziva kraćih od minut, par poruka, snimim po koju sliku ili klip), prosječno ga punim svaka 2 dana. Kada mi je baš dosadno pa ga izrabljujem (pogledam film od jedno 2 sata, sat-dva slušanja muzike, igranje igara preko vNES emulatora, IM chat) jedva sastavi dan, što je po mom mišljenju sasvim ok.

Inače nekad se isprazni za dan iako ga uopšte ne uzimam sa police, pretpostavljam da neki proces ostane aktivan pa zaglavi cpu na 100%, uglavnom tada restartujem telefon i opet napunim.

 
Odgovor na temu

predojev
.sve.
USA

Član broj: 168929
Poruke: 63
77.46.255.*

Sajt: www.google.com


+1 Profil

icon Re: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???22.08.2008. u 17:44 - pre 190 meseci
Hvala na odgovoru, i sta mislis koje resenje - sta treba preuzeti ako se nadjes na nekom putovanju duzem ili kracem i baterija se isprazni. Kazes da neki put se isprazni brze(iako ga ne koristis) a nekad kasnije. Sta preuzeti povodom toga, kako da se obezbedimo da znamo zasigurno koliko ce da traje baterija iako proizvodjac tvrdi neke velike dane trajanja baterija koji nisu istiniti. Ja se razmisljam da kupim jos jednu bateriju. Ali da li uopste postoji neko ko ima telefon sa kamerom, radiom, igra igre, gleda filmove itd itd a da mu baterija drzi duze od 1,2 dana?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???22.08.2008. u 18:31 - pre 190 meseci
Imam ja samo što ne igram igre i ne gledam filmove ali zato slušam muziku i povremeno surfujem. Inače pred putovanje napuniš bateriju pa će valjda da izdrži nekoliko sati, osim ako putovanje ne traje danima. Nosiš punjač sa sobom pa po potrebi dopuniš. Ako baš imaš problema sa baterijom i putovanjem, rezervna baterija ili rezervni telefon mogu da pomognu.

Nokia 6120, original pakovanje, traje 6 dana ako dobro trošim a ume da izgura i 9 dana ako više koristim neki drugi telefon. Samo jednom je kratko trajalo, uključio sam Putty da nešto proverim pa zaboravio a on jadničko celu noć vukao informacije i ujutru skoro prazna baterija. Srećom pa je u pitanju običan tekst i nije pojeo mnogo MB. Inače mi ovde slabo veruju da ovoliko traje. ;)
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???23.08.2008. u 16:14 - pre 190 meseci
Svako planiranje, pogotovo ono duže, zahteva određene pripreme. U zavisnosti od toga gde i čime putuješ, zavisiće i količa zaliha vode, hrane, odeće, baterija... koju nosiš. Nije isto da li ideš u džunglu ili u grad, da li pešačiš ili ideš autom. postoje auto punjači baterija, solarni punjači, USB punjači, punjači na obične baterije i ko zna kakvi sve ne.

Onaj ko ide u divljinu, njemu svakako ne treba telefon koji će biti uključen 24h, nego će se u slučaju potrebe uključiti na licu mesta.

Onaj ko ide u grad će uvek moći svratiti u internet kafe ili običan kafe i zamoliti da se priključi na struju sat vremena što je dovoljno da se baterija napuni dobrim delom.

A što se tiče specifikacija baterije, sam proizvođač se ogradi u startu napisavši da je to kapacitet baterije u idealnim uslovima korišćenja, što podrazumeva osvetljenje na minimumu, savršen kvalitet signala i blizinu baznih stanica, što je daleko od onoga sa čime se telefoni susreću u svakodnevnoj upotrebi.

Od kako imam smart telefone punim (tačnije dopunjavam) ih svako veče, pogotovo kad se radi o iPhonu, koga malo malo zbog nekih drugih stvari stavljam na cradle, koja je ujedno i punjač. Sam telefon bi izdržao 2 dana, ali pitanje je da li bi se trećeg ugasio u zoru ili poslepodne, što je nešto na šta ne želim da se oslanjam i proveravam :) Sećam se da je mi je nokia E61 imala impresivnu autonomiju, u poređenju sa autonomijom uređaja koje sam imao do tada (a i sada).
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Koliko dana-sati traje baterija vaseg pda mobilnog telefona???

[ Pregleda: 4913 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.