Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vistina zaštita neupotrebljiva?

[es] :: Advocacy :: Vistina zaštita neupotrebljiva?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30064 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 01:05 - pre 190 meseci
Citat:
calimero: tebi necu odgovati jer sam jasno napisao:

ma osecam se pogodjeno :D

Citat:
calimero: tebi necu odgovati jer sam jasno napisao:

"morao je da uvede registry i napravi gomilu gluposti da bi danas bilo sasvim normalno da imamo viruse i sva moguca sranja koja prate windows..."

a ti me pitas: "kakvoj je vezi registry sa gomilom virusa" ?!?!????? plz...

lepo a cemu onda pominjanje registry u kontekstu virusa, mislim jesi rekao

Citat:
morao je da uvede registry i napravi gomilu gluposti


pa izveo zakljucak

Citat:
da bi danas bilo sasvim normalno da imamo viruse i sva moguca sranja koja prate windows...


Citat:
calimero:
evo procitaj npr. ovo, onako uz put:

"How Apple’s Firmware Leapfrogs BIOS PCs" (uskoro, posle 10 godina :P, cete i vi dobiti ovo ;) - jabuka+T za target mod (ti naravno nemas pojma sad sta je Target Mod ali nema veze... uskoro ces nauciti :D ))


znaci efi strikes again

ako ti to bas toliko mnogo znaci izvoli, mada nesto me pa zivo zabole za efi sada :)

http://xtreview.com/addcomment...SI-P45-EFI-bios-available.html

Citat:
calimero:
a sto se tice Enterprise Apple resenja plz procitaj za pocetak:
http://www.roughlydrafted.com/...-takes-on-exchange-sharepoint/

znaci insfrastrukturna resenja se zavrsavaju sa exchange-om i sharepointom?

Citat:
calimero: "a taj kompozitni desktop je naravno nesto bez cega je nemoguce zamisliti IT zivot danas?" !!! ne, najbolje bi bilo da crtam pomocu tastature! stvarno si.....


da zakljucim bez compozitnog deskotpa ti nekako vec pokrenes program,a onda tastaturu u sake pa iscrtavaj prozor koji bi trebalo da se pojavi, to je do sada tako bilo, ali od pojave kompozitnih desktopa stvar se promenila u korenu :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 02:00 - pre 190 meseci
calimero nzn sta se primas covek je jednostavno od onih poput degojsa kojima je dovoljan
klasicni win izgled iz 98 kao i njegov usability i dos cmd. Pa ne zele svi usability / na visem nivou
neko voli da bude nostalgican :)

Ne razumem da neko ocekuje neku korist od npr efekata koje ima Fusion/compiz. Jednostavno to je obican eye-candy i kao takvog ga treba posmatrati. Sigurno je rad moguc jez njih ali ne znam kome to moze da smeta. Ipak je to napredak u razvoju desktop sistema logicka evolucija ruznog izgleda u nesto lepse i atraktivnije.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 02:01 - pre 190 meseci
cisto ako nekome jos nije jasno:

Five Architectural Flaws in Windows

http://www.roughlydrafted.com/Oct05.5Flaws.html

mogao bi i ti Dimkovicu da procitas ovo... ;)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 07:16 - pre 190 meseci
Citat:
calimero: to samo govori o tome koliko se nalupetao u svom novinarskom zivotu* - "nikada nece koristiti misa i nece da ga masina tretira kao kretena" :D :D

btw kompanija Windows-advokata ovde danas prica slicne glupost - "ne interesuje me EFI i kompozitni desktop" (jer ih nemam/ne znam sta su :D :D :D)

*od banalnih stvari, tipa dizanja u nebasa BBC-a, do toga sta je uradio sa Racunarim i Sezamom!


iz nekog razoga tebi covek mora polako da prica :)

mislim da je do iznemoglosti glupo porediti vreme od pre 20 godina sa ovim danas, u to doba koje tako volis da pominjes u kontekstu izjave d.ristnovica o misu postojala je sorta ljudi koja je ulozila considerable amount of time ne bi li naucila da rukuje racunarom i iz tog nekog razloga sto su oni znali da rade sa racunarima a drugi jel ne su sebe smatrali necim posebnim, e pojavom gui-a je omoguceno da siri krug ljudi sa mnogo manje znanja i truda moze koristiti racunare sto je normalno taj geek sloj iz nekog razoga pogadjalo, plus imaj u vidu da je on tada bio mlad/neiskusan/... te da je jos gluplje nekome prisivati kao losu licnu karakteristiku to sto je nesto lupio kao mlad ...

dalje skroz je zanimljivo to tvoje insistiranje na efi, prvo ko ti kaze da toga nema u "obicnom" pc svetu, ako se ne varam jesam ti ostavio link http://xtreview.com/addcomment...SI-P45-EFI-bios-available.html a drugo nikako da mi dokazes da je efi next best thing bez koje necu moci da zivim

sto se kompozitnog desktopa tice ko je tebi rekao da ga nemam? onih nekoliko postova sam pisao sa suse 10.3 gde verovao ili ne tako nesto postoji, a sasvim je druga stvar sto to drzim iskljucenim jer feature-i koje on donosi nicemu pametnom ne sluze, cak stavise smetaju i nepotrebno trose resurse masine

i samo jos jednom mislim daj makar malo razmisli, gui je u odnosu da konzolu doneo sustinsku razliku u nacinu koriscenja racunara, a sta je to kompozitni desktop doneo sustinski razlicito u odnosu na obican desktop sto je dovelo do kvalitativnog skoka u upotrebi racunara?

a posto vidim mnogo volis to matoro doba, proslo je to, si mozda cuo za pc press i sezampro, da kojim slucajem ti licno ne drzis nesto bolje od toga, mislim daleko od toga da tvrdim kako nigde nista bolje ne postoji, ali imajuci u vidu da obozavas da pljujes po coveku koji ovde ne moze ni da ti na to odgovori, pretpostavljam da makar to radis sa nekim kredibilitetom koji tog pomenutog nadmasuje ...


[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 15.08.2008. u 08:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 09:27 - pre 190 meseci
Sta da procitam, Calimero? Ovo?

Evo bacio sam brz pogled:

Citat:

Not only is it excessively difficult to run Windows as anything but an administrator (as noted in the previous point), but once logged in as an administrator, Windows users are not prompted to authenticate when performing a root level administrative task.

Since everyone is running Windows as an administrator, malicious code has no problem getting installed, without Windows ever flagging the user that important security permissions have been handed out, particularly during an installation.


I odmah se nasmejao kakav load of crap... evo upravo ovo gledam sa limited user accounta i nisam bas primetio da mi je rad nemoguc bez Root naloga.

A, takodje, nisam primetio da je tesko uraditi "Run-As" "Administrator" i startovati bilo koji proces / control panel applet.

Da ne pricamo o tome da ovo nema veze sa OS arhitekturom, a jos manje sa kernel dizajnom koji sam pomenuo u proslom postu...

Kao sto rekoh, ako hocete da argumentovano diskutujete, probajte prvo nauciti neke stvari koje se obicno uce na arhitekturama operativnih sistema u IT obrazovanju - posto je smesno diskutovati sa nekim ko em sto nema pojma o onome sto prica, em sto su mu jedini odgovori copy/paste kojekakvih clanaka na internetu.

Sorry, vas mogu da zamene i obicni chat-botovi koji googlaju po netu i pastuju clanke... Vidim, koristio si google "architectural flaw windows" :) Ali nisi se potrudio da se obavestis o tome sta je arhitektura OS-a a sta nije ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 09:38 - pre 190 meseci
Citat:
pri3rak: iz nekog razoga tebi covek mora polako da prica :)

mislim da je do iznemoglosti glupo porediti vreme od pre 20 godina sa ovim danas, u to doba koje tako volis da pominjes u kontekstu izjave d.ristnovica o misu postojala je sorta ljudi koja je ulozila considerable amount of time ne bi li naucila da rukuje racunarom i iz tog nekog razloga sto su oni znali da rade sa racunarima a drugi jel ne su sebe smatrali necim posebnim, e pojavom gui-a je omoguceno da siri krug ljudi sa mnogo manje znanja i truda moze koristiti racunare sto je normalno taj geek sloj iz nekog razoga pogadjalo, plus imaj u vidu da je on tada bio mlad/neiskusan/... te da je jos gluplje nekome prisivati kao losu licnu karakteristiku to sto je nesto lupio kao mlad ...


tvoje izjave su na nivou Dejanovih* - "nikada necu koristiti misa": "ne treba mi EFI i ne treba mi kompozitni desktop"


Citat:
pri3rak:sto se kompozitnog desktopa tice ko je tebi rekao da ga nemam? onih nekoliko postova sam pisao sa suse 10.3 gde verovao ili ne tako nesto postoji, a sasvim je druga stvar sto to drzim iskljucenim jer feature-i koje on donosi nicemu pametnom ne sluze, cak stavise smetaju i nepotrebno trose resurse masine


svaka cast! :D :D :D kompozitni desktop je tu da ubrza stvari!!! ti stvarno nemas pojma... aj neka mu neko objasni, ja stvarno nemam vremena sad.

Citat:
pri3rakgui je u odnosu da konzolu doneo sustinsku razliku u nacinu koriscenja racunara, a sta je to kompozitni desktop doneo sustinski razlicito u odnosu na obican desktop sto je dovelo do kvalitativnog skoka u upotrebi racunara?


kao sto si zakljucio da GUI ima prednosti, tako ces posle nekog vremena zakljuciti ili ce ti neko objasniti zasto je kompozitni desktop dobar ;) - i ne, prednost kompozitnog desktopa nisu u efekti sa prozorima... ;)

Citat:
pri3rak:a posto vidim mnogo volis to matoro doba, proslo je to, si mozda cuo za pc press i sezampro,


vidim, za PC Press si cuo i za SezamPro - a za Racunare i Sezam nisi... :D

Dejana R. poredim sa tobom - jer ne vidis sta je dobro! Isto kao sto ni on nije video pre 20 godina pa je "lupio"! e tako ti sad lupas.
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 09:42 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sta da procitam, Calimero? Ovo?

Evo bacio sam brz pogled:


posto si ti bacio brz pogled (na 4. stranu :D), nadam se da ce ostali procitati ceo text.
nemoj da trolujes kao sa windows - pljunes po svemu ostalom, malo se ispiskis i pokakis i ides dalje da trolujes....

i nisam radio google search na "architectural flaw windows" vec Daniela, za razliku od tebe, cenim i redovno citam ;)

srecom pa ovo nicemu ni ne sluzi. tj. cita samo onaj ko hoce da se prepucava do besvesti a meni je dosta. ne znam ni sto sam kliktao na Advocacy.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 09:59 - pre 190 meseci
Pa cekaj, eto bacio sam pogled na >random< stranu i video da je to sto je napisano potpuna laz.

Zasto bih gubio vreme sa necim drugim? Da to nije ona strategija "ubacimo malo lazi i malo istine, pa ce ljudi to da kupe?" - sorry, IT je grana industrije koja se bazira na egzaktnoj nauci, a ne na filozofiji, tako da je lazna informacija uvek to - lazna informacija.

Prema tome, potpuno je jasno da je autor ocigledno ili neobavesten o jednom od 2 OS-a koji poredi, ili ima placenu agendu da napljuje nesto, bez obzira na tacnost informacija.

To je sve samo ne kredibilan izvor.

Citat:

nemoj da trolujes kao sa windows - pljunes po svemu ostalom, malo se ispiskis i pokakis i ides dalje da trolujes....


Koliko ja vidim, ovde samo trolujete vi - ja sam vam dao konkretne argumente, i ukazao na katastrofalne greske iz opsteg IT obrazovanja, glede mesanja DEP-a i ASLR-a, ili teorije da je navodno Unix doneo user-mode drajvere.

Vama je to trolovanje, a "Vista BSOD" koji to nije je valjda argumentovana diskusija.

Smesni ste, kao i uvek.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 10:32 - pre 190 meseci

Čini mi se da mi je sada sve jasno.

Linux-om su počeli da se bave oni likovi koji nisu znali da koriste MS Windows.

Eto, odatle potiču sve nesuglasice.

:o)

Pozdrav!


Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 10:33 - pre 190 meseci
Citat:
calimero
tvoje izjave su na nivou Dejanovih* - "nikada necu koristiti misa": "ne treba mi EFI i ne treba mi kompozitni desktop"

da calimero stvarno jeste,evo ne mogu da butujem racunar bez efija pa to ti je, a i bez kompozitnog desktopa ne mogu da zivim

lupetas ko maksim po diviziji

Citat:
calimero
svaka cast! :D :D :D kompozitni desktop je tu da ubrza stvari!!! ti stvarno nemas pojma... aj neka mu neko objasni, ja stvarno nemam vremena sad.


zauzet si guglanjem windows mana i kovanjem zavere protiv billija?

ako me nesto secanje ne vara kad ukljucis xgl i compiz na linuxu pod uslovom da imas iole stariji racunar itekako osetis usporenje,a to verovatno zato sto oni zaista ubrzavaju iscrtavanje prozora :)

ajd ocekujem da me saletis kako sa leopardom 3d desktop radi i na vanti savrseno :) a samo na dugim platformama kompozitni deskotp manageri ne ubrzavaju iscrtavanje prozora kako bi inace trebali da rade :)


Citat:
calimero: vidim, za PC Press si cuo i za SezamPro - a za Racunare i Sezam nisi... :D

Dejana R. poredim sa tobom - jer ne vidis sta je dobro! Isto kao sto ni on nije video pre 20 godina pa je "lupio"! e tako ti sad lupas.


da jeste calimero ja sam ziveo po stenom a samo si ti cuo za sezam ...

i da vidim odgovorio si mi za ono oko kredibiliteta prosto si dejana nadmasio u svemu :)


[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 15.08.2008. u 11:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.28.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 12:06 - pre 190 meseci
Citat:
Čini mi se da mi je sada sve jasno.

Linux-om su počeli da se bave oni likovi koji nisu znali da koriste MS Windows.


Znaci windows je komplikovaniji za koriscenje od Linux-a :) - pa se prelazi na Linux.
Ali to nekima i dalje nije jasno...
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 13:25 - pre 190 meseci
Citat:
calimero: M$ ce sigurno izgubiti trku.

nazalost ljudi poput Ivana Dimkovica samo usporavaju ovaj proces svojim stavom da je M$ bogom dan! - M$ je najveca kocnica IT industrije!


ahahahahahahahahahahahahahaha =))
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.28.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 13:46 - pre 190 meseci
Kocnica nekada sigurno jeste, ali izgubiti trku nece (ustvari, to je vise nego neizgledno da ce se desiti).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?15.08.2008. u 13:56 - pre 190 meseci
Naravno da ce "microsoft izgubiti trku" sa IT industrijom.

Kao sto je IBM izgubio trku u svoje vreme.

To je normalna smena generacija u industriji, i niko nije imun na nju. Microsoft je jak na desktop i server OS-evima i Office softveru ali kada same fondacije toga budu promenjene, Microsoft nece imati odgovor na to. Microsoft i dan danas prodaje unapredjenu tehnologiju iz 1993 (Windows NT) i to funkcionise jer se u IT industriji nista nije fundamentalno promenilo od kraja 80-tih... ali to ne znaci da ce tako ostati zauvek.

Naravno, to blage veze nema sa Linuxom koji je i dan danas, posle skoro 20 godina, "ersatz" imitacija Windowsa i Mac OS X-a kojoj uvek nedostaje nesto da bi bio upotrebljiv u scenarijima koji trazi vise od 1% korisnika. Pogledajte uspesni OpenSource softver koji jeste kvalitetan - Firefox, i kako je Firefox lako presisao 20% udela u trzistu - tako da sva pravdanja o nekakvom "MS Monopolu" padaju u vodu... Linux nije masovno u upotrebi jer ne radi posao, a ne zato sto ga neko namerno "sputava".

Na kraju krajeva, ja sam prva osoba koja bi sa Windowsa presla na nesto bolje, za razliku od Apple sektasa nemam "svete krave" i nemam nikakva osecanja prema Windowsu - ali Linux svakako nije upgrade, vec tezak downgrade a Windows je jedini OS na trzistu danas koji potpuno radi posao... ne idealno, ali ga radi.

OS X radi posao isto tako, ali samo na Apple racunarima, koje u vecini slucajeva ne bih kupio zbog price/performance odnosa... Da Apple prodaje OS X za PC, mislim da bi vrlo lako bio ponovljen uspeh Firefox-a...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?16.08.2008. u 04:08 - pre 190 meseci
sad nisam siguran tačno da li se u poslovnoj terminologiji reč 'korisnici' zamenjuje eufemizmom
'krave muzare' ?,jer vala ,muze nas koji gde stigne, i jebe nas koji gde hoće ,pogotovu oni
što se smatraju 'stručnacima'. čini se da reč etika ne postoji dugi niz godina u IT svetu ?
a i muka mi je više od korisnika koji ne mogu-umeju refresh rate da postave godinama
to sve govori o lakoći korišćenja. naravno ,uvek se nađe dobra duša koja ga postavi za cca 20 evrića
ali to ide i u drugom smeru.
(ovaj problem se lako rešava upotrebom tft ,naravno)

linux nije produkt više mu dođe kao operativni sistem
ED209 je čuveni produkt kompanije OCP

daleko smo još od onog hal9000 kompijutera
najbolje bi bilo da napretkom tehnologije naprave os koji će automatski da nam briše ***** kada zatreba

Citat:

Naravno, to blage veze nema sa Linuxom koji je i dan danas, posle skoro 20 godina, "ersatz" imitacija Windowsa i Mac OS X-a kojoj uvek nedostaje nesto da bi bio upotrebljiv u scenarijima koji trazi vise od 1% korisnika.

pa korisnici najviše traže cecu (aka piratska muzika), i piratske filmove ,i da kuckaju ponešto u wordu
a ovo bi mogli i na nekom novijem nokia mobilnom u suštini da rade?

jedino je nezamenljiv windows tamo gde mu je i mesto - kao platforma za igrice za dečicu
(glavni i razlog zašto mora da se dreši kesa za najnoviju grafičku XLX LE)

a ostala profesionalna upotreba gde je takođe nezamenljiv ,to baš i nije 99% korisnika?

Citat:

Linux nije masovno u upotrebi jer ne radi posao, a ne zato sto ga neko namerno "sputava".

naravno da ga se sputava ,kad nema drajvera ili je crn ekran zna se ko je kriv - linux
a nikad se ne gleda ispod žita
u neke tamo bios tabele ,koje su kompilirane pomoću mamlasko napravljenih programa

Citat:

Pogledajte uspesni OpenSource softver koji jeste kvalitetan - Firefox, i kako je Firefox lako presisao 20% udela u trzistu - tako da sva pravdanja o nekakvom "MS Monopolu" padaju u vodu
.......
Na kraju krajeva, ja sam prva osoba koja bi sa Windowsa presla na nesto bolje, za razliku od Apple sektasa nemam "svete krave" i nemam nikakva osecanja prema Windowsu - ali Linux svakako nije upgrade, vec tezak downgrade a Windows je jedini OS na trzistu danas koji potpuno radi posao... ne idealno, ali ga radi.

glavni razlog zašto ne koristiš IE7 pa dolazi uz instalaciju? sutra kad nešto ispadne ispod 5% opet ćeš da blatiš i firefox iako ga sada hvališ. iskreno open sourcetu stvarno nedostaje još ova vaša pohvala
pa da procveta.
原子公爵
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?16.08.2008. u 12:42 - pre 190 meseci
Citat:
boodala2
pa korisnici najviše traže cecu (aka piratska muzika), i piratske filmove ,i da kuckaju ponešto u wordu
a ovo bi mogli i na nekom novijem nokia mobilnom u suštini da rade?

jedino je nezamenljiv windows tamo gde mu je i mesto - kao platforma za igrice za dečicu
(glavni i razlog zašto mora da se dreši kesa za najnoviju grafičku XLX LE)


Za neupucene, Windows ima najveci deo Server trzista, preko 60% i to potvrdjeno iz vise izvora izmedju kojih je jedan od njih i EU komisija za trgovinu koja hoce da ih kontrolise zbog navodnog "monopola", takodje - tamo se, koliko znam, ne igraju igrice. Windows Server omogucava hot-swapping memorije i CPU-a (na serverskim multi-CPU masinama) i nudi besprekornu stabilnost koju ceni vecina IT industrije cim mu daje svoje poverenje u preko 60% slucajeva.

A poredjenje sa Cecom je upravo dokaz da Linux zealoti OS shvataju kao nesto sto treba da bude izvor zabave, pa ljudi navodno biraju OS po takvoj osnovi..

Ne, drugari, vecina ovog sveta i ne misli o OS-u vec samo hoce da im komp odradi posao... Vecina ljudi ne gleda na OS kao na izvor zabave i nema vremena da stalno nesto budzi, kompajlira, edituje i ostalo iz arsenala svakodnevice Linux "experience-a", i zato vecini ljudi ne pada na pamet da svoj zivot pretvore u mizeriju.

Citat:

glavni razlog zašto ne koristiš IE7 pa dolazi uz instalaciju? sutra kad nešto ispadne ispod 5% opet ćeš da blatiš i firefox iako ga sada hvališ. iskreno open sourcetu stvarno nedostaje još ova vaša pohvala
pa da procveta.


Gluposti, glavni razlog zasto koristim Firefox, kao i preko 20% trzista, je zato sto je dobar proizvod, i po mom misljenju bolji od IE7.

IE je uvek dolazio sa OS-om i Microsoft ga je uvek gurao kao "default" pa, kao sto vidimo, to nije sprecilo Firefox da postane to sto jeste i da zauzme bitan deo trzista.

Sto znaci da su argumenti linuxasa o nekakvom "MS monopolu" naobicnije proseravanje, i trazenje opravdanja za inferiorni "proizvod" koga zapravo zeli da koristi <2% ljudi.

Da je Linux dobar kao sto je Firefox, koristilo bi ga mnogo vise ljudi. Ali nije, i cisto sumnjam da ce u skorije vreme biti, sve dok se razvojem bave ljudi koji vecinu sveta smatraju glupim a sebe nekakvim "uzvisenim" i "edukovanim" IT eksperitma.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.132.*



+4 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?16.08.2008. u 13:43 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Da je Linux dobar kao sto je Firefox, koristilo bi ga mnogo vise ljudi. Ali nije, i cisto sumnjam da ce u skorije vreme biti, sve dok se razvojem bave ljudi koji vecinu sveta smatraju glupim a sebe nekakvim "uzvisenim" i "edukovanim" IT eksperitma.


Yeah right
Samo sto recimo npr tvorci Adobe Illustratora i Corela imaju tendenciju da ponesto i kraducnu iz toliko "inferiornijih" linux programa kao sto je Inkscape
Jer neke opcije koje doticni ima odavno oni su dobili tek sada onako kobojagi slucajno-mlatene copy/pasteovani feature-i :D

Citat:
Za neupucene, Windows ima najveci deo Server trzista, preko 60% i to potvrdjeno iz vise izvora izmedju kojih je jedan od njih i EU komisija za trgovinu koja hoce da ih kontrolise zbog navodnog "monopola", takodje - tamo se, koliko znam, ne igraju igrice. Windows Server omogucava hot-swapping memorije i CPU-a (na serverskim multi-CPU masinama) i nudi besprekornu stabilnost koju ceni vecina IT industrije cim mu daje svoje poverenje u preko 60% slucajeva.


Ja,ja
Medjutim kada su pitanju zaista veliki sistemi i ogromne baze podatka zna se sta se koristi-ozbiljne stvari tipa AIX ili OpenVMS i ponegde Solaris a ne cika Bilijevo smece ;)

Citat:
Enterprise-class environments typically select and use OpenVMS for various purposes including as a mail server, network services, manufacturing or transportation control and monitoring, critical applications and databases, and particularly environments where system uptime and data access is critical. System up-times of a decade or more have been reported, and features such as Rolling Upgrades and clustering allow clustered applications and data to remain continuously accessible while operating system software and hardware maintenance and upgrades are performed, or when a whole data center is destroyed. Customers using OpenVMS include banks and financial services, hospitals and healthcare, network information services, and large-scale industrial manufacturers of various products.


Lep citatic sa Wikija ;)
Get real-Windows je toy OS takodje kada vec krstis linux istim imenima ;)

Citat:

Linux nije masovno u upotrebi jer ne radi posao, a ne zato sto ga neko namerno "sputava"


Yeah right
Sto onda proizvodjaci hardvera ne krenu da pisu drajvere i za linux?
Mada istina vec su poceli-ATI/Nvidia vec odavno,pa Intel pa i VIA,pa Dell-verovatno zato sto broj linux korisnika konstantno opada :D


[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 16.08.2008. u 15:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 16.08.2008. u 15:06 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?16.08.2008. u 14:00 - pre 190 meseci
teorema:većina ljudi koji koriste windows su u stvari dečica koja igraju igrice
(oni svejedno ulaze u ove statistike ?)
zamislite neko dete koje počne da viče
' tata tata kupi mi komp ,hoću da podignem enteprajz server ! '

uostalom čemu služi media centar ako nije izvor zabave

Citat:

vecinu sveta smatraju glupim a sebe nekakvim "uzvisenim" i "edukovanim" IT eksperitma.

ja bi reko da nam vi stalno propovedate baš u ovakvom smislu... ne znam...



ipak jel beše ajnštajn rekao da sve ima svoj kraj jedino je beskrajna ljudska glupost

znam ja ću mojoj deci da puštim excel ,ili tako nešto ,pa nek se igraju
( a tek da znate koliko im je zanimljivo da pogađaju lozinku na linux login ekranu ,pa sve crtkaju nešto ,pišu ... hehe )





[Ovu poruku je menjao boodala2 dana 16.08.2008. u 15:24 GMT+1]
原子公爵
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?16.08.2008. u 15:37 - pre 190 meseci
Imam par kratkih pitanja za osvedočenog borca za prava MS-a - Ivana Dimkovića. Bio bih najsrećniji na svetu kada bi mi dao kratke i jasne odgovore - da/ne.

1. Da li je trenutno Linux real time operating system?
2. Da li je trenutno Windows real time operating system?

Jedva čekam da me pita zašto sam ga onako okarakterisao, pa da mu odgovorim.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Vistina zaštita neupotrebljiva?18.08.2008. u 15:52 - pre 190 meseci
Citat:
Nedeljko
Imam par kratkih pitanja za osvedočenog borca za prava MS-a - Ivana Dimkovića


Ja nisam nikakav borac za prava MS-a, kakvog me ti nazivas (eto, videces da u RTOS segmentu preferiram QNX, ili Firefox po pitanju browsera) - ali me i te kako nervira poplava kvazi-eksperata koji bukvalno lupetaju i ne znaju o cemu pricaju, ali zato nemaju problema da pljuckaju neke proizvode, u ovom slucaju MS - koji su, ako nista drugo, eonima kvalitetniji od kupusare.

Da bar u tom pljuckanju koriste tacne argumente, recimo Microsoftova ocajna politika testiranja drajvera (WHQL), bilo bi OK - ali kad neko krene da lupa, kao recimo da je DEP uveden u Visti, ili da je ekran sa Win98 "unhandled exception" greskom u stvari Vistin BSOD, ili da je BSOD neka mana OS-a... onda stvarno moram da prokomentarisem.

Ili, jos bolje, uradi copy/paste sa "ekspertske analize" u kojoj pise da "Windows nije dizajniran za rad van administratorskog naloga"... Mislim, WTF... totalni Idiocracy, jos ispadnes "kriv" ako nekom ukazes da prenosi utter-crap :)

Citat:

1. Da li je trenutno Linux real time operating system?


Ne, bez RTOS kernela (MontaVista, recimo).

Citat:

2. Da li je trenutno Windows real time operating system?


Windows NT - Ne, bez 3rd party RTOS dodataka.
Windows CE - da.

Windows NT nije ni dizajniran da bude RTOS (kao ni Linux Kernel, uostalom) - za to postoji Windows CE koji je hard RTOS sa ugradjenom zastitiom protiv priority-inversion problema, i koji sluzi za medical/mission critical aplikacije, mada bih iskreno tu daleko pre stavio QNX koji je daleko duze u tom poslu, pa u njega imam vise poverenja nego u WinCE.

Citat:

Jedva čekam da me pita zašto sam ga onako okarakterisao, pa da mu odgovorim.


Samo izvoli :)

@boodala2, troluj negde drugde :)

@Body Bag, a propo "ogromnih baza podataka" - ne bih rekao da su to jedini "ozbiljni" zadaci, a ocigledno to nije trziste za Windows, jer Microsoft nije bas fokusiran na ogromne baze podataka - zato ljudi i koriste bolje alatke za to a ne, navodno, zato sto je Windows los... Fakat da Windows Server drzi 60% trzista dovoljno govori u koliko % aplikacija je dobar...

Nazivati OS "igrackom" zato sto nije primenjiv u nekom segmentu je totalno smesno - onda je i QNX "igracka", jer se na njemu ne teraju terabajtne baze podataka... pa idi malo reci njegovim kupcima da je "igracka" da ti se nasmeju malo...

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.08.2008. u 17:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Vistina zaštita neupotrebljiva?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30064 | Odgovora: 144 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.