Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jačanje slabije ruke?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jačanje slabije ruke?

[ Pregleda: 14623 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Aleksandar Ilić
Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 03:50 - pre 190 meseci
Koje vežbe raditi kod kuće za jačanje slabije ruke? U mom slučaju leva ruka.

Dakle, levo rame, biceps/triceps, podlaktica i to tako. Igram tennis duže od godinu dana i desna ruka mi je dosta ojačala (razvijenija) u odnosu na levu.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.193.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 04:25 - pre 190 meseci
Pa uzmi malo reket u levu ruku ;)
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.111.*



+12 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 08:58 - pre 190 meseci
i kad pecas,drzi stap u levoj ruci ;)
salim se,video sam jednog decka na moru koji je radio celo leto da zaradi dzeparac pa je nosio posluzavnik sa picem na desnoj ruci...
kako je izgledalo bolje da ne pricam,desna ruka misicava a leva se ne vidi...:)
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

p_dragan

Član broj: 184734
Poruke: 34
77.46.181.*



Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 10:34 - pre 190 meseci
Kupi neku bucku pa cepaj vezbe s levom rukom.
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.medf.kg.ac.yu.



+27 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 13:47 - pre 190 meseci
Posto mi je to struka mogao bih pola sata da ti nabrajam procedure i tehnike za jacanje misica ali posto si napomenuo da hoces to da radis u kucnoj varijanti jedino sto mozes su vezbe sa opterecenjem. Znaci kupi bucice i radi pravilno, znaci izolovano sve glavne misice iz misicnih grupa ( m. biceps brachi, m. brachioradialis i m. brachialis od fleksora, m. triceps brachi za ekstenzore itd.) Guglaj i nacices slike kako se pravilno rade vezbe za ove misice posto nije bas lako objasniti samo tekstom, moras da vidis sliku :)
Ako ti je bas hitno da ojacas te misice onda jedino elektro-stimulacija eksponencijalnim strujama, SP oblik sa impulsom od 25ms i pauzom od 50ms, ali to neces moci kuci da radis, jedino u nekom RH centru ili nekoj privatnoj ordinaciji za rehabilitaciju.
Srecno.
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ilić
Software Developer
Beograd

Aleksandar Ilić
Član broj: 15867
Poruke: 417

Sajt: www.ailic.rs


+3 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?26.07.2008. u 15:32 - pre 190 meseci
Citat:
Kernel-1: Pa uzmi malo reket u levu ruku ;)
Pa ono baš kad mi je dosadno ili nemam s kim da igram, zezam se levom rukom. :)

Citat:
filip_caca: kako je izgledalo bolje da ne pricam,desna ruka misicava a leva se ne vidi...:)
Meni su obe ruke mišićave, jer sam išao jedno vreme u teretani, ali uvek posle mesec dana vežbanja sam prestajao zbog obaveza, uvek se tako pogodilo, neverovatno. Od oktobra krećem na fakultet i razmišljam da krenem opet u teretanu ukoliko imam vremena.

Citat:
Ironije: Posto mi je to struka mogao bih pola sata da ti nabrajam procedure i tehnike za jacanje misica ali posto si napomenuo da hoces to da radis u kucnoj varijanti jedino sto mozes su vezbe sa opterecenjem. Znaci kupi bucice i radi pravilno, znaci izolovano sve glavne misice iz misicnih grupa ( m. biceps brachi, m. brachioradialis i m. brachialis od fleksora, m. triceps brachi za ekstenzore itd.) Guglaj i nacices slike kako se pravilno rade vezbe za ove misice posto nije bas lako objasniti samo tekstom, moras da vidis sliku :)
Hvala na savetu, ali ne bih se ništa sam igrao kod kuće. Možda kasnije u teretani uz prisustvo ličnog trenera.

Trenutno me više interesuju vežbe bez dodatnih "instrumenata", tipa sklekovi, zgibovi, propadanja itd. Šta raditi? Da li uske ili široke sklekove? Pre neki dan sam probao da levu ruku stavim ispred sebe kao za uske, a desnu kao za široke sklekove, i nije bilo lako. Sva težina je bila na levoj ruci dok je desna služila kao balans. Dakle, više me interesuje takve vežbe, da aktiviram koliko-toliko levu ruku dok ne krenem u teretani gde ću sigurno raditi ozbiljnije vežbe s trenerom.
„Naposletku, suština saznavanja nije u tome gubimo li igru, već kako je gubimo,
šta time spoznajemo, čemu nas je poraz naučio i kako nas to menja. Gubiti na određen
način znači - dobijati.”

Richard Bach
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.medf.kg.ac.yu.



+27 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?27.07.2008. u 13:13 - pre 190 meseci
Pa pazi, mozes ti i "obicnim" vezbama da jacas tu muskulaturu ali kao sto rekoh te vezbe su neselektivne, i cesto ne pogadjaju ciljani misic. Na primer kod sirokih sklekova vise ce ti raditi m. pectoralis major (onaj misic na grudima) nego ruka dok kod uskih sklekova vise aktiviras m. triceps brachi, i zato je potrebno znanje biomehanike i kinezioloska analiza svake vezbe da bi znao koji misic direktno pogadja. Ako hoces grubo da ti kazem za osnovne misice ruke, trenutno mi na pamet padaju uski sklekovi za triceps i zgibovi za biceps, ili na primer propadanja na razboju koja pogadjaju prvenstveno tricepse i pectoralise ali i biceps ekscentricnim kontrakcijama. Najbolje da se raspitas kod trenera u teretani, oni sigurno znaju veci broj vezbi, ja vise mogu da ti pricam sa medicinske strane. Mada, kao sto sam ti napisao, najbolje uzmi bucice i zezaj se kod kuce, ne vidim kako bi mogao da se za*ebes.
Pozdrav.
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.111.*



+12 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?27.07.2008. u 14:35 - pre 190 meseci
@Ironije
Ocigledno je da si fitness trener,instruktor..sta vec,mogu da ti posaljem na mail program koji sam sastavio za rad u teretani(svaki misic jednom nedeljno) da mi das tvoje misljenje..jesam procitao dve tri knjige o bodybuildingu na osnovu kojih sam i sastavio program,ali mi treba misljenje nekog iskusnijeg,a ne ovih rednecka koji su uglavnom u teretanama.
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.medf.kg.ac.yu.



+27 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?27.07.2008. u 16:41 - pre 190 meseci
Nisam prijatelju ni trener ni instruktor, niti sto ti kazes redneck, zavrsio sam fakultet za to, uskoro i specijalizaciju, nadam se :) Ako ti treba neka pomoc oko programa (barem medicinskog dela) nije frka, baci mi to na [email protected] pogledacu ga pa cu ti javiti.
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

musculus

musculus
Član broj: 202986
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?28.11.2008. u 11:51 - pre 186 meseci
pretpostavljam da ako si igrao tenis imas razvijeniji i desni pektoralni misic, levi ces unaprediti tako sto ces raditi sklekove sa siroko postavljenim rukama i levom rukom na jednoj obicnoj lopti kako bi izolovao triceps leve ruke! sto se tice slabije leve ruke i programa koji si sastavio, odmah da ti kazem da je nedovoljno raditi jednu misicnu grupu samo jednom nedeljno! levu ruku moras tretirati bar tri puta nedeljno uz odgovarajucu ishranu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.8.174.*



+363 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?28.11.2008. u 13:36 - pre 186 meseci
I to ne samo biceps i triceps, vec i misice ramena i podlaktice, A i grudi. Na razboju mozes da prebacis tezinu na levu stranu dok radis i to ce ti malo pomoci. Ali izolirajuce vezbe sa bucicama su nenadmasne
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?29.11.2008. u 11:10 - pre 186 meseci
Nezgodna je to problematika :)


Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejan s
ddd
Niš

Član broj: 194308
Poruke: 69
*.ninet.rs.



+14 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?30.11.2008. u 14:52 - pre 186 meseci
imam jedno pitanje za vas "iskusnije". Imam problem sa simetrijom, naime desni pektoralni mišić (desna sisa :) mi je za nijansu manji od levog. Mislim, nije to neka velika razlika (ko na ovoj slici:), ali ako zagledam primećujem razliku. E sad glavni problem je što ja kad radim u teretani npr. benč ili bilo koju vežbu za grudi osećam kako mi samo leva "sisa" radi, desnu nekako ne mogu da pogodim uopšte toliko dobro i posle treninga standardno ne osećam gotovo ništa u desnoj, dok u levoj osećam onaj prijatan "bol" posle treninga i to me najviše i plaši da radim dalje jer se plašim da će ta razlika sve više da se povećava. Šta znam, pokušavao sam i ispred ogledala da radim da vidim da li nešto radim nesimetrično, ali ne, sve izgleda simetrično istovremeno spuštam ruke, položaj ramena itd itd... E sad u poslednje vreme sam provailo da dok radim benč nekako pravim neki pokret desnom lepezom, takoreći se pomera levo-desno, dok leva ostaje fiksna i to sam probao da uklonim jer sam mislio da mi je tu možda problem, međutim ne, i dalje ne mogu da pogodim desnu sisu :( :( To me već stvarno zabrinjava, da li neko ima neki savet, kako bih mogao da steknem osećaj za to i da rešim moj problem, bilo šta, PLEASE!
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?02.12.2008. u 20:59 - pre 186 meseci
@Aleksandar Ilic
S tim vjezbama koje radis (sklekovi i slicno) neces nista postici na dobijanju mase, tj na popravljanju simetrije, pogotovo simetrije ruku. To su slozene ili "core" vjezbe uglavnom za velike grupe misica, ruke su tu samo sinergisticki misici.
Dakle ono sto tebi treba je stroga izolacija misica koji zaostaje u razvoju, konkretno, misica lijeve ruke.
Ovo su vjezbe koje ja radim jednom sedmicno za podlakticu te misice nadlaktice, a takodje i rameni misic.
Jednom sedmicno je sasvim dovoljno, bez obzira sta drugi rekli.
POdlaktica:
www.exrx.net/Lists/ExList/ForeArmWt.html
Nadlaktica
www.exrx.net/Lists/ExList/ArmWt.html
Ramena:
www.exrx.net/Lists/ExList/ShouldWt.html

Sve ovo vjezbe mozes da radis sa sipkom, ili sa bucicama, po zelji, ali bez tegova neces kako si krenuo neces nista postici odmah da ti kazem, ovo su izolacione vjezbe, stoga, napredak ce biti vrlo brzo vidljiv, to ti garantujem.

pozdrav

@Dejan S

To sto ti radis na benchu ocigledno nije pravilno. Smanji tezinu i pokusaj pokret izvesti pravilno, nikad ne zrtvuj tehniku zbog vecih tezina, sa malim tezinama se mogu napraviti cuda, ali to mora biti pravilno.
Vjezbaj sa malom tezinom sve dok ne usavrsis pokret, a tek onda povecavaj opterecenje.



Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.8.174.*



+363 Profil

icon Re: Jačanje slabije ruke?03.12.2008. u 10:30 - pre 186 meseci
Vezbaj samo sa bucicama. Nema boljeg nacina za simetriju misica. Em sto mozes sve vezbe sa sipkom(90%) da radis sa bucicama, em sto bolje izolujes misicnu grupu koju zelis pogoditi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jačanje slabije ruke?

[ Pregleda: 14623 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.