Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako za uneseni broj indeksa u textbox dobiti trazenog studenta u gridview? Help!

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako za uneseni broj indeksa u textbox dobiti trazenog studenta u gridview? Help!

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crni_leptir

Član broj: 187567
Poruke: 2
77.221.1.*



Profil

icon Kako za uneseni broj indeksa u textbox dobiti trazenog studenta u gridview? Help!24.07.2008. u 01:01 - pre 191 meseci
Pozdrav!
Potrebno mi je da za uneseni broj indeksa u text box nakon klika na dugme "pretraga" u grid view-u prikaze trazenog studenta
Pokusavala sam i preko binding source i property-a ali ništa. Baza je na sql serveru, radim u visual studiu, c#
Help!!!
Ako se moze i na neki drugi nacin ovo izvesti, samo recite...
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
80.93.229.*

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: Kako za uneseni broj indeksa u textbox dobiti trazenog studenta u gridview? Help!24.07.2008. u 09:08 - pre 191 meseci

Code:

//dg  je tvoj data grid
CurrencyManager cm = (CurrencyManager)BindingContext[dg.DataSource, dg.DataMember];
DataView dv= (DataView)cm.List;

string flt = "brIndex="+txtBox1.Text; //string za filtriranje koji ti je kao where deo u sql upitima, prilagodi ga tvojoj datatable

dv.RowFilter = flt;


a imas i select metodu (cini mi se kod datagrida), koja ce da ima slican rezultat...

a mozes i rucno drljas i budzis nove tabele, pa da ih vezujez za grid i slicno...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako za uneseni broj indeksa u textbox dobiti trazenog studenta u gridview? Help!

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.