Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?

elitemadzone.org :: TechZone :: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?

[ Pregleda: 33289 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arsenije789
Serbia

Član broj: 157238
Poruke: 12
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?08.07.2008. u 10:24 - pre 191 meseci



Posedujem aparat za zavarivanje KONČAR tip A63, 220/380V, 125/170A godine proizvodnje 1990-te. Na aparatu se nalaze dve grebenaste sklopke.
Jedna od njih je po oznaci KONČAR 4G-16-1186-2-U, ona ima četiri položaja u desno bez nultog položaja. U sadašnjem Končarovom katalogu ne mogu da pronađem sklopku sa ovim kodom. Zbog toga mi je potrebna šema veze ove sklopke.
Za drugu sklopku nažalost nemam oznaku, ali je to sklopka za izbor napona 220/380V sa nultim položajem i zakretanjem u levo i desno.
Takođe bi mi i za ovu sklopku bila potrebna šema veze ili (a to se odnosi na obe sklopke) informacija o zameni iz sadašnjeg Končarevog ili programa bilo kog drugog proizvođača grebenastih sklopki. Inače aparat sam dobio rasturen pa ga pokušavam dovesti u red …


 
Odgovor na temu

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.xnet.hr.



+28 Profil

icon Re: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?09.07.2008. u 08:04 - pre 191 meseci
KONČAR 4G-16-1186-2-U

Tesko da ces je naci pod tim imenom samo gledaj "4G-16" to ti je sasvim dovoljno,i ovo U ti je da se ugraduje ,evo ti katalog

http://admin.koncar.hr/ML/BACK...nti/grebenaste-gn-gf-4g-gx.pdf

a sto se tice te druge sklopke imas u katalogu isto te tipove pa pogledaj samo je li ona isto izgleda ili je po necemu drukcija ??
 
Odgovor na temu

Arsenije789
Serbia

Član broj: 157238
Poruke: 12
212.200.180.*



Profil

icon Re: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?09.07.2008. u 16:25 - pre 191 meseci
Video sam ja katalog, 4G16 mi nije dovoljno jer ta informacija mi daje
samo termičku struju, dimenzije sklopke, te Kw na AC3 i AC23 ali mi
ne daje ono što mi je bitno unutrašnju šemu veze sklopke u
odgovarajućim pozicijama. Ta je šema bitna jer se tako preklapaju
veze na primaru i sekundaru što konačno daje različite struje za
varenje. U katalogu sam našao sklopke koje bi "približno" po nekoj
mojoj šemi mogle odgovarati ali ne bih da nasumično isprobavam.
Što se tiče druge sklopke takođe važi gornji slučaj, šema unutrašnjih
veza je vrlo bitna.
Inače te sklopke ne moraju biti uopšte iz nekadašnje standardne
Končareve ponude, možda su namenski rađene za aparat ?
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.hep.hr.



+5 Profil

icon Re: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?10.07.2008. u 11:40 - pre 191 meseci
Pretpostavljam da ova grebenasta sklopka s četri položaja služi za promjenu/regulaciju amperaže. Sklopke iz Končarove serije 4G predviđene su za trajne struje do 20 A, a to znači da se radi o preklopci ugrađenoj između nn mreže i primarnog namota. Prema tome, ona spaja ulazni kontakt s jednim od 4 izvoda primarnog navoja, tj. pomoću nje se mijenja odnos broja namotaja, a time i napon i struja na sekundaru. Znači, tebi ustvari treba preklopna sklopka 20 A s jednim ulazom i 4 položaja - 4 izlaza.

Što se tiče preklopke 220/380, nju možeš i izbaciti, ukoliko koristiš samo jedan napon (220 ili 380 V). U tom slučaju samo moraš spojiti dolazni kabel na fazu i nulu aparata, ili na dvije faze, ovisno kako želiš raditi, i kakvu utičnicu imaš/koristiš.

Međutim, ako imaš trofaznu utičnicu i tu drugu sklopku, tada imaš na izboru 8 različitih jačina struje, ovisno dali radiš na 220 ili 380 V.
 
Odgovor na temu

mikijovovic
miroslav jovovic
elektro instalater , sava kovacevic
kula,srbija

Član broj: 259080
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?07.05.2010. u 14:11 - pre 169 meseci
ija imam isti problem grebenasti prekidaci 4G16-4531-2-U ; 4G16-1186-U ISTO SA APARATA ZA VARENJE TIPA KONCAR OVAJ PRVI JE ZA PREBACIVANJE SA 220 NA 380 .DA LI NEKO MOZE DA MI OBJASNI kako da premostim taj prekidac ?? i da li za ovaj drugi 1234 prekidac za podesavanje amperaze ima shema ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Šema veze grebenaste sklopke na Končar aparatu za varenje?

[ Pregleda: 33289 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.