Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visokofrekventne brusilice

elitemadzone.org :: TechZone :: Visokofrekventne brusilice

[ Pregleda: 4219 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzonstokton
ns

Član broj: 186432
Poruke: 2
93.86.28.*



Profil

icon Visokofrekventne brusilice29.06.2008. u 22:24 - pre 192 meseci
Pozdrav!

Zanima me ukoliko neko moze da mi odgovori koja je prednost visokofrekventnih brusilica u odnosu na redovne brusilice ( http://www.lastadoo.com/?s=proizvod&id=180 ) koje idu na redovan napon gradske mreze? Zasto je za takve brusilice potreban pretvarac i kako se odredjuje koji pretvarac je potreban za takve brusilice? Ukoliko je moguce da mi date neki primer kako da odredim koji pretvarac je potreban za visokofrekventnu brusilicu od 200 HZ.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

dzonstokton
ns

Član broj: 186432
Poruke: 2
91.150.99.*



Profil

icon Re: Visokofrekventne brusilice29.06.2008. u 23:29 - pre 192 meseci
Zaboravio sam jos da pitam da li u Srbiji ima negde da se kupe takve brusilice? Bosch proizvodi samo nisam siguran da ih ima na nasem trzistu
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Visokofrekventne brusilice30.06.2008. u 06:28 - pre 192 meseci
Sa ovih linkova se ne vidi nikakav podatak o frekvenciji (ja ga nisam video...).

Setio sam se price mog pokojnog profesora iz el. masina. Na fax-u postoji radionica gde se vrse manje popravke (nesto kao domar) i gde su skoro svake godine kupovali taj sitni el. alat (busilica, brusilica i sl.) jer je alat nekako "nestajao". Onda se jedan od profesora sa katedre za masine doseti i kupi ove alate za vecu frekvenciju (ne secam se koliko Hz) a pretvarace ugradi u radne stolove u radionici. Ovaj komplet se zadrzao u radionici skoro 10 godina...

Ne verujem da je ovo razlog za ovakve konstrukcije. Nekako mi se logicno namece prica o brzini obrtnog polja i ustedi u namotajima statora (manje polova, posto je veca frekvencija). Verovatno je u pitanju drugacija izvedba motora.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Dusan km
Kosovska Mitrovica

Član broj: 178355
Poruke: 171
79.101.136.*



+1 Profil

icon Re: Visokofrekventne brusilice30.06.2008. u 08:03 - pre 192 meseci
Prednost je u tome sto imaju asinhroni motor.Broj obrtaja asinhronog motora zavisi od broja pari polova kao i od frekvencije na kojoj radi.Motor koji ima jedan par polova a radi na frekvenciji 50Hz ima 3000rpm,dva para polova 1500rpm itd.Da se dobio veci broj obrtaja potrebna je veca frekvencija.Pretvaracima frekvencije se regulise broj obrtaja asinhronog motora,na pretvaracu frekvencije mozes da biras frekvenciju od 0Hz do 400Hz.Postoje i visokofrekventni generatori koji sluze za napajanje ovakvih masina.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Visokofrekventne brusilice

[ Pregleda: 4219 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.