Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ucenje slovenackog i nemackog

[es] :: Vodič za učenje :: Ucenje slovenackog i nemackog

[ Pregleda: 11037 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.5.14.vie.surfer.at.



+595 Profil

icon Ucenje slovenackog i nemackog24.06.2008. u 23:20 - pre 191 meseci
Za ovaj prvi mi je problem naci sredstva za samostalno ucenje,odgovaralo bi mi i nesto tipa slovenacko-engleski a koliko vidim u Srbiji je tesko naci bilo kakav kurs sa knjigom i CD-ovima za ucenje,da li neko zna za takvo nesto.Gedao sam i u Mariboru i interesantno da ni tamo nisam nasao,navodno ima u Ljubljani samo....bilo kakva pomoc je dobrodosla.
Za nemacki ide ok,imam ovu staru assimil knjigu za ucenje,skinuo sam sve sto ima na DW sajtu i trudim se gledati nemacku tv,ako neko zna jos nesto interesantno za kupiti i downloadovati sto bi koristilo ucenju takodje je dobrodoslo interesuje me da pokusam sto vise napredovati uceci sam a neke kurseve ostaviti za malo kasnije
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog25.06.2008. u 04:02 - pre 191 meseci
http://www.e-slovenscina.si/login_snd.asp evo ti nesto za pocetak. Idi u Google pa trazi pod "slovenscina za tujce" (slovenacki za strance) pa ces nasi jos po nesto. Ovaj ide on line, preko Interneta, besplatno. Prijavis se pod "Novi uporabnik" i posle se logijes normalno, kao na ES itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
91.150.122.*



+595 Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog09.01.2009. u 17:59 - pre 185 meseci
Dobio knjigu i cd od drustva slovenaca,presao,naucio prvu fazu a sad me interesuje gde naci nesto za naprednije,bilo kakav audio ili neka nova knjiga:)
 
Odgovor na temu

kokosalexa
Prevodilac/Lektor, Interpreter Agency
Novi Sad

Član broj: 242658
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog06.12.2009. u 12:00 - pre 174 meseci
Ha ha nisam ni znala da ima ova teba koja objedinjuje moje muke (Srpkinja u Sloveniji sa tendencijama poslovnog preseljenja u Nemacku) sto se tice nemackog DEFINITIVNO i OBAVEZNO skinite Pimsleur kurs :
http://www.torrentreactor.net/...I-III-and-German-Plus-Complete
ili na bilo kom drugom torrent sajtu gde nadjete sa vise seedera. U svakom slucaju ODLICAN JE!!! Sastoji se 3x30 lekcija od 25 min,on pita Vi ponovite,brzo se uci. Ali zahteva znanje osnovnog engleskog. Inace gospon Pimsleur je jedan od vodecih fonologa u svetu i patentirao je svoj "Pimsleur method",koji se primenjuje na oko 17 svetskih jezika. U svakom slucaju topla preporuka i sretno!
A za slovenacki,sve saveti su mi dobrodosli :) hvala na gore navedenim linkovima.

pozz svima!
sve se moze kad se hoce! covek se uci dok je ziv! :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog06.12.2009. u 22:57 - pre 174 meseci
Citat:
kokosalexa: A za slovenacki,sve saveti su mi dobrodosli :) hvala na gore navedenim linkovima.
Verovatno ne zivis u Sloveniji, inace ne bi trazila savete za ucenje iste. Osim onog mog predloga od ranije, da se ide na Google i trazi pod 'slovenscina za tujce' vredi pogledati i pod "slovenscina online", ima zanimljivih stvari.

Pardon - "Srpkinja u Sloveniji" a u profilu pise Novi Sad, gde zivis? Stvarno sam ubedjen da ako si vec u Sloveniji, onda ti ne bi trebali saveti za ucenje, jer si tamo na samom izvoru slovenackog jezika, pa imas vise mogucnosti za ucenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kokosalexa
Prevodilac/Lektor, Interpreter Agency
Novi Sad

Član broj: 242658
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog06.12.2009. u 23:18 - pre 174 meseci
:) Gospodine Djokicu,valjda ja znam malo bolje od Vas gde zivim ;) a to sto ne menjam profile na svim forumima koje sam ikada posetila i registrovala se,znaci samo da nemam vremena. A sto se tice "bivenja na samom izvoru slovenackog" moram da Vam kazem da nije bas tako jednostavno,jer u Sloveniji srpski ne govori samo onaj ko nece ili je nem. A da bi stvari bile gore,moj muz je Amerikanac LOL Ali nije to ni bitno. Hvala ipak na dobrom savetu!
sve se moze kad se hoce! covek se uci dok je ziv! :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog07.12.2009. u 00:51 - pre 174 meseci
Citat:
kokosalexa Gospodine Djokicu,valjda ja znam malo bolje od Vas gde zivim a to sto ne menjam profile na svim forumima koje sam ikada posetila i registrovala se,znaci samo da nemam vremena.
Torej, sva soseda? Me veseli! (Salim se, naravno. Za posetioce koji ne znaju slovenacki prva recenica znaci od prilike 'Dakle, komsije smo?' a druga 'Drago mi je!')

Zao mi je, ako je moje pitanje zvucalo grubo na bilo koji nacin, stvarno sam se zbunio. Nazalost, nismo komsije, jer sam Sloveniju napustio 1993 godine silom prilika (teska bolest) i vratio se u Beograd.
Citat:
A sto se tice "bivenja na samom izvoru slovenackog" moram da Vam kazem da nije bas tako jednostavno,jer u Sloveniji srpski ne govori samo onaj ko nece ili je nem. A da bi stvari bile gore,moj muz je Amerikanac LOL Ali nije to ni bitno. Hvala ipak na dobrom savetu!
Problematika mi je poznata iz prve ruke, naravno do godine 1993. Bio sam svedok scene u samoposluzi u najstrozem centru Ljubljane kad jedna Romkinja na blagajni ne razume blagajnicu i kad sam pokusao da pomognem blagajnica se brecnula na mene 'Ma razume ona ali nece!'. Takodje znam da tamo zivi gomila "juznjaka" i da se na ulici cesto cuje vise srpsko - hrvatsko - bosanski nego slovenacki (Slovenci se voze autom a i manje se druze medjusobno na ulici, kao nasi ).

Moja primedba na izvor slovenackog se odnosila na mogucnost obilaska knjizara, na mogucnost direktnog gledanja televizije, posecivanja kurseva slovenackog i slicno. Ja sam otisao tamo sa znanjem vrlo malog broja slovenackih reci i naucio sam ga sam, cak nisam posecivao ni neki kurs. Ucio sam ga kao sto deca uce maternji, iz okruzenja, uz nesebicnu pomoc kolega i "gazdarice", sto ovom prilikom narocito naglasavam i zahvaljujem im se, mada sumnjam da bas citaju ES . Ako postujes ljude u okruzenju, postuju i oni tebe i spremni su da pomognu, mada je bilo i slucajeva da su se neki "juznjaci" pravili vazni pa ih je okruzenje malo i odbacilo.

Mali primer: zvoni telefon u kancelariji i neko trazi izvesnog Mihu, koji je cesto dolazio kod mog sefa. Ja, sav usluzan, pogresno koristim reci i kazem: "Trenutno nije ovde" sto je tacno, jer stvarno nije ovde, ali je greska u konstrukciji, jer ispada da je on inace stalno kod nas, kao da radi u toj kancelariji. Kolege su me odmah upozorile da sam zezno stvar, a to je jedna takva bitna sitnica kakvih ima mnogo.

Svestan sam cinjenice da mozda na radnom mestu, u svojoj kancelariji ili gde vec, nemas mnogo kolega, sto jeste problem po ovom pitanju. Ja sam imao srecu da ih je uvek bilo nekoliko u istoj prostoriji, pa smo prirodno povremeo pricali i o stvarima izvan posla, sto je za ucenje jezika vrlo korisno.

Izvinjavam se sto cu i ovom prilikom izneti sledecu cinjenicu: slovenacki sam naucio toliko dobro, da sam bio u stanju da prevodim jednostavnije, tehnicke tekstove sa nemackog NA SLOVENACKI, za fabricke novine. Izvinjenje je zbog toga sto sam to vec najmanje jednom napisao na ES, pa da ne bude da se nesto hvalim, jednostavno konstatujem. A sada cu malo i da se hvalim: par puta sam imao spor sa sluzbenicom iste fabrike, koja je imala neki jezicki fakultet (ja I. stepen masinskog) a bila je lektor (ako se tako kaze) fabrickih novina i stavila je primedbe na neke moje nazive predmeta iz clanka koji sam preveo. Spor je bio toliko ostar, da smo na kraju gnjurali po slovenackoj enciklopediji i ja sam pobedio, jer sam bolje poznavao tehnicku problematiku. Nekako je ispalo da znam slovenacki bolje od Slovenaca

Off topic: pozdravi mi zemljaka, tvog muza, sa kojim sam sada trostruko u rodu - preko tebe, kao Srpkinje, preko Slovenije i njenog drzavljanstva i preko clanova moje bliske familije - brata, snaje i njihova dva sina, koji svi zive i rade na Floridi, 20-tak godina! Mali je ovo svet
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kokosalexa
Prevodilac/Lektor, Interpreter Agency
Novi Sad

Član broj: 242658
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog07.12.2009. u 12:35 - pre 174 meseci
Eto bas mi je drago! I da bi stvar bila jos interesantnija,i ja sam u tehnickoj struci (gradjevinski inzenjer ) i takodje prevodim tehnicku dokumentaciju! Bas,ama bas mi je drago kad vidim kako za nas "jugoslovene" svet stvarno je mali
Ja sam inace Novosadjanka poreklom (i u dusi) i dolazim cesto zbog posla. A sad bogami planiram da se mrdam u Nemacku,i Slovenija je postala dosadna.
Hvala puno na savetima !

Veliki srpsko-slovenacko-americki pozdrav!
sve se moze kad se hoce! covek se uci dok je ziv! :)
 
Odgovor na temu

DM TRADE
Milutin Radosavljevic
vlasnik,DM Trade
Beograd,Srbija

Član broj: 243568
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.dmtrades.com


Profil

icon Re: Ucenje slovenackog i nemackog12.12.2009. u 11:57 - pre 174 meseci
Eureka, kao Poslovni predstavnik Eduka centra mogu Vam pomoci. Kontaktirajte moj sajt www.dmtrades.com Vidim samo jedan problem treba biti najmanje 3-tri interesenta za to ucenje i dogovoricemo se na varijanti koja Vam najvise odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ucenje slovenackog i nemackog

[ Pregleda: 11037 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.