Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung x 650 problem

[es] :: GSM - servisiranje :: Samsung x 650 problem

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Samsung x 650 problem23.06.2008. u 23:29 - pre 192 meseci
Imam problem sa Samsungom X650. Od skoro je poceo da se gasi sam od sebe, odnosno, ponekad se blokira, izbaci plavi ekran, dok dioda sa prednje strane svetli bez prestanka (i tada ne moze ni da se ugasi nego mora da se izvadi baterija). I jedno i drugo se u pocetku desavalo u relativno dugim vremenskim intervalima, par puta dnevno dok se sada dogadja sve cesce i cesce, cak i u roku od pola sata i krace. Baterija je u pocetku trajala par dana dok sada ne traje ni dan - dva. Sta bi mogao da bude uzrok ovome : istrosena baterija, kontakti na bateriji ili nesto trece? Hvala.
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem17.07.2008. u 11:32 - pre 191 meseci
Niko ne zna?

Kupio sam novu bateriju i sada je prvi put punim - formiram. Jel moguce da se napuni skroz za sat, sat i po? Cini mi se da je pre trajalo duze, pa se mislim da nije nesto u kolu za punjenje? Jel zna neko nesto?
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem18.07.2008. u 11:24 - pre 191 meseci
Najverovatnije ti je crkao "signal procesor".Ali se to ne moze otkriti samo opisom kvara,vec samo kompletnim pregledom aparata !
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 05:19 - pre 191 meseci
Kakav sad signal procesor? Mislio sam da problem moze da bude kolo za punjenje koje, zbog udarca ili vode, izgubi kontakt sa plocom ili se pokvari. U svakom slucaju, izgleda da je sve u redu, nova baterija ne pravi problem. Samo mi je cudno da se tako brzo napuni. Jel potrebno formiranje baterije (Li-on), tj. da se puni 3 x 15 h?
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.253.*



+21 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 11:51 - pre 191 meseci
Citat:
dragancewow: ...U svakom slucaju, izgleda da je sve u redu, nova baterija ne pravi problem. Samo mi je cudno da se tako brzo napuni. Jel potrebno formiranje baterije (Li-on), tj. da se puni 3 x 15 h?


Baterije za mobilne telefone - sve sto ste hteli znati!
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 12:51 - pre 191 meseci
Kakve veze ima ekran, smrzavanje telefona... vadjene baterije da bi ponovo proradilo... sa kolom za punjenje.
...pa da si serviser znao bi da nema nikakve... a da si pazljivo procitao moj odgovor:
"Najverovatnije ti je crkao "signal procesor".Ali se to ne moze otkriti samo opisom kvara,vec samo kompletnim pregledom aparata !"

...opazio bi sta sam napisao iza "signal procesor"...

P.S. Nigde nisi pominjao "UDARAC","VODA"... kako da se konstatuje nesto kada cak nisi ni opisao (sakrio,precutao)... i opet ti kazem da se ne moze nista dijagnostikovati gledanjem u "Kristalnu kuglu".

[mod]
Obrisan, potpuno nepotreban način oslovljavanja sagovornika(!?!)
PS
Takođe ispravka: "..." je znak interpunkcije, a "....................." je već nešto drugo (nepotrebno, besmisleno šaranje poruke!?)



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 19.07.2008. u 14:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 14:16 - pre 191 meseci
"Kakve veze ima ekran, smrzavanje telefona... vadjene baterije da bi ponovo proradilo... sa kolom za punjenje"

Ima, ako baterija nije napunjena na 3,6 V ili koliko vec treba, pa nema potrebnog napona. A to se desava kada kolo za punjenje nije dobro, odnosno kada samo kolo nije dobro ili spoj za plocu i ne puni bateriju na potrebni napon.

"Najverovatnije ti je crkao "signal procesor".Ali se to ne moze otkriti samo opisom kvara,vec samo kompletnim pregledom aparata !"

Samo sam pitao sta je taj "signal procesor" ili sta vec. Do sada nisam video u postovima da neko to pominje, vec samo kolo za punjenje. A sto se tice pada i vode, nije upadao u vodu, jednom je ispao sa visine oko metar. Mozda moze da bude od jakog zatvaranja telefona, tj. pustanja da udari "svom snagom" poklopca?
Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 15:28 - pre 191 meseci
@dragancewow

"Ima, ako baterija nije napunjena na 3,6 V ili koliko vec treba, pa nema potrebnog napona. A to se desava kada kolo za punjenje nije dobro, odnosno kada samo kolo nije dobro ili spoj za plocu i ne puni bateriju na potrebni napon.'

Svakakvih se gluposti moze covek nacitati ovde...kolo za punjenje kada nije dobro telefon ne puni nikako,ne moze to tako,malo puni malo ne puni.

"Spoj na plocu..." <------ samo da te obavestim da su svi elementi na Samsung aparatima zalepljeni EPOX-om,tako da mozes zaboraviti !


@Catch 22

Protiv kojih pravila ovog foruma je stavljanje vise tacaka kada zelis da se nesto kaze ili docara pauza u govoru ?

Protiv kojih pravila ovog foruma je zabranjeno (nepotrebno, besmisleno šaranje poruke!?)


Molim te odgovori mi na moju poruku.Ako nije protiv ikakvih,molio bi da vratis moj post u prvobitno stanje !
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.30.*



+21 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem19.07.2008. u 16:39 - pre 191 meseci
Citat:
svakaVamcast: @Catch 22

Protiv kojih pravila ovog foruma je stavljanje vise tacaka kada zelis da se nesto kaze ili docara pauza u govoru ?

Protiv kojih pravila ovog foruma je zabranjeno (nepotrebno, besmisleno šaranje poruke!?)


Molim te odgovori mi na moju poruku.Ako nije protiv ikakvih,molio bi da vratis moj post u prvobitno stanje !


Ma uopšte ne moram da ti odgovaram, niti imam želju da na bilo koji način komuniciram sa tobom, ali evo samo ovaj put

Pravilnik

Pa vidi član 5

Ili da se ne zamaraš evo ti slika



Tvoj post ne da neću da vratim u prvobitno stanje, nego ću sledeći put kada post započneš sa "Pazi dečko..." bez daljeg čitanja da ga obrišem!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dragancewow
Bgd

Član broj: 185823
Poruke: 60
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem20.07.2008. u 00:17 - pre 191 meseci
Citat:
svakaVamcast: @dragancewow

"Ima, ako baterija nije napunjena na 3,6 V ili koliko vec treba, pa nema potrebnog napona. A to se desava kada kolo za punjenje nije dobro, odnosno kada samo kolo nije dobro ili spoj za plocu i ne puni bateriju na potrebni napon.'

Svakakvih se gluposti moze covek nacitati ovde...kolo za punjenje kada nije dobro telefon ne puni nikako,ne moze to tako,malo puni malo ne puni.



A ja sam bas tako nesto citao, da ako kolo nije dobro pa ne puni na potreban napon ili drugi slucaj su kontakti na bateriji koji idu na kontakte za punjenje na telefonu, pa se cak kaze i da se ociste gumicom za obicnu olovku. Dakle, kao jedan moguci problem je kolo za punjenje, koje je ili lose ili gubi kontakt na ploci (npr. zbog pada telefona), pa se baterija ne puni skroz.

Nisi odgovorio sta je to signal procesor. Koja je njegova f-ja? Iz svih simptoma ja sam zakljucio da baterija ne daje dovoljan napon, sto se pokazalo i kao tacno - tel. se gasio, kocio, zagrevao. Sada sa novom baterijom sve sljaka. Dakle, baterije je vec posle 2 godine otisla. Moguce ali me bas ne odusevljava :-(

Citat:
svakaVamcast: @dragancewow

"Spoj na plocu..." <------ samo da te obavestim da su svi elementi na Samsung aparatima zalepljeni EPOX-om,tako da mozes zaboraviti !



Sta znaci to??? Ne odlepljuju se?


Ko drugome jamu kopa sam u New York
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
77.46.199.*



+8 Profil

icon Re: Samsung x 650 problem20.07.2008. u 10:30 - pre 191 meseci
@dragancewow
Vidi ovako, kao prvo moras da promenis nacin ponasanja ovde na forumu. Imas par postova, tek si se registrovao a ponasas se kao kauboj! Nikom nisi pomogao na forumu vec odmah trazio pomoc i kad si dobio odgovor sta bi moglo da bude uzrok takvog ponasanja telefona, ti si poceo da se bunis jer se to ne slaze sa tvojom teorijom. Da si toliko upucen u HW koncepciju konkretno tog Samsungovog modela, znao bi sta je @svakaVamcast hteo da kaze.
Tema je otisla u nepotrebnu raspravu i obrisacu sve postove koji budu flame ili offtopic.
@ostali
Svoje ranije trzavice resavajte izmedju sebe, a negativnu energiju istresajte na drugom mestu, ovde NE!
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Samsung x 650 problem

[ Pregleda: 2732 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.