Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Svedskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 504641 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alenboza
Tehničar željezničkog saobraćaja
željeznice rs

Član broj: 319364
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj05.12.2013. u 21:06 - pre 126 meseci
Može li me iko uputiti kakva je procedura za zemlje koje nisu u EU? Porodičan sam čovek i imam i malu bebu pa bih išao tamo sa celom porodicom. Supruga je Prof. razredne nastave , a ja sam maš. teh. za kompjutersko konstruisanje i takođe imam završenu železničku školu (sa preko 6 godina radnog iskustva,dok supruga ima više od 3).Može li mi neko pojasniti da li će tamo naše diplome biti priznate pošto vidim da je prosveta deficitan kadar. A ja bih radio bilo šta dok supruga ne nauči jezik. Svaka pomoć i savet su mi dobrodošli. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Discovery CH
srb
srb
Srbija

Član broj: 317241
Poruke: 14
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj18.12.2013. u 17:44 - pre 125 meseci
Poštovanje,Imam devojku u Švedskoj u Malmeu i planiramo da se prijavimo na vanbračnu zajednicu.Ona ima Švetski pasoš a njen otac tvrdi da ću i ja moći da apliciram posle 2 godine za isti.Zanima me da li je to istina i da li ima tamo posla za Elektricara.Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru!
Discovery CH
 
Odgovor na temu

Markitos
Skiathos - Σκιάθος

Član broj: 313124
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj19.12.2013. u 00:14 - pre 125 meseci
Citat:
Discovery CH: Poštovanje,Imam devojku u Švedskoj u Malmeu i planiramo da se prijavimo na vanbračnu zajednicu.Ona ima Švetski pasoš a njen otac tvrdi da ću i ja moći da apliciram posle 2 godine za isti.Zanima me da li je to istina i da li ima tamo posla za Elektricara.Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru!


Koliko ja znam ŠveCki pasoš tek nakon 5 godina boravka, a nakon dve godine je stalni boravak.
Čuvajmo se od neljudi, ali se još više čuvajmo da i mi ne postanemo neljudi
 
Odgovor na temu

kamelija16
inspektor
cas

Član broj: 320527
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj22.01.2014. u 10:01 - pre 124 meseci
Vidim da dugo nije pisano na ovu temu ali se nadam da ce mi neko odgovoriti. Ja imam pasos Hrvatske sa adresom u Srbiji. Momak iliti buduci muz ima pasos Srbije. Planiramo da za jedno 14 mijeseci krenemo aktivno traziti poslove u Svedskoj. Ako sam dobro shvatila ja mogu sa putovnicom Hrvatske da se zaposlim bez dodatnih papira. Pitanje bi bilo, ima li moj buduci suprug bilo kakve koristi od mog pasosa EU?
 
Odgovor na temu

vetmen

Član broj: 320781
Poruke: 2
95.180.108.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.01.2014. u 22:38 - pre 124 meseci
Mnogo pozdrava, Rajko 33 godine, iz Okucana,Zapadna Slavonija, sada zivim pored Beograda.
Sam planiram da se gibam, inace otac mi je umro a majka je bolesna i u starackom domu , i ako ima neko tko je iz Okucana na ovom forumu, zna zasigurno tko sam.
Naime ja sam veterinarski tehnicar. Diplomirao sam u Krnjaci, pored gimnazije drustvenog smera Na stranu sto sam na vet medicini student cetvrte godine. Radio sam dve godine na farmi muznih krava, pri veterinarskoj sluzbi, farma je u dobanovcima..ko je u struci zna sta pricam ... a i godinu dana, radim jos uvek, u veterinarskoj ambulanti, asistirajuci veterinaru u radu sa psima i mackama. Upisao sam a1, tj pocetni kurs svedskog, a engleski mi je odlican. . Imam i hrvatsko drzavljanstvo i apliciracu za pasos.
Pored posla vezano za struku, unazad 14 godina sam radio od cistaca i peraca automobila , konobar sto u kaficima restoranima klubovima, gde radim vikendom jos uvek, do prodavca u mc donaldsu, tehnomaniji, diskontu alkohola i prodavnicama mesovite robe. Imam dozvolu c kategorije pa sam radio i kao vozac u kurirskoj sluzbi skuter, auto ,kombi.
Zanima me misljenje iskusnih ljudi na ovom cenjenom sajtu, da li je moguce da nadjem posao na jednoj farmi goveda kao tehnicar ili fizikalac u pocetku , pomocno osoblje , i ako se zna na koji nacin da to pokusam i na kojoj adresi tacno . Ostalo, zamolio bih neka mi neko ukaze kako da proburgijam za bilo kakav posao u svedskoj, gde bi bilo najlakse i najbrze naci tj koje mjesto i da li uz hrvatski pasos mi treba jos neki papir jer koliko sam shvatio ne treba mi niti radna niti boravisna dozvola. I jos da zamolim pomoc dobrih ljudi na nekim iskrenim rijecima , kakve su mi sanse ukoliko se docepam svedske, sam kuvam ne pusim i sve ostalo hhhhh.
 
Odgovor na temu

novibl
Banja Luka
BiH

Član broj: 283113
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj31.01.2014. u 07:14 - pre 124 meseci
Zna li neko da li je Švedska izbacila novu listu deficitarnih zanimanja?
 
Odgovor na temu

dalinda
Nema
Nema
BiH

Član broj: 321048
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj04.02.2014. u 09:53 - pre 124 meseci
Prije svega pozdrav svima,
imam par pitanja vezanih za odlazak u Svedsku. Moj tata je 10 godina radio u Italiji na gradjevini i dobio je stalne papire za rad. S obzirom da je tamo zavladala opsta kriza, njihov vlasnik zatvara firmu, ne preostaje mu ni da traga za poslom tamo i dalje. Ono sto mene interesuje jest kakve su sanse zaposlenja u Svedskoj u istoj bransi (zidarstvo, moleraj i sl.) posebno u dijelu Jonkoping-a, posto tamo moja tetka zivi sa porodicom i mogao bi za pocetak kod njih dok mozda ne nadje neki stan. Da li on na osnovu tih EU papira moze da aplicira tamo za posao i da li mora prethodno naci poslodavca. Od srca hvala svima koji odgovorite!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj04.02.2014. u 11:31 - pre 124 meseci
Da, ima srecu, Svedska je jedna od retkih EU zemalja koja priznaje papire za stalni boravak iz drugih EU zemalja.
 
Odgovor na temu

dalinda
Nema
Nema
BiH

Član broj: 321048
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj04.02.2014. u 15:36 - pre 124 meseci
Hvala na odgovoru,jel to znaci da je potrebno da nadje poslodavca i jel se mogu dobiti neke korisne informacije u ambasadi Svedske?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj04.02.2014. u 20:40 - pre 124 meseci
Ambasada je prva stanice, oni ce najbolje znati. On bi mogao da konvertuje tu dozvolu, ali mislim da mu treba izvor prihoda, i prijava boravka, znaci stan.
Nadjite sajt nekog njihovog ministarstva unutrasnjih poslova, ministarstva za imigracijicu pa postavite pitanje...
 
Odgovor na temu

x_man_x

Član broj: 134648
Poruke: 2
*.connect.netcom.no.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj17.02.2014. u 16:16 - pre 123 meseci
Ako nadjes poslodavnca nece ti biti potrebni ni papiri, ni radna dozvola u Svedskoj. Normalno, najbolje je to sve imati ali nije toliko ni vazno.
Znam ljude koji ovde rade i koji nisu prijavljni i niko ih ne pita, struka zidarstvo i to... Veza!
 
Odgovor na temu

mardeljano524

Član broj: 321550
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj22.02.2014. u 13:48 - pre 123 meseci
Pozdrav svima. Cuo sam samo reci hvale za ovaj sajt i ovde ljude koji su prisutni,pa sam hteo da postavim pitanje. Moja verenica treba da uzme pasos i dr\avljanstvo madjarsko,pa planiramo da idemo u Svedsku.Da li ona tamo kad ode i yaposli se(to nam nije problem) moze da odvede i mene kao njenog muza.Koliko je to realno?Hvala unapred. :-)
 
Odgovor na temu

magda1978
nezaposlena
nema

Član broj: 308539
Poruke: 10
109.121.58.*



+4 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.02.2014. u 21:01 - pre 123 meseci
imam slicno pitanje kao prethodnik
ja imam madjarsko drzavljanstvo, i decka koji zivi u swe i ima svedsko drzavljanstvo ali je trenutno na birou-nezaposlen pritom zivi u malom mestu gde su sanse da ja nadjem posao ravne nuli, raspitivali smo se i svi nam govore da su sanse da preko njega dobijem pravo boravka lose jer kao nema da me izdrzava , dali neko zna neki sajt preko koga bi mogla naci posao, nesto ko agencija za zaposljavanje ili nase "omladinske zadruge"(preko kojih i penzioneri rade), ne znam svedski, engleski znam dobro i naravno madjarski i srpski
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.02.2014. u 13:47 - pre 123 meseci
Citat:
magda1978: raspitivali smo se i svi nam govore da su sanse da preko njega dobijem pravo boravka lose jer kao nema da me izdrzava

zasto bi preko njega sredjivala pravo boravka kad imas madjarsko drzavljanstvo? samo se prijavis kod njega na adresu i imas pravo na boravak i rad. pretpostavljam da mozes da se prijavis i na biro za ne zaposlene pa da dobijes pomoc u vidu besplatnih integracijskih kurseva (kurs jezika). tako je bar u DE, pa pretpostavljam da je manje/vise slicna prica i u drugim zemljama EU.

a sto ti se decko ne zaposli?
 
Odgovor na temu

bounce01

Član broj: 322370
Poruke: 1
178.79.26.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj01.04.2014. u 19:01 - pre 122 meseci
Pozdrav svima. Potreban mi je neko ko zivi u Svedskoj i ko bi mi odgovorio na sledece pitanje. Imam zavrsenu srednju medicinsku skolu, ali posto su mi drugi poslovi u medjuvremenu nailazili, nisam stigla da izvolontiram niti da polazem drzavni ispit. Da li je to bitno za Svedsku ili je dovoljno prevedena diploma? Posto znam za neku vrstu doskolovavanja u Svedskoj, pa bih svakako na to isla tamo. Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

aleksa21
Aleksandar Milutinovic
Ivanjica

Član broj: 322599
Poruke: 2



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj14.04.2014. u 13:20 - pre 121 meseci
Cao svima :)
Zavrsio sam srednju medicinsku skolu i visoku medicinsku nakon srednje, smer fizioterapeut. Govorim engleski jezik, a svedski sam poceo da ucim. Diplomu cu da nostrifikujem. Interesuje me kakve su mogucnosti da nadjem posao u Svedskoj i da dobijem radnu dozvolu. Nisam mnogo upucen oko svega toga, i kako sta ide. Ali bio bih zahvalan kada bi mi neko ko ima iskustva objasnio. Da li da se raspitam u ambasadi? Da li da odem u Swedsku pa da tamo trazim posao? Da li iz Srbije da trazim posao? znam da nije lako tek tako otici al moram nesto da pokusam. Srbija je nazalost zavezala skroz.
Pozdrav
aleks21
 
Odgovor na temu

Ratko M.
Ratko Markovski
taksista
Trgovija Markovski dooel bitola
Bitola,Makedonija

Član broj: 322662
Poruke: 7
77.28.186.*



+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj17.04.2014. u 19:57 - pre 121 meseci
Zdravo svima,

Ja se zovem Ratko Markovski I zivim u Bitolj, Makedonija.
Stanje je tu ochajno.
Stoga smo potrazili I dobili Bugarsko drzavjanstvo I bugarski pasos te pasos EU.

Interesuje me kad stignem u Svedskoj prije nego shto nadzem posao moram li prvo dobiti personalni broj, ili mogu se uposliti kod rabotodavca I bez tog Pers.Broja pa kasnije ga dobiti.

Znam da se u roku od tri meseca moram prijaviti migrationsverket ili Skatteverket.I da u roku od tri meseca da dokazem da se mogu izdravati samostalno?

Ako to dokazem dali mogu dobiti Pers.broj jer danas su mi rekli ovo

---"Nemoguce je dobiti pers.br.u svedskoj za bugarske drzavjane . Jer sve ide u krug , za da dobijesjh posao moras imati personalni broj, a za da dobijesh personalni broj moras imati posao tako se svedska brani od imigranata". JELI OVO ISTINA ???

Svedski znam nula, ali odlicno Engleski I ne stidim se pitati I traziti.

Ako ima nekog ortaka za poci u svedkoj skupa koji nema nikog tamo kao ja nek mi pise
Ratko M.
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
*.205.4.35.robi.com.mk.



+2 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj18.04.2014. u 06:18 - pre 121 meseci
[email protected] svetlana strezovska e moeto ima ne se srama i spremna sum na rizik da uspeam
 
Odgovor na temu

GAGADRAGANA
Lazarevac Srbija

Član broj: 323296
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.05.2014. u 11:57 - pre 120 meseci
wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
 
Odgovor na temu

GAGADRAGANA
Lazarevac Srbija

Član broj: 323296
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.05.2014. u 12:10 - pre 120 meseci
POZ..Imam rodjake u Svedskoj i zanima me kako mogu da dobijem radnu i boravisnu vizu, kakav papir mi treba da tamo ostanem i radim .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25

[ Pregleda: 504641 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.