Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A šta je sa postpaid korisnicima?

[es] :: Mreže i novosti :: A šta je sa postpaid korisnicima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8566 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Član broj: 38374
Poruke: 97
79.101.74.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon A šta je sa postpaid korisnicima?17.06.2008. u 22:12 - pre 192 meseci
Ovih dana smo svedoci novih "promocija" mobilnih operatera. Nakon VIP-a i mt:s-a, došao je i Telenor na red, sa svojom ponudom. (http://www.telenor.rs/?section=private&page=5708)

Mislim sve je to lepo, i sve u korist da se navuku novi pri paid korisnici i da se zaradi koji dinar više, ali šta je sa postpaid korisnicima, koji, barem koliko je meni poznato, donose većinu preliva Telenor mreži. Evo otvoreno pitanje, ne samo Telenoru, već i za ostale operatere. Gde su popusti za postpaid korisnike, pošto mislim da većinu prihoda oni donose!? (ispravite me ako grešim)


... i dam šta vi mislite o ovome?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?17.06.2008. u 22:53 - pre 192 meseci
He, he... To se i ja pitam ovih dana!

Elem, postpaid sam korisnik Telenora (Mobtela) evo vec osam godina! Za to vreme nisam dobila ni privezak za kljuceve, ili bar jednu trakicu za telefon. A o nekim promocijama i popustma da i ne govorim!!!

U nekoj drugoj zemlji bi me bar nagradili za vernost, ako nista drugo...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?17.06.2008. u 23:03 - pre 192 meseci
Ma znaju oni da mi nemamo gde da pobegnemo (sva 3 operatera imaju vrlo slicnu ponudu) pa se zato i ne trude nazalost. Ja sam na postpaidu od 2004 (vec 4 godine) i nista od toga...

Mozda i ja gresim?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
77.46.167.*



+21 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?17.06.2008. u 23:04 - pre 192 meseci
Citat:
Nemanja Radojevic: ...Gde su popusti za postpaid korisnike, pošto mislim da većinu prihoda oni donose!? (ispravite me ako grešim)

... i dam šta vi mislite o ovome?


Pa dobili smo zaokruživanje prvog minuta na minut (čak i u okviru minuta uključenih u mesečnu pretplatu), ukidanje prenošenja neutrošenih minuta i poruka... bolje da se ne bunimo jer bi nam se moglo desiti "da dobijemo još!"...


PS
Operateri su raznim "akcijama" i "promocijama" u toku ove godine zapravo višestruko povećali cene svih usluga (prepaid i postpaid), ali tako "da se Vlasi ne dosete".
 
Odgovor na temu

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Član broj: 38374
Poruke: 97
79.101.74.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 00:16 - pre 192 meseci
Koliko se meni čini, post paid korisnici uvek izvuku deblji kraj. Koliko se sećam, pre je Mobtel davao nekakve poene i postojao je neki VIP klub gde su oni koji mnogu razgovaraju mogli da koriste dobijene bodove(mada ni to nije bilo nešto posebno), a sad?

Najbolji primer je moj stric, koji post paid broj ima oko 11 godina, a za sada ništa nije dobio, čak ni blizanac prepaid karticu, a mesečno u proseku pravi račune oko 3500 RSD, da je na zapadu, dobio bi par telefona samo za vernost, a ovde....

strašno?

Moramo nekako da počnemo da ih bojkotujemo, pošto očigledno ništa neće da urade kako bi nama (postpaid) korisnicima bilo bolje!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 00:32 - pre 192 meseci
@Nemanja Radojevic

Oooops... Izvinjavam se!
Dobila sam blizanac broj. Koliko se secam, kartica je bila klot, bez kredita, pa sam morala da uplatim kredit da bih je aktivirala.

A secam se, svojevremeno mi je i MOBTEL poslao neku karticu, za (bese li se zvao) MOBTEL klub. Za skupljene poene sam mogla da dobijem neke stvari. Secam se da bi trebalo godinama da ih skupljam da bih dobila nesto iole upotrebljivo. Inace, kacket sam mogla u svako doba da uzmem, al' me mrzelo da idem.
 
Odgovor na temu

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Član broj: 38374
Poruke: 97
79.101.74.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 01:00 - pre 192 meseci
Citat:
Oooops... Izvinjavam se!
Dobila sam blizanac broj...


Citat:
a za sada ništa nije dobio, čak ni blizanac prepaid karticu


To: ¨čak¨ je trebalo da zvuči sarkastično! Mislim tolika vernost, a ništa, kao što ti kažeš za bedni kačket!

Jedno je sigurno, a to da za postpaid korisnike nemaju nikakve promocije (ja koristim paket prenesi, a ne mogu ni tarifne dodatke da koristim, strašno) ni pogodnosti, a ostvaruju najveći profit telenoru. (a valjda i ostalima)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 01:24 - pre 192 meseci
@Nemanja

Shvatila sam ja da je trebalo da zvuci sarkasticno.
Da! Moj sin je jednom, kad je bio samnom u poslovnici dobio balon i lilihip, jer su je tad bas renovirali, pa "slavili".

Elem, ja sam htela da ostavim odavno te skandinavske sibicare, ali kako god okrenem paket FLEKSI mi najvise odgovara, pa moram da ih trpim . Koliko primecujem, taj paket nije bas popularan (vise se koristi PRENESI), ali meni odgovara jer ne mogu da planiram koliko cu trositi na razgovore ili poruke. A i saljem dosta SMS u inostranstvo, koristim GPRS, pa mi znaci jer sve to obuhvata. Adekvatnu zamenu ne mogu da nadjem u zemlji Srbiji!

Jedini ekvivalent koji ima MTS je FRESH, ali na ovom forumu nadjoh temu da pomenuti ne uracunava GPRS!

P.S. - Posto svaki dan prolazim pored njihove poslovnice u Kosovskoj ul., ako primetim da dele priveske za kljuceve za verne post paid korisnike - odmah javljam!!! Otvaram temu na forumu !!!

... Pa da dodjemo i stanemo u red, jer... MI TO ZASLUZUJEMO!

Eeee, a dok je nama bilo cika Bogoljuba, meni je MOBTEL svake godine cestitao rodjendan, ujutru SMS-om! A mozda su sad ovi Skandinavci mnogo kulturni ljudi, pa su procenili da sam vec omatorela (na njihovoj mrezi, je l'!), pa resili da me ne podsecaju??? Ko ce ga znati...?



[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 18.06.2008. u 03:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MP3MP3
Kragujevac

Član broj: 153128
Poruke: 841
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 09:29 - pre 192 meseci
Citat:
Nemanja Radojevic: ... šta je sa postpaid korisnicima, koji, barem koliko je meni poznato, donose većinu preliva Telenor mreži. Evo otvoreno pitanje, ne samo Telenoru, već i za ostale operatere. Gde su popusti za postpaid korisnike, pošto mislim da većinu prihoda oni donose!? ...

Ja se nebih slozio da postpaid donosi veci prihod jer je mnogo vise prepaid korisnika, osim toga znam gomilu korisnika koji na prepaidu potrose oko 1000 ili 2000din mesecno. Recimo moj brat od ujaka, zivi u selu gde samo telenor ima signal, njegovi prijatelji i devojka imaju samo telenor kartice, zato je na tarifi prica i poruke, racunali smo da mu se bolje isplati za njegove navike od postpaida... Dok ja samo saljem poruke pa mi je prepaid neuporedivo povoljniji...
Ja u svom imeniku imam svega oko < 5% brojeva na postpaidu...

Sto se tice dela da i postpaid korisnici zasluzuju bonuse i promocije, tu bih se slozio, mogli bi da vam dodaju 50% od uplacenog br. minuta i poruka, mada mislim ako bi vaam dali neki bonus onda bi ste imali zaokruzivanje 60+60 ...
Ali stvarni mi nije jasno zasto da sa promocijama prepaid bude povoljniji, postpaid korisnici trebaju da se cene vise...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 09:37 - pre 192 meseci
Od 2004. do prosle godine na dan kad mi je rodjendan sam uvek imao besplatan SMS i 50% popusta na sve razgovore, ove godine toga nema, mada su mi uredno cestitali rodjendan. (15.06.) Od mt:s-a nisam dobio nikakvu poruku slicne sadrzine, iako sam i njihov postpaid korisnik :(
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 09:53 - pre 192 meseci
Pa da Slobo, MObtel je uredno svima za rođendan davao popuste, besplatni SMS
i valjda nešto jeftinije razgovore, bar su meni uvek davali. Ovi sad teško
da će da daju bilo šta.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.67.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 09:57 - pre 192 meseci
Da, ali ako si imao u tarifnom profilu besplatnih sms-ova onda si prvo moramo njih potrošiti i tek onda je važio popust od 50%. Znači bolje ako ti je rođendan krajem meseca
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.85.*



+21 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 10:07 - pre 192 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: ...mada su mi uredno cestitali rodjendan. (15.06.) Od mt:s-a nisam dobio nikakvu poruku slicne sadrzine, iako sam i njihov postpaid korisnik :(


Svoj prvi postpaid ugovor sa mts-om sam potpisao baš na svoj rođendan, što naravno nije imalo ama baš nikakvog efekta (nisu ni primetili).
Jedino što sam uspeo da "ućarim" preko mts kluba za postpaid korisnike, kada sam gasio svoj postpaid ugovor radi promene broja, unovčio sam "klubske poene" sa računa tako što sam naručio IrDA USB adapter, koji sam i dobio posle 4-5 nedelja...
:(
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.143.155.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 10:47 - pre 192 meseci
Posto nemam zivce da uporedjujem cene tri operatera, pa sa zaokruzivanjem pa bez... bleh.. molim nekog da mi samo kaze, gde su jeftiniji impulzi? Prepaid ili postpaid?

Ja zivim u sloveniji, i postpaid koristnici imamo:
-malo jeftinije impulze i smse (cak i vikend akciju, poziv ili sms = 1cent)
-ako produzis ugovor za 1 ili 2 godine, dobijes aparat za neke male pare (znaci ranga <100eur), odnosno, prvo kupis aparat za te pare, pa onda produzis obveze :)
-bar kod Mobitela dobijes Monetu... to je nacin placanja sa mobilnim telefonom na nekim mestima... znaci ako nemas pare, recimo imas automat za pice (kojih je u zadnje vreme sve manje koji rade sa monetom) i samo pozoves jedan broj, stavis slusalicu na 'senzor' na automatu, i ispada ti pice :) A moze i preko interneta da se narucuje, znaci, porucis stvari, ukucas broj mobilnog, dobijes sms sa sifrom, ukucas sifru, i na kraju sve platis kraj mesece zajedno sa racunom za mobilni.
-Monitor, znaci preko interneta mozes stalno da gledas potrosnju, sve pozive za 6(?) meseca unazad, sve, broj+vreme+cena

drugo je sve manje-vise isto kao prepaid

inace pretplata je 6eur/mesec... naravno na to se dodaje cena impulza
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 11:37 - pre 192 meseci
Mulaz, evo sad cu da uradim jednu malu analizu:

Prepaid naj jeftiniji pozivi (van mreze): mt:s kul - prvi minut: 7.434din (zaokruzuje se), svaki sledeci minut: 5.664din (racuna se po svakoj sekundi).
Prepaid naj jeftiniji pozivi (u mrezi): mt:s - laki - prvi minut: 6.726din (zaokruzuje se), svaki sledeci minut: 3.304din (racuna se po svakoj sekundi).
Prepaid naj jeftiniji SMS: mt:s - tipi - 1.06din/sms (postoji promocija 1200 poruka za 200din - dobija se cena 0,17din/sms).

Kod Telenora se za 20ak dinara moze dobiti 100minuta (koje treba potrositi u roku od 4 sata - u periodu od 20-24h istog dana).

Postpaid naj povoljniji je Vip mobile ako izuzmemo posebne pakete i pakete za pravna lica. Gledamo samo pakete dostupne svim fizickim licima.

Za 295 dinara se kod svih operatera dobija 60 minuta i 60 poruka ka svim mrezama.
Za 590 dinara se kod svih operatera dobija 150 minuta i 150 poruka ka svim mrezama.
Za 1180 dinara se kod svih operatera dobija 325 minuta i 325 poruka ka svim mrezama.

To je isto, ali nakon prekoracenja Vip ima naj nizu cenu uspostave veze (2.242din umesto 3.422din kod druga dva), i naj nizu cenu SMS poruke (2.242din umesto 2.95din kod druga dva operatera).

Svi zaokruzuju prvi minut i ne naplacuju uspostavu veze dok si u kvoti... Telenor ipak omogucava da se evventualni nepotroseni minuti i poruke potrose u narednih 3 meseca.

Tako da je malo teze da se zakljuci ko je naj povoljniji. Samo se zna da je mt:s u ovom trenutku naj nepovoljniji za postpaid korisnike (kad izuzmemo "specijalne tarife"). Ali oni pak imaju tarifne dodatke kojima moze prilicno da se ustedi... Nije sve tako prosto.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 11:53 - pre 192 meseci
To važi u slučaju da se samo ograničimo na pozive. Tarifni dodaci za poruke i internet na bel paketima i te kako mogu da utiču na prepolovljavanje računa (u mom slučaju četvorostruko manji račun nego što bi bio kod konkurencije).
To ipak nije mala stvar.

A što se tiče ovih promocija za pripejd, one su iznuđene od vipa. Tako da ni telekom ni telenor nisu imali u planu da uvode bilo kakve povlastice samo za jednu grupu korisnika. Ovo se slučajno desilo, nije bilo planski pa se ne treba ljutiti što nema ničega za postpejd. Starijim operaterima je sada lepo, imaju enormne zarade sa i bez promocije. Samo ako se neko usudi da im odvuče korisnike moraju da reaguju.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 16:02 - pre 192 meseci
Postpaid korisnici su uglavnom potpisali ugovore na 2 godine tako da za njih ne moraju da brinu da ce pobeci. Stoga i nema potrebe za promocijama. I jos jedna stvar razgovor na postpaidu je jeftiniji nego na pripaidu tako da je to u neku ruku stalna promocija...
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 17:54 - pre 192 meseci
Citat:
djordje1979: I jos jedna stvar razgovor na postpaidu je jeftiniji nego na pripaidu tako da je to u neku ruku stalna promocija...


Pa to valjda i jeste svrha postpaida? Koja stalna promocija? Da nije jeftiniji razgovor, mogli bi i da ga ukinu. Nije valjda da to neki tako posmatraju?

Ja se prva nisam obavezala ugovorom, tako da mogu da ga raskinem kad god hocu.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 18:06 - pre 192 meseci
Ok mozda ti nisi ali imas mogucnost da dobijes telefon za znatno manje pare od trzisne vrednosti samo zato da bi potpisala ugovor na 2 godine i ostala na postpaidu. Zar to nije neka vrsta "stalne promocije" postpaid-a...
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: A šta je sa postpaid korisnicima?18.06.2008. u 18:27 - pre 192 meseci
@djordje1979
Citat:
djordje1979: samo zato da bi potpisala ugovor na 2 godine i ostala na postpaidu.


Sam si rekao! Prema tome, ne vidim kakvu to uslugu oni meni cine?

P.S. - Cak i razmisljam da potpisem ugovor i uzmem telefon. Ali, nesto mi se ne da...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: A šta je sa postpaid korisnicima?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8566 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.