Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telekom adsl problemi sa brzinom

[es] :: ISP :: ADSL :: telekom adsl problemi sa brzinom

[ Pregleda: 5863 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staks
muzicar
Beograd

Član broj: 180205
Poruke: 5
91.150.114.*



Profil

icon telekom adsl problemi sa brzinom12.06.2008. u 16:36 - pre 193 meseci
Imam adsl paket 512/64 telekom
modem huawei hg510
pre desetak 10 došlo je do isključenja interneta i posle toga brzina downloada mi se spustila.Od pocetka

korišćenja adsl interneta brzina downloada mi je bila oko 52kb/s da bi posle uključenja interneta bila 33kb/s

Desava se jedna zanimljiva stvar naprimer skidam neki fajl preko opere i proracunato vreme skidanja je

5 min medjutim on se downloaduje minut ili minut i po ranije.Ponekad mi se brzina vrati i prikazuje oko 52kb/s

a ponekad zadnjih nekoliko sekundi skidanja fajla brzina se naglo poveca do 100kb/s inače je download

skoro preko celog dana oko 33 kb/s.

Internet sporiji u otvaranju stranica i imam utisak kao da mi je umesto 512/64 ubačen paket od 256/64.

Ima li neko sličnih problema?







 
Odgovor na temu

IceThunder
Vladimir Vesic
Bell Labs

Član broj: 9191
Poruke: 67
*.csystem.cz.

ICQ: 153732962


Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom13.06.2008. u 09:16 - pre 193 meseci
Telekom menjao opremu pre par dana,jos uvek se radi ali ej glavnin odradjena(proverena informaacija)

to sto ti brizna skace i pada enam veze sa telekomom nego sa lokacijom odakle skidas fajl a sigurno ti nije paket preoplovljen,opsuti se i uzivaj
Show me how anyone
can have faith without action.
I will show you my faith by my action
 
Odgovor na temu

staks
muzicar
Beograd

Član broj: 180205
Poruke: 5
79.101.209.*



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom13.06.2008. u 17:07 - pre 193 meseci
Danas su mi dolazili ljudi iz telekoma i proveravali su mi instalacije u stanu

kablove od kompjutera do utičnice,od glavne telefonske kutije do stana i sve je bilo u redu.
Medjutim danas smo ušli u očitavanja u modemu statistic,adsl,Attenuation (dB):Downstream 23.0
Upstream 8.5
Koliko sam ja shvatio negde postoji neko slabljenje a ne verujem da to ima veze
sa lokacijom skidanja fajla jer odakle god da skidam brzina mi je smanjena.
Ne znam šta da radim da li da reinstaliram ponovo operativni sistem da nije neki virus ili spyware
mada mislim da su vrlo male šanse za tako nešto.Najviše zato sam i postavio ovu temu jer sa ovakvim problemom
nisam još imao iskustva pa me je interesovalo da li je još neko imao ovakve probleme.
Ako neko ima neki savet ili ideju ne bi bilo loše da ga postavi

Unapred hvala




 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
89.110.198.*

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom13.06.2008. u 18:00 - pre 193 meseci
@staks vrlo je moguce da imas neku stetocinu na kompu koja usporava net. Ja sam se bas danas susreo sa tim problemom na jednom racunaru. Evo nekoliko predloga programa skini ih i procesljaj racunar. Malwarebytes Anti-malware, SuperAntiSpyware, CCleaner.
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom15.06.2008. u 05:54 - pre 193 meseci
IceThunder

“Telekom menjao opremu pre par dana,jos uvek se radi ali ej glavnin odradjena(proverena informaacija)…”


Ako se nesto radi na mrezi, onda taj podatak valjda postoji na njihovom sajtu, a onda postoji i na sajtu drugih provajdera koji koriste usluge Telekoma, a onda mi odemo na te sajtove, pa proverimo da li se ti radovi odnose i na nasu lokaciju, pa ako DA, onda je razumevanje postoji, a ako NE, onda zovemo teh. podrsku da pitamo sta se kod nas desava.

Ovo sam napisala, jer takve "dojave", tipa "proverena informacija", nisu relevantne za otklanjanje problema.
Prihvata se samo zvanicna informacija, jer sve ostale podlezu sumnji, dok se drugacije ne dokaze:-)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom15.06.2008. u 06:06 - pre 193 meseci
za staksa

I moji problemi su poceli kada sam jednog jutra zatekla prekid ADSL saobracaja. Signalna lampa na modemu nije svetlela, ali je zato bila ukljucena ararm lampica. Na racunaru naravno, sve se to ocitava...sta cu, pre nego li sam pozvala teh. podrsku, iskljucila sam racunar, modem, pa onda kabl iz zida, pa nazad. I za divno cudo, opet ispravna signalizacija, ja imam internet, ali kakav..tek da se kaze da postoji .

Necu ovde da ponavljam, pogledaj moje postove na temi "prepolovljena brzina adsl-a", mozda ti nesto od toga pomogne. Ja nisam direktno kod Telekoma, ali svi provajderi koriste njihovu uslugu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

brankoivic
Serbia

Član broj: 134403
Poruke: 66
77.46.167.*



+2 Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom22.06.2008. u 08:46 - pre 192 meseci
Imam potpuno iste probleme od pre par dana.Probao sam i sa ethernetom ali je situacija potpuno ista.Kablovi su provereni i sve je OK,ali brzina je prepolovljena.Kada je u pitanju tzv."tehnicka podrska" o njima sve najgore !!!Jednostavno se cini da se Telekom ponasa kao "Big Boss" i da ga uopste ne interesuje sta se desava.Sta reci nego SRAMOTA !
 
Odgovor na temu

staks
muzicar
Beograd

Član broj: 180205
Poruke: 5
77.46.222.*



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom22.06.2008. u 10:46 - pre 192 meseci
brankoivic kod mene su dolazili ljudi iz tehnicke sluzbe.Merili smo signal,menjali liniju preko drugih parica i sta sve nismo probali.Jednostavno kod mene uopste i ne dolazi protok od 512kb/s a verujem i kod svih mojih komsija.Realni protok koji
dolazi je 430kb/s do 450kb/s.Medjutim i sa takvim protokom download mi je uvek bio oko 52kb/s sto i nije lose ne moze sve bas da bude idealno ali sada se desava nesto cudno sto do sada ja nisam imao prilike da vidim kod bilo koga.
Razlog zbog koga sam pomenuo protok kod mojih prijatelja iz komsiluka je da su i oni takodje iskusili sva
iskljucenja i sve ostalo ali kod njih ili bar kod jednog kod koga sam proveravao internet je sve po starom.Zato
pocinjem da sumljam da je kod mene neki problem u kompjuteru da li softverske ili hardverske prirode jos nisam uspeo
da ustanovim.Znaci kada pocnem da skidam neki fajl sa bilo kojeg sajta brzina skidanja mi je oko 32kb/s ali kado dodje
do 80% on se odjednom skine do kraja.Ranije su mi se fajlovi skidali konstantnom brzinom od 52kb/s i normalno morao sam
da sacekam da download dodje do 100% a sada mi fajlove skida brzinom od 32kb/s ali zato ih skine pre nego sto(naprimer download manager) ocita 100% nego negde na 80% odjednom mi je kompletan fajl skinut u komp.Stoga mislim da je brzina
veca nego sto kompjuter ocitava ali stranice se sporije otvaraju generalno internet sporije i losihje radi nego sto
mi je pre radio.Upravo sada sam merio protok na beocity-ju i pokazuje 280kb/s.Nesto ga usporava ali ne znam sta.
Svi kablovi su provereni 100% ali negde od ovih 430kb/s koliko smo merili da dolazi 150kb/s negde odlazi.Instalirao sam
Avira antivirus pa razmisljam da slucajno od njega ne dolazi neko zakocenje.Reinstalirao sam dva puta operativni sistem
XP servis pack 2 i 3 ali sam Aviru ubacivao odmah pa cu sledeci put kad budem reinstalirao operativni sistem da probam bez nje. Ne znam sta je ovo ali ako budem nasao resenje objavicu ga.
Ako neko ima neka iskustva sa ovakvim problemom neka se javi


Pozdrav


 
Odgovor na temu

H8R
Pitaj Kevu
nema nista
Srbija

Član broj: 188042
Poruke: 1
212.200.192.*



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom16.07.2008. u 15:12 - pre 192 meseci
evo ovako
svi moji prijatelji i svi iz komsiluka imaju normalnu brzinu i sve im je normalno na kompu....
ali kod mene nije , pitao sam jednog prijatelja iz UK da li on zna , i prvo je pomislio da je o telekomu ali posto nije preporucio mi je scan kompa
http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/
javljam vam chim widim izvestaj mog kompa posle scana ........



BLAGO WAMA KOJI NEMATE OVAJ PROBLEM !!!!

YOW
 
Odgovor na temu

Bojcha
Bojan Stojanovic
Jagodina

Član broj: 151286
Poruke: 12
77.46.232.*



Profil

icon Re: telekom adsl problemi sa brzinom16.07.2008. u 21:06 - pre 191 meseci
u drogom topicu sam napisao ono sto sam ja ustanovio u vezi brzine Downloada na Telekom ISP.

http://www.elitesecurity.org/t...-adrese-sa-Telekomovim-ADSL-om

Dobro bi bilo .. da sto vise podataka napise u vezi ADSL konekcije .. Model Modema, Signal na modemu ... i sl
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: telekom adsl problemi sa brzinom

[ Pregleda: 5863 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.