Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

download problem!

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: download problem!

[ Pregleda: 2690 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banedown

Član broj: 183581
Poruke: 4
*.ms012.net.



Profil

icon download problem!06.06.2008. u 22:24 - pre 192 meseci
Brzina interneta mi je 768/386 i download preko astraweb-a mi ide 86-94 kb/s ali desava mi se i to ne samo preko astre nego i preko bilo kog download menadzera da mi download padne i stane!Onda moram da idem na Mozilu uradim refresh i download se nastavlja.E sad to mi se desava tacno kad skinem 1 GB podataka u toku jedne sesije.To mi stvara veliki problem jer kad pustim nocu da skida nesto moram da se probudim,uradim refresh i download se nastavlja.Koristim AP wl-5460AP,GRID fabricka 24db,kacim se na provajdera na svega 1km.Ako neko ima neku ideju...
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: download problem!07.06.2008. u 00:40 - pre 192 meseci
Izvini, ali ja te stvarno nisam razumeo.. Kako to moras da odes u firefox i uradis refresh? Na kojoj stranici? Kakve to veze ima?
 
Odgovor na temu

banedown

Član broj: 183581
Poruke: 4
*.ms012.net.



Profil

icon Re: download problem!07.06.2008. u 10:35 - pre 192 meseci
Neznam ni sam zasto je to tako,Zovem provajdera i oni mi kazu da mi je signal ekstra,kazu da sam konektovan a kod mene vidim da nisam.I kad uradim refresh bilo koje stranice ili se samo ulogujem internet-proradi i download se nastavlja.Kazu mi da imam neki virus,trojanac ili sta vec i ja preinstaliram windows ubacim nod32,spyware doctor i sygate profesional firewall pro kad ono opet isto cak sad mi se desi da mi veza puca cesce nego pre ali i dalje kad preuzmem sa neta tacno 1 gb podataka ispadnem i moram ponovo da se konektujem.Znaci puko sam skroz,ne mogu normalno nista da skinem.
 
Odgovor na temu

banedown

Član broj: 183581
Poruke: 4
*.ms012.net.



Profil

icon Re: download problem!08.06.2008. u 12:32 - pre 192 meseci
Evo juce sam ceo dan pokusavao da provalim zasto se to desava.Isto je sa torentom,...
Probao sam da promenim i podesavanja AP u sta se vrlo malo razumem pa sam nasao na netu preporuku:"ako hoces da ti bude stalno konektovan ulogujes se na ap.klikni na mode pa wisp,pa na wan i tu nadji connection type i onda iz padajuceg menija izaberi continuos i onda klikni na save. onda otvori tcp/ip i nadji dhcp i tu izaberi server i onda sacuvaj.
onda otvoris mreznu pa na tcp/ip umesto Use the following IP adress kliknes na obtain an ip address automatically tako i za dns i onda ok."
Kod mene se desilo da uopste nisu prihvacena ta podesavanja,dobijam poruku:"the network cable i unpluged" i zatim "the conection is limited...",uglavnom ne radi,ne mogu da se povezem sa hotspotom mog ISP.
Probao sam reboot,reset AP-a jedno 10 puta,vracao stara podesavanja koja su kako tako radila pa ponovo isto i nista!
Evo sad sam opet u client modu,signal preko site surveya mi je 28-33 i sada je jos gore.Stalno sam conected ali mozilla,alt binz,torent,IE...rade minut,dva i stanu.Probam nesto da otvorim i pise mi:Server not found".
Po ovome mislim da mi AP ili integrisana mrezna ili kablovi koji su previse dugacki nesto zezaju,opet ipak sam ja laik i nisam siguran.https://static.elitesecurity.org/confusedsquare.gif
https://static.elitesecurity.org/confusedsquare.gif
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: download problem!

[ Pregleda: 2690 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.