Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless+router kroz LAN

[es] :: SOHO Networking :: Wireless+router kroz LAN

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chuchi

Član broj: 183051
Poruke: 3
91.191.35.*



Profil

icon Wireless+router kroz LAN30.05.2008. u 23:57 - pre 192 meseci
Molim da mi neko pametan odgovori na ovo pitanje, jer zaista imam problem i nemam pojma da li ga je uopste
moguce rijesiti...
imam wireless internet konekciju na PC-ju, imam i Lan konekciju sa tog Pc na laptop, i funkcionise odlicno..
medjutim, imam wireless broadband router, D-link, Dl-614+... i pitanje je>
da li je moguce, da taj router spojim preko Lan kartice iz ovog Pc-ja, i da poslije laptop i ostale racunare spajam na
router wirelessom ili lan-om... jer je router i Lan i wireless..
znaci treba mi objasnjenje, kako da povezem router na internet konekciju na pc kroz Lan...

svaka pomoc je dobrodosla jer sam vec pocela da ludim...
 
Odgovor na temu

batamix
Dejan M.
Majstor
Beograd

Član broj: 180852
Poruke: 6
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN01.06.2008. u 03:20 - pre 192 meseci
Naj jednostavnije resenje ti je da pazariš mali kineski 8-portni switch (nije skup), i povezeš ga sa router-ovim LAN portom!
Router-u podesiš koje mreže da koristi (sa jedne strane provajderova mreža, sa druge strane tvoj LAN), na switch nakačiš PC i laptop, i eto radosti! Još ćeš imati dodatne slobodne portove za šta god!
Dovidjenja i hvala na svim ribama!
Delfini
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.95.*



+10 Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN01.06.2008. u 14:16 - pre 192 meseci
@Chuchi

Kao prvo, nije ti potreban dodatni svič (kao što reče batamix) jer taj tvoj ruter već ima u sebi integrisani četvoroportni svič (sa zadnje strane ćeš videti četiri LAN porta, to ti je svič).

Kao drugo, kod rutera koji imaju wireless opciju taj wireless se po pravilu koristi ili za vezu ka wireless provajderu ili za pravljenje kućne wireless mreže. Ima proizvodžača koji se hvale da istovremeno mogu ostvariti obe funkcije ali ja to nisam nikada isprobao, niti imam želju ni vremena jer je oprema o kojoj pričamo krajnje jeftina.
Pretpostavljam da slabo poznaješ ove termine pa ću pokušati da budem što jasniji.

Da li se po tvojim rečima može zaljučiti da na PC-u imaš wireless karticu koja sa tvojim provajderom ostvaruje bežičnu konekciju, a da taj D-Linkov ruter stoji za sada još neiskorišćen? Ako je tako, rešenje tvog problema je da D-Linkov ruter postaviš u tzv. client mod, a svoje računare ćeš mrežnim kablom spojiti na gore pomenute LAN portove. U tom slučaju se wireless kartica na tvom računaru više neće koristiti jer će bežičnu konekciju ka provajderu ostvariti D-Linkov ruter. Naravno, potrebno je sve to i podesiti na ruteru, pa i tvoje računare. Na žalost, postoji još nešto. Taj tvoj D-Link DL-614+ je u informatičkom smislu poprilično star (podržava 802.11b, ali ne i 802.11g standard) pa se bojim da on uopšte ne može raditi u pomenutom client modu. Ako sam u pravu moraćeš da kupiš savremeniji wireless ruter koji podržava taj client mod.
Sa druge strane, ako nemaš u računaru wireless karticu, već od provadera do tebe ipak dolazi mrežni kabl (i to je moguće, koliko god glupo zvučalo), onda je stvar znatno jednostavnija i taj tvoj ruter će zadovoljiti sve tvoje potrebe. Ipak, da ne bih dalje pisao bez veze, napiši koja je varijanta u pitanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Chuchi

Član broj: 183051
Poruke: 3
91.191.35.*



Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN HEELP!01.06.2008. u 22:51 - pre 192 meseci
ok, evo da opet napisem

na racunaru konkciju ostvarujem putem wireless kartice, dakle to mi je internet,
onda sa racunara putem LAN ostvarujem konekciju na laptopu
laptop ima wireless, ali ja nisam znala kako da ga konektujem na wireless lan sa racunarom, a inace kada imam
domet koristim ga direktno kao izvor internet konekcije, ali kada sam kod kuce prikljucim ga na LAN kablom..
dalje, router koji imam nisam sigurna koji je, da li 802.11b ili 802.11g ili oba..ali ima 4 LAN izlaza i ima wireless...
htjela sam da ga prikopcam na ovaj PC preko lan kartice, jer ima WAN izlaz i WLAN izlaz, dakle da ga spojim kao sto spajam laptop na PC, i onda da sa tog routera mogu spojiti jos racunara u kuci, bilo preko LAN ili wireless konekcije..

dakle sta treba da uradim da bi se u routeru pojavila konekcija, tj. da internet preko routera prenesem na jos racunara?
da li treba da napravim bridge izmedju wireless i lan u PC-ju , da bi konekcija prosla kroz router, ili da jednostavno izbacim ovu wireless sa PC a umjesto toga da dobijam wireless konekciju sa routera na sve racunare?


[Ovu poruku je menjao Chuchi dana 02.06.2008. u 12:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kefalo
Banjaluka, RS, BiH

Član broj: 18959
Poruke: 263
193.170.53.*

ICQ: 178873696
Sajt: home.blic.net/mozlas


+6 Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN02.06.2008. u 13:46 - pre 192 meseci
probaj ovako... kabal koji ti ide od pc-a do laptopa ukljuci u jedan od lan portova na dlink routeru. zatim na pc-u u network connections napravi bridge izmedju wireless i te lan konekcije. ne znam na pamet kako ide... probaj da selektujes obe konekcije i onda desni klik na jednu u od njih trebalo bi da bude opcija bridge nesto...
sljedeci korak je da se wirelessom sa laptopa spojis na d link router ili da ga spojis josh jednim lan kablom. probaj prvo sa kablom za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.95.*



+10 Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN02.06.2008. u 20:37 - pre 192 meseci
@Chuchi

Kao što vidim, dobro sam te razumeo. Dakle, primeni prvi slučaj.
Citat:
plavigor: Ako je tako, rešenje tvog problema je da D-Linkov ruter postaviš u tzv. client mod, a svoje računare ćeš mrežnim kablom spojiti na gore pomenute LAN portove. U tom slučaju se wireless kartica na tvom računaru više neće koristiti jer će bežičnu konekciju ka provajderu ostvariti D-Linkov ruter. Naravno, potrebno je sve to i podesiti na ruteru, pa i tvoje računare. Na žalost, postoji još nešto. Taj tvoj D-Link DL-614+ je u informatičkom smislu poprilično star (podržava 802.11b, ali ne i 802.11g standard) pa se bojim da on uopšte ne može raditi u pomenutom client modu. Ako sam u pravu moraćeš da kupiš savremeniji wireless ruter koji podržava taj client mod.
Poenta je u client modu rutera. To znači, kao što rekoh, da će se wireless na ruteru koristiti isključivo za ostvarivanje bežične konekcije ka provajderu. Kako? Gotovo isto kao što to sada ostvaruje tvoja bežična kartica u računaru. Ipak, to treba podesiti na samom ruteru. Ja ti tu ne mogu pomoći jer inače ne znam na koji način ti ostvaruješ konekciju sa provajderom niti imam tzv. web interfejs tvog rutera pred sobom. Zato se ograničavam na potrebnu opremu i opšte principe. Opet naglašavam da imaš stari uređaj i da možda ni nema client mod (client mod nema veze sa pomenutim standardima, već sam ih samo napomenuo kao pokazatelj vremešnosti). Brzom pretragom Interneta nisam našao uputstvo za taj model pa ako ga ti imaš pošalji mi ga na mail (ako nije veće od 10MB).

Pozdrav

Dodatak...

Kao što rekoh, wireless služi ili za ovo ili za ono. Ako želiš i bežični pristup provajderu i bežičnu mrežu po kući trebaće ti još jedan bežični uređaj (AP ili wireles ruter, zavisi od više puta pomenutih opcija tvog D-Linka), jedan usmeren ka provajderu a drugi da se na njega ˝kače˝ kućni računari, npr. laptopovi.

Predlog kefala se svodi na to da Internet konekciju i dalje ostvaruje tvoj računar preko bežične kartice, a da se D-Link koristi kao svič i AP. To će funkcionisati, ali tvoj računar će i dalje biti ˝izlaz˝ ostalim računarima u kući, tj. moraće biti stalno uključen (ili dok je isključen ostali nemaju Internet, kako god). U toj varijanti se koristi ICS na tvom računaru (verovatno ga trenutno i koristiš), a ne bridž. U bridž se stavljaju mrežne karte koje pripadaju lokalnoj mreži, nikako mrežna ka Internetu.

Pošto već imaš više računara u kući ja od početka zagovaram varijantu izlaska svih računara preko rutera jer tako računari imaju Internet nezavisno od toga da li su preostali računari uključeni ili ne.

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 03.06.2008. u 00:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Chuchi

Član broj: 183051
Poruke: 3
91.191.35.*



Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN05.06.2008. u 12:56 - pre 192 meseci
ok, ok, mislim da sam nasla rjesenje...
a kao sto neko rece, ako interenet konekcija ostane na racunaru, onda ce on morati biti stalno upaljen... znaci bolje je direktno router povezati bezicno sa AP.
jer vec ima na sebi dvije antene za wireless..( ne znam da li je jedna za ulaz a druga za izlaz, provjericu kada spojim)
pokusacu danas to sve spojiti pa vam javim kako funkcionise, mozda pomogne jos neko
(mislila sam spojiti router na ap preko wireless, a onda Lan-om ostale racunare, i ako budem mogla iskorisiti i wireless sa routera, dobro je...primjer, da laptop -om koji ima wireless konekciju jednostavno potrazim router)
a ne znam da li ovaj router uopste ima neki software jer sam dobila samo PDF uputstvo na cd-u, ali je predvidjen da se spoji na dsl pa tek onda razvede konekcija na ostale racunare...
pozz, javim kad zavrsim.. hvala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

baric

Član broj: 211877
Poruke: 3
89.216.64.*



Profil

icon Re: Wireless+router kroz LAN22.07.2009. u 23:58 - pre 178 meseci
Mozeli mi ko pomoci....(nov sam u ovome)...imam wireless internet i hteo bi da ga povezem za 54M wireless router KINGNET ...da mogu po kuci da imam wireless mrezu za lap top...pretpostavljam da sam dobro spojio al, dali postoje neka podesavanja i koja...jer kad ukucam 192.168.1.1 u web browseru izbaci error...znaci nesto ili nije dobro spojeni ili ima neka podesavanja..

Imam upustvo za povezivanje adsl i routera...i kad se ukuca 192.168.1.1 trebalo bi da izbaci opcije automacki...al o ovom mom slucaju je nesto sigurno komplikovanije i i inace ima brdo tema za povezivanje adsl i rutera..za razliku od ovog mog slucaja..

Pomoc.....please!!!???
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Wireless+router kroz LAN

[ Pregleda: 6022 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.