Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

update baze putem SQLa

[es] :: Firebird/Interbase :: update baze putem SQLa

[ Pregleda: 2665 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.31.eunet.yu.



+1 Profil

icon update baze putem SQLa28.05.2008. u 17:02 - pre 193 meseci
Koji program da koristim za update baze?
U IB Expertu koristim Script Executive i on mi odlicno radi. Da li postoji neki nacin da na racunaru na kom postoji postavljena baza i program koji funkcionise, a ne postoji IB Expert pokrenem neki fajl npr. UPDATE.sql i da on odradi promenu vrednosti nad poljima i nad tabelama u bazi koje mu ja definisem u sql scriptu. Nad INFORMIX bazom ovo sasvim lepo radi putem SQL editora i odlicno je za promene samo odredjenih polja u odredjenim tabelama.
Ovo mi je potrebno iz razloga sto povremeno menjam samo vrednosti odredjenih polja u odredjenim tabelama u bazi, dok druge tabele nisu za promenu, tako da ne mogu da prepisujem bazu na bazu jer bi izgubio podatke iz tabela koje se ne menjaju.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
77.46.231.*



Profil

icon Re: update baze putem SQLa29.05.2008. u 07:26 - pre 193 meseci
Možeš u okviru svog programa napraviti modul za izvršenje skripti nad bazom, ili postavi besplatan program IBOConsole kroz koji ćeš moći sprovoditi skripte nad bazom.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

prginfo
NS

Član broj: 174814
Poruke: 133
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: update baze putem SQLa29.05.2008. u 08:17 - pre 193 meseci
Da li moze neki primer za pozivanje skripta iz programa?

Kada npr. korisnik programa klikne na dugme UPDATE, da program povlaci SQL kod koji bi mu ja prosledio mailom i koji bi bio npr. u NotePadu. Program bi takodje trebao da posmatra datume fajla koji bi ja poslao, tako da postavlja uvek najnoviji, ili jos bolje da izlista moguce fajlove koje moze da ucita i da korisnik bira koji da ucita, ili jos najbolje, da ucitava uvek samo jedan iz tacno definisanog direktorijuma (npr. programdir\update\) i da po uspesnom updateu obrise fajl sa HDDa.

Pozz
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: update baze putem SQLa29.05.2008. u 09:03 - pre 193 meseci
> Kada npr. korisnik programa klikne na dugme UPDATE, da program povlaci SQL kod koji bi mu ja prosledio mailom i koji bi bio npr. u NotePadu.
> Program bi takodje trebao da posmatra datume fajla koji bi ja poslao, tako da postavlja uvek najnoviji, ili jos bolje da izlista moguce
> fajlove koje moze da ucita i da korisnik bira koji da ucita, ili jos najbolje, da ucitava uvek samo jedan iz tacno definisanog
> direktorijuma (npr. programdir\update\) i da po uspesnom updateu obrise fajl sa HDDa.

Odabir najsvežijeg fajla, brisanje i ostalo ćeš morati sam da uradiš u programu.
Što se tiče izvršavanja skripte, možeš koristiti FBov isql program, npr. isql -e -m -i Skript.sql -o Result.txt. Druga varijanta je da koristiš neku od skript executive komponenti, recimo ako koristiš IBX on ima takvu komponentu, i neke drugi setovi komponenti nude to.

 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: update baze putem SQLa

[ Pregleda: 2665 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.