Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)

[es] :: Fizika :: Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)

[ Pregleda: 3305 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-VeGeTa-

Član broj: 51150
Poruke: 230
*.xnet.hr.



+28 Profil

icon Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)25.05.2008. u 08:35 - pre 193 meseci
Molim vas pomoc ima sam zadatak preko jednog uredaja mjeriti napon u uticnici doma i graficki prikazati njeno ponasanje i sl.

Sada napon mi varira izmedu 233-240V šta mi je pokazao uredaj ,zivim u zgradu i prva sam zgrada do trafostanice ,kolega mi zivi u kuci i rasponi napona su mu bili manji u jednom trenutku napon mu je bia 110V ,treba bi sada napisati neki zakljucak pa ako mi mozete pomoc oko toga treba ti objasniti taj napon zasto je takav i zasto se mjenja ,razlika kod zgrade i kuce i slicno, sta vise se napise to bolje

Evo graf kako mi izgelda ako bude sta moga pomoc http://img58.imageshack.us/my.php?image=12122222kc3.jpg
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)25.05.2008. u 09:34 - pre 193 meseci
Cuj, mislim na osnovu kakvih mjeranja ti trebas napisati zakljucak? Sta je uzrok?

Osim toga, napon od 110V... ti si nesto pogresno mjerio ili je neko s***** na instalacijama, trafo stanici ili slicno. Tolika varijacija napona ne smije postojati.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)25.05.2008. u 11:24 - pre 193 meseci
Ne vide se sva vremena na slici tako da ova moja poruka moze da bude lupetanje: ujutru i uvece vise ljudi u zgradi koristi razne uredjaje (ukljuce TV, aparat za brijanje, sporet i slicno) pa onda ako na izlazu iz trafostanice imas 240V onda ce jaca struja ici kroz zice koje vode do zgrade pa ce biti veci pad napona na zicama i onda ces u uticnici imati manji napon.

[Ovu poruku je menjao srki dana 25.05.2008. u 15:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Pomoc oko zakljucka iz elektrotehnike (napon u uticnici)

[ Pregleda: 3305 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.