Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi monitori na aerodromu Beograd

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi monitori na aerodromu Beograd

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11187 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 12:58 - pre 194 meseci
Vest sa aerodromskog sajta... a evo kako to izgleda u praksi, da nije zalosno, bilo bi smesno: http://www.flickr.com/photos/26288493@N06/2464207660/

Novi monitori sa redom letenja na beogradskom Aerodromu

Beograd, 18. april 2008. godine

Novi monitori koji prikazuju red letenja postavljeni su na Aerodromu "Nikola Tesla" Beograd. Na najfrekventnijim mestima odnosno pozicijama gde ima najviše putnika, raspoređeno je 45 monitora. Informisanost putnika o letovima time je značajno povećana. Prethodno su načini informisanja putnika o vremenu poletanja i sletanja aviona bili putem šest velikih "time table" tabli, u direktnom kontaktu sa službom informacija, putem sajta beogradskog Aerodroma (www.beg.aero) i putem razglasa.

Monitori u realnom vremenu prikazuju satnicu odnosno poletanja i sletanja aviona i druge bitne informacije za let na beogradskom Aerodromu. Uskoro će biti okončan i projekat automatizacije objava za putnike, što znači da će se putem sistema razglasa objavljivati podaci o letovima bez direktnog i stalnog uključivanja spikera.

Cilj menadžmenta Aerodroma "Nikola Tesla" Beograd je da usluge koje putnici dobijaju na aerodromu budu što kvalitetnije i modernije a boravak u terminalima prijatniji. Namera poslovodstva su stalne inovacije, unapređenje usluga, održavanje bezbednosti na visokom nivou i ostvarivanje jako dobrih poslovno finansijskih rezultata.

JP Aerodrom "Nikola Tesla" Beograd
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 14:12 - pre 194 meseci
No comment :D
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 15:14 - pre 194 meseci
Eh da su neka druga vremena..................... pa da odgovorni sve lepo priznaju - pa da ih streljamo

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 15:21 - pre 194 meseci
Ipak koriste visoku tehnologiju - tekst na papiru je odštampan, nije više pisan rukom.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 15:48 - pre 194 meseci
Nešto sam hteo da napišem, ali sam zaboravio šta.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.143.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 16:46 - pre 194 meseci
nisu jos smislili koji je font najlepsi, pa ce dotle da lepe papire po ekranu
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 17:45 - pre 194 meseci
Ovako imaju dva monitora po cjeni jednog. Samo ne kontam kako ce da vrse update u realnom vremenu? Zaposle dvojicu sa portabl stampacima i merdevinama?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.206.*



+471 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 20:04 - pre 194 meseci
... kao na Partizanovom stadionu.
Ovo saopštenje kao da je pisao Šojić lično. Koji prevaranti. Stah.
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.cable.casema.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:01 - pre 194 meseci
Ta slika sa filckr je slika monitora koji stoji pred ulazom na gate. Ti monitori postoje vec godinama i nisu nikakva novina. Monitori koji se pominju u vesti su za red letenja:

http://www.beg.aero/code/navigate.php?Id=6

Dakle, cemu ova zlonamerna dezinformacija i pljuvanje?

Nisam nikakav fan beogradskog Aerodroma, ali ova nepovezana prozivanja vec pocinju da iritiraju.
 
Odgovor na temu

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:06 - pre 194 meseci
Citat:
franticnick: Ta slika sa filckr je slika monitora koji stoji pred ulazom na gate. Ti monitori postoje vec godinama i nisu nikakva novina. Monitori koji se pominju u vesti su za red letenja:

http://www.beg.aero/code/navigate.php?Id=6

Dakle, cemu ova zlonamerna dezinformacija i pljuvanje?


Jel tebi ovaj viseci savremeni papir normalna stvar? Izvini, stalno vidjam takve papirice na Schiphol-u... samo sto su tamo jos napredniji pa znaju da promene layout u Word-u, i stave horizontalno umesto vertikalnog...


Citat:
franticnick
Nisam nikakav JATa, ali ova nepovezana prozivanja vec pocinju da iritiraju.


Kakve veze ima JAT sa ovime? Ne razumem. JAT je samo korisnik usluga ove vazdusne luke, koja btw, vec 11 godina ne moze da uvede kategoriju III za sletanje u uslovima smanjene vidljivosti...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:12 - pre 194 meseci
Da, vala... iritira to prozivanje kada vec godinama sve isto ;-)

Posto su potrosili sulude pare za "business lounge" u cuvenoj aferi sa masnim preplacivanjem stvari u korist Direktora Aerodroma i tadasnje Ministarke Saobracaja & Telekomunikacija Marije Rasete-Vukosavljevic, valjda im nije ostalo dovoljno novca za projektovanje postenog IS-a koji moze da podrzi i vanredne letove (koji, ako nisu charter, moraju biti najavljeni vise dana unapred, prema tome tesko da su "iznenadjenje" za aerodrom)

Ili je jednostavno nekog mrzelo da unese promene :)

Da li je smesno ili tuzno... to je vec druga stvar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.cable.casema.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:19 - pre 194 meseci
Citat:
tdejan28: Jel tebi ovaj viseci savremeni papir normalna stvar? Izvini, stalno vidjam takve papirice na Schiphol-u... samo sto su tamo jos napredniji pa znaju da promene layout u Word-u, i stave horizontalno umesto vertikalnog...


Nije normalna stvar, ali ta slika sa flickr-a nema nikakve veze sa vescu o novim monitorima sa time-table. Dakle, nije mi jasno zasto si umiksovao te dve stvari?

PS
Malo je bzvz uporedjivati Schiphol sa beogradski Aerodromom buduci da ne pripadaju istoj dimenziji :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:28 - pre 194 meseci
Citat:

Malo je bzvz uporedjivati Schiphol sa beogradski Aerodromom buduci da ne pripadaju istoj dimenziji :)


Ne pripadaju, to su dve potpuno razlicite dimenzije. Primera radi - jedan fikus na beogradskom aerodromu je placen 28200 din, liti tadasnjih 371 EUR, dok fikusi na Schipol-u tesko da kostaju vise od 15-20 EUR. Benjamin, od nekih 50-60 EUR u EU je placen 70000 din...

Ljudi iz uprave Schipola bi se vrlo zacudile budzetima njihovih juzno-slovenskih kolega :) Kako se ono kaze... Ima se, moze se ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:30 - pre 194 meseci
Citat:
franticnick: Nije normalna stvar, ali ta slika sa flickr-a nema nikakve veze sa vescu o novim monitorima sa time-table. Dakle, nije mi jasno zasto si umiksovao te dve stvari?


Mene kao putnika to ne zanima. Sve su to isti monitori (ne znam koja je firma, neka anonimna za koju nikad nisam cuo).

Citat:
franticnick
PS
Malo je bzvz uporedjivati Schiphol sa beogradski Aerodromom buduci da ne pripadaju istoj dimenziji :)


Nisi shvatio, nisam uporedjivao nego sam pokusao da budem sarkastican, ocigledno neuspesno.


A, ako bas zelimo da analiziramo dublje ovo saopstenje, evo jos par zanimljivih stvari:



Citat:
Prethodno su načini informisanja putnika o vremenu poletanja i sletanja aviona bili putem šest velikih "time table" tabli, u direktnom kontaktu sa službom informacija, putem sajta beogradskog Aerodroma (www.beg.aero) i putem razglasa.


* Apsolutno netacno. Istina je da je sada situacija mnogo bolja, i to ne dovodim u sumnju. Ali zasto nisu rekli da je i ranije postojao odredjen broj ekrana (klasicnih katodnih cevi) rasporedenjih na odredjenim mestima po aerodromu? Smesno su izgledali, ali opet su postojali, zasto to ne reci.

* Ovih sest velikih 'time table' tabli kako ih zovu, ne znam koliko ih ima, nije ni bitno, ali zasto ih ne poprave, ne umiju malo? Zalosno je videti kada one crvene/zelene lampice ne rade, odnosno kad svaka druga radi, pa izgledaju onako krezubo. Zar je tesko promeniti te sijalice? Isto tako, mogli bi da operu malo ona slova... ona koja se cesto koriste su skroz siva, pa kad uleti neko koje se koristi, ono bljesti koliko je belo...
 
Odgovor na temu

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:34 - pre 194 meseci
A odgovor zasto je ovo ovako nam moze dati samo direktor aerodroma, mozda bi trebalo da mu pisemo?



GENERALNI DIREKTOR
Bojan Krišto, dipl. ecc
Tel: (+381 11) 209 4802
Fax: (+381 11) 209 7061
E-mail: [email protected], [email protected]
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.cable.casema.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:43 - pre 194 meseci
Citat:

* Ovih sest velikih 'time table' tabli kako ih zovu, ne znam koliko ih ima, nije ni bitno, ali zasto ih ne poprave, ne umiju malo? Zalosno je videti kada one crvene/zelene lampice ne rade, odnosno kad svaka druga radi, pa izgledaju onako krezubo. Zar je tesko promeniti te sijalice? Isto tako, mogli bi da operu malo ona slova... ona koja se cesto koriste su skroz siva, pa kad uleti neko koje se koristi, ono bljesti koliko je belo...


Sad vec ne znam da li pricamo o istom aerodromu. Pre godinu dana kada sam poslednji put bio na BG aerodromu bilo je tih velikih 'time table' (ne znam da li bas 6) i nisu radile na nikakve lampice vec na plocice koje se vrte. I mogu reci da su te 'table' izgledale sasvim pristojno za tako mali aerodrom.

Kada si poslednji put posetio aerodrom? Te table sa lampicama koje pominjes sam poslednji put video pre jedno 2-3 godine.

@Ivan Dimkovic

Ko jos kupuje fikuse na aerodromu? ;) Da ne bude zabune, slazem se da je aerodrom jadan i bedan u odnosu na evropske i sam licno imam neprijatnih iskustava sa njim. Jedino mi smeta kada se pocne sa neargumentovanim kritikama (mislim na originalni post, ne na fikuse:) ).
 
Odgovor na temu

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 21:49 - pre 194 meseci
Citat:
franticnick: Sad vec ne znam da li pricamo o istom aerodromu. Pre godinu dana kada sam poslednji put bio na BG aerodromu bilo je tih velikih 'time table' (ne znam da li bas 6) i nisu radile na nikakve lampice vec na plocice koje se vrte. I mogu reci da su te 'table' izgledale sasvim pristojno za tako mali aerodrom.

Kada si poslednji put posetio aerodrom? Te table sa lampicama koje pominjes sam poslednji put video pre jedno 2-3 godine.


O kakvim ti tablama sa lampicama pricas? Takve nikada nisu postojale u Beogradu.

Table o kojima pricam rade na plocice koje se vrte kako ih ti zoves (iste kao one u Frankfurtu npr.), ALI sa leve strane se nalaze lampice (crvene za odlaske, odnosno zelene za dolaske) koje se pale kada krene ukrcavanje... e te lampice ne mogu da promene nego onako svaka druga treca radi.

A plocice sa slovima bi mogli da operu...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

franticnick

Član broj: 19656
Poruke: 372
*.cable.casema.nl.

Sajt: www.franticnick.com


+30 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 22:06 - pre 194 meseci
Citat:

O kakvim ti tablama sa lampicama pricas? Takve nikada nisu postojale u Beogradu.


Moguce, izvinjavam se ako sam pogresio ali cini mi se da je bilo nekih tabli sa lampicama na kojima su se ispisivale poruke. Ali kao sto rekoh moguce da sam nesto pobrkao.

Slazem se da ima dosta toga da se kritikuje, ali moja prva reakcija je bila na to sto si umiksovao dve stvari koje nemaju veze jedna sa drugom i od toga napravio temu. Ne zelim da se stavljam u ulogu branitelja aerodroma jer ni meni nije omiljeni, jedino me nervira kada neko preteruje i konstruise ne bi li pljuvao po svaku cenu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.240.*



+629 Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 22:16 - pre 194 meseci
Citat:
franticnick: Ta slika sa filckr je slika monitora koji stoji pred ulazom na gate. Ti monitori postoje vec godinama i nisu nikakva novina. Monitori koji se pominju u vesti su za red letenja:

http://www.beg.aero/code/navigate.php?Id=6

Dakle, cemu ova zlonamerna dezinformacija i pljuvanje?

Nisam nikakav fan beogradskog Aerodroma, ali ova nepovezana prozivanja vec pocinju da iritiraju.
Ne razumem čemu ovo čuđenje - ovde ljudi žive od toga, nekakva im je duševna hrana, navikni se.
Citat:
tdejan28:Table o kojima pricam rade na plocice koje se vrte kako ih ti zoves (iste kao one u Frankfurtu npr.), ALI sa leve strane se nalaze lampice (crvene za odlaske, odnosno zelene za dolaske) koje se pale kada krene ukrcavanje... e te lampice ne mogu da promene nego onako svaka druga treca radi.
One na tvojoj slici su upaljene kad avion sleće, iako nisam puno dočekivao ljude na Surčinu, koliko se sećam blinkaju u trenutku sletanja. I nisam ikad primatio da neka ne radi.
A kad neko nema šta da smisli, napiše sledeće:
Citat:
A plocice sa slovima bi mogli da operu...

Vrh.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

tdejan28

Član broj: 180360
62.168.35.*



Profil

icon Re: Novi monitori na aerodromu Beograd04.05.2008. u 22:24 - pre 194 meseci
Citat:
MyWay: One na tvojoj slici su upaljene kad avion sleće, iako nisam puno dočekivao ljude na Surčinu, koliko se sećam blinkaju u trenutku sletanja. I nisam ikad primatio da neka ne radi.


Za tvoju informaciju, te sijalice se pale naizmenicno, postoje dve (prvo se upali leva, pa se upali desna a leva iskljuci i tako naizmenicno). Veliki broj tih lampica ne radi, pa svetli samo leva ili samo desna, i to zavisi od reda, pa onoko simpaticno deluje.



Citat:
MyWay: A kad neko nema šta da smisli, napiše sledeće:
Vrh



Tebi jedno VELIKO HVALA, sto sam shvatio kakvi ljudi zive u Srbiji, e, ali stvarno hvala. Otvorio si mi oci. U bilo kojoj iole normalnoj zemlji ne bi postojala jedna jedina osoba koja bi ovakvu situaciju iz slike okarakterisala kao normalnu, ali to ocigledno nije slucaj u Srbiji. Zato je Srbija tamo gde jeste, a ostali... ostali su se snasli. Poneki avanturisti ili poslovni ljudi dodju, dok su tu 'dive se', nisu ocekivali da smo tako uzviseni, a kad se vrate svojim domovima, pricaju price o cirkusima koje su videli, kao kad se vratis sa safarija iz Afrike pa pricas o pustolovinama.


Mislim da je jednom RAI najbolje prikazao Srbiju kad je pokazao snimak kuca (da, pravih kuca) koje su nikle na ravnom krovu jednog solitera u Beogradu u Brankovoj ulici, i rekle: 'sta uopste i ocekivati od naroda koji je u stanju da uradi nesto ovako'...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi monitori na aerodromu Beograd

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11187 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.