Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

greska u kopiranju DVD-ija?

[es] :: Video softver :: greska u kopiranju DVD-ija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5799 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon greska u kopiranju DVD-ija?02.05.2008. u 19:03 - pre 193 meseci
Gde gressim? Pokusavam da kopiram sa jednog DVD-ija na drugi polusatnu TV emisiju. Narezujem u programu Nero burning ROM. Kad iskopiram i hocu da proverim sta je kopirano na novi DVD, samo se pojavi tekst:

A DISC WITH AN UNSUPPORTED FORMAT IN DRIVE F

Da li neko prepoznaje problem?



 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.99.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 00:13 - pre 193 meseci
Nero Burning Rom je komplikovan. Ko zna sta se desilo...
Probaj koristiti Nero Express. Pronaci ces ga u start meniju.

Izaberi opciju Copy Entire Disc i dobices identicnu kopiju. Nece biti greske ako je disk moguce kopirati.
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 08:16 - pre 193 meseci
Hvala ti. Nasla sam Nero Express. Isprobavam.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.110.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 09:22 - pre 193 meseci
Citat:
A DISC WITH AN UNSUPPORTED FORMAT IN DRIVE F

Ako i Nero Express izbaci istu gresku onda pogledaj da li si koristila DVD+R ili DVD-R disk. DVD-R nema problema sa nerom a i standardniji je.
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 10:23 - pre 193 meseci
Hvala. Mogu jos jedno pitanje?
Kad ukljucim Nero Express nije mi aktivan burn.

Dakle, redom: kad ubacim dvd sa emisijom koju hocu da kopiram i prazan dvd za kopiranje, kliknem na Nero express i onda mi prvo izbaci upit
What do you want windows to do?

a) open writable folder

b) Select media to copy to cd using …

c) take no action

Treba li ovo da zaobidjem, tj. da kazem da necu nista da radim?
Pa, onda kad kliknem na copy entire disc u Neru, na sledecem koraku treba da namestim source drive i destination drive. To namestim, ali onda mi dole u desnom uglu nije aktivan burn?

Na DVD-R disku je i emisija koju hocu da snimim i prazan DVD.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 19:10 - pre 193 meseci
Meni nije baš najjasnije gde je problem. Ti normalno iskopiraš disk na drugi ali njegov sadržaj ne možeš da vidiš? Ili uopšte ne možeš da režeš? Koji je tip fajla koji hoćeš da režeš? Da li imaš dva drajva pa njih koristiš u bilo kom Nero obliku? Tačnije, šta postavljaš kao source i destination drive u Nero Expressu?
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 19:15 - pre 193 meseci
Ni meni nije jasno, u nero burnig izaberes copy dvd ides na copy kad izbaci disk ubacis drugi on nastavi da reze i gotovo. Posle zavrsenog posla gledaj sta je narezano.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.113.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?03.05.2008. u 21:59 - pre 193 meseci
Citat:
na sledecem koraku treba da namestim source drive i destination drive. To namestim, ali onda mi dole u desnom uglu nije aktivan burn?

ako ispravno namestis source idestination drive onda dole u desnom uglu stoji taster Copy kojim zapocinjes proces kopiranja.
Nero prvo snimi sadrzaj originala (prvog diska) u memoriju a zatim izbaci disk napolje i pojavi se poruka da ubacis prazan medij u DVD rekorder. Znaci ako ti je aktivan taster Copy sve je u redu.
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?04.05.2008. u 19:47 - pre 193 meseci
Stranger2

HVALA.
POKUSALA SAM SA OPCIJOM DA DIREKTNO SNIMA SA JEDNOG NA DRUGI DISK. POSTAVIM U SOURCE: ASUS (TU, DAKLE, STAVIM DVD SA EMISIJOM), A U DESTINATION UPISEM (F: PIONER DVD -RW DVR 111 D (CD.RW)
I NEMA TASTERA COPY U DONJEM DESNOM UGLU.

ODMAH ISPOD POLJA ZA SOURCE I DESTINATION DRIVE SE POJAVI I TEKST UPOZORENJE DA NEKI DISKOVI MOZDA NE MOGU BITI KOPIRANI: They mybe copy protected or contain erors.
DA LI SE OVAJ TEKST UVEK POJAVI, ILI JE OVO OBJASNJENJE ZA PROBLEM. DAKLE, MOZDA JE DISK ZASTICEN, TJ. NEMOGUCE GA JE KOPIRATI?



calexx --------------------------------------------------------------------------------
HVALA.

Meni nije baš najjasnije gde je problem. Ti normalno iskopiraš disk na drugi ali njegov sadržaj ne možeš da vidiš?
DA, TO JE BIO PROBLEM KAD SAM KOPIRALA U NERO BURNING ROM. PA SAM POSLUSALA SAVET CALEXX-a I SAD PITAM DALJE STA DA RADIM U NERO EXPRESU JER SE I TU ISPOSTAVLJA PROBLEM.


Ili uopšte ne možeš da režeš? Koji je tip fajla koji hoćeš da režeš?
PRILICNO SAM NEPISMENA KOMPJUTERSKI. PISE DA JE VIDEO_RM.IFO / DA LI JE TO ODGOVOR NA TVOJE PITANJE ZA TIP FAJLA?


Da li imaš dva drajva pa njih koristiš u bilo kom Nero obliku?
DA.

Tačnije, šta postavljaš kao source i destination drive u Nero Expressu?
POSTAVIM U SOURCE> ASUS (TU, DAKLE, STAVIM DVD SA EMISIJOM), A U DESTINATION UPISEM (F: PIONER DVD -RW DVR 111 D (CD.RW)



kristi1
HVALA.
PRVOBITNO SAM IMALA PROBLEM SA KOPIRANJEM U NERO BURNING, JER KAD PROVERIM STA JE KOPIRANO IZBACI SLEDECI TEKST: A DISC WITH AN UNSUPPORTED FORMAT IN DRIVE F

... PA SAM POSLUSALA SAVET CALEXX I SAD PITAM DALJE STA DA RADIM U NERO EXPRESU.


 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.112.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?04.05.2008. u 22:31 - pre 193 meseci
Citat:
They mybe copy protected or contain erors.
DA LI SE OVAJ TEKST UVEK POJAVI, ILI JE OVO OBJASNJENJE ZA PROBLEM. DAKLE, MOZDA JE DISK ZASTICEN, TJ. NEMOGUCE GA JE KOPIRATI?

Da moguce je da je zasticen od kopiranja. Nero nece ni pokusavati da kopira ako otkrije da je disk zasticen jer bi ionako bio neupotrebljiv.

Zasticene diskove mozes kopirati programom DVDShrink. Program je besplatan ali ga je tesko pronaci. Cesto bude na diskovima koji se dobijaju uz casopise.

Citat:
VIDEO_RM.IFO

ovaj fajl je tipican za kucne DVD rekordere. Ne znam tacno kako kopirati takve diskove. Bilo je nekoliko tema u kojima se o tome pricalo. Pretrazi na ovom forumu i forumu video kompresija. Uglavnom tesko je kopirati takve diskove jer su ti uredjaji namerno napravljeni da stite autorska prava televizija.

Mozes upotrebiti program DVD Decrypter www.dvddecrypter.org.uk pa pomucu njega skinuti zastitu sa tog fajla u kojem je emisija koja ti treba.
Kao rezultat ces dobiti VOB fajl (ili vise vob fajlova) u kojem ce biti ta emisija. Taj fajl mozes gledati u tvom dvd plejeru na kompjuteru.

Ako zelis od tih fajlova napraviti dvd onda te fajlove upotrebi u programu DVD Flick http://www.free-codecs.com/download/DVD_Flick.htm to je besplatan program za izradu pravih DVD-a


 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?04.05.2008. u 22:56 - pre 193 meseci
Stranger2

Hvala ti puno na ovom stvarno iscrpnom odgovoru!

pozdrav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?05.05.2008. u 19:12 - pre 193 meseci
To je snimak sa DVD rekordera, oni valjda ne stavljaju zaštitu, osim ako možda nemaju to kao opciju, pa bi svako prosto kopiranje trebalo da odradi posao. Da li je to što je snimljeno na rekorderu finalizovano? Meni najviše liči na to ako si uspela da narežeš pa posle ne može da se gleda. Inače nisam ja predložio da koristiš Nero express, ja sam navikao na normalan način gde znam šta radim, ovde je sve na klik klik ali mi se čini da ima manje opcija.
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 08:32 - pre 193 meseci
calexx

HVALA.

Da li je to što je snimljeno na rekorderu finalizovano?

ŠTA ZNAČI FINALIZOVANO?

Inače nisam ja predložio da koristiš Nero express, ja sam navikao na normalan način gde znam šta radim, ovde je sve na klik klik ali mi se čini da ima manje opcija.

DA, GREŠKOM SAM NAPISALA DA SI TI PREDLOŽIO, ALI JE U STVARI Stranger2 PREDLOŽIO.

...ja sam navikao na normalan način...

ŠTA JE NORMALAN NAČIN?


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 17:25 - pre 193 meseci
Ko i gde je rezao taj disk? Valjda svaki DVD rekorder ima tu opciju, dok se ne finalizuje, ne može da se koristi na drugim uređajima.

Normalan način za mene je Nero Burning ROM, tu mi je sve jasno, izbegavam sve Wizard varijante bilo kog programa.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.98.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 17:29 - pre 193 meseci
Citat:
Da li je to što je snimljeno na rekorderu finalizovano?
ŠTA ZNAČI FINALIZOVANO?


Disk moze biti snimljen od jednom ili da se dosniva u vise navrata. Kada zelis da se disk vise ne moze dosnimavati onda se u programima za snimanje odabere da ces finalizovati ili da neces omoguciti dalje snimanje i onda recorder na neki nacin zatvori disk. To zatvaranje se zove finalizacija.

Problematicni fajl sa tvog diska verovatno bi bio obrisan pri finalizaciji diska pa bi disk mozda mogla kopirati u nerou. Probaj u uputstvima tvog kucnog DVD recordera pronaci da li se negde spominje rec "Finalize" pa pronadji kako se to obavlja.

Citat:
ŠTA JE NORMALAN NAČIN?

Kako za koga. Ljudi uglavnom koriste Nero Burning Rom. Ja koristim Nero Express jer ne volim da komplikujem tamo gde ne moram i za mene je to normalno.

Citat:
To je snimak sa DVD rekordera, oni valjda ne stavljaju zaštitu

na zalost stavljaju i to je namerno jer time stite autorska prava televizija i izbegavaju tuzbe. Ta zastita sluzi da bi zakomplikovala ili onemnogucila kopiranje snimljenih emisija.
(U buducnosti kada krene emitovanje digitalnog HDTV programa ova zastita ce biti jos jaca.)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.98.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 17:36 - pre 193 meseci
Evo u ovoj temi smo rekli mnogo toga o DVD recorderima:
http://www.elitesecurity.org/t...order-PC-kompatibilnost-snimka
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 22:34 - pre 193 meseci
calexx

Hvala.

Ko i gde je rezao taj disk?

Na "Javnom servisu":) - sa Beta kasete na dvd.


Stranger2

Hvala, opet.

Da budem iskrena, nije za pohvaliti se (pogotovo pored ovolike podrske, zaista) nanerviralo me to sto imam tako slabe rezultate:) u obicnom narezivanju diska, pa nisam pokusala jos jednom. Tj. puna istina je da nisam imala vremena. Moram da sednem da sve to izucim, mislim da ipak ja negde gresim u postupku...i meni se cini da je Nero Express jednostavniji, ali mislim da ima nesto sto ne uradim kako treba...mada, jedino sto sam ja uspela u drugim slucajevima (a, nisam uspessna posebno u tome) je nesto sto sam kopirala u Nero Burning Rom-u...

Al' recimo, ja ne razumem kako kad ubacim dvd sa emisijom i otvorim My Computer da vidim gde je fajl - vidim ga u dvd VR (F:) I kad kliknem na to onda ispadne da emisije ima na sedam mesta ili u sedam komada, i to me jako zbunjuje?
Kad se otvori taj DVD VR (F:) u njemu se nalaze dva foldera video_rm i video_ts i u svakom od njih se nalazi emisija??!

U videu RM VIDEO_RM.IFO , a u ovom drugom video_ts se nalazi pod nazivima video_ts.ifo, video_ts.vo.b , vts_o1_0.ifo
vts_o1.1, vts_o1.1 ?

E, sad nekad se odmah otvori emisija direktno, kad kliknem na dvd vr (f:), a nekad mi pokaze ta dva foldera, a u njima ima svassta:)
Ne znam da li sam issta sad pojasnila?




 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
91.150.115.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?06.05.2008. u 23:29 - pre 193 meseci
Citat:

Ne znam da li sam issta sad pojasnila?


Tesko.

Zanemari strukturu diska tj. tih 7 fajlova i foldere...
Koliko se meni cini tebi je cilj da prekopiras uspjesno taj disk stoga je njegova struktura nebitna.
Procitaj temu koju je Stranger gore naveo a ne bi bilo lose i da procitas o DvD Shrinku jer ce ti mozda isti zatrebati.
 
Odgovor na temu

VanjaDel
Valentina D
Bg.

Član broj: 168530
Poruke: 53
92.244.133.*



Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?07.05.2008. u 07:51 - pre 193 meseci
Mister_rap

Hvala.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.118.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: greska u kopiranju DVD-ija?08.05.2008. u 00:14 - pre 193 meseci
Citat:
Al' recimo, ja ne razumem kako kad ubacim dvd sa emisijom i otvorim My Computer da vidim gde je fajl - vidim ga u dvd VR (F:) I kad kliknem na to onda ispadne da emisije ima na sedam mesta ili u sedam komada, i to me jako zbunjuje?
Kad se otvori taj DVD VR (F:) u njemu se nalaze dva foldera video_rm i video_ts i u svakom od njih se nalazi emisija??!

U videu RM VIDEO_RM.IFO , a u ovom drugom video_ts se nalazi pod nazivima video_ts.ifo, video_ts.vo.b , vts_o1_0.ifo
vts_o1.1, vts_o1.1 ?

E, sad nekad se odmah otvori emisija direktno, kad kliknem na dvd vr (f:), a nekad mi pokaze ta dva foldera, a u njima ima svassta:)
Ne znam da li sam issta sad pojasnila?


Ne moras da brines sto ti nije nista jasno u vezi sadrzaja DVD diska i tih folder VIDEO_TS i drugih..
Pre svega treba da znas da DVD Video disk nije namenjen za kopiranje nego za citanje u kucnim uredjajima. Znaci oni koji su izmislili DVD nisu ni hteli da kopiranje bude jednostavno. Znaci ne moze ono kopiras fajl i kliknes, svi ti fajlovi na DVD-u su vazni. Povezani su i ne valja ih dirati. Cak i oni koji znaju cemu ti fajlovi sluze, ne diraju ih pojedinacno nego putem posebnih programa.

Da malo objasnim sustinu, postoje cetiri vrste DVD diskova:

A)
DVD Video disk koji nije zasticen. Mozes ga kopirati sa programom Nero Express kao sto sam napisao.

B)
DVD Video disk sa zastitom od kopiranja. Uglavnom original filmovi. Moze se kopirati samo sa programima specijalizovanim za kopiranje takvih diskova. Takvi programi su DVD Shrink, DVD Fab i DVD Cloner...
Preporucujem DVD Shrink jer je mali i besplatan a i jednostavan je.

C)
DVD snimljen kucnim DVD rekorderom. To je bas taj koji ti imas. Najmanje standardna vrsta. Najceste tako napravljen da se ne moze kopirati. Za kopiranje takvih diskova treba dosta znanja, obavezno procitaj onu temu ako zelis da naucis.

D)
DVD data disk tj. DVD na koji su snimljeni kompjuterski fajlovi, slike, muzika, folderi itd. On ima istu svrhu kao CD i moze se kopirati bez problema a mozes kopirati i fajlove sa njega...

 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: greska u kopiranju DVD-ija?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5799 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.