Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185258 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.02.2009. u 15:00 - pre 185 meseci
Citat:
milica011: Evo i ja sam konacno resila da vam se pridruzim, iako vas pratim vec duze vreme. Naime i mene ceka cela procedura koju je vecina vas vec prosla, vencanje, test, ambasada i konacno odlazak u Nemacku. Ovo oko testa i ambasade sam vec apsolvirala iz vasih prethodnih postova, ono sto mene najvise interesuje je kako danas-sutra do posla. Kolike su nase sanse da radimo u svojoj struci tj. sa nasom diplomom ( konkretno ja studiram ekonomiju ), da li je neophodna nostrifikacija ili se moze zaposliti i bez nostrifikacije, ukoliko naravno poslodavac zeli da vas zaposli. I uopste bilo koje informacije oko toga. Videla sam da je vec neko postavljao pitanja na tu temu, pa rekoh mozda ima neko novije informacije. Iskreno bilo bi mi zao da godine truda i rada budu uzaludne, ali ok, svesna sam mogucnosti, i spremna sam na tu "zrtvu" zarad zivota sa svojim dragim :-))) Pozz


ne moras imat nostrificiranu diplomu ako te netko oce zaposli. isak je dobio posao bez nostrifikacije. al to ti je u svakoj zemlji tako... pretpostavljam da ce ti u tom slucaju zatrazit nostrifikaciju poslije.
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
78.52.234.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2009. u 14:59 - pre 185 meseci
E forumasi moji, treba mi jedna informacija,ali pouzdana. Naime, javio mi se drug i zanima ga sledece..Dobio je boravisnu vizu na dve godine ali je u Srbiji vec vise od 6 meseci i dobio je informaciju da mi koji imamo boravisnu vizu ne smemo vise od 180 dana vezano da budemo van Nemacke, a on je ostao vise od 6 pa ga interesuje da li to neko moze da proveri kad je usao,mada kaze da mu nisu udarili pecat kad je ulazio u Srbiju..

bila bih vam zahvalna ako biste brzo odgovorili :))
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2009. u 16:45 - pre 185 meseci
Evo i mene,
konacno smo sve zavrsili....

Bili smo u odeljenju za strance pre nekoliko dana, gde su mi produzili vizu do 2012. godine. Neljubazna gospodja koja tamo radi je pitala da li negde radim i potom mi je dala listu sa skolama za jezik. Pitah je da li moram obavezno da idem na kurs jezika i do kad treba da zavrsim sa njim i ona je rekla da uopste ne moram na taj kurs, ali da bi bilo dobro zbog mog novog posla (?!).
Elem, pored tog spiska skola je jos stajalo detaljnije o integraciji i pisalo je da moram da zavrsim kurs...
Tako da sam ja danas bio na testiranju i "ugazio" u B1, ali cu krenuti od A2. Skola mi pocinje od ponedeljka, imam 400 casova po 1 ojro i idem svaki dan od 8:30 do 12:30 - osim sredom kad radim. Utorkom cu dobiti sta ce se sutra raditi, tako da cu uciti sam za taj dan.

Inace, sto se tice diplome, ako zelis da radis u struci - moje dosadasnje malo iskustvo kaze da moras istu nostrifikovati, inace su male sanse da radis u struci. Ja sad imam male probleme na poslu zbog nostrifikacije i videcu kako cu to resiti.

A za izlazak van DE duze od 6 meseci - neljubazna gospodja mi je rekla da to ne smem da radim.

Toliko za sad...


poz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.02.2009. u 12:21 - pre 184 meseci
evo i mene :) krenula sam u ponedeljak u Sprachshule i dosadno mi je kao sto je loripredvidela. Azijati i Arapi uce tek abecedu ali smo dosta toga presli za 5 dana. Obnavljam glagole, konjugacije, red reci u recenici. Radimo po Berliner Platz-u za A1 ali je ona i za A2 :)
profesorka nam je vrh! Studenti su super, mi Srbi smo u vecini :) Devojka iz R.Srpske, decko iz Prokuplja i ja. Atmosfera u Belitz skoli ne moze da se uporedi sa drugim skolama. Samo nas troje zivimo u Frankfurtu- svi ostali dolaze iz okoline grada cak u Frankfurt zbog same skole.Metodika nastave je fantasticna a profesori do 40 god :) Opsti utisak o Berlitz-u je cista 10-ka!

Nasla sam i posao higijenicarke u Börse-i do 400e, placaju mi odmor, prijavljena sam, bolovanje, zdravstveno, socijalno lalalal. Odusevljena sam! Naravno, svuda je 'veza' potrebna a meni je veza drug iz Nisa hahahha- odnosno njegova verenica koja se ovde visoko kotira.
M.m. je prokomentarisao na to gde cu raditi: Börse? Ti ces se 'umuvati' u kancelariju za dva meseca maksimum, garantujem! hehhe ima pravo!

pozz za sve i jos da dodam da sam presrecna sto sam u Hessen-u !
kusssssssss
 
Odgovor na temu

straconja

Član broj: 209573
Poruke: -5
*.o.pppool.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.02.2009. u 13:00 - pre 184 meseci
moja sestra je to vec prosla i mogu da vam kazem da se pokajala,jer i nemacka nije to sto je bila
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
89.216.105.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.02.2009. u 15:13 - pre 184 meseci
profin drago mi je zbog tebe,a straconja u pravu si nije kao sto je bilo i tamo je sada frka,ali svakako je bolje nego u Srbiji.... sigurno!!!
Mladji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 10:02 - pre 184 meseci
Citat:
mladji: profin drago mi je zbog tebe,a straconja u pravu si nije kao sto je bilo i tamo je sada frka,ali svakako je bolje nego u Srbiji.... sigurno!!!

Citat:
straconja: moja sestra je to vec prosla i mogu da vam kazem da se pokajala,jer i nemacka nije to sto je bila


Ko je preziveo '90te u Srbiji, svuda mu je dobro - pa i u "posrnuloj" Nemacka gde sam nasao posao posle 10 dana od dobijanja poreske karte, placamo sebi stan i ne razmisljam imam li za paklo virsli ili imam samo za pavlaku.
Jbg - ko hoce i ko grebe, taj ce i uspeti.

Profin, super zbog posla - i bice jos napredovanja na poslu, samo polako ;)

poz
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 11:10 - pre 184 meseci
Ako imate pitanja u vezi nemacke vozacke dozvole i "prepisivanja" srpske u nemacku slobodno pitajte sta vas interesuje dok ne ispozaboravljam sta je sve trebalo.
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
89.216.105.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 15:28 - pre 184 meseci
Mene interesuje ako odem tamo sa polozenom C kategorijom i izvadim medjunarodnu. Naravno dobijem boravisnu vizu kada se ozenim i kako da dobijem Nemacku vozacku dozvolu?? Koliko bi kostalo i kakva je procedura..? Naravno ako polazem i testove da li mogu da polazem na srpskom ili hrvatskom jeziku posto sam cuo da imam fore 6 meseci od kada dobijem boravisnu da prebacim vozacku ili krecem sve ispocetka..
kako je tacno ali molil te samo ako provereno znas.. Hvala...
Mladji
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 16:13 - pre 184 meseci
Citat:
mladji: Mene interesuje ako odem tamo sa polozenom C kategorijom i izvadim medjunarodnu. Naravno dobijem boravisnu vizu kada se ozenim i kako da dobijem Nemacku vozacku dozvolu?? Koliko bi kostalo i kakva je procedura..? Naravno ako polazem i testove da li mogu da polazem na srpskom ili hrvatskom jeziku posto sam cuo da imam fore 6 meseci od kada dobijem boravisnu da prebacim vozacku ili krecem sve ispocetka..
kako je tacno ali molil te samo ako provereno znas.. Hvala...



E ovako, pogresno si informisan.
Sa srpskom vozackom dozvolom mozes da vozis 6 meseci u Nemackoj od datuma prijave u opstini. Posle toga nemas vise prava da vozis i moras da polazes i testove i voznju. Ukoliko ne dobijes dozvolu za 3 godine od datuma prijave u opstini onda moras sve ispocetka i na casove teorije i na casove voznje.
To znaci da imas 3 godine vremena da sredis dozvolu.

Prva stvar koju treba da uradis je da odes kod ocnog lekara ili opticara i prekontrolises vid. Ako dobro vidis, dobijas potvrdu. ~6€

Onda ides na kurs "male prve pomoci" iliti Lebensrettende Sofortmaßnahmen am Unfallort koji nude razne organizacije. Traje 6,7 sati. Veci deo kursa su predavanja, malo ispitivanja i na kraju mora da se odradi jedan prakticni deo - vestacko disanje i postavljanje onesvescene osobe u stabilni polozaj na zemlji.
U vecim gradovima postoje kursevi osim na nemackom i na engleskom (ako ti je nemacki problem). Na kraju dobijas potvrdu. ~20€

Treba ti i prevod srpske dozvole na nemacki od strane sudskog tumaca. ~35€

Treba ti i potvrda o upisu u autoskolu koja se naravno placa. Varira od skole do skole. U mom slucaju je bila 85€.

Sa tim potvrdama se ide u opstinu i podnosi se zahtev. Taksa ~43€

Nakon par nedelja obrade zahteva, opstina javlja autoskoli da je sve u redu i da mozes da polazes.

Polaganje teorije na nemackom je 86€, na stranom jeziku je nesto skuplje.
Bacio sam pogled na testove na "srpskohrvatskom". Ono je bukvalno prevodjeno sa nemackog na srpski i nema veze sa mozgom. Moze samo da zbuni coveka. Moja preporuka je da odradis testove na nemackom. Naucices ih napamet i nece biti problema.

Obavezno uzmi desetak casova voznje kako bi video na koje stvari moras da obratis posebnu paznju i sta se trazi na polaganju. Saobracaj je drugaciji ovde i moras na svaki, ali bas svaki saobracajni znak da obratis paznju i naravno da znas iz teorije kakvu informaciju svaki znak nosi i kako ces da odreagujes. Ovde postoje mnogi znakovi kojih kod nas uopste ni nema, zatim situacije u saobracaju kojih kod nas nema. Ima mali milion sitnica na koje moras da obratis paznju pogotovo ako si u velikom gradu.

Cas je ~32€ gradska voznja, 42€ autoput.

Polaganje voznje ~240€.

Trebalo bi otprilike izdvojiti jedno 800-900€ za dozvolu.
Nadam se da sam ti pomogao.
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 21:18 - pre 184 meseci
a shta se deshava ako iz srbije ponesesh medjunarodnu vozachku dozvolu?
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.dip.t-dialin.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.02.2009. u 23:06 - pre 184 meseci
Evo i ja da se priključim ovoj diskusiji, pošto sam već dve godine u Nemačkoj i isto sam prevodio dozvolu.
Citat:
one-touch: a shta se deshava ako iz srbije ponesesh medjunarodnu vozachku dozvolu?
ne dešava se ništa, pošto ti ona isto važi kao i da je nemaš odnosno za vožnju u prvih 6 meseci odnosno dovoljna ti je dozvola iz Srbije,posle toga moraš da polažeš opet ako hoćeš i dalje da voziš.
Ovo što Marko kaže oko cena nije bilo toliko u mom slučaju, verovatno varira od grada do grada. Pošto sam padao više puta a u medjuvremenu sam se selio iz grada u grad, menjao sam i autoskole i u prvoj mi je bila prijava 50€ a u drugoj ništa nije hteo da mi uzme samo smo se dogovorili da odvozam par časova i to je to. I cena časa je u mom slučaju bila manja. U Dortmundu dok sam bio koliko se sećam bilo je gradska vožnja 27€ a autoput valjda 31€. Duisburg je bio par eura skuplji. Što se tiče tog testa na hrvatskom ima dosta nebuloznih stvari i bukvalnog prevođenja a i ovog novohrvatskog. Imam te testove skenirane pa ako nekog zanima neka se javi.
Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.02.2009. u 02:37 - pre 184 meseci
mene zanima papirologija i proces oko dozvole jer se vozikam svaki dan i volim da vozim :)

elem, u münchenu verovatno vaze drugacija pravila, ovde u hessen-u izlazim na polaganje uz prijavu i kopiju moje vozacke dozvole, zatim prevod na nemacki.polazem samo voznju! ne znam koliko ce da kosta, ali raspitacu se. i ja sma upala u tu zamku drugacijih iskustava- jednostavno svaka pokrajina je za sebe i ima svoju vladu i svoje zakone ( u hessen-u jos uvek postoji zakon o smrtnoj kazni iako nije koriscen od ihaaa, ali postoji- malo ljudi to zna.)
sto se same voznje tice, ovde je milina voziti. ako imas osiguranje ne brigas i to je.
uostalom, imam navigaciju sa saobracajnim propisima koja mi govori kad da usporim, u koju traku da udjem lalal, gde ces bolje :)

isak666 ti razumes :) ko hoce nadje nacin, ko nece uvek nadje razlog! ;)

mladji hvala :)
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.02.2009. u 08:21 - pre 184 meseci
Citat:
profin: mene zanima papirologija i proces oko dozvole jer se vozikam svaki dan i volim da vozim :)

elem, u münchenu verovatno vaze drugacija pravila, ovde u hessen-u izlazim na polaganje uz prijavu i kopiju moje vozacke dozvole, zatim prevod na nemacki.polazem samo voznju! ne znam koliko ce da kosta, ali raspitacu se. i ja sma upala u tu zamku drugacijih iskustava- jednostavno svaka pokrajina je za sebe i ima svoju vladu i svoje zakone ( u hessen-u jos uvek postoji zakon o smrtnoj kazni iako nije koriscen od ihaaa, ali postoji- malo ljudi to zna.)
sto se same voznje tice, ovde je milina voziti. ako imas osiguranje ne brigas i to je.
uostalom, imam navigaciju sa saobracajnim propisima koja mi govori kad da usporim, u koju traku da udjem lalal, gde ces bolje :)

isak666 ti razumes :) ko hoce nadje nacin, ko nece uvek nadje razlog! ;)

mladji hvala :)


Ha ha, to sa drugacijim propisima u svakoj pokrajini je mnogo cudno...

PS. Koje ti je marke taj navigacioni uredjaj i koliko kosta. Ocu i ja!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.02.2009. u 20:16 - pre 184 meseci
cudno je, ali svaka pokrajina ima svoju vladu, parlament, zakone, propise :)
nemacka je strogo decentralizovana zemlja sa pametno ulozenim resursima i najjacom ekonomijom u evropi :)
elem, navigacioni je marke becker, sa mapama 41 evropske zemlje, sa mogucnoscu razlicitih jezika, memorijom lallala
kostao je u saturnu pocetkom januara na snizenu 140e, inace je oko 200.
ima 3D i 4D kartu gradova sa svakim mogucim propisom hehhe :)

model je cek da vidim: traffic assist z 099

p.s. to sam kupila muzu za godisnjicu :)
 
Odgovor na temu

markoristic
Marko Ristić
München

Član broj: 101766
Poruke: 76
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.02.2009. u 20:46 - pre 184 meseci
Hvala za info. Narucio sam upravo slican model.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MalaJeka
Jasmina G
München

Član broj: 203216
Poruke: 72
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.02.2009. u 08:27 - pre 184 meseci
Pozdrav svima! Evo skoro da je i treca nedelja prosla a mm nisu jos kontaktirali... Sve vise mi se cini da cu i ja ipak da budem u onoj grupi koji dugo dugo cekaju na taj odgovor... Ali neko mora i to. . Strpljen-spasen(to sada ja kao samu sebe tesim!)
 
Odgovor na temu

sanjci
deutschland

Član broj: 198279
Poruke: 45
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.02.2009. u 11:54 - pre 184 meseci
MALA JEKA

ne brini,tolko je trebalo i nama dok su mog muza kontaktirali.Posle je islo sve tako brzo.Nadam se da ce i u tvom slucaju biti tako.
srecno
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.02.2009. u 15:00 - pre 184 meseci
kako kome :) mm traze platne liste zakljucno sa martom!!!!! a rok mu je 15.april tako da mi pre maja nigde ne idemo :(
 
Odgovor na temu

MalaJeka
Jasmina G
München

Član broj: 203216
Poruke: 72
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.02.2009. u 17:05 - pre 184 meseci
U kojoj je on pokrajni? Pa to nije humano!!! Mm ima jos samo par dana odmora koje planira da upotrebi za majanje po opstini i kada ja dodjem, a ako oni tako budu zezali videcu ga tek u avgustu... Ma nece valjda tako da bude
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185258 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.