Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1181775 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
..78.004.pools.vodafone-ip.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.06.2017. u 23:38 - pre 82 meseci
Nestanak pasosa bi trebalo odmah prijaviti nadleznom Konzulatu. Oni po sluzbenoj duznoati prosledjuju dalje.
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 17:48 - pre 82 meseci
Ljudi da li mi neko moze pomoci oko prevoda diplome? Svi su preporucivali Dragana Djokica, koji je kao proveren sudski tumac, ali je lik mesec dana na odmoru. Nasao sam brojeve mnogo drugih prevodilaca, i svi mi kazu kao da imaju pecat, ali sam nesto skeptican. Da li ima neko, bilo kojeg, prevodioca sa kojim je imao pozitivno iskustvo u Nemackoj ambasadi?
 
Odgovor na temu

dr82
Bec

Član broj: 331405
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 17:57 - pre 82 meseci
--
Dipl. - Ing. Dragana Petrovic
 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 18:05 - pre 82 meseci
Citat:
JoLoLo:
Ljudi da li mi neko moze pomoci oko prevoda diplome? Svi su preporucivali Dragana Djokica, koji je kao proveren sudski tumac, ali je lik mesec dana na odmoru. Nasao sam brojeve mnogo drugih prevodilaca, i svi mi kazu kao da imaju pecat, ali sam nesto skeptican. Da li ima neko, bilo kojeg, prevodioca sa kojim je imao pozitivno iskustvo u Nemackoj ambasadi?


Ja sam preveo kod neke gospođe koja radi u tržnom centru odmah ispod McDonalds-a i nisam imao nikakvih problema. Nije mi trebao onaj apostol ili kako se već zove. Samo neki njen pečat.
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 18:07 - pre 82 meseci
Kod kojeg McDonaldsa? Imas li neko ime, adresu, telefon? :)
 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 18:45 - pre 82 meseci
Našao sam na internetu najbližeg prevodioca i otišao tamo. Kod nemačke ambasade ima McDonalds. Od njega kada se krene ka železničkoj, prva zgrada je neki tržni centar. Tu unutra se nalazi ta gospođa prevodilac. Zaista se ne sećam nikakvog kontakta, a ni imena.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 19:06 - pre 82 meseci
Citat:
profin:
Nestanak pasosa bi trebalo odmah prijaviti nadleznom Konzulatu. Oni po sluzbenoj duznoati prosledjuju dalje.


Zanima me da li se automatski ponistava taj pasos kad se izda pasovam ? Vratio sam se pasovanom za srbiju i nasao sam pasos u medjuvremenu sa kojim sam dobio odobrenje za rad u nemackoj, pa me sad interesuje da li je taj pasos jos vazeci i da li mogu sa njim po vizu?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.dyn.telefonica.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 19:29 - pre 82 meseci
Citat:
JoLoLo:
Ljudi da li mi neko moze pomoci oko prevoda diplome? Svi su preporucivali Dragana Djokica, koji je kao proveren sudski tumac, ali je lik mesec dana na odmoru. Nasao sam brojeve mnogo drugih prevodilaca, i svi mi kazu kao da imaju pecat, ali sam nesto skeptican. Da li ima neko, bilo kojeg, prevodioca sa kojim je imao pozitivno iskustvo u Nemackoj ambasadi?


Potpuno je nebitno ko je prvodilac, samo je bitno da je sudski tumac. Kao sto ti jec neko odgovorio, pronadjes nekog sudskog tumaca preko internet pretrazivaca, kontaktiras telefonom da vidis da li je uopste na toj adresi koja stoji u oglasu, eventualno pitas za cenu po strani, objasnis sta treba da se prevede i to je to. Ja sam prevodio na nekoliko mesta i uvek gde mi je bilo najblize (ili dosta jeftinije). Jedan od tih prevodilaca je bio:

Ivan Djuric
PALMOTIĆEVA 19 , 11103 Beograd
Tel: 011/323-7560
Tel: 063/844-5004
Fax: 011/323-7560
E-mail: [email protected], [email protected]

Preveo mi je diplomu i spisak ispita. Tek dosta kasnije sam video da je napravio par gresaka kod prevodjenja naziva ispita. Nije on kriv. Mislim da nikada nije imao nekoga sa takvim (za njega) specificnim nazivima ispita. Takodje neke ispite je najbolje prevesti onako kako se u Nemackoj zovu. Direktan prevod moze dovesti do zabune ili cak i do smeha. Najbolje bi bilo, ako prevodis ispite, da znas kako se oni u Nemackoj zovu i da mu to pokazes. Doduse uvek ostaje pitanje da li ce to on prihvatiti jer on garantuje za tacnost prevoda.

Samo da napomenem da nisam nikada imao probleme sa dokumentima prevedenim kod bilo kog sudskog tumaca iz Srbije.

Iz licnog iskustva, prevodi sudskih tumaca u unutrasnjosti su bili znatno jeftiniji od onih iz Beograda. Ipak proveri.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.dyn.telefonica.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 19:47 - pre 82 meseci
Citat:
Zapro:
Citat:
profin:
Nestanak pasosa bi trebalo odmah prijaviti nadleznom Konzulatu. Oni po sluzbenoj duznoati prosledjuju dalje.


Zanima me da li se automatski ponistava taj pasos kad se izda pasovam ? Vratio sam se pasovanom za srbiju i nasao sam pasos u medjuvremenu sa kojim sam dobio odobrenje za rad u nemackoj, pa me sad interesuje da li je taj pasos jos vazeci i da li mogu sa njim po vizu?



Po pravilu bi se morao proglasiti nevazecim, a za izdavanje novog bi trebao da cekas da se "izgubljeni" objavi nevazecim u SG RS.

http://www.mup.gov.rs/wps/port...je%2Bnestala%2Bputna%2Bisprava


Profin, VELIKI POZDRAV!
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 22:26 - pre 82 meseci
Hm,ali ako izvucem novi onda moram sa novim ponovo da predam u nemackoj za odobrenje ? Zovem ambasadu ali niko ne daje info, nego se javlja sekretarica i kaze da su pitanja na mail, ja im poslao mail i nista vec 2 dana
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
..78.004.pools.vodafone-ip.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 23:07 - pre 82 meseci
Citat:
Harz:

Profin, VELIKI POZDRAV!


Pozdrav i tebi! Dugo me nije bilo ;-)
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.dyn.telefonica.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 23:50 - pre 82 meseci
Citat:
Zapro:
Hm,ali ako izvucem novi onda moram sa novim ponovo da predam u nemackoj za odobrenje ? Zovem ambasadu ali niko ne daje info, nego se javlja sekretarica i kaze da su pitanja na mail, ja im poslao mail i nista vec 2 dana


Vidim da si jos uvek u Nemackoj. Otidji u konzulat gde si dobio PASOVAN i pitaj ih da li su vec prijavili nasem mupu nestanak tvog pasosa. Ako nisu onda mozda ima sanse da ih zamolis i da ne salju, ti vratis PASOVAN i kao da se nije nista desilo. Medjutim u normalnim okolnostima nestanak pasosa se odmah prijavljuje i odmah ponistava u cilju sprecavanja zloupotrebe. Ne verujem da ti iko ovde moze pomoci. Zovi Konzulat ili MUP u Srbiji. Jedino ti oni mogu dati pravi odgovor.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.dyn.telefonica.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2017. u 23:51 - pre 82 meseci
Citat:
profin:
Citat:
Harz:

Profin, VELIKI POZDRAV!


Pozdrav i tebi! Dugo me nije bilo ;-)



Znam. Zato i oooovoliki POZDRAV! ;-)
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2017. u 10:48 - pre 82 meseci
Citat:
misko237:
Našao sam na internetu najbližeg prevodioca i otišao tamo. Kod nemačke ambasade ima McDonalds. Od njega kada se krene ka železničkoj, prva zgrada je neki tržni centar. Tu unutra se nalazi ta gospođa prevodilac. Zaista se ne sećam nikakvog kontakta, a ni imena.


Mislim da se zove Zorka Tasić. Preporuke i od mene. Prevela je sve od dokumenata što smo imali, uključujući i spisak položenih ispita/opise predmeta/itd. za jako kratko vreme i razumnu cenu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2017. u 15:42 - pre 82 meseci
Citat:
Harz:
Citat:
Zapro:
Hm,ali ako izvucem novi onda moram sa novim ponovo da predam u nemackoj za odobrenje ? Zovem ambasadu ali niko ne daje info, nego se javlja sekretarica i kaze da su pitanja na mail, ja im poslao mail i nista vec 2 dana


Vidim da si jos uvek u Nemackoj. Otidji u konzulat gde si dobio PASOVAN i pitaj ih da li su vec prijavili nasem mupu nestanak tvog pasosa. Ako nisu onda mozda ima sanse da ih zamolis i da ne salju, ti vratis PASOVAN i kao da se nije nista desilo. Medjutim u normalnim okolnostima nestanak pasosa se odmah prijavljuje i odmah ponistava u cilju sprecavanja zloupotrebe. Ne verujem da ti iko ovde moze pomoci. Zovi Konzulat ili MUP u Srbiji. Jedino ti oni mogu dati pravi odgovor.



Nisam vise u Nemackoj, u Srbiji sam i nisam blizu Beograda. Zvao sam ambasadu i niko se ne javlja samo neka sekretarica, pa sam im poslao mail, ali nista. Interesuje me samo sta se desava u situaciji kada dobijete odobrenje u nemackoj sa jednim pasosem, pa onda se taj isti izgubi i izvuce se novi ? Da li moze sa tim novim da se zakaze termim za vizu ili ne, ja sam taj stari pasos nasao i imam njegove fotokopije, ne znam da li mogu da odem sa novim pasosem a da ponesem fotokopiju starog kao dokaz, ako neko zna?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2017. u 15:50 - pre 82 meseci
Ti možeš da zakažeš termin, ali pitanje je da li će da te odbiju. Niko ovde neće moći da ti odgovori. Verovatno zavisi samo od onog ko ti bude obrađivao zahtev.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.dyn.telefonica.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2017. u 16:10 - pre 82 meseci
Citat:
Zapro:
Citat:
Harz:
Citat:
Zapro:
Hm,ali ako izvucem novi onda moram sa novim ponovo da predam u nemackoj za odobrenje ? Zovem ambasadu ali niko ne daje info, nego se javlja sekretarica i kaze da su pitanja na mail, ja im poslao mail i nista vec 2 dana


Vidim da si jos uvek u Nemackoj. Otidji u konzulat gde si dobio PASOVAN i pitaj ih da li su vec prijavili nasem mupu nestanak tvog pasosa. Ako nisu onda mozda ima sanse da ih zamolis i da ne salju, ti vratis PASOVAN i kao da se nije nista desilo. Medjutim u normalnim okolnostima nestanak pasosa se odmah prijavljuje i odmah ponistava u cilju sprecavanja zloupotrebe. Ne verujem da ti iko ovde moze pomoci. Zovi Konzulat ili MUP u Srbiji. Jedino ti oni mogu dati pravi odgovor.



Nisam vise u Nemackoj, u Srbiji sam i nisam blizu Beograda. Zvao sam ambasadu i niko se ne javlja samo neka sekretarica, pa sam im poslao mail, ali nista. Interesuje me samo sta se desava u situaciji kada dobijete odobrenje u nemackoj sa jednim pasosem, pa onda se taj isti izgubi i izvuce se novi ? Da li moze sa tim novim da se zakaze termim za vizu ili ne, ja sam taj stari pasos nasao i imam njegove fotokopije, ne znam da li mogu da odem sa novim pasosem a da ponesem fotokopiju starog kao dokaz, ako neko zna?


Zasto ti je u tag-u nemacki internet provajder (O2), kao i moj?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2017. u 18:10 - pre 82 meseci
Nemam pojma, 02 nikad nisam koristio cak ni u nemackoj kad sam bio. Okej, cekam odgovor od ambasade, ja sam sve jedno predao za novi pasos pa cu pokusati sa njim i sa fotokopijom starog. Ne znam kako da dodjem do 100% sigurne info, kad se na broju ambasade uvek javlja ista sekretarica i kad odaberem info vezano za termime, ona kaze da se te informacije dobijaju putem maila, a na mail niko ne odgovara.
Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22
Via: [es] mailing liste



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2017. u 06:42 - pre 82 meseci
Meni jedino pada na pamet da zamoliš nekoga iz BG-a da ode na ulaz
ambasade, onaj lik koji tamo radi ima sve informacije :)
 
Odgovor na temu

dacha85
Paracin, Srbija

Član broj: 336362
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.11.2017. u 16:12 - pre 77 meseci
Toliko novina u ambasadi a ovde niko nista nekomentarise
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1181775 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.