Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1185542 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klepetalo
bez posla
bez posla
Kikinda

Član broj: 322872
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.05.2017. u 21:53 - pre 84 meseci
Da li neko zna sta se desava sa sajtom ambasade, tj. sa zakazivanjem termina?
Pokusavam ceo dan samo da se registrujem za listu cekanja ali ne uspevam nikako? Nisu se valjda vratile mogucnosti petljanja agencija za to???
Imam sve papire, bas mi je zapelo da dodjem do tog datuma,ali ovo je smešno i strašno!
 
Odgovor na temu

Satmari
Nezaposlena

Član broj: 336753
Poruke: 4
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2017. u 14:03 - pre 84 meseci
Ljudi nova sam na ovom forumu,pa mi bas treba pomoc.Naime situacija je sledeca,suprug ima madjarski pasos i naravno bez ikakvih problema je pre 5 meseci otisao da zivi i radi u Nemackoj.U pocetku je plan bio da sin i ja odemo na tri meseca i tamo predamo za boravisne vize,ali nazalost to vise nije moguce,i dalje mi nije jasno zbog cega ali dobro.Kada sam zvala ambasadu bili su vrlo neprijatni i neljubazni,pa nisam ni stigla da pitam sta sam htela,dobila sam odgovor da sve mogu naci na njihovom sajtu,pa sam tako pocela da skidam dokument po dokument.I tako verujuci na rec sluzbeniku ambasade iscitala sam gomilu papira da mi se odmah smucilo.Prvo mi nisu rekli da ukoliko bracni partner ima EU
 pasos ne treba potvrda o znanju jezika,drugo sto nisu rekli gde mogu da nadjem te zahteve koje treba popuniti,i trece iako sam sve procitala i vec danima trazim po internetu ja prosto NE ZNAM sta treba od dokumentacije za dete.U dokumentu na koji su me uputili pise da jedan od roditelja ostaje u Srbiji,sto kod nas nije slucaj,i prema tome je organizovana sva dokumentacija i sad mi prosto nije jasno sta treba a sta ne...U svakom slucaju bila bih vecno zahvalna na bilo kakvom odgovoru!
Sve srecne porodice lice jedna na drugu,a
svaka nesrecna,nesrecna je na svoj nacin...
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2017. u 14:20 - pre 84 meseci
Zasto jednostavno za dete ne uzmes madjarsko drzavljanstvo.A sto se tice dobijanja boravisne dozvole nisam u toku da se nesto menjalo.Moji prijatelji su sve zavrsili u Nemackoj bez odlaska u ambasadu u Beogradu.Situacija je bila ista kao i kod vas,stim da su deca vec imala madjarske papire.
 
Odgovor na temu

AndjelkoM
Farmaceut

Član broj: 334576
Poruke: 21
82.208.215.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2017. u 14:33 - pre 84 meseci
Citat:
Satmari:
Ljudi nova sam na ovom forumu,pa mi bas treba pomoc.Naime situacija je sledeca,suprug ima madjarski pasos i naravno bez ikakvih problema je pre 5 meseci otisao da zivi i radi u Nemackoj.U pocetku je plan bio da sin i ja odemo na tri meseca i tamo predamo za boravisne vize,ali nazalost to vise nije moguce,i dalje mi nije jasno zbog cega ali dobro.Kada sam zvala ambasadu bili su vrlo neprijatni i neljubazni,pa nisam ni stigla da pitam sta sam htela,dobila sam odgovor da sve mogu naci na njihovom sajtu,pa sam tako pocela da skidam dokument po dokument.I tako verujuci na rec sluzbeniku ambasade iscitala sam gomilu papira da mi se odmah smucilo.Prvo mi nisu rekli da ukoliko bracni partner ima EU
 pasos ne treba potvrda o znanju jezika,drugo sto nisu rekli gde mogu da nadjem te zahteve koje treba popuniti,i trece iako sam sve procitala i vec danima trazim po internetu ja prosto NE ZNAM sta treba od dokumentacije za dete.U dokumentu na koji su me uputili pise da jedan od roditelja ostaje u Srbiji,sto kod nas nije slucaj,i prema tome je organizovana sva dokumentacija i sad mi prosto nije jasno sta treba a sta ne...U svakom slucaju bila bih vecno zahvalna na bilo kakvom odgovoru!



Kako niste mogli tamo da predate papire ? Moji prijatelji su tamo sve odradili. Moja komsika ima bugarski EU pasos, otisla tamo, nasla stan da bude po kvadraturi dovoljno velik po njihovim zahtevima za dobijanje vize , prijavila boraviste. Zatim je dosao suprug sa dvoje dece i tamo su dobili vize za 2 nedelje koliko su cekali na termin u Uredu za strance.
Neka ide tvoj suprug da pita tamo opet, mora da moze. Niko ne radi ovde kod nas u Srbiji, vidis da su neljubazni uvek katastrofa.
 
Odgovor na temu

Satmari
Nezaposlena

Član broj: 336753
Poruke: 4
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.05.2017. u 14:45 - pre 84 meseci
Za Madjarski pasos je trenutno velika guzva i moramo oboje biti prisutni,a suprug je.prosle nedelje bio u taj odeljak za strance i receno mu je da moramo ovde dobiti vize-bar na tri meseca pa tamo produziti..Ne znam sta se desava ali komplikuju stvari ili ne rade svoj posao kao i ovi nasi.
Sve srecne porodice lice jedna na drugu,a
svaka nesrecna,nesrecna je na svoj nacin...
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.05.2017. u 22:32 - pre 83 meseci
A info da ne treba A1 ukoliko supruznik ima EU pasos, gde se to moze procitati?

Da li je to zvanicna informacija?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Satmari
Nezaposlena

Član broj: 336753
Poruke: 4
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.05.2017. u 22:51 - pre 83 meseci
Ne postoji zvanicna informacija sto se toga tice.Meni su rekli tek posle treceg ili cetvrtog poziva.Morala sam da budem drska da bi me uopste saslusali do kraja.U svakom slucaju pozovite,to je ono sto su meni rekli.
Sve srecne porodice lice jedna na drugu,a
svaka nesrecna,nesrecna je na svoj nacin...
 
Odgovor na temu

JoLoLo
Student
Beograd

Član broj: 202280
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.06.2017. u 17:57 - pre 83 meseci
Posto je izgleda Plava karta tema zamrla. Ajde da pokusam ovde da zatrazim pomoc od nekog. Naime prema dokumentaciji sa sajta nemacke ambasade (EWT021_Arbeitsaufnahme dokument): http://www.elitesecurity.org/p...607/EWT021_Arbeitsaufnahme.pdf[/att_url]

Navedeno je da su za zakazivanje termina u ambasadi potrebni sledeci dokumenti:
1.) Pasos
2.) 2 obrasca za podnosenje zahteva
3.) 3 fotografije
4.) Taksa 60 eur
5.) Potpisan ugovor o radu
6.) Potvrda o strucnoj kvalifikaciji
7.) Listing iz penzijskog i invalidskog osiguranja Srbije
8.) Izvod iz trgovinskog registra Nemačke/ili bilans prihoda i rashoda
9.) Licenca za bavljenje poslom
10.) Po potrebi potvrda o postojećem zdravstvenom osiguranju



Da li je stvarno neophodno da moram imati poslednje 4 stavke?
I ovo poslednje pise na pocetku da je "po potrebi", a onda je u tabeli opisano da moras biti zdravstveno osiguran prvih 6 meseci!!!! U razgovoru sa firmom rekli su mi da kupim bilo koje turisticko osiguranje za put u Nemacku. Ali ovde pise 6 meseci! Pa to ce da me kosta 200 eur. Da li je neko imao skoro posla sa apliciranjem u nemackoj ambasadi za plavu kartu? Molim vas za pomoc?

I takodje ubi se od pretrazivanja interneta da nadjem neku "agenciju" koja bi mi mogla pomoci oko prevoda diplome, i overe kod notara i ovih formulara. Ali nigde ne mogu da nadjem. Cuo sam da oni haraju oko konzulata, ali sada je konzulat premesten u Kneza Milosa, i tamo nikoga nisam nasao. Molim vas za pomoc posto moram bas hitno da skupim sve i zakazem taj termin.

 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.06.2017. u 06:33 - pre 83 meseci
Koliko me sećanje služi, ja sam nosio samo nabrojano u prvih 6 stavki. Što se tiče prevoda diplome, otišao sam kod običnog prevodioca (nikakav specijalno stručni, ovlašćeni, notar, sudski, bla bla, čak ni sa apostolom; žena tu radi negde na Slaviji, pa mi bilo zgodno). Osiguranje definitivno nisam imao. Ni za nekoliko dana.
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 13:22 - pre 83 meseci
Postovana,

unapred se izvinjavan na svojoj drskosti da se licno opratim i zatrazim pomoc. Buduci, da ste i sami prosli kroz tu torturu "otlazak u instranstvo", sigurna sam da cete me razumeti.
Trenutno zivim u Kragujevcu. Obozavam svoj zivot, i zivim ga 100%. Trenutno sam jako zaljubljena u Jednog Andreasa (cistokrvni Svaba), i planiramo da zivimo zajedno u Nemackoj (Stutgart). Prvo smo planirali da mi Andreas izda garanciju za radnu dozvolu od 6 meseci, pa da ja pokusam da pronadjem posao i da mi firma neka da papire. Ne svidja nam se ta ideja, jer ja sam IT po struci i ne govorim najbolje nemacki. Trenutno se traze samo IT experti, ja to jos uvek nisam, kako bi mi samo Engleski bio dovoljan.

Odlucili smo se za vencanje, i sve je protiv nas...uvek novi i drugaciji papiri, stalno se trazi nesto novo i drugacije...imam ja i zivaca i energije, i vremena mogu da nadjem...samo bih volela da cujem Vasu pricu kako ste se izborili u Ambasadi u Beogradu, kao i u Nemackoj u svim tim njihovim institucijama.

12.06 sam polagala A1 (cekam rezultate), papiri (da sam slobodna, drzavljanstvo, izvod iz maticne knjige, o boravistu iz SUP-a) za opstinu za zakazivanje termina, kao i moje ovlascenje da Andreas moze sam da zakaze termin u nase ime su kod Andreasa.
Pitanje, sta je sledece? ko i gde treba sa ide? sta se zakazuje?

Unapred hvala pozdrav iz toplog Kragujevca.
bez opisa
 
Odgovor na temu

Satmari
Nezaposlena

Član broj: 336753
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 13:51 - pre 83 meseci

Sve srecne porodice lice jedna na drugu,a
svaka nesrecna,nesrecna je na svoj nacin...
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 14:12 - pre 83 meseci
Citat:
gete87:
Pozz svim forumasima i htela bih svima da se zahvalim na gomili jako korisnih informacija koje sam saznala prolazeci kroz forum.
Zamolila bih sve koji imaju iskustva sa trazenjem vize za vencanje da odvoje min i da pokusaju da mi razjasne nedoumicu koju imam u vezi pisma iz ambasade.
Cekam vise od 10 meseci vizu da bi se vencali u Nemackoj tkz E vizu, buduci suprug ( nadam se :D) je nemacki drzavljanin , ja sam iz Srbije.
Malo nas izdaje strpljenje posto je stvarno dug period u pitanju, pri tom sam polozila A1 nivo, prilozili sve papire koje su nam dodatno trazili. Jedan datum vencanja, koji je bio zakazan u Aprilu u Nemackoj je istekao posto smo cekali odgovor iz ambasade.. Pre nedelju dana su me pozvali da dodjem u ambasadu po vizu, ali kad sam se pojavila rekli su mi da moram jos da cekam :(
Agonija se nastavlja sa pismom koje sam dobila danas ..

Dobila sam pismo iz ambasade u kojem stoji da se pojavim na intervjuu sa slikama sa vencanja i dopisom koji su mi poslali, iako ja jos uvek nisam vencana tj. cekam vizu za vencanje :(
Termin za intervju koji su mi zakazali je za mesec dana, ali ja nisam vencana da li bi pomoglo kada bih otisla direktno u ambasadu i skrenula im paznju da je u pitanju greska i da ja nisam jos vencana ili da moj decko dodje u Srbiju pa da se vencamo ovde :/ meni nista nije jasno koji dalji korak da preduzmemo...
Molim za pomoc i hvala na strpljenju unapred



Draga,

ja sam prosle nedelje polagala A1, i cekao rezultete, da momak odnese nase papire u opstinu i zakaze vencanje.
Ova tvoja prica je strasna, sta se desilo u medjuvremenu?
bez opisa
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 14:24 - pre 83 meseci
Citat:
Marijana-Nemacka:
Zahvaljujem se na odgovoru.
Preko agencije sam zakazala razgovor za sledecu nedelju.
Na formularu koji sam dobila u agenciji za dobijanje Ausbildung vize (isti moze da se nadje na sajtu ambasade) ne pise da je uslov za dobijenje vize poznavanje jezika. Navedeni su svi dokumenti koji treba da se priloze ovim redom:
1. Pasos
2. Obrazac za podnosenje zahteva
3. Fotografije
4. Taksa
5. potpisani ugovor o radnoj praksi ili strucnom obrazovanju
6. Potvrde o strucnoj kvalifikaciji (apr. diplome, svedocanstva, radna knjizica uz prevod I potvrda o tome na kojem jeziku se odrzava strucno obrazovanje)
7. Biografijia
8. Potvrda o postojecem zdravstvenom osiguranju

Broj 6 mi nije najjasniji, da li treba da se prevedu sva dokumenta ili je dovoljno prevesti diplomu srednje skole?
Nadam se da je to sve i da mi nece traziti nesto sto nije na spisku.

Znate li ako postoji neki zakonski rok za koji mora da se udje u nemacku nakon dobijanja vize?

Hvala unapred.



Da li mozete da mi kazete ime agencije, ili jos bolje kontakt?

bez opisa
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 14:35 - pre 83 meseci
Citat:
thedulebe:
Oni zakažu termin i njima stiže email. Kasnije oni odštampaju email sa svim potrebnim informacijama (kada je termin u koliko sati, broj pasoša itd.)
Ja nisam imao nikakvih problema što su oni zakazali termin.

Poslao sam privatnu poruku sa detaljima.

Pozdrav.


da li mozete i meni da posaljete podatke, kontakt agencije?

Hvala.
bez opisa
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 14:54 - pre 83 meseci
Citat:
stjuartAgen:
Citat:
Hitac:
Srdacan pozdrav za sve!

Vidim da je tematika zaista opsirna i da dosta korisnika foruma dobro poznaje problematiku, sto je za svaku pohvalu.

Imam zvanje Master Informatike i planiram da potrazim posao u Nemackoj. Takodje imam radnog iskustva, diploma i fakultet su priznati H+ , sve je to dakle relativno OK.

Da li mi mozete poslati sajtove gde se nude poslovi IT srucnjaka ili da mi preporucute neku pouzdanu firmu (pozeljno Berlin). Mozete ovde odg ili mi poslati privatno?

Takodje ako neko ima iskustva oko toga, kako je dobio posao tamo kao IT, koliko traje procedura, itd...

Procitao sam vecinu postova, ali ipak cenim svaki odgovor i veliko hvala!



Pozdrav!

vidim da te interesuju informacije vezano za dolazak u Nemacku. Posto sam ja skoro dosla kao IT strucnjak (Java programer), mogu ti pomoci snalazenja.
Ja sam locirana u Stuttgartu, i mogu ti reci da je ovde velika potraznja za IT sektorom, a nemacki nije obavezan.
Jesi li bas za Berlin? Ne bih da te odgovaram od ideje, niti da se pravim pametna, ali pripremi se za geto :D

Ukoliko nisi, mozes da mi das par hinta kojim se tehnologijama bavis? Nemoj da me pogresno shvatis, u mojoj firmi je trazeno dosta IT strucnjaka, pa mogu da ti olaksam zivot pod uslovom da nisi slepo zaljubljen u Berlin :)

Suncani pozz iz Stutgarta! :)



Draga,

ja planiram da zivim u okoliko Stutgarta. Da li mozes meni da pomognes oko posla?
Ja sam IT, nova sam na forumu i ne mogu da saljem jos uvek e-mail, da li mi mozes poslati tvoj kontakt?
Hvala unapred.
bez opisa
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 17:13 - pre 83 meseci
Citat:
Jesi li bas za Berlin? Ne bih da te odgovaram od ideje, niti da se pravim pametna, ali pripremi se za geto :D


Ne razumem najbolje šta ste hteli ovim reći? :-)

Ah, sada vidim da je komentar više od godinu dana star. Potrudite se da budete dovoljno na forumu, ne znam da li će vam član odgovoriti, ako ne prati forum redovno!
 
Odgovor na temu

ivana_ilich
Srbija

Član broj: 336875
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.06.2017. u 17:59 - pre 83 meseci
Stuttgart je prioritet, ali ako se ukaže Berlin što da ne. Danas sam se prijavila, postavila pitanje, i nadala sam se da će neko odgovarati.
bez opisa
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.06.2017. u 20:48 - pre 83 meseci
Pozdrav,
Imam jedno pitanje ako mi mozete pomoci ili ako mozete da me uputite gde mogu naci informacije o tome. Naime, dobio sam zustimmung u frankfurtu koji treba da mi stigne u toku sledece nedelje, e sada imam problem jer sam u medjuvremenu izgubio pasos ciju sam fotokopiju predao za zustimmung, sta mi je sada ciniti ? Ja sam predao za novi pasos, da li mogu sa njim zakazati termin i otici sa njim po vizu ili moram sa tim novim pasosem da predam ponovo za zustimmung?
Odgovor bi mi puno znacio,
Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.06.2017. u 11:00 - pre 83 meseci
Potrebna ti je prijava nestanka pasosa. To posalji e-mailom i navedi broj predmeta i tvoje podatke. Postavi ovo isto pitanje nadleznima.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.06.2017. u 23:19 - pre 82 meseci
Da li se izdavanjem pasovana u inostranstvu automatski ponistava stari pasos ili se pasos ponistava tek kada se ode u maticnoj zemlji i prijavi nestanak pasosa ? Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 192 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1185542 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.