Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1185539 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AndjelkoM
Farmaceut

Član broj: 334576
Poruke: 21
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.04.2017. u 16:01 - pre 85 meseci
Nije mi još ništa stiglo.

Bolje se prebaci na facebook, tamo ima više ljudi koji komentarišu i čekaju.
Grupa : IUSNJ - NON EU
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.04.2017. u 08:18 - pre 85 meseci
Pozdrav ljudi, zanima me koliko je realno da se neko ko nije iz medicinske struke a ima diplomu sa FTN-a priznatu od strane nemackih institucija zaposli u nemackoj ?

 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.04.2017. u 08:19 - pre 85 meseci
tj koja je verovatnoća da nas iz "zemlje sigurnog porekla" da zovu pre nekog iz EU ili Skandinavije?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.04.2017. u 21:51 - pre 85 meseci
Da te pozovu sanse se su ravne nuli. Moras doci u nemackoj i da sebi nadjes poslodavca,a pre svega moras bar malo jezik nauciti. A ako zelis u medicini, posto nisam bas razumeo tvoje pitanje, bez mediciniske diplome isto veoma tesko, mozda kao neki pomocni radnik u bolnici samo,ali i to tesko.
 
Odgovor na temu

mwac

Član broj: 122414
Poruke: 26
87.116.181.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.04.2017. u 21:34 - pre 85 meseci
A koja je procedura traženja posla u nemačkoj ako imaš bugarsku radnu vizu na god dana .
Da li se mogu sa njom prijaviti na boravište i biro u nemačkoj?
 
Odgovor na temu

dacha85
Paracin, Srbija

Član broj: 336362
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.04.2017. u 23:54 - pre 85 meseci
Ima li kakvih novosti , jel ko dobio odgovor za radnu dozvolu? Ja jos cekam.
 
Odgovor na temu

dacha85
Paracin, Srbija

Član broj: 336362
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2017. u 17:23 - pre 85 meseci
Znaci kako ko dobije potrebne informacije ovde,zavrsi posao i zaborave na ljude sa foruma da podele svoje iskustvo.
 
Odgovor na temu

just a girl
Farmaceut
Farmacija

Član broj: 336630
Poruke: 2
46.240.192.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.04.2017. u 14:51 - pre 85 meseci
Zdravo svima,

Dobila sam posao u Farmaceutskoj kuci u Darmstadt-u, pozicija je Globalna tako da mi poslodavac ne trazi znanje Nemačkog. Poslali su mi ugovor, opis posla I sve ostalo.
Mislim da ću aplicirati za Plavu kartu (trebalo bi da ispunjavam uslove- fax I plata, ne treba mi nostrifikacija diplome jer neću raditi sa pacijentima) ali me buni jedna stvar, Poslodavac mi je savetovao da ne uzimam termin u ambasadi za boravišnu vizu dok mi oni ne obezbede radnu dozvolu koju će mi zatim poslati da predam u ambasadi sa ostalim papirima.
Meni sad nije baš najjasije da li to uopšte može tako I da li će prethodno pribavljena radna dozvola skratiti obradu dokumentacije, pošto mi je u ugovoru koji sam potpisala datum pošetka radnog odnosa 01.07.2017.
Takođe, da li da tražim poslodavcu da mi pošalje original ugovor DHL-om da ima pravi potpis, pošto je onaj koji trenutno imam sa njihovim skeniranim potpisima I mojim originalnim.

Naravno, pokušala sam da zovem ambasadu I da pišem mail ali dobila sam samo uopštene odgovore u formi sekretarice I standardizovanog emaila, pa sam se ponadala da je neko od vas možda već prošao kroz istu ili sličnu proceduru?

Puno vam hvala unapred na svim sugestijama I idejama!

Pozz
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.04.2017. u 18:47 - pre 85 meseci
Bolje sačekaj radnu dozvolu (pretpostavljam da je to papir iz Bundesagentur für Arbeit), a za ugovor ne znam da ti kažem, ja sam prilagao original na uvid. Možda je bolje da ih zamoliš da ti pošalju potpisanu verziju, da ne bude posle navrat nanos.
 
Odgovor na temu

misko237
Marko Mišković
Berlin

Član broj: 89578
Poruke: 22
Via: [es] mailing liste



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.04.2017. u 08:31 - pre 85 meseci
Ja sam dobio skeniran ugovor i to sam odneo u ambasadu kada sam aplicirao
za plavu kartu. Ukratko: ugovor, diploma fakulteta i popunjen formular sa
njigovog sajta i to je sve. Nakon 10ak dana sam dobio plavu kartu na 3
meseca (njima se kaže od kada da važi, da ne počne pre vremena, pa istekne
3 meseca) i onda sa njom u Nemačku i posle se tamo zahteva prava plava
karta.
 
Odgovor na temu

Gaby Anes




Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.04.2017. u 14:52 - pre 85 meseci
Da prvo svima kazem Hei
A onda pitanja posto sam vec nervozna svaku stranu koju,pitas drugacije kaze i,ludim lagano
PITANJE:
JA sam Hrvatica i vec 30 mjeseci zivim i radim u Njemackoj moj vjerenik. Je iz BiH i zelimo da se vjencamo on je sad ovdje turisticki i ne znamo sta nam bolje
Dali da se ovdje vjencamo pa dok je jos kao turusta trazit vizu za spajanje obitelji od tu il da odemo u BIH pa od dole sve preko ambasade
Ja sam tu zaposlena i,imam,stan od 40 kvadrata!!
Sorri na poduzem postu al vise pucamo!!!!!!
Danke
:) :)
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.04.2017. u 20:23 - pre 85 meseci
Pozdrav Gaby i dobro dosla. Ranije se dosta pisalo na ovu temu. Moje i iskustvo vecine sa foruma je (doduse za Srbiju, ali verujem da je za BiH isto) da je mnogo jednostavnije da se vencate u BiH i da on alpicira za pridruzivanje. Skupljanje papira za vencanje u Nemackoj je bila poprilicno komplikovana i duga procedura. Nadam se da ti ovo nesto znaci. Ali najbolji odgovor mozes da dobijes u Birou za strance. Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.04.2017. u 07:40 - pre 85 meseci
Citat:
Gaby Anes :
Da prvo svima kazem Hei
A onda pitanja posto sam vec nervozna svaku stranu koju,pitas drugacije kaze i,ludim lagano
PITANJE:
JA sam Hrvatica i vec 30 mjeseci zivim i radim u Njemackoj moj vjerenik. Je iz BiH i zelimo da se vjencamo on je sad ovdje turisticki i ne znamo sta nam bolje
Dali da se ovdje vjencamo pa dok je jos kao turusta trazit vizu za spajanje obitelji od tu il da odemo u BIH pa od dole sve preko ambasade
Ja sam tu zaposlena i,imam,stan od 40 kvadrata!!
Sorri na poduzem postu al vise pucamo!!!!!!
Danke
:) :)

Sto se tice spajanja bracnog druga,nasi prijatelji su sve resili u Nemackoj zato sto je njen suprug imao mađarske papire te ona nije morala da ide u ambasadu u Beogradu.Pošto i ti imaš papire EU trebalo bi da je ista situacija.Ona je otišla turistički sa svim potrebnim papirima i to su sve resili u Rathausu gde je sprug prijavljen.A što se tiče venčanja to zaista ne znam gde je bolje da odradite.Nadam se da sam ti pomogao ali najbolje da odes u svoj Rathaus i raspitaš se o svemu,svaki slucaj je sam za sebe i svako se susrece sa drugacijim problemima.Što se tiče kvadrature stana mi smo imali problem.Pošto u ambasadi u Beogradu kazu da je potrebno imati 11m2 po clanu,a kada smo trebali dobiti vizu nismo je mogli dobiti dok supruga nije nasla veci stan jer po nekom njihovom pravilu porodica sa dvoje dece ne bi trebalo da ima manji stan od 80m2,sa sobom za svako dete,spavacom za roditelje,dnevnom........opet kažem sve zavisi od grada,pokrajine a najviše od službenika u gradskoj kuci.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.04.2017. u 08:29 - pre 85 meseci
Mi imamo dvoje dece, jednu deciju sobu, stan od 74m2 i nije bilo problema pri dobijanju vize. Ako se dobro secam, ja kada sam aplicirala za vizu bilo je potrebno 13m2 po clanu. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.04.2017. u 08:41 - pre 85 meseci
Zato i kazem da sve zavisi od mesta,sluzbenika........po ambasadi mi bi mogli da zivimo u 44m2 a sluzbenici u rathausu nisu dozvolili ni privremeno da se prijavimo na stan od 55m2,dok ne nadjemo veci.Mi smo cekali na vizu za spajanje porodice tri meseca dok supruga nije nasla novi stan,pa dok se nije uselila,pa prijava na novu adresu.........
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.04.2017. u 19:36 - pre 85 meseci
A koliko vremena prodje od datuma razgledanja stana, do dobijanja kljuceva, ukoliko je sve ok i gazda prihvati stanara?

Hvala...
 
Odgovor na temu

just a girl
Farmaceut
Farmacija

Član broj: 336630
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.04.2017. u 05:51 - pre 85 meseci
Hvala vam puno na odgovoru.
A kako ste uspeli da zakažete termin za Plavu kartu?
Sada kada odem na stranicu ambasade i hoću da zakažem klikom na link za Plave karte i visoko-kvalifikovane dobijam informaciju da na zalost trenutno nema slobodnih termina (ni za april ni za maj) i da ce ce nov termini biti dostupni u uobičajenim intervalima.
Kako da znam kada će se termin osloboditi i da li neko ima iskustva sa ovakvom situacijom.

Puno hvala!
 
Odgovor na temu

Gaby Anes




Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.04.2017. u 05:50 - pre 84 meseci
Hi evo da se i ja javim
Hrvatica i Bosanac;)
Posto on sad tu u Njemackoj kod mene kao gost a zelimo se vjencat tu
Bili smo u opstini i covjek,nam,ljubazno da papir na,kojem pise koji dokumenti nam,trebaju a to su: putovnica
3platne liste (za mene)
Rodni list internacionalan
Potvrda o slobodnom bracnom stanju
Na sve to pecat Apostille!!
Tako da kad to skupimo,donesemo tu on salje u vecu opstinu da sve provjere i mozemo si tu zakazat datum,za vjencanje!!!

Eto ako neko pita dal,Bosna Hr il,Njemacka,za vjencanje po nama manje papira treba tu!
Nakon vjencanja odma od tu,mozemo trazit vizu za spajanje porodice!!
 
Odgovor na temu

dacha85
Paracin, Srbija

Član broj: 336362
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.04.2017. u 20:48 - pre 84 meseci
Danas su nam nazalost javili iz firme da nam je zahtev za radnu dozvolu odbijen. Razlog cemo znati u utorak. Zna li neko moze li se zahtev ponoviti i mora li se cekati neki odredje period.
 
Odgovor na temu

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.04.2017. u 17:35 - pre 84 meseci
Poštovanje svima.
Ja sam student iz Srbije druge godine Ekonomije/Witschaftwisenschaften/bachelor studija u Nemačkoj.
Za dobijanje boravišne vize koliko vidim je pored ostalih uslova kao jedan od uslova i potrebna uplata minimum 60 meseci u penzioni fond,obavezna uplata ili dobrovoljna.
Molim za odgovor ako je neko upoznat da li ja kao nezaposleni student mogu sada u cilju ispunjenja tog uslova od 60 meseci uplaćivati mesečno ili na godišnjem nivou određeni minimalni iznos u penzioni fond i koji je to minimalni iznos.
Pošto vidim da postoji opcija dobrovoljne uplate u penzioni fond pretpostavljam i da nije obavezno da ste u radnom odnosu.
Samo me zanima koji je to minimalan iznos za dobrovoljnu uplatu u penzioni fond i koji su penzioni fondovi za preporuku.
Unapred svima hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200

[ Pregleda: 1185539 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.