Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186487 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.07.2016. u 07:37 - pre 95 meseci
Citat:
Limko:
Pozdrav svima
Imam odobrenje od nemacke sluzbe za zaposljavanje izdali su mi na tri godine vizu I uspeo sam da zakazem termin u konzulatu da li zna neko koliko cu cekati dugo na viziranje?

Moja supruga je uz odobrenje nemačke službe za zapošljavanje čekala na vizu tri dana.Ali ne znači da ćeš i ti dobiti(voleo bih da dobiješ),sve zavisi od mesta gde ideš,ona je otišla u relativno malo mesto gde nema puno zahteva.....SREĆNO
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.07.2016. u 11:06 - pre 95 meseci
Citat:
mucko030: Ne razumem tvoju konstataciju , ali ako si to ironicno rekao evo pogledaj na sajtu ambasade nikome ne uzimam termin jer tih termina ima koliko hoces.
Jos nesto da Vam kazem da su sad za nacionalnu vizu termini popunjeni i za 9.mesec.

Kako mislis za Blue Card, Koliko znam nema tamo posebno za BC? Termin je termin, razlika je samo u dokumentima koje donosis toga dana. Nesto si ti gadno pomesao ili su oni nesto menjali.
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.07.2016. u 06:31 - pre 95 meseci
Izvini moja greska.

Kako bilo, ne smes zakazivati za Blue Card. Kada se pojavis tamo, namerno ce te otkaciti jer su napomenuli da se pogresna zakazivanja nece tolerisati.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.07.2016. u 07:46 - pre 95 meseci
Kako god bude , u svakom slucaju napisacu ovde dali sam prosao ili nisam tj. dali su mi prihvatili dokumenta 07.07.
 
Odgovor na temu

cakyly
...

Član broj: 251136
Poruke: 6
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.07.2016. u 15:24 - pre 95 meseci
Koliko dugo se ceka na sertifikat nakon polaganja ispita(Goethe institut)?I jel moram da imam to ako oni npr mogu u toku razgovora da procene da znam jezik???Mislim na familijarnu vizu.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.07.2016. u 08:01 - pre 94 meseci
Da vam javim da sam prosao,doduse treba da odnesem jos tri dokumenta na dopunu-hehehe isao sam za plavu a ispalo je drugacije bitno je samo da se udje unutra posle te vise niko nista ne pita,sledeci put nema zakazivanja samo papir sto sam platio 60e u ruke i pravac salter.
-Bisnis plan firme
-Iz njihovog poreskog registra poslovanje firme
-Poreski broj koji sam dobio kao stranac
Sve to imam samo treba da mi stigne iz D.
Da vam kazem, svi love u mutnom oko termina. Predpostavljao sam da je tako zato sam i isao na ovu varijantu nisam imao sta da izgubim, naprotiv.
Hvala, Srecno i Pozzz.
 
Odgovor na temu

Limko

Član broj: 333987
Poruke: 2
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.07.2016. u 23:00 - pre 94 meseci
Citat:
Nekons:
Citat:
Limko:
Pozdrav svima
Imam odobrenje od nemacke sluzbe za zaposljavanje izdali su mi na tri godine vizu I uspeo sam da zakazem termin u konzulatu da li zna neko koliko cu cekati dugo na viziranje?

Moja supruga je uz odobrenje nemačke službe za zapošljavanje čekala na vizu tri dana.Ali ne znači da ćeš i ti dobiti(voleo bih da dobiješ),sve zavisi od mesta gde ideš,ona je otišla u relativno malo mesto gde nema puno zahteva.....SREĆNO

Hvala vam najlepse na odgovoru. Ja sam cuo da se izdaje isti dan dok su mi neki rekli da se ceka od nedelju dana do 8 nedelja.
 
Odgovor na temu

Nadja123
Nadja Miljkovic
Beograd

Član broj: 333209
Poruke: 5
95.180.30.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2016. u 15:15 - pre 94 meseci
Kada su izasli termini za oktobar? ako neko prati i zna
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2016. u 22:47 - pre 94 meseci
Termin tesko da ces upecati, budi uporan-a nocu negde od 23:30 do 00:30 , tako sam cuo da se tad azuriraju liste i od onih koji se odjave da nemogu doci. Pokusaj jer termin da regularno zakazes je ravno nuli.
-Druga solucija je kupovina termina, video sam kako to funkcionise.
-Treca solucija postoji...ali
Procitaj moja dva tri posta unazad pa ces videti kako sam ja uradio...pa eto ja sam prosao.
-Cetvrta solucija ne postoji.
Srecno!!!

 
Odgovor na temu

Nadja123
Nadja Miljkovic
Beograd

Član broj: 333209
Poruke: 5
95.180.30.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2016. u 20:50 - pre 94 meseci
ej hvala :) znam kako funkcionise to sa terminima vec sam za supruga i za prijatelje "hvatala" nocu termine, pa je dosao red na mene :) Postove sam procitala, i suprug mi je na slicnu foru prosao, otisao, tako da si u pravu sto se tice termina i samog ulaska u ambasdu. Sad neko rizikuje, neko ne, mi jesmo i uspeli, ocigledno i ti. Hvala jos jednom. Prijatno vece
 
Odgovor na temu

pangalaktickigrgoljblaste
Beograd

Član broj: 102473
Poruke: 6
5.199.240.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.07.2016. u 11:40 - pre 94 meseci
Zdravo svima,

Može li neko od vas ko je koristio usluge agencije da me kontaktira preko PM. Značila bi mi preporuka koju da koristim pošto već više o mesec dana lovim termine svakodnevno, naročito u onom periodu uveče, ali bez uspeha.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.07.2016. u 12:11 - pre 94 meseci
Kako nacionalna viza kad podnosim zahtev za radnu vizu??? Mozes li objasniti??/
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
212.117.65.*



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.07.2016. u 19:46 - pre 94 meseci
Mozda nekome bude interesantno da na najlaksi i najverovatnije najjednostvaniji nacin sebi obezbedi buducnost u Nemackoj (zapadnoj Evropi). Rec je o doktoratu. Deli se 18 stipendija. Nije neophodno znanje nemackog jezika, dovoljan je engleski. Kao sto se iz oglasa vidi, siroki krug studenata ima pravo da konkurise. Gradic je lep, smesten u nacionalnom parku Harz, a ono sto je mnogo vaznije, vrlo jeftin za zivot i prepun mladih ljudi iz celog sveta - ceo gradic je u stvari jedan campus. Vredi pokusati!

Srecno!

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1386
 
Odgovor na temu

solei.solei
nema
nema
Srbija

Član broj: 334268
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2016. u 01:03 - pre 94 meseci
Citat:
thedulebe:
Zdravo svima.

Mogu da kažem iz mog iskustva da je vredno da angažujete agenciju jer je cena zakazivanja do 10e.
Mislim da nije vredno nerviranja i gubljenja vremena.
Ali i agencije zakazuju kada se pusti termin na sajtu.
Meni su u agenciji u aprilu zakazali termin za jun.



Možeš li, molim te, poslati mi u pp neke pojedinosti u vezi agencije? Ubih se od čekanja termina, a nikako da iskoči..:/
 
Odgovor na temu

Marijana-Nemacka
Beograd

Član broj: 334284
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2016. u 16:34 - pre 94 meseci
Zdravo svima,
Aplicirala sam za posao negovateljice iako nisam medicinske struke. Kao odgovor sam dobila sam ponudu za strucnu praksu i usavrsavanje u Nemackoj u trajanju od 3 godine posle cega sledi zaposljenje.
Prihvatila sam ponudu i poslodavac mi je poslao 2 ugovora (jedan za obuku-skolovanje, a drugi za praksu). U tom momentu nisam znala nemacki i odmah sam se upisala na kurs koji i dalje pohadjam.
Imam zakazan razgovor u avgustu i bila sam u agenciji gde smo popunili formulare i pripremili svu dokumentaciju. Na formularu za aplikaciju ne pise da je potrebna bilo kakva potvrda za poznavanje nemackog jezika. Ja ga nisam polagala tako da nemam nikakav sertifikat. Ono sto mogu da dobijem je potvrda iz skole u kojoj ucim nemacki.
Ono sto me interesuje je kako izgleda taj intervju u ambasadi posto je pocela da me hvata trema. Da li proveravaju znanje nemackog? Koliko se otprilike ceka na vizu?
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..ynamic.kabel-deutschland.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2016. u 20:41 - pre 94 meseci
U konzulatu samo uzimaju dokumenta, tamo i službenici koji su Nemci govore srpski (po akcentu vidiš da nisu naši). Oni te sigurno neće testirati na jezik, ali raspitaj se da li je uslov da se viza dobije znanje nemačkog. Ako jeste onda se moraš seritfikovati u Geteovom institutu i taj sertifikat podneti uz dokumenta.

Dugo se čeka na termin u konzulatu, a kad se predaju papiri, ukoliko je sa njima sve u redu, mislm da ne bi trebalo dugo da se čeka na vizu. Ja sam je dobio za pola sedmice (Eu blue card) mada sam čuo od nekih da su čekali do 3 sedmice
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Marijana-Nemacka
Beograd

Član broj: 334284
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2016. u 10:09 - pre 94 meseci
Zahvaljujem se na odgovoru.
Preko agencije sam zakazala razgovor za sledecu nedelju.
Na formularu koji sam dobila u agenciji za dobijanje Ausbildung vize (isti moze da se nadje na sajtu ambasade) ne pise da je uslov za dobijenje vize poznavanje jezika. Navedeni su svi dokumenti koji treba da se priloze ovim redom:
1. Pasos
2. Obrazac za podnosenje zahteva
3. Fotografije
4. Taksa
5. potpisani ugovor o radnoj praksi ili strucnom obrazovanju
6. Potvrde o strucnoj kvalifikaciji (apr. diplome, svedocanstva, radna knjizica uz prevod I potvrda o tome na kojem jeziku se odrzava strucno obrazovanje)
7. Biografijia
8. Potvrda o postojecem zdravstvenom osiguranju

Broj 6 mi nije najjasniji, da li treba da se prevedu sva dokumenta ili je dovoljno prevesti diplomu srednje skole?
Nadam se da je to sve i da mi nece traziti nesto sto nije na spisku.

Znate li ako postoji neki zakonski rok za koji mora da se udje u nemacku nakon dobijanja vize?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

danijela000
nis

Član broj: 334295
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2016. u 19:53 - pre 94 meseci
Citat:
mucko030:
Termin tesko da ces upecati, budi uporan-a nocu negde od 23:30 do 00:30 , tako sam cuo da se tad azuriraju liste i od onih koji se odjave da nemogu doci. Pokusaj jer termin da regularno zakazes je ravno nuli.
-Druga solucija je kupovina termina, video sam kako to funkcionise.
-Treca solucija postoji...ali
Procitaj moja dva tri posta unazad pa ces videti kako sam ja uradio...pa eto ja sam prosao.
-Cetvrta solucija ne postoji.
Srecno!!!


ajde ovako,treba mi termin za vizu za avgust u nemackoj ambasadi,slobodnih termina,naravno nema,agencije tvde da je sve zauzeto i nista nemaju.Mene zanima,da li stvarno mogu preko termina za BC da dobijem radnu vizu.Ja imam ugovor za kliniku u Rostocku,kao medicinska sestra.Kolike su sanse da prodjem tako i kakve su sankcije?Ajde odgovori molim te,gori mi pod nogama!Hvala!
 
Odgovor na temu

cakyly
...

Član broj: 251136
Poruke: 6
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.08.2016. u 09:53 - pre 94 meseci
Jel moze neko da mi odgovori-ako predam sve a zafali mi samo sertifikat o jeziku,da li cu morati ponovo da zakazujem i sve ispocetka, ili cu im naknadno dostaviti taj papir?
 
Odgovor na temu

Marijana-Nemacka
Beograd

Član broj: 334284
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.08.2016. u 10:15 - pre 94 meseci
Meni su u agenciji rekli da moze naknadno da se odnese posto ni ja nemam sertifikat za jezik.
Sledece nedelje imam zakazan razgovor u ambasadi pa cemo da vidimo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186487 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.