Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185972 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2016. u 15:08 - pre 95 meseci
Dobar dan dragi clanovi. Imam jedan(potencijalni) problem, molim za pomoc! Dobila sam nacionalnu vizu za spajanje porodice koja mi vazi od pocetka aprila do pocetka jula, bila sam kod supruga krajem aprila gde smo podneli zahtev za boravisnu dozvolu. Ja sam se vratila za Beograd(student sam jos uvek u Srbiji pa sam u Nemackoj boravila par dana kako bih regulisala to), a u medjuvremenu mi je stiglo obavestenje da mogu podici svoju boravisnu dozvolu. Kupila sam avionsku kartu za 13.06, kako bih pre isteka vize uzela tu boravisnu dozvolu. Upravo sam na internetu procitala nesto vrlo zabrinjavajuce: Naime, nacionalna viza za boravak radi spajanja porodice omogucava samo jedno tranzitno putovanje do zemlje odredista tj Nemacke. Ja bih u ponedeljak trebala dakle drugi put da udjem u Nemacku u periodu vazenja moje vize. Zanima me da li ce me uopste pustiti u Nemacku? Da li je to kaznjivo, i kako? Da li neko mozda zna, svaka pomoc bi mi dobro dosla. Hvala
 
Odgovor na temu

mtabic
Beograd

Član broj: 321759
Poruke: 3
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2016. u 11:11 - pre 95 meseci
A beli sengen?
Osim ako nisi prekoracila 90 dana vec?
 
Odgovor na temu

ivica031
Ivica Jankovic
Serbia

Član broj: 332482
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2016. u 18:07 - pre 95 meseci
Ovo je prva radna, dobio sam nacionalnu vizu u svrhu rada u Nemackoj. Cekao sam mesec dana, uz to da je u toku tih mesec dana bilo pauza jedno 10 dana, tj. trazili su mi original radni ugovor (umesto zamene za ugovor koju obicno nemacki poslodavci daju na prvu loptu), i isto su mi trazili originalnu srpsku diplomu na uvid - to je sve napravilo pauzu u aplikaciji jedno 10-14 dana. Isto, imali su par dana praznika tokom obrade mojih papira, jedno 3-4 dana. Kad se sve uzme u obzir, obrada i viziranje je trajalo 15-ak dana.

Sve ide brzo kad imas cistu dokumentaciju, i sve sto traze.
 
Odgovor na temu

angelmkd
student

Član broj: 333487
Poruke: 2
*.w193-248.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2016. u 11:41 - pre 95 meseci
Molim vas, neko ljubezan da mi pomogne za iskontaktiram Drivee, posto profil na forumu mi je nov i nemogu da ispratim poruke.
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/Drivee
Neka mu daje moj profil u privatna poruka da me iskontaktira ako moze.
HVALA UNAPRED
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2016. u 16:50 - pre 95 meseci
Citat:
Nervozna bombona:
Dobar dan dragi clanovi. Imam jedan(potencijalni) problem, molim za pomoc! Dobila sam nacionalnu vizu za spajanje porodice koja mi vazi od pocetka aprila do pocetka jula, bila sam kod supruga krajem aprila gde smo podneli zahtev za boravisnu dozvolu. Ja sam se vratila za Beograd(student sam jos uvek u Srbiji pa sam u Nemackoj boravila par dana kako bih regulisala to), a u medjuvremenu mi je stiglo obavestenje da mogu podici svoju boravisnu dozvolu. Kupila sam avionsku kartu za 13.06, kako bih pre isteka vize uzela tu boravisnu dozvolu. Upravo sam na internetu procitala nesto vrlo zabrinjavajuce: Naime, nacionalna viza za boravak radi spajanja porodice omogucava samo jedno tranzitno putovanje do zemlje odredista tj Nemacke. Ja bih u ponedeljak trebala dakle drugi put da udjem u Nemacku u periodu vazenja moje vize. Zanima me da li ce me uopste pustiti u Nemacku? Da li je to kaznjivo, i kako? Da li neko mozda zna, svaka pomoc bi mi dobro dosla. Hvala


Trebalo bi da ti viza nije potrebna ako nisi bila vise od 90 dana u zadnjih 180 dana.

Inace, dok nam je trebala viza, imao sam problem slican kao ti, gde mogu da te deportuju i zabrane ulazak u sengen na 5 godina ako pokusas da udjes bez vize.
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.06.2016. u 19:59 - pre 95 meseci
Hvala na odgovoru. Nisam prekoracila tih 90 dana, samo nisam bila sigurna da li sa tom vizom imam jedan ili vise ulazaka u Nemacku. Na internetu sam procitala da imam pravo samo na jedan ulazak, medjutim, u pasosu mi pise multipli ulasci.
 
Odgovor na temu

Nadja123
Nadja Miljkovic
Beograd

Član broj: 333209
Poruke: 5
95.180.30.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.06.2016. u 18:59 - pre 95 meseci
NASE ISKUSTVO:
Termin hvatate posle 12h nocu, u vizi koja vam treba. Morate biti spremni sa brojem pasosa, e mail adresom, imenom i prezimenom; i brzi jer neko moze da vam uzme termin za sekund.
Agencije treba uzeti radi slaganja dokumenata, da ne biste imali problema kada dodjete na intervju.
Mi smo i sa dozvolom za rad predali u nacionalnu vizu, znaci nismo u vizu-zaposljavanje sa dozvolom za rad, znaci prolazi se i u drugoj vizi. Dobili smo je za 4.dana.

Sve najbolje :)
 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2016. u 22:06 - pre 95 meseci
Ljudi, ima li ko da ima iskustvo sa polaganjem A1 na Goethe-u? Imam ispit za dve nedelje, kakva li su vam iskustva?
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2016. u 15:24 - pre 95 meseci
Imam par pitanja za Vas ?
Dali mogu predati za plavu kartu a imam sledeca dokumenta?
- Anstellungsvertag ( GmbH-Geschaftsfuhrer) sa platom 40 000.00 e(+bonusi sve je lepo definisano ugovorom) bruto godisnje, ugovor mi tece od 01.07.2016.
- Urkunde gde sam imenovan za suvlasnika.
- Srednju strucnu spremu.
Sta bi jos bilo potrebno od doumentacije za apliciranje ukoliko ispunjavam uslov za dobijanje plave karte?
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..47.195.dynamic.cablesurf.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2016. u 19:10 - pre 95 meseci
mucko030: moraš imati diplomu koja je priznata u Nemačkoj, od visoke (3 godine, stare više se ne priznaju) škole ili fakulteta
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.06.2016. u 22:04 - pre 95 meseci
ja ne trazim posao tamo, ja ga vec imam znaci primljen sam za rad , a ujedno sam i imenovan za suvlasnika te firme, sve je to uradjeno kod notara i zaveden sam u njihovim institucijama kao suvlasnik sve je regularno, dobio sam i poreski broj.
Pa to oko diplome malo mi nije jasno , cemu to ako ja odgovaram vlasniku i ako cu da radim samo kod njega.
Pozzz
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.06.2016. u 05:35 - pre 95 meseci
Citat:
mucko030
Pa to oko diplome malo mi nije jasno , cemu to ako ja odgovaram vlasniku i ako cu da radim samo kod njega.
Pozzz


Zato sto je takva procedura za Blue Card a ti si to pitao i covek ti odgovorio. Imas na sajtu ambasade sta je sve obavezno potrebno za BC. Kod Nemaca je sve precizno. Pozovi ambasadu i objasni tvoj slucaj.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.06.2016. u 07:12 - pre 95 meseci
Procitao sam na sajtu ambasade, poslao sam i mail sa istim ovakvim pitanjem, odgovor nazalost nisam dobio.
Zato sam i postavio ovo pitanje ovde,naravno ja sam se coveku zahvalio- svaki odgovor mi je bitan ... a nisam u bgd-u pa da mogu da se prosetam do ambasade i predam dokumenta pa sta bude vec u unutrasnjosti i do velegrada treba mi 5h voznje u jednom smeru.
Mislim da nikog nisam ujeo, ako sam dopunio pitanje pa da se tako komentarise moj post. Uostalom Hvala svakom koji je odgovorio ili ce da odgovori na ovu moju repliku, pozzz i sve najbolje.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..47.195.dynamic.cablesurf.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2016. u 12:05 - pre 95 meseci
mucko030: Pravila su takva i to još nisu nemačka već Eu pravila. A što se ugovora tiče i za Eu blue card moraš imati ugovor da bi došao. Što se ambasade tiče, teško da bi ti pomoglo i da živiš u BG-u. Nemačka ima i ambasadu i konuzlat. Obično su te dve institucije fizički u istoj zgradi. Ali u slučaju Nemačke ambasada je na Dedinju a konzulat u Kneza Miloša (u zgradi bivše kanadske ambasade). Tebi traba konzulat ali ti tu kao obično lice teško da možeš tek tako doći na razgovor. Na emailove još početkom ove godine nisu odgovarali. Doduše bar su slali automatski odgovor da nisu u mogućnosti zbog obima posla da odgovaraju putem mail-a.

Jedino ti ostaje telefonski broj. Imaš na sajtu negde, 2-3 puta nedeljno po 2 sata imaš pravo da zoveš, ali je to tako teško dobiti da ćeš morati da zivkaš danima. Prvo se čeka u redu na operatera, pa se javi prva operaterka koja ne odgovara na pitanja već prosleđuje dalje. A onda se javi izuzedno neljubazna osoba koja nema strpljenja da posluša i jedno jedino pitanje. Sa unapred pripremljenim i zapisanim pitanjima (imao sam jedno 5 pitanja) ja sam dva puta uspeo da ih dobijem na po pola minuta i ukupno sam dobio jedan odgovor. Drugi put mi je samo rekla da govorim suviše tiho (što nije tačno jer prva operaterka me je sasvim lepo razumela, a i prvi put me je razumela) i onda me je otkačila. Osećao sam se ko popišan.

Ali budi strpljiv i uporan, bolje da istrpiš mesec-dva poniženja od službenika strane države (a naših domaćih skotova) nego da čitav život provedeš u državi bez države. Tebi EU blue card u suštini ne treba. Jeste da ima neke birokratske pogodnosti za tebe i suprugu u smislu poznavanja nemačkog jezika, ali i bez te vize se može doći i raditi ovde.

[Ovu poruku je menjao Au197/79 dana 26.06.2016. u 13:20 GMT+1]
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2016. u 08:49 - pre 95 meseci
Au197/79
Hvala puno na iscrpnom odgovoru, meni u sustini i ne treba plava karta(supruga je u proceduri za BG pasos bila je na interviju u martu u MP u Sofiji tako da eto i ona ceka negde do pred kraj godine..ali to je vec druga tema), treba mi TERMIN a on nikako nema do septenbra i onda je pitanje kako i dali cu da ga ,,ulovim,, a za plavu kartu ima slobodni termini.
Da na moj meil nisu odgovorili na tel. se i ne javljaju posle prebacivanja sa raznih brojeva itd.
Da krivo mi je sad sto sam propustao prilike da odem iz ove zemlje, sve sam se nadao ajd bice bolje ,bice bolje sutra ,sledece godine i bice bolje al u ...... -od patriotizma se ne zivi, te patriote ako nemas da im placas racune oni iz patriotskih pobuda dodju i iskljuce struju,vodu,tel. itd.
Hvala puno jos jednom i svaka ti je na mestu ,,poslednji pasus,,

Sve najbolje
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..47.195.dynamic.cablesurf.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2016. u 22:10 - pre 95 meseci
Kajem se i ja, ali nisam ni mogao mnogo ranije da odem jer ne bih išao bez porodice. Ali mogao sam odmah posle svadbe a pre rođenja 1. deteta. Bar će se drugo roditi u normalnoj zemlji :) Kolege u sadašnjoj fimi su iz Hrvatske i Srbije otišle u svojim dvadesetim godinama a ja sa 36... I ja sam se nadao, no sad ću se zahvaljivati političarima što su mi ubili poslednju nadu i otvorili mi oči da se ne patim, a i roditeljstvo me je otreznilo da ako sam ja budala i trpim ne trebam i svoje potomstvo da upropaštavam...
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2016. u 07:56 - pre 95 meseci
Ali sta je tu je...ko ce ga znati mslim da je kasno samo onda kad se nikad ne proba, a celi zivot se kaje- Zasto? Ja sam resio zakazacu termin za plavu kartu, pa ako prime dokumenta prime ako ne cekacu slobodan termin pa kad ga bude.
Jos nesto, ovi moji poslali mail iz D konzulatu i dobili su sistemski odgovor, znaci nista ne odgovaraju vec odgovore salju u formi.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2016. u 10:45 - pre 95 meseci
Ma da bre, zašto ne bi oteo termin nekome ko zaista ima uslove za plavu kartu...
 
Odgovor na temu

Limko

Član broj: 333987
Poruke: 2
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2016. u 16:28 - pre 95 meseci
Pozdrav svima
Imam odobrenje od nemacke sluzbe za zaposljavanje izdali su mi na tri godine vizu I uspeo sam da zakazem termin u konzulatu da li zna neko koliko cu cekati dugo na viziranje?
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2016. u 20:43 - pre 95 meseci
Citat:
jablan:
Ma da bre, zašto ne bi oteo termin nekome ko zaista ima uslove za plavu kartu...


Ne razumem tvoju konstataciju , ali ako si to ironicno rekao evo pogledaj na sajtu ambasade nikome ne uzimam termin jer tih termina ima koliko hoces.
Jos nesto da Vam kazem da su sad za nacionalnu vizu termini popunjeni i za 9.mesec.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185972 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.