Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186315 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..78.010.pools.vodafone-ip.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.05.2016. u 11:35 - pre 96 meseci
@Bilderica ako juriš plavu vizu dokumenta su ono što sam ja citirao + komentar da original diploma ti nije potrebna. Termin ti sam zakazuješ, mada, šta znam možda i to može agencija, ali joj treba broj tvog pasoša. Ostalo može da ti sredi agencija, oni imaju i ovlašćene prevodioce, imaju i formulare pa ako ideš kod njih onda je bolje da ti oni sve srede.


Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.05.2016. u 11:52 - pre 96 meseci
Zlatan Kadragić Ja kolko sam upucen i pricu, treba da podnesem zahtev za radnu dozvolu, posto treba da mi stignu papiri iz Nemacke tamo je sve sredjeno jos samo ovde da sredim, al se dugo ceka, treba neki formular popunim pa prevedem diplomu i ostale dokumente da napravim fotokopije.... A agencija se nalazi pored Konzulata zar ne??? Kad stigne posta idem za BG pa sta mi bog da, zakazacu termin a probacu i ovako da odem da se raspitam!!!


[Ovu poruku je menjao Bilderica dana 16.05.2016. u 17:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.05.2016. u 16:40 - pre 96 meseci
>
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.05.2016. u 10:23 - pre 96 meseci
Pozdrav svima,

citam ovde o terminima za ambasadu. Pa mi nije jasno otkud ove informacije skorijeg datuma o terminima, je l to provereno?

Naime, ja sam stornirao termin 1.aprila (imao zakazano za 28.april, ali bilo je nemoguce iskoristi ga tada), i od tog 1.aprila svakodnevno po vise desetina puta proveravam termine za "nacionalnu vizu", konkretno za spajanje porodice, jer trazim novi.
I nisam naisao na objavljene termine, evo skoro 50 dana. Znaci, ne na slobodne, nego ni na objavljene - a vec zauzete termine.

Vodim se logikom, i iskustvom (jer od pocetka online zakazivanja ovo je 4ti termin koji "jurim", i gle malera za sebe ne mogu da ga pronadjem nikako), da i kada se objave termini - ostaju par dana na sajtu kao "zauzeti". Kao npr sada sto je sa terminima za rad na kruzerima.

Pa me zato zanima otkud to saznanje da se termini objavljuju na 20ak minuta i odmah povuku sa sajta?


Sam sebe tesim da su imali mozda mnogo otkazivanja, pa da su resili da smanje period izmedju dana zakazivanja i termina, a ne po 3 meseca unapred zakazes, a ne znas ni da li ces docekati sutra.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.05.2016. u 10:38 - pre 96 meseci
Citat:
Nekons:
Trenutno su neki termini popunjeni do kraja jula neki do kraja avgusta.



Konktretno ovo me buni, koji su to termini do kraja jula/avgusta popunjeni? I otkud ta informacija, je l to pouzdano ili je to pretpostavka na osnovu izgleda stranice gde bi trebalo da su termini na sajtu?

Nadam se da me razumete na sta mislim -recimo: udjete na stranu za termine i vidite 07.2016. i ispod nema termina i to odmah znaci da do kraja tog meseca nema slobodnih termina??
Ili ste naisli na termine koji su bili objavljeni do kraja tog perioda?
Ili na osnovu raspolozivih termina za druge vrste viza, pa kao - sad su samo ovi i nema drugih viza?

Iskreno, malo mi je nelogicno da u martu (pre nego sam poceo da pratim sajt) zakazu termin za avgust...sto je mnogo mnogo je!
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.05.2016. u 11:00 - pre 96 meseci
Citat:
IgorPetra:
Pozdrav svima,

citam ovde o terminima za ambasadu. Pa mi nije jasno otkud ove informacije skorijeg datuma o terminima, je l to provereno?

Naime, ja sam stornirao termin 1.aprila (imao zakazano za 28.april, ali bilo je nemoguce iskoristi ga tada), i od tog 1.aprila svakodnevno po vise desetina puta proveravam termine za "nacionalnu vizu", konkretno za spajanje porodice, jer trazim novi.
I nisam naisao na objavljene termine, evo skoro 50 dana. Znaci, ne na slobodne, nego ni na objavljene - a vec zauzete termine.

Vodim se logikom, i iskustvom (jer od pocetka online zakazivanja ovo je 4ti termin koji "jurim", i gle malera za sebe ne mogu da ga pronadjem nikako), da i kada se objave termini - ostaju par dana na sajtu kao "zauzeti". Kao npr sada sto je sa terminima za rad na kruzerima.

Pa me zato zanima otkud to saznanje da se termini objavljuju na 20ak minuta i odmah povuku sa sajta?


Sam sebe tesim da su imali mozda mnogo otkazivanja, pa da su resili da smanje period izmedju dana zakazivanja i termina, a ne po 3 meseca unapred zakazes, a ne znas ni da li ces docekati sutra.

Takav odgovor sam dobio od ambasade preko maila,konkretno termini za posao sa dozvolom nemačke službe za zapošljavanje su popunjeni do kraja avgusta,jer na toj stanici stoji 08.2016.
Termini za spajanje porodice su svi ispunjeni do kraja Jula,dobio odgovor od ambasade i od agencije koja se nalazi pored ambasade.Nove termine nisu puštali od 20.aprila,tada sam ih poslednji put video da su bili(meni tada nije bio završen pasoš)tako da nisam mogao zakazati,bilo je slobodno tada 3-4 dana krajem Jula.

Neko je spomenuo da ce od 01.06.2016 biti moguce rešavati papire u Nemačkoj gde živi supružnik(jedna zena je to ovde i napisala da je muz uspeo to da odradi u Nemačkoj skoro),ne znam da li zbog toga ne pustaju ili su stvarno pretrpani sa zahtevima.Ali opet mi nije logično ako su popunjeni termini za Jul zašto ne puštaju za sledeci mesec.U martu si mogao zakazati za Jul,a sada u Maju ne moze za Avgust.............
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.05.2016. u 11:28 - pre 96 meseci
E, to. Super, hvala na odgovoru, i pre svega na brzini.
A to oko 20og aprila nisam video, i sad se prebrojavam i premisljam- i nije mi jasno kako?

Ostaje nam da cekamo...pa neka nam je sa srecom!

 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.05.2016. u 11:32 - pre 96 meseci
A za ovo predavanje u DE, moja supruga je skoro bila tamo i pitala da li je moguce.
Odricno su joj odgovorili. Receno joj je da cemo mi (mali i ja) tamo dobiti boravisnu, ali da sve moramo predati u matcnoj zemlji. Znaci sve isto kao i do sada.

Mozda cekaju 1.jun pa da pokrenu pricu, videcemo.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.05.2016. u 08:46 - pre 96 meseci
Termini za avgust objavljeni! TRKOM NA SAJT!!!

Ja zakazao, napokon!
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.05.2016. u 09:39 - pre 96 meseci
Igore hvala na obaveštenju uspesno smo zakazali...................vec je i avgust pri kraju sa terminima.
 
Odgovor na temu

IgorPetra
Srbija

Član broj: 331591
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.05.2016. u 10:10 - pre 96 meseci
Za malo vise od sat vremena otislo preko 100 termina, jer evo nema vise...
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.05.2016. u 10:45 - pre 96 meseci
Ljudi probao sam da zakazem, izbacuje mi do 7meseca da nema nista! Kad se dobije ugovor o radu iz Nemacke gde se zakazuje dal na nacionalnu vizu ili na WORKVISA - WEST-BALKAN RULE ONLY i ovo zadnje WORK CONTRACTS!!! i zibaci mi ovo WORKVISA - WEST-BALKAN RULE ONLY
Unfortunately, there are no appointments available at this time. New appointments will be made available for booking at regular intervals.

[Ovu poruku je menjao Bilderica dana 19.05.2016. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.05.2016. u 22:48 - pre 96 meseci
Pozdrav svima,

Da li neko zna da mi odgovori na pitanje? Moja baka je prava nemica, da li ja po poreklu imam pravi na nemacko drzavljanstvo. Moj tata je imao pravo, ali nije uzeo nemacko drzavljanstvo. Baka je umrla, ali mogu da dokazem da je nemica.
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.05.2016. u 11:59 - pre 96 meseci
ima li ko? link to jest onaj formular za popunjavanje za radnu dozvolu, ako ima ko nek da, hvala!!!
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.05.2016. u 12:04 - pre 96 meseci
Imaš ga na sajtu ambasade
 
Odgovor na temu

Bilderica
Nigde
nigde
Srbija

Član broj: 333506
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.05.2016. u 15:53 - pre 96 meseci
Aj posalji link prekopiraj, ja sam trazio nema!!!
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.05.2016. u 17:03 - pre 96 meseci
Pozdrav svima ,

ja vas molim za brz odgovor, a situacija je sledeca : imam dozvolu za rad i ugovor je takodje zavrsen ( Medicinska sestra - tehnicar )... Znam da je do termina jako tesko doci... Ali zanima me ako je neko u slicnoj situaciji da mi odgovori : Koja DOKUMENTA su mi jos potrebna , jer na sajtu se ne snalazim bas najbolje ?!

Unapred hvala !!!

[Ovu poruku je menjao nstanojevic86 dana 21.05.2016. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
..88.104.pools.vodafone-ip.de.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.05.2016. u 18:52 - pre 96 meseci
@nstanojevic86 pogledaj na sajtu, mislim da za medicinsko osoblje važe posebni uslovi koji su povoljniji nego za ostale, misim da za vas nije potrebno toliko da se čeka termin u ambasadi. Ako se dobro sećam postoji neki poseban program preko kog medicinsko osoblje odlazi u Nemačku...

Što se termina tiče, moja supruga je došla do svog početkom avgusta :)
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

nstanojevic86
Nemanja Stanojevic
nezaposlen
Valjevo , Srbija

Član broj: 333594
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.05.2016. u 19:43 - pre 96 meseci
Hvala na brzom odgovoru ... ;)

Ali vidite kako, to se odnosi na triple-win-projekat, bar mi se tako cini... Ali ja nisam u tom projektu , ja idem preko poslodavca direktno... A jel vasa supruga isto morala online da saceka upraznjeno mesto za termin ?

Da li bi mogli da mi navedete koja DOKUMENTA je sve skupila ?!

Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao nstanojevic86 dana 21.05.2016. u 20:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Prkisa
Aleksandar

Član broj: 333496
Poruke: 3
95.180.50.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.05.2016. u 00:11 - pre 96 meseci
Srdacan pozdrav za sve!

Vidim da se ovde mogu naci razne korisne informacije,sto je za svaku pohvalu pa bi mozda neko znao da mi odgovori.
Naime situacija je sledeca.Ja imam hrvatski pasos,supruga srpski a sin od 5 god.ce nadamo se uskoro dobiti hrvatski. Nameravamo da idemo u Nemacku,prvo ja da pocnem nesto tamo da radim a kasnije bi dosli njih dvoje na osnovu spajanja porodice. Ja bi se tamo prijavio na adresu sestre (nije mi rodjena sestra,ceo zivot je u De i ima nemacki pasos).Pitanje je,da li mozemo svi da se prijavimo da zivimo u tom njenom stanu koji ima 120 kvadrata i koji ne bi morali da placamo , jer znam da je tesko odmah naci posao sa tolikom platom da ispuni kriterijume za troclanu porodicu (placanje stana od 50 kvadrata,troskovi...).Sestra zivi u stanu sama sa cerkom.Znaci da li imamo pravo da pri podnosenju zahteva uz ugovor i visinu moje plate nekako navedemo da nam je smestaj besplatan.
Mozemo li zahtev podneti u DE? I da li supruga mora da polaze za A1?
Bio bih veoma zahvalan ako bi neko znao da mi odgovori.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186315 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.