Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186439 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markotas96
sluzbenik
ptt

Član broj: 319318
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.01.2016. u 21:11 - pre 100 meseci
rainymanyu hvala na odgovoru za uplatu doprinosa studenata.
Negde sam načuo da svaki punoletan građanin sa boravišnom vizom kao što je studentska ima pravo da dobrovoljno uplaćuje neki iznos u penzioni fond,državni ili privatni bez obzira da li je part time zaposlen ili ne.
60 meseci uplate penzionog doprinosa je kaže uslov za dobijanje stalne boravišne vize.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.02.2016. u 06:54 - pre 100 meseci
Citat:
markotas96: 60 meseci uplate penzionog doprinosa je kaže uslov za dobijanje stalne boravišne vize.

iako bi to bilo tacno pa da mozes da uplacujes sam sebi za penziju, mislim da ti je cela ta ideja pomalo suluda ako bi to sve bilo samo u cilju sticanja prava da ostanes u Nemackoj nakon studija!
prvo moras da uzmes u obzir da (ako bi to bilo moguce) sve ukupno se ne bi uopste radilo o malom iznosu (60 x min. par stotina €, pa racunaj ...), a drugo siguran sam da ako u Nemackoj buses zavrsio studije, za 5 god. ces vec pronaci neki nacin da tamo ostanes i bez uplata penzije!
eto npr. od sad 01.01. vaze izmene zakona o zaposljavanju stanovnika iz drzava sa Balkana koje nisu u EU (potrazi par strana nazad, neko je postavio dokument) i tim izmenama se omogucava prakticno svakome ko pronadje u Nemackoj posao da dobije i dozvolu za rad/boravak. tako da ako sa srpskim drzavljanstvom jedna negovataljica/masin-bravar/vozac bagera i sl. mogu da dobiju vizu, dobices je i ti sa zavrsenim fakultetom u Nemackoj!

mozda cu sad zvucati malo previse optimisticno, ali racunaj i na to da su prosle godine zapoceli pregovori SRB/EU i mislim da cak i ovi nasi trenutni retardi koji pregovaraju sa EU u tom nekom roku od 5-6 god. mogu i da ih okoncaju (izuzev Turske, u slucaju drugih zemalja sadasnjih clanica EU pregovori su trajali 3 do 6 god.) tako da dok ti budes zavrsio studije Srbija ce verovatno biti u ili na pragu EU pa verujem da neces imati problema sa zaposljavanjem u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.02.2016. u 13:40 - pre 100 meseci
Ovo "na pragu EU" ne da je previse optimisticno nego super nerealno..Doduse razumem da si nisi potpuno informisa posto pregovori za prethodne nisu trajali 3-6 godina..npr. Hrvataka,najmladja clanica je pocela pregovore 2005 (ne 2001 kako sam mislio).. Ne kazem da su politicari tamo puno sposobniji i kvalitetniji ali od trenutno u Srbiji tesko moze biti kilavijih i nesposobnijih. Na stranu sto se klima u EU o novim clanicama menja posle iskustva sa Bugarima,Rumunima,a sada i Hrvatskom. Na stranu unutrasnje nesuglasice vodjene Poljskom,Ceskom,Madjarskom..Na stranu uslovljavanja koje spremaju Madjarska,Rumunija,Hrvatska.. Na stranu Kosovo.. Na stranu kriza o izlasku Britanije,kriza sa izbeglicama,Grckom..

Pa kad sve stavljamo na stranu bolje da se samo sebi sredimo nego da se nadamo obecanim snovima koji nikad nece doci.. Sorry za offtopic,morao sam.

[Ovu poruku je menjao rainymanyu dana 02.02.2016. u 15:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.02.2016. u 14:21 - pre 100 meseci
Citat:
rainymanyu: npr. Hrvataka,najmladja clanica je pocela pregovore 2001..


https://hr.wikipedia.org/wiki/Pristupanje_Hrvatske_Europskoj_uniji

dakle druze-informisani, koliko to ima godina od 2005 do 2011?
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.02.2016. u 14:39 - pre 100 meseci
Nema problema. Priznajem gresku i pored mog istrazivanja tokom pisanja odgovora. Citat koji sam ja nasao kaze da su pregovori mirovali od 2001-2005 iz raznih razloga.. Ali ok.. Pogresio sam u vezi toga. Sto nema prevelikog uticaja na sve ostale okolnosti.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2016. u 15:33 - pre 100 meseci
Hipotetičko pitanje, dobijem ponudu za Nemačku, firma mi pošalje ugovor i ja ga prosledim u ambasadu ali avaj:

http://www.belgrad.diplo.de/co...251786/EWT021_Zapoljavanje.pdf

po ovom informatoru moram da predam sve dokumente, a imam problem sa nekim. Traži se radna knjižica a meni nije sve upisano u nju šta sam radio (nisam bio prijavljen). Imam položen B1 ali ne po ovom sertifikatu što se traži. Koja je verovatnoća da me odbiju iz ambasade iako me firma hoće bez ovih dodatnih uslova, zadovoljavam ih po njihovim zahtevima?

 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.098.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2016. u 18:52 - pre 100 meseci
@ HoT_Steppa:

To ti niko sa sigurnošću ne može reći, jer sve zavisi od slučaja do slučaja šta će ti tražiti od dokumenata i koliko će dugo trajati proces. Npr. ja sam ispunjavala uslove za Plavu kartu, i od dokumenata mi je bio potreban samo potpisan ugovor sa nemačkom firmom i diploma sa faksa, i viza je bila odobrena za par dana. Mada znam slučajeve gde su ljude baš mnogo cimali i dugo čekali. Ako potpadaš pod Plavu kartu i imaš diplomu faksa iz odgovarajuće oblasti, ne verujem da će te previše cimati.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.02.2016. u 21:07 - pre 100 meseci
Ma imam diplomu naravno i to beogradskog državnog fakulteta, i imam deficitarno zanimanje, (dipl. ing.) nego sam na osnovu ovog formulara shvatio da su svi ovi dokumenti obavezni? Tebi nisu tražili dokument o položenom B1 i ove ostale dokumente, radnu knjižicu, licencu?
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.098.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.02.2016. u 16:33 - pre 100 meseci
Koliko vidim, ovaj spisak dokumenata se ne odnosi samo na Plavu kartu, nego i na ostale slučajeve radnih viza. Doduše ja sam vadila vizu pre dve i po godine, pa možda se nešto promenilo u međuvremenu. Npr. ja imam diplomu ETF-a i ispunjavala sam uslove za Plavu kartu i nosila sam sledeća dokumenta u ambasadu: ugovor za posao, diplomu faksa (original i prevod na nemački), pasoš, sliku, popunjen obrazac/zahtev za vizu i 60 e za taksu. To je sve. U tom trenutku nisam imala nikakav sertifikat jezika (niti sam tada uopšte znala nemački), nisam imala nikakvu licencu, niti mi je iko tražio radnu knjižicu (veći deo radnog iskustva iz Srbije takođe mi nije upisan u r.knjižicu). I ostalim ljudima sa ETF-a je bilo slično; lekarima traže nešto više dokumenata, a ako si npr. dobio IT posao, a nemaš odgovarajuću diplomu, onda moraš da dokazuješ da imaš min. 5 godina iskustva u toj oblasti, pa kapiram da ovaj spisak dokumenata pokriva sve slučajeve. Ako ispunjavaš uslove za Plavu kartu (http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/claim.php), onda ne moraš da brineš.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.02.2016. u 17:38 - pre 100 meseci
Bio sam juče u konzulatu da se raspitam, ne primaju više lično radi davanja obaveštenja, sve se svodi na email i telefon. Danas sam zvao i potvrdili su mi da radna knjižica, licenca zvanja i položen B1 nisu uslov, ali bi bili poželjni. Ako nedostaje radnja knjižica predaje se CV sa iskustvom, ako se nema Gete sertifikat onda iz neke druge škole (ja imam), itd. takođe, za zakazivanje za PREDAJU dokumenata se čeka trenutno mesec dana minimum, meni su rekli da se danas prijavim mogu da dođem da predam dokumenta za vizu tek oko 15. marta. Ako se dogovori cifra sa poslodvacem od minimum 46.400 evra onda se ne proverava sa nemačkom službom za zapošljavanje, a ako se dogovori cifra između 38.688 i 46.400 onda se čeka na potvrdu iz te službe.

Eto, nekome da pomognem.

Što znači, ako se iskopa posao, tj. nađe se zainteresovana nemačka firma za fakultetski obrazovane ne bi trebalo da bude problema oko ovih pojedinosti.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.02.2016. u 20:28 - pre 100 meseci
meni je pre par godina isto ovo bilo potrebno.. Nikakva radnja knjizica, can ni
sertifikata jezika,koji btw tada ni nisam znao
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.02.2016. u 09:50 - pre 100 meseci
Da li neko moze da mi objasni kako se preverava diploma?

http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/hochschulabschluesse.html
inzenjer informatike inzenjer 2 Jahr(e) 2.50 A2 informatika / informacione tehnologije Serbien

Na primer, nasao sam ovo jer sam zavrsio Visoku skolu, koja je bila 2.5 godine a sada je 3 godina (po Bolonji). Ali ne pise naziv institucije tako da ne razumem kako mogu naci svoju diplomu? Da li pokazuju negde grad/naziv skole/naziv diplome? I sta znaci ovo A2? Pre je valjda pisalo nesto + i - ?
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.02.2016. u 10:18 - pre 100 meseci
Sta je bilo a sta je sada sto se tice trajanja studija njih ne zanima, bitno im je sta pise u njihovoj bazi kojom se sluze.

Kad kliknes na ljubicasti plus u prvoj koloni otvorice ti se novi prozor u kom mozes naci svoje studije ili vec trazis.. Kada nadjes imas detalje o konkretnom fakultetu i h+/h- koje si ranije mogao videti u prvom koraku.

Ako tvojih studija nema u listi, verovatno (ne i 100%) nisu priznate. Inace nisam siguran da se trazi priznavanje pri predaji dokumenata. Bar nije kad sam ja predavao. Kao sto je Aurora09 pisala, original i prevod dimplome su bili dovoljni za predaju dokumenata i prvu vizu. Najvazniji je potpisan ugovor za posao, ostalo su samo usputna dokumenta.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.02.2016. u 07:08 - pre 100 meseci
Citat:



Ako tvojih studija nema u listi, verovatno (ne i 100%) nisu priznate. Inace nisam siguran da se trazi priznavanje pri predaji dokumenata.


Hvala. Nasao sam. Ima je u listi samo sa H- . Jel to znaci da nije priznata a ima je u listi? Samo se sa H+ vrednuju?
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
82.117.198.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.02.2016. u 07:43 - pre 99 meseci
Cao svima,

da li neko moze da prosledi informaciju, kakva je sada situacija sa datumima koji dodju na red posle redivno zakazanih? Pre par meseci tako je moglo da se udje i aplicira i mesec dana ranije u odnosu na zakazani termin.

Ako je neko bi ovih dana, ili ima informaciju, bio bih zahvalan da prosledi.

Pozdrav

---
Nema ove opcije od 1. Decembra 2015. Danas bio do ambasade.

[Ovu poruku je menjao nexbg dana 08.02.2016. u 14:32 GMT+1]

 
Odgovor na temu

Nijaz89
Nijaz Licina
Nezaposlen
Tutin, Srbija

Član broj: 331814
Poruke: 3
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.02.2016. u 23:40 - pre 99 meseci
Zdravo svima!
Predao sam zahtev za vizu pre nekoliko dana u Nemackoj ambasadi u Beogradu a svrha spajanja porodice, pa ako je neko imao vec iskustva koliko u proseku traje proces izdavanja vize za spajanje porodice?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.02.2016. u 09:54 - pre 99 meseci
Ja sam cekala 4 nedelje. Da li mi neko moze reci koliki je rok od momenta viziranja pasosa u nemackoj ambasadi u Beogradu do javljanja uredu za strance u Nemcakoj? Koliko se ceka za dobijanje vize kada se javim uredu za strance?
 
Odgovor na temu

Rakac72
Branimir Rakovic

Član broj: 332477
Poruke: 1
*.dyn.telefonica.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.02.2016. u 11:44 - pre 99 meseci
Vencao sam se sa nemackom drzavljankom,brak smo zakljucili u Nemackoj gde sam trenutno kao turista na 3 meseca. Da li neko zna pouzdano sta mi je dalje ciniti za dobijanje boravisne vize,tj. spajanje bracnih partnera,moram li ici u Beograd u Nemacki konzulat da to zavrsim ili postoji mogucnost da se sve to odradi ovde u DE
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.02.2016. u 12:32 - pre 99 meseci
Citat:
Nervozna bombona:Da li mi neko moze reci koliki je rok od momenta viziranja pasosa u nemackoj ambasadi u Beogradu do javljanja uredu za strance u Nemcakoj?

Uredu za strance u Nemackoj trebalo bi da se javis sto pre po dolasku u Nemacku. Valjalo bi da u tom trenutku vec imas stalno prebivaliste kako u sledecih par meseci ne bi morala da ides ponovo i menjas adresu. U svakom slucaju moras se prijaviti u prva tri meseca po dolasku, posto ti viza dobijena u ambasadi u BGu verovatno toliko vazi. Bar je tako bilo kad sam ja dolazio.


Citat:
Nervozna bombona:Koliko se ceka za dobijanje vize kada se javim uredu za strance?

Zavisi od grada do grada i od ureda do ureda. Moraces njih da pitas kad budes predavala ali verovatno ce ti i sami vec reci. Obicno to traje do 6 nedelja. U principu je i nebitno.


Citat:
Rakac72:Da li neko zna pouzdano sta mi je dalje ciniti za dobijanje boravisne vize,tj. spajanje bracnih partnera,moram li ici u Beograd u Nemacki konzulat da to zavrsim ili postoji mogucnost da se sve to odradi ovde u DE
Zavisi od slucaja do slucaja, svedok sam raznih varijanti. Najbolje je sto pre otici u lokalni Rathaus ili Ausländeramt sa "Bescheinigung der Ehe-Anmeldung" ili slicnim dokumentom o vencanju, gde ce te posavetovati konkretno za tvoj slucaj. Mi se mozemo ovde napricati svakavih saveta a oni ti jedino mogu reci sta i kako tacno moras uraditi
 
Odgovor na temu

Nervozna bombona

Član broj: 331455
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.02.2016. u 15:52 - pre 99 meseci
@rainymanyu, hvala na odgovoru, posala sam ti privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186439 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.