Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185754 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saleslo

Član broj: 329660
Poruke: 6
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 20:18 - pre 105 meseci
Pozdrav svima.Molio bih ako neko zna odgovor da moje pitanje da mi odgovori.
Moja supruga je drzavljanin R.Slovenije, a ja imam drzavljanstvo R.Srbije.Ona bi trebalo da ode za Nemacku i da trazi posao.Ono sto mene zanima, za spajanje porodice, da li ona mora da ima posao na neodredjeno vreme ili moze na odredjeno vreme.To mi je jedan od uslova, jer traze tromesecni prihod, da bih podneo zahtev u Nemackoj ambasadi za dobijanje boravka.
Hvala na odgovoru ako neko zna.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
45.56.148.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 20:23 - pre 105 meseci
@uerceg

Ne znam, mi (tj. bar ja) smo diplomu dobili samo na srpskom jeziku. Ne mogu da se setim da li sam imao i jedan dokument na engleskom :-(. Samo prevođenje sam radio bukvalno kod prvog prevodioca kog sam našao (na Slaviji, u onom tržnom centru) i trajalo je jako kratko, ako ti to nešto znači :-).
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.098.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 20:28 - pre 105 meseci
@uerceg:

Ja sam imala diplomu isto od ranije prevedenu na engleski, ali su mi rekli "mi nismo engleska ambasada, nego nemačka", tako da sam na kraju nosila original na srpskom i prevod na nemački, ali pretpostavljam da to sve zavisi od službenika na koga naletiš, kao i za sve ostalo :)
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.08.2015. u 21:08 - pre 105 meseci
Normalno je da u Nemačkoj ambasadi diplomu dobijenu u Srbiji nosiš na uvid sa dodatnim prevedom na Nemački.Nama su prihvatili u ambasadi prevedenu diplomu ovlašćenog sudskog tumača u Srbiji.Ali je firma u Nemačkoj ne znam iz kog razloga zahtevala da originalna diploma(koja je na srpskom jeziku) bude još dodatno overena APOSTILLE pečatom kao i prevod te iste diplome.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 06:43 - pre 105 meseci
Kolege su podnosile englesku verziju diplome bez problema. Očigledno zavisi od službenika.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 07:32 - pre 105 meseci
Vidim da ste vi predavali te zahteve u nemačkoj ambasadi, to neće biti slučaj sada, već će osoba direktno da aplicira za plavu kartu u uredu za strance u Berlinu. Kontaktiraću ja njih za svaki slučaj, ali odlična vest da ne mora da se cima sa ZAB. Hvala vam svima još jednom.
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
*.lear.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 10:39 - pre 105 meseci
Citat:
uerceg: Vidim da ste vi predavali te zahteve u nemačkoj ambasadi, to neće biti slučaj sada, već će osoba direktno da aplicira za plavu kartu u uredu za strance u Berlinu. Kontaktiraću ja njih za svaki slučaj, ali odlična vest da ne mora da se cima sa ZAB. Hvala vam svima još jednom.


ukoliko osoba vec ne radi u berlinu ne moze da podnese zahtev u berlinu
ako je u srbiji mora prvo da ide preko ambasade
provereno!
ako je vec u nemackoj i radi onda moze

ja dobio za pola sata
i predao sma samo aplikaciju i sliku i 60eur
sva dokuemnta imaju posto im ambasada prosledi kad apliciras za ulaznu vizu
u pitanju je grad Minhen
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 11:57 - pre 105 meseci
Da da, osoba već radi u Berlinu, nema zime za to. Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 12:28 - pre 105 meseci
pozdrav

Moze li neko da pojasni koja je svrha anabin baze podataka koja je zastarela u odnosu na trenutne studijske oblasti i smerove na fakultetima. Trenutno se studiraju novi smerovi koji u anabin bazi ne postoje ali naravno postoji fakultet. Zna li neko kako se vrsi provera u ambasadi? Ako je fakultet oznacen sa H+ da li to znaci da svi smerovi sa tog fakulteta prolaze i ako nisu uneti u bazu anabin.

http://anabin.kmk.org/
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2015. u 13:10 - pre 105 meseci
koliko se secam, bilo je ovde na forumu ljudi koji su se javljali nakon sto su predali za vizu, kako im je iz ambasade u BG naknadno trazeno da dostave anerkennung diplome, pa pretpostavljam da je za ambasadu onda relevantan jedino dokument (na papiru) koji je izdao anabin, a ne online provera u njihovoj bazi. ako bi prolazilo to tako (online proverom) ko bi bio lud da se cima sa celom tom pricom oko "prepoznavanja"? ne bi bilo smisla gubiti vreme/novac na to...
 
Odgovor na temu

mar.pre
ne radim
ne radim

Član broj: 330378
Poruke: 3
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2015. u 16:18 - pre 105 meseci
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi sa promenom poreske grupe u Nemačkoj, tačnije u Berlinu. Mozak mi povileni čim krene da se bavi ovom temom, pročitala sam dosta toga, ali bih volela da mi neko odgovori konkretno.

Naime, suprug i ja smo u Belinu od 1.7. On je dobio plavu kartu, ja vizu za spajanje porodice. Pošto ja nisam dobila svoju vizu kada se on prijavljivao (ja sam bila na turističkoj), svrstali su ga u 1. poresku grupu. Njegova firma nam je izašla u susret i PREPRAVILA poresku grupu u 4, kažu da ne mogu oni da nam izmene u 3 (dakle, nije bila promena nego ispravka - to je važno jer grupa može da se menja jednom godišnje). Mi bismo sada hteli da promenimo iz 4 u 3. Koja je procedura? Šta nam treba od dokumenata?

Hvala na odgovoru, a nadam se da ću i ja moći nekome da pomognem ako ima pitanja jer su nam informacije o dobijanju viza još sveže.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2015. u 16:42 - pre 105 meseci
Pozz mar.pre.. ;) Nisam skontao iz tvog pitanja imas li ti posao. Naslucujem da nemas posto si bila na turistickoj, tj sada si na toj vizi za spajanje porodice ( a i u potpisu si naglasila da "ne radis").. Dakle samo muz radi a ti si ne zaposlena. Koliko ja kontam zaposleni je u tom slucaju (ako supruga/suprug ne radi) u steuer grupi 3. Steuer grupa 4 vazi samo ukoliko oboje rade i imaju priblizno slicne plate. Tacno je da se steuer klassa moye promeniti samo jednom godisnje. Medjutim kada se popunjavaju obrasci za povracaj poreza, treba se naglasiti da ako je bilo promena pa se povracajem poreza moze teoretski povratiti novac ili deo novca koji je placen zbog "pogresno zavedene" klase. Najbolje je da odete u vas Finanzamt, procedure/potrebna dokumenta se eventualno razlikuju od Amta do Amta, objasnite trenutnu situaciju i ponesite svoja licna dokumenta/radne i boravisne dozvole i oni ce to srediti za manje od 15min.. ;) Pozz
 
Odgovor na temu

mar.pre
ne radim
ne radim

Član broj: 330378
Poruke: 3
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2015. u 17:01 - pre 105 meseci
Hvala na brzom odgovoru! Tako je, ja sam nezaposlena još uvek. Baš mi nije jasno zašto su nam izmenili poresku grupu u 4, ali valjda je i to bolje nego 1, za sada, ali se svakako nadamo da ćemo moći i pre kraja godine da pređemo u 3. A to sa povraćajem poreza je tek ringišpil, nadam se da ćemo uspeti da se snađemo kad dođe vreme. Ići ćemo verovatno sl. nedelje u Finanzamt, pa ću napisati šta su mi rekli, možda nekome pomogne. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dyn.telefonica.de.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2015. u 17:54 - pre 105 meseci
Da, tako je bilo i u našem slučaju, automatski u četiri, pa onda ručno u tri :-). Za promenu 4 -> 3 je trebalo oko pet minuta u Finanzamt-u. Sve u svemu, dok se sve to završilo, nekoliko meseci sam bio u grupi jedan odnosno četiri, a prilikom povraćaja poreza (koji uradite bar par nedelja pre deadline-a, jer je dosta lako, ali ume biti stresno) smo povratili sav novac bez problema.
 
Odgovor na temu

mar.pre
ne radim
ne radim

Član broj: 330378
Poruke: 3
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2015. u 21:14 - pre 105 meseci
Super, hvala, to ohrabruje :)
 
Odgovor na temu

marmix91
Nigde ne radim
Ne radim
Novi Sad

Član broj: 330460
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2015. u 22:36 - pre 104 meseci
Pozdrav za sve clanove ovog foruma, i sve pohvale za njega :)

Redovno sam citao vas forum samo sad sam se registrovao i drago mi je zbog toga.

Imam jedno ili vise pitanja :) za ljudi koji imaju iskustva sa zivotom u Nemackoj.

Ja sam iz Cg i imam srb drzavljanstvo zena mi je iz Srbije i zivimo u Novom Sadu.

Ja imam 24 godine, ja ( saobracajni fakultet ) i zena ( dif ) zavrsavamo fakultete i planiramo da odemo da se preselimo u Nemackoj, za pocetak ja bih nasao neki posao tamo. Zanima me da li je to izvodljivo za posao raditi u struci ili nesto drugo :) licno bio sam u nemackoj prosle godine u vezi nekih kola i puno mi se svidjela da ne duzim uglavnom sad kad je bio taj nas prijatelj koji zivi u nemackoj u srb pitao sam ga sve sto i sada vas i kaze mi da nema sanse to da su kazne za poslodavca velike i naprica mi svakakvih prica :) a pretpostavljam da nece da kaze da nebih dosao kod njega.

Radio bih svasta sta god da se nadje samo da krenem tamo sa boljim zivotom.
Kakve su te procedure za radne dozvole, kolike su plate itd ..

Inace sada pocinjem na Nemacki jezik od sl mjeseca i planiram do avgusta sl godine da doguram do B tj da naucim A1 i A2, i mislim da je za posao i pocetak dovoljno kasnije bih ga tamo usavrsavao.

I jos jedno pitanje jako bitno kad ja tamo odem i zaposlim se, na koji nacin moja zena i dijete od 2 god mogu da dodju kod mene, i kakve ja uslove moram da ispunim, i da li je tacno ono da mora zena da zna A1 srepen njemackog.

Stvarno hvala vam od srca na odgovoru i puno sam zahvalan :)

 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2015. u 07:47 - pre 104 meseci
Da li neko zna moze li se sa "Niederlassungserlaubnis" (unbefristete Aufenthaltserlaubnis) raditi u nekoj drugoj zemlji EU bez da je potrebno dobijanje radne i boravisne vize u toj zemlji, odnosno kakav je postupak u slucaju da se dobije posao u nekoj drugoj zemlji EU za strance koji u Nemackoj poseduju Niederlassungserlaubnis.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2015. u 07:54 - pre 104 meseci
Pozdrav, Harz. Mom suprugu su rekli kada je dobio Niederlassungserlaubnis (stalnu radnu i boravisnu dozvolu) da sa njom ne moze da radi van Nemacke. To je bilo krajem prosle godine. Raspitaj se u svom birou za strance, mozda je nesto promenjeno. Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 09.09.2015. u 10:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2015. u 08:10 - pre 104 meseci
Potvrđujem reči Ana34, meni su rekli istu stvar. Takođe, ne znam da li je nešto u međuvremenu promenjeno.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2015. u 12:08 - pre 104 meseci
Citat:
marmix91:
Pozdrav za sve clanove ovog foruma, i sve pohvale za njega :)

Redovno sam citao vas forum samo sad sam se registrovao i drago mi je zbog toga.

Imam jedno ili vise pitanja :) za ljudi koji imaju iskustva sa zivotom u Nemackoj.

Ja sam iz Cg i imam srb drzavljanstvo zena mi je iz Srbije i zivimo u Novom Sadu.

Ja imam 24 godine, ja ( saobracajni fakultet ) i zena ( dif ) zavrsavamo fakultete i planiramo da odemo da se preselimo u Nemackoj, za pocetak ja bih nasao neki posao tamo. Zanima me da li je to izvodljivo za posao raditi u struci ili nesto drugo :) licno bio sam u nemackoj prosle godine u vezi nekih kola i puno mi se svidjela da ne duzim uglavnom sad kad je bio taj nas prijatelj koji zivi u nemackoj u srb pitao sam ga sve sto i sada vas i kaze mi da nema sanse to da su kazne za poslodavca velike i naprica mi svakakvih prica :) a pretpostavljam da nece da kaze da nebih dosao kod njega.

Radio bih svasta sta god da se nadje samo da krenem tamo sa boljim zivotom.
Kakve su te procedure za radne dozvole, kolike su plate itd ..

Inace sada pocinjem na Nemacki jezik od sl mjeseca i planiram do avgusta sl godine da doguram do B tj da naucim A1 i A2, i mislim da je za posao i pocetak dovoljno kasnije bih ga tamo usavrsavao.

I jos jedno pitanje jako bitno kad ja tamo odem i zaposlim se, na koji nacin moja zena i dijete od 2 god mogu da dodju kod mene, i kakve ja uslove moram da ispunim, i da li je tacno ono da mora zena da zna A1 srepen njemackog.

Stvarno hvala vam od srca na odgovoru i puno sam zahvalan :)



Pozdrav marmix91,

prvo, ovo sto Vam je rekao prijatelj je apsolutna istina. U Nemackoj se ne radi "na crno". Ako zelite da probate tim putem da dodjete do EU, trebalo bi mozda da probate u Francuskoj. Meni su ovde za honorarni posao od mesec dana trazili radnu dozvolu. Iskreno ovde to niko i ne bi uradio za druge. Mozda neko ako ima svoju firmu, i to da uzme svog najrodjenijeg da zaposli. Ali velike su sanse da bi ga neko prijavio i onda bi poslodavcu bolje bilo da zatvori firmu. Ja to, i kada bih mogla, ne bih uradila ni za brata. Jednostavno, ko to prihvati rizikuje previse.
Vasa struka je dobra i verovatno cete moci da nadjete posao ovde. Onda bi trebalo da sa tom poslovnom ponudom trazite radnu dozvolu. Posto ste fakultetski obrazovani, to bi verovatno islo preko plave karte. Ako biste tako dosli a Vasa supruga takodje ima zavrsen fakultet, onda ne mora da pokaze poznavanje jezika. O tome se puno pisalo ovde na forumu, pogledajte prethodne strane. Takodje idite na sajt nemackog konzulata i proguglajte malo kako i sta se radi. Onako kako je napisano, tako se i radi. Nema precica ni olaksica. Onda ako Vam ostane nesto nejasno, pitajte. Ljudi ovde ce Vam sigurno pomoci da razjasnite nedoumice.

Srecno sa daljim pokusajima i srdacan pozdrav.
Ana
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185754 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.