Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186246 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zetaxx018

Član broj: 311330
Poruke: 149
*.exe-net.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.07.2015. u 15:15 - pre 106 meseci
Citat:
ppera14: ehej
nasao sma oglas na netu, psoalo cv najnormlanije
imao dva intervjua preko skajpa, onda su me zvali u minhen da me vide i popricamo
posle 2 nedelje mi javili da sma primljen ali da sma morma da zavrsim radnu dozovlu a oni ce pomoci sa svim papirima
tu sma ih malo slagao da ce sve biti brzo gotovo a cekao sam oko 2 meseca :)

u ambasadi dipl0oma prevedena i original nas, ugovor original, pismo zasto bas tebe hoce kompanija i to je to. plata mi je ispod 60k
dosao sam ovde, isao u biro za strance i sitog dana dobio plavu kartu na 4 godinu koja je vezana za ugovor
dokle god radis imas dozvolu, kad menjas posao javis se njima da ti izdaju novu

evo sad radim, nije lako ali jbg svaki pocetak je tezak

pozz iz minhena!


Jedno pitanje : koliko je nezgodno da radis ekonomiju tamo? Mislim koliko je tesko da se uklopis sa novim propisima ? Mislim nasi propisi, knjigovodstvo je ipak razlicito.. Pricam recimo o opstoj ekonomiji ili bankarstvo..
Mislio sam da nas ekonomista tesko da moze da dobije posao u struci ili pravnik recimo..
 
Odgovor na temu

NNikola
Berlin

Član broj: 44447
Poruke: 14
*.dyn.telefonica.de.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2015. u 08:34 - pre 106 meseci
Pozdrav svima!

03.09.2015 mi istice aufenthalt koji je bez prestanka vazio od 01.01.2014. Zna li neko, mogu li da napustim Nemacku tog dana i vratim se ponovo, recimo 10.09., ovog puta kao turista, samo sa pasosem? Moj period od 6 meseci je odavno poceo, pa me to sad buni. Od kada se meni racuna 6 meseci u kojima mogu da boravim ovde 90 dana? Ima li neko iskustva sa ovim?
 
Odgovor na temu

Dundica29
Milenchen
Nis

Član broj: 329398
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2015. u 15:17 - pre 106 meseci
predala za vizu radi sklapanja braka sa nemackim drzavljaninom 15.07.2015. polozila nemacki, prosla intervju, odnela njegov ugovor, zarade, prijavu kuce u kojoj zivi,ma apsolutno sve sto su trazili...ali ambasada jos uvek nije prosledila moja dokumenta u malom gradu u Nemackoj u kome bi trebalo da se vencamo, cak mi je sluzbenica rekla da do 12.08. verovatno necemo dobiti odgovor... Cula da je neko dobio vizu posle 4 radna dana, a mi evo jos cekamo... zna li neko koliko to sve vremenski traje, makar i odokativno?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2015. u 23:13 - pre 106 meseci
Trebali ste u Srbiji da se vencate jer je brze i lakse.
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 14:34 - pre 106 meseci
Pozdrav forumasi,

Interesuje me da li postoji neko ko je uspeo da dobije radnu vizu kao IT strucnjak sa diplomom gimnazije ili neke druge srednje skole. Konkretno sto se mene tice, imam ponudu za posao, ugovor treba da idem da potpisem ovih dana Ali me interesuje da li uopste da pokusavam, jer put treba sam da finsiram, treba da se plati zahtev za vizu....

Inace imam iskustvo od 10 godina u ovom poslu i diplomu Gimnazije. Nemacki razumem Ali mi nije potreban u firmi.

Takodje da li neko zna da li firma moze da mi zavrsi papire gore ili ovde u ambasadi.

I da, plata je 3500 mesecno
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 14:58 - pre 106 meseci
Može da se dobije radna viza sa diplomom srednje, ali je komplikovano. U mom slučaju, firma je tražila dokument od zavoda za zapošljavanje da za mene ima mesta na njihovom tržištu rada, i tek sa tim papirom dali su mi vizu. Vizu završavaš ti u ambasadi.

3500 neto ili bruto? Ne znam kako možeš da znaš neto platu unapred.
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 15:05 - pre 106 meseci
Jablane hvala na brzom odgovoru. 3500 bruto je plata, a reci mi samo da li si ti skoro konkurisao? I koliko je trajala procedura... Ovde vidim svasta... Neznam kome vise da verujem... I reci mi da li firma pre mog konkurisanja u ambasadi da trazi odobrenje? Tj da li mogu ja to da pokupim sada kada odem gore, ili kako to vec funkcionise...

Hvala
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 15:07 - pre 106 meseci
E da I koja je procedura sto se moje porodice tice? Da li ce oni moci da dodju... Da li ce deca moci u skole?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 15:38 - pre 106 meseci
3500 bruto plata je prilično slaba (ne znam šta tačno radiš u IT-u). Imaš kalkulatore na netu, vidi koliko će ti ostajati mesečno. Plus sa tom platom verovatno nemaš pravo na plavu kartu.

Nema firma ništa sa ambasadom. Sve sa ambasadom sređuješ ti. Firma samo može da traži odobrenje od nemačkog Arbeitsagentur da za tebe ima mesta na tržištu rada, onda to odobrenje šalje tebi i onda ti to predaješ prilikom predaje dokumenata. Tako je barem bilo u mom slučaju. Nije dugo trajalo, ali sam prvo jednom bio odbijen. Ali opet ne mora ništa da znači jer čujem dosta različita iskustva od drugih ljudi.

Porodica kasnije dolazi na konto spajanja porodice, trebalo bi da je to rutinski, barem je bilo kod mene, ali ja imam plavu kartu. Deca ne samo da mogu nego i moraju u školu, a verovatno i žena (kurs integracije).

Srećno.
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 15:52 - pre 106 meseci
Ali kako imas plavu kartu sa srednjom skolom?
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 15:59 - pre 106 meseci
Radim svasta ali konkretno sam dobio posao kao .NET developer i to je po ugovoru koji su mi poslali da pogledam plata za prvih 6 meseci, a posle toga cemo se dogovoriti...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 16:01 - pre 106 meseci
Imam ja neku diplomu, ali nju nisu priznavali prilikom aplikacije za vizu, malo je komplikovana ta priča. Zato kažem, ima različitih iskustava i svako je slučaj za sebe.

Za platu, dobro se preračunaj, dosta su veliki troškovi ovde, pre svega za stan, posebno ako imaš porodicu trebaće ti veliki stan. Naravno, zavisi i koje je mesto u pitanju.
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 16:07 - pre 106 meseci
A reci mi samo molim te, konkurisao si samo sa diplomom srednje skole?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 16:15 - pre 106 meseci
Predao sam i tu univ. diplomu ali im nije bila ok, pa su mi tražili još dokumenata, tad sam predao taj Zulassung koji mi je firma uzela kod Arbeitsagentur, tek tad sam dobio vizu. Proces je takav da ti ne znaš tačno njihov proces odlučivanja, posebno tu u ambasadi gde te tretiraju kao da si šljam.
 
Odgovor na temu

Pera bombas

Član broj: 330026
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 16:20 - pre 106 meseci
Hvala puno na odgovorima...
 
Odgovor na temu

Omn1s

Član broj: 330030
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 17:56 - pre 106 meseci
@Pera bombas

Zdravo kolega,

Mislim da treba svakako da pokusas, put (200-300e) i aplikacija za vizu (60e) ce da te kosta nekoliko stotina evra, ali vredi pokusati.

Sto se tice mogucnosti da dobijes vizu, to sve zavisi od slucaja do slucaja, ali bukvalno ne postoje tacno odredjena pravila ili je pattern veoma tesko uocljiv :) Pricam na osnovu svog i iskustva drugih ljudi. Takodje, postoje razlike od regije do regije, kao i verovatno od samog sluzbenika koji ti obradjuje aplikaciju.

Ranije su IT strucnjaci mogli da odu samo sa srednjom skolom, ali ja imam info da od prosle godine su znatno poostrili kriterijume i da je mnogo teze cak i za ljude iz nase branse. Ja sam zavrsio VISER po Bolonji, imam platu nesto vecu od tvoje i priblizno radno iskustvo, ali odbili su me vec 2 puta za radnu vizu. Razlog je bio da moja diploma nije u skladu sa nemackim visokim obrazovanjem koje je potrebno za posao developera koji treba da radim :)

Iz moje perspektive i na osnovu mog iskustva bih mogao da se zakunem da je nemoguce otici sa srednjom skolom i raditi inzenjerski posao, narocito sa srednjom koja nema veze sa tim sto radis. Ali nemoj da te to obeshrabri, izvini, govorim samo na osnovu mog iskustva. Znam takodje da ljudi prolaze i drugacije, mozda faktor srece ili nesto drugo, tako da svakako probaj.

Sto se plave karte tice, verujem da tesko mozes da je dobijes, verovatno ni ja, jer je BC rezervisan za akademski obrazovane ljude, mada znam provereno slucaj da je nas kolega u drugoj regiji pre nekoliko meseci dobio BC sa diplomom VISER bez problema :)

BTW. Ja sam dobio posao u regiji Baden-Württemberg.

Procedura za vizu traje od 2-3 dana (za ljude koji imaju fax u idealnoj varijanti), a ume da traje i dosta duze, neko ceka odgovor i po 2 meseca.

Plata ti nije sjajna, nije ni moja nesto puno bolja, ali zavisi i gde si dobio posao. Ako je neko manje mesto i jeftinije za zivot, onda mozes i da se provuces. Ako je Minhen, Hamburg, Frankfurt ili sl. onda tesko. Imas sajt "numbeo" na kome mozes da poredis troskove zivota u razlicitim gradovima.

Treba biti realan, znam ljude koji su otisli i za manje. Iako radimo isti posao, ne mozemo mi nikada da se poredimo (barem ne u startu i bez jezika) sa nekim Nemcem koji ima 10 godina iskustva i master of science sa nemackog univerziteta.

Imaj u vidu da ces u startu imati poresku klasu 1, bez obzira da li si ozenjen ili ne. Tek kada ti se pridruzi supruga, mozes da dobijes klasu 3.

Puno srece!

Pozdrav!



 
Odgovor na temu

Omn1s

Član broj: 330030
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 18:21 - pre 106 meseci
@Pera bombas

Jos jedan info, mozda ustedis novac. Da li putujes tamo samo da bi potpisao ugovor? Ako je vec sve dogovoreno i ako si dobio posao, ugovor mogu da ti posalju i postom, a ti da im vratis potpisanu kopiju.

Ja sam isao licno na testiranje, ali kada sam dobio posao ugovor smo razmenili postom. Osim naravno ako oni insistiraju da dodjes licno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
..88.105.pools.vodafone-ip.de.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 19:31 - pre 106 meseci
@ Pera bombas:

Ne znam da li su pooštreni uslovi u poslednje vreme za Plavu kartu, ali s obzirom na par slučajeva za koje znam, trebalo bi da možeš da je dobiješ.

Ja sam prošla kroz tu priču pre dve godine, ne znam da li se nešto promenilo; P.kartu sam dobila bez problema jer ispunjavam default uslove, ali u isto vreme je sa mnom konkurisao poznanik koji ima završenu gimnaziju i Filološki fakultet, a radio je nekoliko godina u IT oblasti, i na osnovu tog radnog iskustva dobio posao u Nemačkoj. Meni je viza u ambasadi bila odobrena za tri dana, a njemu je bilo potrebno dobrih 2-3 meseca da završi sve za ulaznu vizu jer su i njemu i njegovoj firmi tražili mnogo više dokumenata nego meni. Uglavnom, svodilo se sve na to da firma pokaže da je baš njegovo iskustvo neophodno, da Bundesagentur für Arbeit izda dozvolu, da on traži od prethodnih poslodavaca detaljne potvrde o iskustvu, itd. U nemačkoj firmi je imao platu 38k godišnje bruto, i dobio je i Plavu kartu i spajanje porodice.

Uslovi za Plavu kartu su dati ovde: http://www.bluecard-eu.de/eu-blue-card-germany/claim.php tako da ispunjavaš uslove što se tiče plate.

Inače mislim da plata od 3500 bruto mesečno (42k godišnje) uopšte nije slaba, nego sasvim ok plata. Ne kapiram zašto naši ljudi misle da se u Nemačkoj zarađuju milioni; ovde se ne zarađuje previše, ali sasvim dovoljno da imaš lep život i da više ne moraš da razmišljaš o parama. Naravno, zavisi dosta od toga u kom gradu ćeš biti i kakav stan ćeš iznajmiti, ali sa 42k može sasvim lepo da se živi. Neto platu možeš izračunati pomoću nekog od kalkulatora, npr. http://www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm

Sve u svemu, ne bi trebalo da odustaješ pre nego što si uopšte probao da dobiješ vizu i ne treba da propustiš takvu priliku ako je samo ostalo da potpišeš ugovor :)

 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 21:39 - pre 106 meseci
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128
Via: [es] mailing liste



+15 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2015. u 21:50 - pre 106 meseci
Na jugu plata od 3500 bruto NIJE nimalo slaba.. Ostace mu min 2200 neto..
Placanje stana i zivota recimo 1200 (osim ako nije bas MUC ili STR centar) i
hiljadu stavi na stranu.. Malo li je?! Plata od 3500 neto je bajka o kojoj i
Nemci developeri sa vise godina iskustva sanjaju.. Oni na menadzer poziciji sa
nekim iskustvom mogu imati slicnu platu.. Druga prica je sto nasi ljudi vole da
sanjaju..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186246 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.