Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186324 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 08:18 - pre 108 meseci
Citat:
Fabolous:
Jutro forumasi.

Na kom sajtu/oglasima mogu da pratim poslove vezano za IT administratora (linux, windows).

http://www.monster.de/
http://www.stepstone.de/
http://www.berliner-jobmarkt.de/ (Berlin)
http://berlinstartupjobs.com/ (Berlin startups)

Prva dva su ti najčešće korišćeni, ova poslednja dva su meni bila najviše interesantna za trenutni posao.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
5.57.74.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 09:18 - pre 108 meseci
Hvala uerceg, harz, pctel na vasim odgovorima i savetima, stvarno sam bio u krivu.

Nisam bas mislio da svakih 90 dana skoknem van sengena i resetujem brojac vec da mi vecina od 90 dana bude pre kraja prvih 180 dana, pa da od novih 180 dana, vecina od 90 dana bude u pocetku.

Cak ima neki tekst, pisala neka nasa iz Brisela, za dojcevele i prica bas suprotno nego tvoje objasnjenje uerceg, koje je inace veoma lako za shvatiti, ako, kao ja, nisi pristrasan prema tom, pogresnom tumacenju. A odmah nakon toga sam nasao neki tekst da je pravilo menjano i da su uvedeni amandmani 2013 godina da se gleda poslednjih 180 dana. Kao sto rekoh, bio sam u krivu.

Znaci, 180 prethodnih dana od dana provere. 90 je dozvoljeno u tih 180 dana.

I necu vise sa tim imati problema, a nadam se da niko nece imati problema.

A ima li neka caka, kao sto sam pitao.

Da li je dovoljno da poslodavac i ja napravimo ugovor i da on u uredu za zaposljavanje i uredu za strance popuni odgovarajuce formulare, i da resimo situaciju iz DE, izbegao bih ambasadu po svaku cenu, bivse sam vojno lice, ko zna kakav/kakva ce da mi naleti...

Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 11:12 - pre 108 meseci
Citat:
rajkonenis:
vec da mi vecina od 90 dana bude pre kraja prvih 180 dana, pa da od novih 180 dana, vecina od 90 dana bude u pocetku.


Ovo je izvodljivo ako na primer "bez veze" uđeš u šengenski prostor 08.06.2015. i odmah izađeš (taj dan će ti se računati kao početak 180 dana), i nakon toga uđeš ponovo u šengenski prostor recimo 09.09.2015. i ostaneš do 06.12.2015. (89 dana). Nakon toga, 06.12.2015. izlaziš iz šengenskog prostora, vraćaš se nazad 07.12.2015. i ostaješ 90 dana, pošto ti je počelo računanje novih 180 dana.

Ako imaš link ka nekih tekstovima koji tvrde suprotno od ovoga što ja govorim (i kako su nama doslovno nemački policajci objasnili), bilo bi super da okačiš ovde, čisto da vidim šta kažu ljudi. Možda i ja grešim, pa širim dezinformacije.

Što se tiče tvog poslednjeg pitanja da napraviš ugovor sa poslodavcem na tlu Nemačke i da sve za vizu središ ovde, ja ti iz iskustva ljudi koje poznajem da su iz Nemačke na turističkoj vizi tražili poslove i dobili ih, jedna osoba je uspela da sredi sve za vizu direktno iz Nemačke, ostalih 5 je moralo da se vraća u Beograd i da sa tim ugovorom apliciraju za vizu u nemačkoj ambasadi u svojoj matičnoj zemlji (Srbija u ovom slučaju). Ja iskreno ne znam kakva je procedura po tom pitanju i da li je izvodljivo (i pod kojim uslovima) da se to odradi sve u Nemačkoj, zato što su nekim osobama koje su upućene na nemačku ambasadu u matičnoj zemlji eksplicitno rekli da je nemoguće da se ta procedura odradi u Nemačkoj, već mora sve da ide preko ambasade u matičnoj zemlji. Sa druge strane, opet je ova osoba koju poznajem uspela sve da uradi u Nemačkoj... Ako neko ko poznaje ove propise zna šta je izvodljivo šta ne, bolje da ti ona/on to objasne.
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
195.72.132.*

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 11:43 - pre 108 meseci
Nisam siguran da je ovo tacno (zapocinjanje perioda od 180...).

Evo kako sam ja razumeo ogranicenje.

U ma kom trenutku u vremenu policija ili huever to proverava:
- prelista pasos osobe koju proverava
- za period od 180 dana koji prethodi tom trenutku nadje vise od 90 dana da je osoba u regionu Sengena => prekrsaj
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 13:56 - pre 108 meseci
Interesantno, zanima me baš šta je ispravno. Ako je ovako kako Chobius kaže i ako pretpostavimo ovu situaciju:
Citat:
uerceg:
Ovo je izvodljivo ako na primer "bez veze" uđeš u šengenski prostor 08.06.2015. i odmah izađeš (taj dan će ti se računati kao početak 180 dana), i nakon toga uđeš ponovo u šengenski prostor recimo 09.09.2015. i ostaneš do 06.12.2015. (89 dana). Nakon toga, 06.12.2015. izlaziš iz šengenskog prostora, vraćaš se nazad 07.12.2015. i ostaješ 90 dana, pošto ti je počelo računanje novih 180 dana.

to bi značilo da ako rajkonenis bude proveravan bilo kog dana nakon 07.12.2015. ima da upadne u problem, jer je počev od tog dana već 91 dan u šengenskom prostoru.

Iskreno, ima smisla takvo tumačenje i nadam se da je tako. A ako jeste, meni ostaje da se načestitam mile nove godine ovom što me je ubeđivao u suprotno, a ja mu verovao misleći službeno je lice, pa zna.
 
Odgovor na temu

irfan_n
irfan irfanic

Član broj: 79543
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 14:40 - pre 108 meseci
Pozdrav

Imam pitanje za vas. devojka mi je trudna i cekamo krajem godine da se porodi. Pa me sada zanima kakva ja procedura za dobijanje vize?

Dali je bolje i brze za spajanje oca sa detetom ili vencanje?

Ona je nemacki drzavljanin.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 14:49 - pre 108 meseci
Početak — Servis — Vize — Korisne informacije za građane Srbije — 10 pravila za upotrebu bezviznog režima
10 pravila za upotrebu bezviznog režima
[Srbija]
Izvor: Deutsche Welle
Autorka: Marina Maksimović, Brisel


Koliko dugo putnik može ostati u Šengen zoni?

Osobe sa biometrijskim pasošima mogu ostati u zemljama šengenskog prostora najviše 90 dana, u periodu od 6 meseci. Taj boravak se može iskoristiti u celini ili za nekoliko kraćih putovanja. Po isteku 6 meseci od dana prvog ulaska u Šengen zonu, počinje da se računa sledeći period od 180 dana u kome ponovo možete koristiti pravo na posetu do 90 dana
.

Nisam hteo link da ostavljam jer je sa nekog drugog foruma, a evo i jos jednog:

After the Amendment was implemented, however, the Convention now defines the allowed stay for third-country nationals as:

"90 days in any 180-day period".

More specifically, the Amendment to the Schengen Borders Code itself now clarifies the meaning of this change even further, defining the allowed period of stay as:

"a duration of no more than 90 days in any 180-day period, which entails considering the 180-day period preceding each day of stay".

In other words, the 180 day period will now be measured on a rolling basis: the 180 days immediately "preceding each day of stay".


takodje sa tog foruma, pa nisam hteo link, ko zeli poslacu mu u pp.

E sad, mislim da sam bio u pravu kad sam rekao da se pravilo promenilo, odnosno uveli su amandman tako da su ubacili ovo any180-day...
i da sam bio u krivu kada sam mislio da nakon 180 dana mogu da zapocnem novih 180, mozda je moglo ranije...

ne znam uerceg kada su ti postovani policajci to objasnjavali..


Moj problem je sledeci..ja sam u sengen usao 17.2 i izasao 89. dana. Nisam dobio pecat na granici ( izlazni iz sengena i ulazni u srbiji), niti su me skenirali, pa sam planirao da se nakon kraceg odmoram vratim do kraja 180 dana, praveci se da sam se recimo pocetkom marta vratio u srbiju, i da nisam dobio pecate, i da nakon toga izadjem opet is sengena 180. dana, i vratim se sutra i ostanem novih 180/90..

izgleda da to nije moguce, posle promene amandmana....

Ne znam ni sam, mozda me jos gledaju kao da sam gore, jer nije registrovan izlazak....pa vec pravim prekrsaj.

 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 19:21 - pre 108 meseci
Pa ne moraju uopste da proveravaju pecate u pasosu... Dovoljno je da ocitaju isti (biometrijski) i da za par sekundi vide sve vase prethodne ulaske i izlaske... kad bi svakom prelistavali ceo pasos i racunali datume... trebalo bi pola sata za prolaz pasoske kontrole.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
91.148.110.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 20:21 - pre 108 meseci
Diskutabilno mnogo.

Cuo sam, znaci mozda nije tacno, da ti skeneri sluze da prepoznaju pasos sa zabranama ili pasos lica koje je na poternici. Jer kao jos nije usvojeno to da se svaki prelazak granice sengena belezi jer, navodno, krse se ljudska prava...

\sve u svemu, ja u pasosu imam 2 pecata, izlazni iz Srbije na Horgosu i ulazni u sengen na madjarskoj strani, kao i ocitavanje pasosa na madjarskom punktu...prilikom povratka, nista...

tako da sam ja ustvari 'bio' na produzenom vikendu u, recimo, Bratislavu, i vratio se za 5 dana, i sad imam jos 85 u onih 180.

 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
91.148.110.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.05.2015. u 21:25 - pre 108 meseci
Citat:
irfan_n:
Pozdrav

Imam pitanje za vas. devojka mi je trudna i cekamo krajem godine da se porodi. Pa me sada zanima kakva ja procedura za dobijanje vize?

Dali je bolje i brze za spajanje oca sa detetom ili vencanje?

Ona je nemacki drzavljanin.


Mpje misljenje je: Vencavaj se. Sto bi cekao. Posle je verovatno komplikovanije..

 
Odgovor na temu

suzanazivkovic

Član broj: 207815
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.05.2015. u 10:13 - pre 108 meseci
Dobar dan...
Evo opet i mene...
Obzirom da sam iščitala ovde da za pokrajnu Hessen traže nostrifikaciju, moram samo to da potvrdim, jer smo u četvrtak konačno poslali dokumentaciju (oko 30 papira) za Nürnberg da bi uz Božiju pomoć nostrifikolavli diplomu mog supruga koji je elektroinstalater po struci. U nekom momentu pre jedno dve nedelje njegov poslodavac se interesovao gde su njegovi papiri i kako ne dobija vizu već jednom tako da je seo na telefon jedan dan i dobio sve potrebne informacije, tako da nam je prosledio sve formulare i za koju struku treba da aplicira, tj, koja je tamo najpribližnija onome šta je završio i radio zadnjih 13 godina. E sad da zlo bude veće, istog dana kada sam ja poslala dokumentaciju (u četvrtak u 9h ujutro) u 11h stiže odbijenica iz ambasade u kojoj se navodi da nije dobio vizu jer mu nije nostrifikovana diploma. Ne trebam ni da vam objašnjavam kako smo se osećali... Moj suprug je odmah poslao ambasadi mail u kome je objasnio sve i rekli su mu da ima pravo na prigovor i da to kraće traje nego da podnosi novi zahtev za vizu a da ukoliko mu usvoje prigovor da ne mora da podnosi nova dokumenta niti da plaća taksu... Imamo dokaze da je on u međuvremenu obaveštavao ambasadu da će poslati papire za nostrifikaciju, i još par stvari pa ćemo pokušati... Možda nas Bog pogleda... A ako ništa čekamo ishod nostrifikacije pa Jovo nanovo... Ajte molim vas iskustva oko nostrifikacije ko ima, jer ja lično nemam više snage da se borim sa svim ovim... Em što već predugo traje,em što je užasno finansijski iscrpljujuće.... Dokumenta smo polali u IHK FOSA, kaže poslodavac mog supruga da proces traje od mesec do dva, a mom suprugu se skoro poklapa zvanje na diplomi i ono što je radio zadnjih 13 godina, naime, radio je mnogo obimniji posao a zvanje mu je bio samo jedan deo posla koji je obavljao. Hvala Vam.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2015. u 00:09 - pre 108 meseci
Citat:
rajkonenis:
Diskutabilno mnogo.

Cuo sam, znaci mozda nije tacno, da ti skeneri sluze da prepoznaju pasos sa zabranama ili pasos lica koje je na poternici. Jer kao jos nije usvojeno to da se svaki prelazak granice sengena belezi jer, navodno, krse se ljudska prava...

\sve u svemu, ja u pasosu imam 2 pecata, izlazni iz Srbije na Horgosu i ulazni u sengen na madjarskoj strani, kao i ocitavanje pasosa na madjarskom punktu...prilikom povratka, nista...

tako da sam ja ustvari 'bio' na produzenom vikendu u, recimo, Bratislavu, i vratio se za 5 dana, i sad imam jos 85 u onih 180.



Prvo polazis od pogresne pretpostavke da su madjari krivi sto ti nemas izlazni pecat. To je potpuno pogresno. Nisu oni krivi nego ti. Tvoja je duznost da vodis racuna o tome jer ulazak u bilo koju stranu zemlju nije pravo nego privilegija. Tebe nemac moze da protera zato sto nemas izlazni pecat pa se ti posle cesi koliko god hoces i kukaj zato sto si se pravio pametan. Ti treba da vodis racuna o svemu tome jer je to tvoj interes. Tako da ti uopste nece proci argument kod nemacke policije "nisam ja kriv sto mi nisu stavili pecat" nego ce da te katapultiraju naglavacke.

Drugo, polazis od jos jedne pogresne pretpostavke a to je da oni ne beleze nista u svom sistemu. Njima je vaznije sta pise u sistemu a za tvoj pasos ih boli uvo. Ti uvek mozes da kazes da ti je neko ukrao pasos i da dobijes novi bez ikakvih pecata ali njihove podatke iz sistema ne mozes da izbrises tek tako.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
5.57.74.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2015. u 08:37 - pre 108 meseci
Drago mi je informer sto se ponovo ukljucujes u moj problem..I hvala.

Sada, kao da gledam problem koji sam napravio 5 godina stariji, samo, sa mnogo vise ispravnih informacija..

Sta ustvari ja sada mogu da uradim. Trebao bih za 7 dana ponovo u sengen, preko grcke pa avionom za nemacku i tako dalje.

Ako me ovog puta, za dva meseca koliko cu biti gore ne zaustavi policija, jesam li se izvukao iz problema kad izadjem iz sengena. Ili ce me pratiti kroz ceo vek.

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2015. u 09:19 - pre 108 meseci
Na ta pitanja (ako su uopste pitanja posto upitnik nigde ne vidim) ne moze niko da ti odgovori. Ipak su to mnogo slozeni sistemi.

Ono sto je sigurno je da, isto kao sto nemacka policija na svojoj kopnenoj granici s vremena na vreme postavi neki punkt gde nasumicno zaustavlja vozila i trazi dokumenta tako ti se isto moze desiti da te nasumicno neko startuje na aerodromu u Nemackoj kad stignes iz Grcke i da ti zatrazi neki dokument i pita te kuda ces. Pogotovo sto u Grckoj sada ima milion imigranata koji jedva cekaju da stignu do Nemacke.

Pa sta mislis, zasto ti imigranti ne sednu jednostavno na avion za 200 evra direktno do Berlina nego potrose hiljade evra pesaceci preko Makedonije, Srbije, Madjarske, ilegalno kroz sume i preko reka... Zar im ne bi bilo mnoooogo jednostavnije i jeftinije da u Atini ili Solunu sednu na avion za Berlin?

Ono sto hocu da kazem... mnogo rizikujes. Ako te bilo koja policija provali stavice ti zabranu ulaska i posle ces imati problem gde god da se pojavis.
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
*.p3-group.com.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2015. u 10:53 - pre 108 meseci
Hvala svima za odgovor na pitanje u vezi dolazaka za vreme procesiranja bvoravisne dozvole...

Vidim da ima diskusije na temu tehnike koju broje za dane koje ste proveli u Nemackoj. Budite sigurni da se u racunarskom sistemu koji koriste policajci na granicnim prelazima ne ocitavaju nikakava upozorenja za broj dana u Shengenu. Kada zele da vas kontrolisu, uvek pregledaju pecate. Igrom slucaja imam kolege u kompaniji koje mnogo putuju u EU, i cesto im se desava kada vidi policajac koliko pecata imaju da krenu da broje i da racunaju. Cesto ljudi sa sobom nose napravljen spisak ulazaka i izlazaka sa brojevima stranica na kojima se nalaze ulazni/izlazni pecati, da nebi imali problema sa presedenjem na aerodromima i slicno.

Jedno dodatno pitanje, da li ovde ima ljudi koji su skoro aplicirali za radnu vizu? Cekam vec 7 nedelju (aplicirao 16. Aprila), i nista jos uvek. Znam za rokove 8-12 nedelja, medjutim upoznao sam 3-4 ljudi u medjuvremenu koji su predali papire kada i ja (cak radimo u istoj kompaniji), i dobili vize posle 1-3 nedelje?


 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.06.2015. u 10:59 - pre 108 meseci
U koji ti grad u Nemačkoj ideš da radiš, a u koji oni?
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
*.p3-group.com.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2015. u 13:38 - pre 108 meseci
Isti grad... regija North Rhine-Westphalia

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.static.reverse.dsi.net.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2015. u 14:29 - pre 108 meseci
Ja sam mislio da je možda drugi grad u pitanju, pošto sam skontao iz iskustava ljudi koje poznajem da se prijave u manjim mestima obično brže obrade nego u velikim gradovima, jer ih u manja mesta prosto manje stiže, manji je broj stanovnika, itd. Za ovu vašu situaciju nemam objašnjenje nažalost, nadam se da neko drugi ima.
 
Odgovor na temu

Markoni1

Član broj: 137145
Poruke: 56
*.sorglosinternet.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 09:34 - pre 108 meseci
Koliko se ceka za plavu kartu, ja sam aplicirao i cekam vec evo 6 nedelja. Jel ovo normalna procedura?
 
Odgovor na temu

ppera14
Nis

Član broj: 329472
Poruke: 18
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2015. u 12:35 - pre 108 meseci
Ja sam 15.05. aplicirao za radnu dozovolu.
Zavrsio sam ekonomiju dobio posao u gradu kod Minhena i sada cekam.

Vec sam ranije radio u Nemackoj godinu dana i mislio sam da ce ici brze ali jos uvek nista.
Zvao sam i srecom su hteli da mi kazu nesto.Dokumenta su u Minhenu i ceka se odgovor. sta cekaju i koliko nemam pojma.

A buduci sef me vec zapitkuje kad cu da dodjem
I ja znam ljude koji su vize iradne dozovole dobili za 2-3 nedelje.

ako neko ima neki info neka kaze

pozz,
Petar
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186324 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.