Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186234 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.05.2015. u 12:54 - pre 109 meseci
@PapirClassic1980

ne znam da li bi dobila vizu sa zdravstvenim osiguranjem iz Srbije uplacenim za godina dana unapred? Uniqa nudi npr osiguranje za privremeni rad u inostranstvu i godisnje osiguranje kosta nekih 500e. 40e mesecno je prilicno povoljno u odnosu na osiguranje u NEmackoj, ali kao sto sam i rekao pitanje je da li bi ti to priznali za vizu... verovatno ne.
Sto se nemackih osiguranja tice, mi smo kod ovog osiguranja uzimali dodatno puntno osiguranje za putovanja van EU. Na linku koji sam stavio su ponude za privatno osiguranje koje tebi treba, ali su im cene u onom rangu kao sto si i napisala da i inace kostaju.

 
Odgovor na temu

Diverse01
Freelancer
Freelance
Dortmund, Germany

Član broj: 328783
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.05.2015. u 14:41 - pre 109 meseci
Ja jos uvek cekam za studentsku vizu, iako sam aplicirao 11.02.2015, a i pre 10ak dana je stigla urgencija gradonacelnika Dortmunda, sto su u konzulatu prosledili dalje gde se vrsi proces, ali bas nista se ne desava..
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.05.2015. u 18:11 - pre 109 meseci
Citat:
Djuka82
ali da skratim. Lično ne poznajem nikoga ko je svojevoljno osiguran kod nekog privatnog osiguranja. Tih nekoliko osoba koje poznajem su se iz nužde opredelile za privatno. Veliki problem je i to što prelazak iz privatnog u obavezno osiguranje je dozvoljena samo u izuzetnim slučajevima. Zato budite oprezni pri izboru osiguranja. Gledaj na sve moguće načine kako bi upala na neko obavezno osiguranje


Evo sad "poznajes" jednu osobu - ja sam od samog starta u DE na privatnom, svojom voljom. Ali razlog za to je bio cisto pragmatican, kada sam dosao imao sam 20 godina i tada je za mene privatno kostalo duplo manje nego obavezno, dosao sam sam, nista zena/deca/... pa se jednostavno vise isplatilo.

Za ljude koji dolaze kasnije ili sa porodicom, racunica je drugacija naravno i obavezno se verovatno vise isplati u vecini slucajeva.

Nivo nege koji se dobija jeste drugaciji ali nisam 100% siguran da je to sto se dobija sa privatnim nuzno i bolje, iz prostog razloga zato sto jako cesto doktori gledaju da onda napakuju sto je vise moguce stvari za privatnog pacijenta, kako bi izvukli kintu koju ne mogu dobiti od pacijenta sa obaveznim osiguranjem. Tu je sve moguce, od dodatnog zadrzavanja do lekova/procedura koje nisu nuzno neophodne ili cak preterano korisne.

Jedina konkretna prednost privatnog je mogucnost 100% pokrivanja dentalnih stvari - ali nije problem uzeti dodatno osiguranje preko obaveznog koje bi pokrivalo to, ako to nekoga interesuje.

Citat:
član
ne znam da li bi dobila vizu sa zdravstvenim osiguranjem iz Srbije uplacenim za godina dana unapred? Uniqa nudi npr osiguranje za privremeni rad u inostranstvu i godisnje osiguranje kosta nekih 500e. 40e mesecno je prilicno povoljno u odnosu na osiguranje u NEmackoj, ali kao sto sam i rekao pitanje je da li bi ti to priznali za vizu... verovatno ne.


Za to je najbolje da se obratis konzulatu.

Teorijski je moguce priznati osiguranja koja nude ekvivalentno pokrivanje, ali je prakticno to komplikacija koja ce ti mozda otezati i oduziti proceduru i, u svakom slucaju, osiguranje mora nuditi pokrivanje uporedivo sa minimalnim pokrivanjem DE osiguravajucih kuca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.078.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.05.2015. u 21:21 - pre 109 meseci
Pozdrav
Citat:
.Oni su mi preporucili i neko internacionalno osiguranje, koje me pokriva ako putujem bilo gde u EU i duze boravim u nekoj drugoj zemlji osim Nemacke ( tipa 2-3 meseca ), a u isto vreme pokriva me i u Nemackoj regularno, sto ce biti moj slucaj sa ovim poslodavcem i ne zelim da razmisljam.

Ne znam ko ti je ovo preporučio, ali taj neko ti je ispričao nešto što definitivno nije tačno. Svako nemačko osiguranje bilo da je državno-obavezno ili privatno jednako važi i u bilo kojoj drugoj državi EU. Čak i kada dođem na odmor u Srbiju, mogu normalno da koristim karticu mog osiguranja bez obaveza da dodatno plaćam bilo kakve usluge. Ali treba reći da u tom slučaju moje osiguranje pokriva samo one usluge koje su regularno pokrivene od osiguranje te zemlje u kojoj se nalazim. Istina ako odeš u neku drugu zemlju sa namerom da se tamo preseliš, onda tvoje osiguranje iz Nemačke ima važnost samo jedno određeno vreme. Čini mi se da je max u tom slučaju 6 meseci. Po pravilu imaš obavezu da uzmeš osiguranje u toj zemlji u kojoj živiš.

Citat:
Drzavno osiguranje za strane drzavljane ne kosta isto kao za Nemce ( i vazi samo u Nemackoj ), vec je neki minimum 340e koliko sam shvatila, jer oni zaradjuju na tome itekako i ako zaposljavaju stranca, stave mnogo vecu cenu ( da bi se poslodavac prvo odlucio na domacu radnu snagu ), sto je meni preskupo, cak i da mogu da se prijavim, ali ja svakako kao free lancer dobih informaciju da ja moram privatno, pa sam zato skroz u toj materiji sada, samo gledam najpovoljnije.

Ovo nije tačno. Prvo osiguranje kao što sam gore napisao, pokriva i usluge u EU. Drugo svako ko je zaposlen, bilo da je nemac ili stranac u obavezno osiguranje uplaćuje propisan procenat svog bruto dohotka. Ove godine je on korigovan na 15,5%. ne postoji nikakva zakonska diskriminacija pri zapošljavanju na osnovu toga da li je neko stranac ili domaći, osim potrebe dobijanja radne dozvole. Takođe nema nikakvog minimuma od 340€. Postoji doprinos za one osobe koje nisu stalno zaposlene. To se zove privatno osiguravanje u okviru obaveznog osiguranja. Njihov doprinos se određuje na osnovu prihoda kojim raspoloža a taj doprinos se kreće u rasponu otprilike između 150€-650€. Mogu sutra na poslu da ti proverim tačno u cent ako te baš zanima, mada mislim da za tebe kao privatnik ovo neće imati nikakvog značaja

Citat:
U onom welcome centru su mi rekli da je za prijavu na boravisnu vizu dovoljno da imam free lance ugovor sa poslodavcem

I ovo moram da priznam da prvi put čujem. Voleo bih u tvom slučaju da grešim. Kao free lance verujem da ćeš morati da otvoriš gewerbe, što praktično znači da ti postaješ privatna firma. Dobijanje boravišne dozvole na osnovu privatnog biznisa je gotovo nemoguća misija. Zbog posla koji radim srećem jako puno stranaca, migranata, ali još nijednog nisam video da je došao sa vizom tog tipa. U svakom slučaju pogledao sam član zakona koji to uređuje, i da zaista je moguće da se napravi takva dozvola boravka ali mislim..... Ako smem da pitam čime se baviš??
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.openskytelcom.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2015. u 17:58 - pre 109 meseci
Citat:
rajkonenis:

sta je to brute neto, i kako se sve to racuna..
masinski sam tehnicar za komp.konstruisanje i valjda je zanimanje na pozitivnoj listi,




http://www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2015. u 18:43 - pre 109 meseci
Hvala Burgos.

Pretpostavljam da od papira koji su mi potrebni za dobijanje vize radi zaposljavanje medju prvima koje ambasada trazi:

!.ugovor o radu, potpisan od obeju strana + dve fotokopije

2.opis radnog mesta i obrazlozenje zasto su bas mene izabrali, *?

3. dokaz o finansiranju, koji se obicno nalazi u ugovoru, *?

zatim:


4..pasos, vazeci naravno sa bar dve ( valjda ) prazne stranice

5..dokaz o strucnoj spremi ( diplomu ) original i dve fotokopije

6..tri fotografije, biometrijske jelte,

7..dva na 'deutche' popunjena obrasca..

Neka me neko ispravi ako gresim i razjasni one tacke sa zvezdicom na kraju *?

Da li je prepoznavanje diplome neophodno ??

Danke
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2015. u 18:53 - pre 109 meseci
E sada, dok ne legnu papiri, mora od neceg da s zivi, stoga evo moga plana na promatranje i savet.

17. 5. 2015 mi je devedeseti dan u 180 dana.

15.5. 2015 krecem kuci.

Planiram da ne dobijem pecat na granici ni od Madjara ni od nasih, niti da ga madjari skeniraju, i da se vece posle nekoliko dana opet zapalim gore.

Napominjem da purujem se suprugom i dvoje male dece od 4 i 6 godina.


Ako mi taj plan ne uspe, tacnije, ako dobijem pecat ili skener ( mada jos uvek nisam siguran da belezi moj ulazak ili izlazak ), nakon isteka prvih 180 dana

onda pak planiram da preko bugarske, gde mogu podmititi i jedne i druge granicare i ne dobijem ulazni pecat za sengen, sednem u avion i pravac odrediste..

ali nisam siguran mogu li se praviti lud, tipa, kad me savataju kako se sleputam gradom pandurasi i pogledaju pasos gde nema ulaska, to jest odgovoran li sam za to i sta

se onda desava.

Hvala
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7176 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.05.2015. u 19:59 - pre 109 meseci
Citat:
rajkeonenis
kad me savataju kako se sleputam gradom pandurasi


Generalno, ne bih ti savetovao micenje granicara i sl. ali to je tvoja stvar naravno, ti znas najbolje sta ti se najvise isplati.

Moj odgovor je vezan samo za legitmisanje po DE - ako izgledas kao prosecni EUnezanin, sanse da te pandurasi sa'vataju su nula.

Po jugu Nemacke, tipa okolina zeleznicke stanice u Stutgartu, je uobicajeno da panduracija radi zesci profajling, tipa svako malo ih vidis kako legitimisu neke beskucnike, crnce, imigrante koji upadaju u neke njihove "interesantne" opise i sl... na stranu politicka (ne)korektnost cele te price, meni je to uvek izgledalo kao cirkus, mislim treba samo da se obuces posteno, osisas i obrijes i mozes sa sobom 10 kg koke da nosis bez da te iko pita nesto :-)

Dakle, savet jednostavan (ovo se ne odnosi na tebe, pretpostavljam da te nista od ovog ne kaci ali samo kazem radi kompletnosti): izgled/ponasanje koji ne izazivaju paznju policije* (tipa razbijanje flasa, uriniranje i sl - ima svakakvih ljudi, oblacenje/izgled sto prevedeno na pandurski znaci "kao kriminalac").

Sad ozbiljnije: ako vozis - nemoj da besnis i "juris zuto" ili da vozis puno iznad ogranicenja (vecina vozi 5-15 iznad, ali ti imaju papire :-) i prakticna sansa da te neko zaustavlja i legitimise je... nula.

Ako te ipak zaustave i legitimisu (obrati paznju: moze da se desi recimo ako prelazis bivsu granicu u Sengenu u vozu - tipa ICE za ili iz Amsterdama :-) tako dok nemas papire probaj da se zadrzis unutar DE), mogu da te pitaju isto to sto i na granici. Ako nemas ulazni pecat mozes da probas da se pravis neobavesten, ali ce ih nedostatak pecata 99.999% motivisati da krenu da proveravaju sa centralom i sanse za provlacenje ti se radikalno smanjuju.

--

* Znam, nije naravno uopste OK da policija uopste radi takvu vrstu profajinga, ali ako je neko u situaciji da ne zeli da ga policija zaustavi zato sto, recimo, nema ulazni pecat u pasosu, mislim da je pametnije ne cackati mecku nego isterivati svoja gradjanska prava i slobode po svaku cenu :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.05.2015. u 10:20 - pre 109 meseci
Pozdrav

Evo sta sam saznao o neto bruto plati..

da bi dobio platu od 1600 e, koliko je potrebno da bi cetvoroclana porodica zivela u Hamburgu, potrebno je da imas bruto platu od oko 2415 e. U ovu cifru ulazi takse ( porezi ) na platu u iznosu od 320 e, 495 e obavezna osiguranja ( penziono, obavezno drzavno zdravstveno osiguranje, osiguranje od gubitka posla...)..

E sad za one koje zanima koliko bi kostali ujaka, tetku koja ima firmu i slicne kombinacije, ide ovako..

na ovih 2415 e dodajte jos 495 e koliko poslodavac uplacuje za vase osiguranje i dolazimo do cifre od oko 2900 e.

u mom slucaju, poslodavcu bih bio prvi i jedini zaposleni , a posto je farma u pitanju i odrzavanje masina se radi, kao i prisustvo konja i ostalih zivotinja, osiguranje od povrede je oko 200 evra ( napominjem da cu im biti jedini zaposleni).

 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.05.2015. u 11:49 - pre 109 meseci
Citat:
rajkonenis:onda pak planiram da preko bugarske, gde mogu podmititi i jedne i druge granicare i ne dobijem ulazni pecat za sengen, sednem u avion i pravac odrediste..


U Bugarskoj ne mozes da dobijes ulazni sengen pecat sve i da ih podmitis jer Bugarska nije clanica sengenskog sporazuma. Ako ides iz Bugarske u Nemacku avionom na aerodromu ce te sacekati klasicna policijska kontrola kao na bilo kom drugom prelasku granice.
 
Odgovor na temu

rajkonenis
HausMeister
nis, srbija

Član broj: 329097
Poruke: 41
*.dip0.t-ipconnect.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.05.2015. u 15:40 - pre 108 meseci
Nisam znao Informer, hvala.

A ako idem kolima ili busom, ceka li nas taaa kontrola na granici rumunije i Madjarske?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.05.2015. u 21:58 - pre 108 meseci
E blago tebi kad si resio da se bavis kriminalnim radnjama a o najosnovnijim stvarima pojma nemas :)

Ako hoces kolima iz Bugarske do Nemacke cekaju te dve kontrole. Prva na ulasku u Rumuniju a druga na ulasku u Madjarsku.
 
Odgovor na temu

minkeminke

Član broj: 329256
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.05.2015. u 01:55 - pre 108 meseci
Proveo sam dosta sati citajuci vase postove i stvarno ima mnogo korisnih informacija koje ce mi znaciti u prilikom dolaska u Nemacku.

Ono sto mene interesuje je da li ako upisemo master ili fakultet u Nemackoj i zavrsimo imamo pravo na trzistu rada kao i svaki stanovnik Nemacke koji ima stalnu boravisnu vizu ili i dalje posle zavrsenog fakulteta ili mastera u Nemackoj nas tretiraju kao strance ( odnosno prvo na trzistu rada konkurisu gradjani EU, pa tek onda mi ) ?

 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.078.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.05.2015. u 05:46 - pre 108 meseci
Po završetku fakulteta, ostaje se stranac doduše sa jednim drugačijim statusom. dobije se pravo na boravak od godinu dana. U tom periodu treba pronaći posao koji je u struci, u skladu sa diplomom. Sve to mora da se prijavi birou za strance, odnosno Saveznoj službi za zapošljavanje koja tada izdaje i konačnu dozvolu za rad.
 
Odgovor na temu

minkeminke

Član broj: 329256
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.05.2015. u 20:14 - pre 108 meseci
Hvala puno na odgovoru, ali mene interesuje, ukoliko zavrsim master u Nemackoj ili fakultet, ako dobijem ugovor od poslodavca da radim na nekoj poziciji ( odnosno na poziciji u skladu sa diplomom ), a kod Savezne sluzbe za zaposljavanje konkurise jos recimo 5 Nemaca za tu poziciju, da li ce meni Savezna sluzba za zaposljavanje da izda radnu dozvolu ?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
2a02:8109:9e00:1fc4:a46c:2c1..



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.05.2015. u 21:12 - pre 108 meseci
Prvenstvo imaju državljani DE, pa EU, pa tek onda non-EU.

U svakom slučaju, o tome nemoj da previše brineš, jer ako poslodavac želi da te zaposli, verovatno će naći način da to i uradi.
 
Odgovor na temu

minkeminke

Član broj: 329256
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.05.2015. u 00:33 - pre 108 meseci
Citat:
gpantic-jug:
U listi koju si priložio nema ni mog zanimanja, oficijelno po dokumentima piše: Anwendungsentwickler, ni mog obrazovanja, diplomirani ekonomista, pa su mi opet dali tačno onakvu dozvolu kao što sam opisivao. Mislim da je važil onaj član §27 ili kako sam već napisao, bio uopšte za sve informatičare sa bilo kakvim fakultetom.


gpantic-jug


Takodje sam dipl ekon, drzavni fak, znaci spadam H+.

Da li bi mogao da mi kazes na osnovu cega si ti aplicirao za BC? Da li si aplicirao na osnovu ugovora koji si dobio od poslodavca gde pise da ces da radis posao u oblasti Informatike i tvoje fakultetske diplome ekonomskog fakulteta ili si recimo imao preko 5 god radnog iskustva u oblasti Informatike, plus ugovor od poslodavca iz Nemacke i plus diploma ekon fak?

Takodje me interesuje da li si morao da nostrifikujes diplomu za BC odnosno da li su ti to trazili u ambasadi?

Da li neko moze da mi kaze da li mogu da apliciram za BC kao dipl ekon i sa ugovorom od poslodavca gde cu obavljati poslove u vezi Informatike ( posto se veoma dobro razumem u neke oblasti IT sektora, odnosno radio sam, ali ne znam da li mogu na osnovu toga da apliciram )?


 
Odgovor na temu

erminmo

Član broj: 219981
Poruke: 82
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.05.2015. u 10:44 - pre 108 meseci
Pozdrav,

Da li je iko dobio vizu na osnovu PROKURE/ PROKURISTA.???
Ja znam osobe koje su na osnovu toga dobili vize njemacke bez problema ali ne znam tacno sta im je sve bilo potrebno, od prilike po prici znam slijedece:
- Njega vlasnik firme stavi kao prokuristu, on mu TREBA bas ON da obavlja poslove za njega potpise i sve ostalo za firmu u Njemackoj
- U ambasadi se predaju doumenti od firme kao sto je , bilance stanja, kako firma posluje, jedan dodatni papir gdje pise da bas ta osoba njemu treba jer ipak ta osoba ima uvid u sve racune firme radi potpise itd...

Ako neko malo bolje nesto znam molim da napise.
 
Odgovor na temu

minkeminke

Član broj: 329256
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.05.2015. u 23:08 - pre 108 meseci
Ako neko drugi od clanova foruma ima odgovor ili savet sta je najbolje uraditi u mom slucaju neka napise, jer svaki savet bi dobrodosao.
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
82.117.198.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.05.2015. u 10:54 - pre 108 meseci
Da li neko zna, da li mogu da putejem turisticki u Nemacku za vreme obrade zahteva za radnu vizu. Trebalo bi da odem na 5 dana, a proces obrade zahteva za radnu vizu je u toku?

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186234 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.