Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181790 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obbit
Marko Obilic
Nis,Srbija

Član broj: 328295
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2015. u 14:11 - pre 110 meseci
Postovani,da li neko ima iskustva ili poznaje nekog ko je dobio vizu za Aubildung ? Radi se o tome da sam naso skolu (radi se o Altenpflegeschule) koja bi me primila,da sam naso firmu u kojoj bih obavljao praksu (ponudjen mi je ugovor o obavljanju prakse kod njih). Verujem da ce mi biti potrebna i dozvola od ZAV jer jer praksa = rad . Ako neko moze da mi pomogne sa bilo kakvom informacijom ili savetom bicu veoma zahvalan
 
Odgovor na temu

confite

Član broj: 328351
Poruke: 12
109.122.108.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2015. u 21:51 - pre 110 meseci
Pozdrav svima..odlican forum sa gomilom korisnih informacija..
Imam jedno pitanje i nadam se da neko raspolaze tacnim informacijama..
NPR. Ja radim u Nemackoj,tek sam se zaposlila..To znaci dobila sam za pocetak vizu na 3 meseca..Boravisna i radna dozvola su mi ogranicene..Kao i ugovor,naravno..Da li moj suprug ima pravo da trazi vizu za pripajanje porodice???
Malo mi je nejasno sve to..Na sajtu ambasade Nemacke pominje se i stalna i ogranicena boravisna..Totalno konfuzno..Ima li neko mozda iskustvo, da je otisao u Nemacku i odmah (posle tri meseca i posle tri platne liste) aplicirao za vizu za pripajanje,i naravno uspeo?
Hvala unapred..



Citat:
Lacika.1991:
Shvatam al i dalje ne razumem da iako je ta struka na listi,traže prepoznavanje bezveze


Sto se tice Liste deficitarnih zanimanja (bela lista) ,ona znaci sledece : Ako imate zvanje zanimanja koja se nalazi na listi ,mozete dobiti radnu dozvolu..Ako zanimanje nije na listi,po difoltu ,ne moze se dobiti radna dozvola.To vazi za drzavljane zemlje koja nije clanica EU.Takodje oni ne mogu obavljati posao van struke u Nemackoj..A nostrifikacija je neophodna u svakom slucaju..Nadam se da sam pomogla
 
Odgovor na temu

confite

Član broj: 328351
Poruke: 12
109.122.108.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2015. u 23:56 - pre 110 meseci
Citat:
Nekons:
Moja supruga je rendgen tehničar,u julu mesecu je bila u Nemačkoj kako bi što bolje naučila jezik,pošto ga ovde u Srbiji uči 6 mes.Pre odlaska slala je CV na razne sajtove i srećom dok je bila gore usledio je poziv jedne privatne klinike da dodje na razgovor za posao.Tada je imala nivo A2 znanja Nemačkog jezika,poslodavcu to nije smetalo,videli su da ima radnog iskustva u mamografiji,ultrazvuku.....od 8 godina,udata,dvoje dece................sve im je to bilo super i dobila je posao.Ugovor je stigao poštom sa svim navedenim(plata,bonusi,godišnji...)i datum 06.10.2014.za početak radnog odnosa na neodređeno vreme sa probnim radom od godinu dana.Njima se na taj oglas niko nije javljao 6 mes i nisu imali nekoga ko je zadovoljio njihove zahteve.Pošto je podnela original ugovor i sve tražene papire u ambasadu u Bg ocekivali smo da sve bude kako treba.Krajem avgusta je stigao odgovor od ambasade da ne moze da dobije ulaznu vizu za Nemačku.Razlog odbijanja je da njena profesija nije na pozitvnoj listi odnosno nije deficitarno zanimanje na teritoriji Nemačke.(a oni ne mogu da nadju radnika 6 meseci)

Mene zanima sledeće ako je neko imao slična iskustva ili cuo nesto slično da mi kaze kako je moguće da klinika njoj da posao,da agencija koju je unajmila klinika za zaposljavanje isto kaze da moze da dobije posao,a na kraju ne moze nista od toga.Ovde je dobila od firme godinu dana neplaćenog,spremali smo se svi porodično kroz odredjeno vreme da odemo a sada..............................



E sad sam se i ja smorila :D I ja sam strukovni medicinski radiolog,javila se na oglas u DE ,bila na probnom radu pet dana i dobila potvrdu od njih da ce me zaposliti..Naravno nema posla bez nostrifikacije.I zato sam prevela sva dokumenta i saljem poslodavcu ovih dana,dalje on salje na nostrifikaciju..U medjuvremenu ,poslodavac poslao mail ZAV-u u vezi radne dozvole..Ali jos nema odgovora..A LISTA deficitarnih zanimanja mi bas nije najjasnija..u prvom delu pise - medicinsko-tehnicka asistencija,u tu grupu mi, rtg tehnicari, spadamo...ali nigde ne pise konkretno MTRA( medizinische-technische Radiologieassistentin)..Konfuzno..
Tek sad ,posle iskustva Vase supruge, sve manje verujem da cu dobiti tu dozvolu..

Mislim da postoji sansa,ako ta klinika ima dobre razloge da zaposli Vasu suprugu i to predoci ZAV-u..tj. pokusa da ubedi ZAV..Nije nemoguce,ali..skoro da jeste.. :(
Ako ima srednju medicinsku,najbolje da ode tako..Tada dobija dozvolu bez greske ..
Cim ja dobijem odgovor ,javljam..
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2015. u 07:37 - pre 110 meseci
Nostrifikacija se ne može odavde raditi,morate biti zaposleni tamo,u roku od godinu dana morate podneti zahtev za nostrifikaciju diplome,uz uslov da imate položen nivo jezika B2.Do nostrifikacije diplome nećete raditi kao MTRA nego kao pomoćnik MTRA.Što se tiče liste deficitarnih zanimanja MTRA nije na njoj ali ako je klinika dovoljno uticajna i ako je u nekoj pokrajnini gde se to moze onda se dobija Zustimmung od ZAV(provereno 100%).Kod njih se ne primenjue zakon u svim pokrajinama isto.Većina naših ljudi ode kao medicinska sestra pošto je to na listi deficitarnih zanimanja(dosta njih i radi kao MTRA,ali sa diplomom sestre,naravno manja je plata nego kada se radi sa diplomom MTRA).
 
Odgovor na temu

Herr Braun

Član broj: 327936
Poruke: 1



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2015. u 16:30 - pre 110 meseci
Lacika, jeste li ti i poslodavac uspeli rešiti šta?

Da li je potrebno ustanovljivanje u kojoj meri naša diploma odgovara nemačkoj? Ako je to potrebno, onda verovatno dolazi do dokvalifikacije. Sumnjam da su naše diplome jednake nemačkim. To bi trebalo da predstavlja veliki problem, jer malo ko od nas zna nemački dovoljno da polaže dopunske ispite. Jedan od uslova je radno iskustvo, naravno. Malo ko od nas mladih ima radnog iskustva u struci. Eto, već dve prepreke na putu do radne dozvole .

@confite,

Vi ste iz medicinske struke. Za medicinare nostrifikacija je neophodna, dok za nas sa tehničkom strukom razne priče kruže. Jedni govore da treba, drugi da ne treba.

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2015. u 17:08 - pre 110 meseci
Ne pitaj ništa :D videćemo za koji dan dal će biti odobrena boravišna ili neće :D
 
Odgovor na temu

confite

Član broj: 328351
Poruke: 12
5.134.111.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2015. u 20:48 - pre 110 meseci
Citat:
Herr Braun:


@confite,

Vi ste iz medicinske struke. Za medicinare nostrifikacija je neophodna, dok za nas sa tehničkom strukom razne priče kruže. Jedni govore da treba, drugi da ne treba.



Tacno ,tacno..Za neregulisana zanimanja sigurno ne treba nostrifikacija..Samo pogledajte na internetu koja zanimanja spadaju u tu grupu.

NEKONS..ja nazalost nemam opciju da radim kao pomocnik do nostrifikacije..Ne znam da li je to do poslodavca ili do pokrajine ( u pitanju je Hessen) Rekli su mi prvo nostrifikacija pa onda dalje....

I plata rtg tehnicara je manja od plate koju moj drug ima kao Pfleger--znaci kao negovatelj koji jos nema nostrifikaciju za med. tehnicara..E sad, da li je to do pokrajine,velicine klinike ili cega vec..tako je u mom slucaju.
 
Odgovor na temu

roky 84

Član broj: 328349
Poruke: 5
*.PPPoE-1273.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.03.2015. u 21:56 - pre 109 meseci
Zanima me dali je neko imao slicna iskustva rijec je o spajanju porodice predao sve papire u ambasadu, tamo suprugi dosla posta posle tri sedmice da odnese platne liste kvadraturu stana itd. i ta gospođa joj je rekla da ce to trajat narednih nekoliko sedmica mi posle tog cekamo pune 4 sedmice nikakvog odgovora jos nema.Eh sad me zanima jeli to normalno tako jer sam ovde citao kako su neki dobili posle sedmice ili dvije.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.03.2015. u 23:24 - pre 109 meseci
Sve je to "normalno". Moja supruga je dobila nakon 2 nedelje, jer se prijavila u mestu koje ima svega 45k ljudi i gde sigurno nema previše zahteva. Ko živi recimo u Berlinu, načeka se mnogo duže. To sve zavisi od mesta, službenika i koječega sve ne. Znam za situacije gde su ljudi čekali i po skoro 3 meseca, tako da, bez brige - ako je sve u redu, odobriće vizu kada zahtev dođe na red.
 
Odgovor na temu

roky 84

Član broj: 328349
Poruke: 5
*.PPPoE-7755.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.03.2015. u 13:49 - pre 109 meseci
jest al znam slucaj koji je u istoj opstini dobio nakon dvije sedmice.Neznam zasto nama ovoliko traje mi nismo imali ni onaj unakrsni razgovor samo joj tamo trazili da donese papire.Mislim da sve uvjete ispunjava ima svoj stan posao gdje dugo radi preko deset godina.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.03.2015. u 14:12 - pre 109 meseci
Vjerojatno ste im sumnjivi pa vas sad u opcini provjeravaju.
 
Odgovor na temu

NikolaObi
zaposlen

Član broj: 274305
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.03.2015. u 16:20 - pre 109 meseci
Da se pridruzim temi oko Nemackog.

Ja kada sam se prijavljivao za fakultet preko Uni Assista sam predao jedan obican test provere znanja sa Gete insgituta u BG. Dobio sam C1,jer sam prethodno kao klinac ziveo tamo i dobro sam savladao jezik.
Nisam imao nikakav papir,a hteo sam studije. Poslao sve to i za neko vreme dobio odgovor da sam primljen na pripremu za polaganje DSH ispita. Prvo je bilo govora da to uopste i ne polazem,jer sam licno tamo bio i razgovarao sa ljudima iz skole,ali da oni ne ispuste njihovih 660 Eura za kurs,uslovili su me da moram na pripremu. Skratili su mi pripremu sa 6 meseci na 3 i sada od Aprila meseca krecem zvanicno. Inace upisao sam Bachelor studije,smer informatika u Darmstadtu.Cekam samo jos ovu vizu i mng sam lud zbog toga
 
Odgovor na temu

Veverica85
Deutschland

Član broj: 323556
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.03.2015. u 14:32 - pre 109 meseci
----_com.android.email_350858801655730
 
Odgovor na temu

roky 84

Član broj: 328349
Poruke: 5
*.PPPoE-2819.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.03.2015. u 15:33 - pre 109 meseci
imal jos neko kakve informacije dakle onog razgovora unakrsnog nije bilo supruga je predala tamo papire ali evo 4 sedmice su prosle jos nema nikakvog odgovora.Dali neko zna dali sad ti papiri idu gdje na provjeru ili ta opstina samo da odgovor ambasadi pozitivan ili negativan.
 
Odgovor na temu

Nenad2206
Nenad Veljkovic
Pirot

Član broj: 328535
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.03.2015. u 20:06 - pre 109 meseci
Pozdrav svima:)Molio bih da mi date savet,vase misljenje u vezi dobijanja radne dozvole za Nemacku.Zavrsio sam pmf u Nisu.Po vokaciji sam geograf.Razmisljao sam master da upisem,mada nema hleba od toga.Imam tetku u Nemackoj,ona je tamo 40 god.Ima nemacko drzevljanstvo.Tetka ima firmu u Nemackoj koja se bavi preradom drveta.Tetka zeli da me vodi da radim u toj firmi.Ja bih isao ali su problem papiri.Kako da dobijem tu radnu dozvolu i krenem da radim i toj firmi.Molio bih da mi date bilo koji savet,misljenje...:)
 
Odgovor na temu

Mali vredni mrav

Član broj: 328485
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.03.2015. u 20:25 - pre 109 meseci
Drug je rodjen u Nemackoj, ali je prilikom razvoda roditelja otisao nazad u Srbiju i nikada se vise nije vracao u zemlju rodjenja. Kaze da im je tata odmah po dolasku odbio dvojno drzavljanstvo i uzeo drzavljanstvo Jugoslavije. Moze li on na neki nacin povratiti drzavljanstvo koje je stekao rodjenjem? Ovo je sve sto zna jer tata je umro, a mama je u Nemackoj samo sto nema kontakta sa njom.
 
Odgovor na temu

confite

Član broj: 328351
Poruke: 12
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.03.2015. u 22:44 - pre 109 meseci
Citat:
Nenad2206: Pozdrav svimaMolio bih da mi date savet,vase misljenje u vezi dobijanja radne dozvole za Nemacku.Zavrsio sam pmf u Nisu.Po vokaciji sam geograf.Razmisljao sam master da upisem,mada nema hleba od toga.Imam tetku u Nemackoj,ona je tamo 40 god.Ima nemacko drzevljanstvo.Tetka ima firmu u Nemackoj koja se bavi preradom drveta.Tetka zeli da me vodi da radim u toj firmi.Ja bih isao ali su problem papiri.Kako da dobijem tu radnu dozvolu i krenem da radim i toj firmi.Molio bih da mi date bilo koji savet,misljenje...



Znaci ,Vi ste geograf a kod tetke bi radili neki drugi posao i da pretpostavim da imate srpski pasos..?U tom slucaju tesko do papira..Ako imate pasos drzave clanice EU,onda nije problem da radite bilo sta.. Pretpostavljam opet da nemate diplomu za neko radno mesto kod tetke u firmi ,jer verujem da firmi za preradu drveta ne treba geograf??A mozda i gresim.. U tom slucaju Vam savetujem da se prekvalifikujete (srednja skola) i steknete diplomu za neko radno mesto na koje tetka moze da Vas zaposli a da to zanimanje bude na Pozitivnoj listi (Positivliste - Bundesagentur für Arbeit).Ili nadjete neku nemicu

Sve ovo je samo moje misljenje..ne znaci da sam u pravu..Ukoliko imate volje da odete,nadjite nacin..Mozda je i najbolje da se Vasa tetka raspita u vezi radne dozvole i svega.
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
..88.078.pools.vodafone-ip.de.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.03.2015. u 06:36 - pre 109 meseci
Jeste. Tako je. U pravu ste. Ne postoje nikakve šanse da neko ko je geograf radi na obradi drveta. Jedino ako bi ste bili u mogućnosti da dokazete da imate veliko iskustvo u obradi drveta, ali čak iv tada bile bi šanse minimalne. To zanimanje ne spada u grupi deficitiranih. Probajte da se raspitate, postoje li neke master studije za neki srodni predmet u blizini tu gdje vam tetka živi. Dok studirate imate pravo da radite
 
Odgovor na temu

nexbg
Project manager, Business analyst,
Process analyst...
Beograd

Član broj: 82854
Poruke: 19
91.185.100.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.03.2015. u 07:40 - pre 109 meseci
Cao svima,

bio sam danas da zakazem termin za predaju dokumenata i sokirao se kada su mi rekli da dodjem 19. Maja. Pomenuli su da mogu da dodjem i za jedno 2 nedelje pa da probalm oko 10:00-10:30. Sada koliko kontam, tek kada predam dokumenta krecu prvere i ono cekanje do 8 nedelja...

Da li imate neki savet kako ovo mogu da ubrzam, barem da odem i predam dokumenta ranije?

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
217.7.104.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.03.2015. u 08:01 - pre 109 meseci
Izvini, nisam u toku, termin za predaju kojih dokumenata i gde termin?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181790 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.